Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

 

 

Yunanistan Sürücü Vize Başvurularınız İçin Bizlere 0312 417 17 31 ve 0533 601 59 56 Numaralı Telefonlardan Ulaşabilirsiniz. 

Sizlerden Buluşma Tutarı İçin Bankaya’ya Para Yatırılması Gerektiği Mevzusunda Data Veren ve Banka Hesap Detayları İleten Şahıs ve Kurumlardan Uzak Durmanızı Önemle Hatırlatırız.

YUNANİSTAN ŞOFÖR VİZESİ GEREKLİ EVRAK LİSTESİ 
Başvurular gidiş tarihinizden en fazla 60 gün öncesinde kabul edilecektir. Gidiş tarihinize 60 gün ve üstü bir süreç var ise, yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.
Buna ek olarak, vize başvurularının gezi tarihinden, minimum on (10) iş günü öncesinde yapılması gerekmektedir. Oldukça acil olan durumlarda başvurunun aciliyetini belirten bir dilekçe ve aciliyet durumunu belgeleyen evraklar ile müracaat yapılması gerekmektedir. Acil olmayan ya da aciliyeti belgelenemeyen durumlarda on (10) iş gününden azca olan süreçlerde müracaat yapılamayacaktır.
Eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış Schengen Vizesi Müracaat Formu
Geçerli geçişlik (son 10 yıl içersinde alınmış, minimum 2 sayfası boş,talep edilen vize süresinin bitiminden itibaren minimum 90 gün geçerli olan)
Pasaportun işlenmiş sayfaların fotokopileri (Eski Pasaportunuz mevcut ise son 3 yıla ilişkin Schengen Vizelerinin fotokopileri, giriş-çıkış kaşeleri dahil)
Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
2 Tane biyometrik Fotoğraf (arkafonu beyaz) 3,5 santimetre x 4,5 santimetre boylarında
Gezi süresini kapsayan, güvence limiti minimum 30.000 olan ve Schengen devletlerinde geçerli antetli kağıda basılmış, ıslak imzalı kaşeli Gezi Sıhhat Sigortasının orijinali. Gezi sıhhat sigortasında, ‘Vefat halinde cenazenin defni yada yurtdışından nakil giderleri poliçede belirtilen şekilde karşılanır’ maddesi yada bu maddenin içinde ne olduğunun genişletilmiş hali bulunmak zorundadır ( Tarafımızca Yapılmaktadır)
Yurda giriş/çıkış belgesi (e-devleten kabul edilir)
Protokol yazısı (ilk kez geçişlik çıkartan müracaat sahiplerinin protokol yazısı sunmaları gerekmektedir.)
Ulusal mevzuata uygun davetiye ve/yada güvence
Çalışanlar için lüzumlu belgeler: 
Firmanın antetli kağıdında yazılmış, kişinin pozisyonunu, işe başlama tarihini, maaşını, izinli olduğu süreyi ve ve dönüşünde işe devam edeceğini teyit eden mektup (orijinal olmak zorunda).
Sürücünün ulusal ve internasyonal sürücü belgesi
Şirket Sürücülerinin Sıralaması
C2 Belgesi  ( İhracat Belgesi )
Otobüs Şoförleri İçin B1 yada B2 Belgesi  ve Yolcu Sıralaması
Son 3 Aylık Maaş Bodrosu  imzalı Kaşeli
e-devlet Üzirnden alınmış Barkodlu SGK Hizmet Dökümü
Hemen hemen Yeni İşe Başladıysanız  Eski İşyerinizin Maaş Bodroları Sunulabilir
Çalıştığınız İşyerinin Güncel Vergi Levhası, Tecim Sicil Gazetesi,İmza Sirküsü ,Oda Etkinlik Belgesi
Güncel Sabıka Kaydı
AB’deki Şirketten Davetiye yada İş Ortaklığını Gösteren Belge
Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği