Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Ağustos 25, 2017BY Yasemin Kaptan

Avustralya Vizesi

Çok büyük Plajları ve doğasıyla kendine fanatik bırakan Avsutralya dünya’da yaşanabilecek en iyi ülke konumunda ilk sırada yer verilmiştir. Tazmanya Canavarı’nın ana vatanı olan bu ülke  ılıman iklim yapısıyla OECD’in yayımladığı rapora nazaran Dünya’nın en elverişli iklimsel özelliğine haizdir.

Avustralya dendiğinde ilk akla Sydney,Melbourne,Adelaide, Brisbone şeklinde şehirler gelmektedir.Herşeyden uzak okyanus ötesi bu ülkeye gezi edebilmek için öncelikli olarak vizeye gereksinim duymaktayız. Gerek Umuma Mahsus Geçişlik sahipleri gerekse Hususi geçişlik sahiplerinin vize alması gerekmekte olup,başvurular buluşma olmadan kensinlikle kabul edilmemektedir.

Avustralya müracaat için izlenecek adımlar ;

 •  Toplumsal Statütünüze nazaran  ( çalışan, işveren, emekli, talebe, ev hanımı, bağımlı vs lüzumlu evrak listesinin tarafınıza en kısa sürede uzmanlarımızca iletilmesi.
 • Öncelikli olarak Avustralya Konsolosluğu’nun yetkili kıldığı acenta’dan  sistem girişinizin sağlanması ( uzman ekibimiz sistem girişinizi gerçekleştirmektedir).
 • Gezi planına nazaran  hazırlanan evrakların  hatasız ve eksiksiz olarak  sisteme yüklenmesi ( Uzman ekibimiz sizin adınıza gerçekleştirmektedir).
 • Sistem üstünden Randevunuzun alınması
 • Gezi amacına nazaran konaklama bilgilerinin temin edilmesi ( gezinsel gezi için  otelden confirmasyon getirilmesi- tarafımızca sağlanmaktadır)
 • Evrak çevirilerinizin tamamlanması  ( tarafımızca sağlanmaktadır)
 • Niyet Mektuplarınızın Konsolosluğa hitaben yazılması ( tarafımızca sağlanmaktadır )
 • Buluşma günü uzman nezaretinde biyometrik uygulama  için müracaat merkezine gidilmesi
 • Müracaat sonrasında dosyanızın durumuyla ilgi  lüzumlu takip edeni ve sonuçlanmasına mütakip kargoyla adresinize gönderilmesi .

Avustralya vizesi  için gezi tarihinden 90 gün ilkin vize başvurusunda bulunabilirsiniz.Belli dönemlerde sezona bağlı olarak yoğunluk söz mevzusu olduğundan minimum  30 gün maksimum 45 gün öncesinden müracaat yapmanızı önemle tavsiye etmekteyiz. Başvurunuzun sonuçlanma süresi 5 iş günü ile  30 iş günü içinde  değişkenlik göstermektedir.

Bu süre  esnasında Konsolosluk sizden ek evrak talep etme hakkına ve lüzumlu görmesi halinde mülakat yöntemiyle görüşme  talep etme hakkına haizdir.

AVUSTRALYA VİZE TÜRLERİ 

Subclass 600 ; Aile ziyareti ve gezinsel seyahetlere bağlı olarak 3, 6  ya da 12 aya kadar Avustralya’da kalma hakkı tanımaktadır.

Sublass 400 ; Kısa süreli ticari ve resmi bir görüşme yapmak, konuşma, seminer şeklinde amaçlarla gezi edecek kişiler için başvurulacak kategoridir.

Subclass 500 ; Tahsil amaçlı gidecek kişilerin müracaat yapacağı vize türüdür. Subclass 500 vizesi bir tek online olarak yapılmaktadır.Noksan ve hatalı müracaat yapılması halinde başvurunuzun  ret gelme olasılığı yüksek olduğundan uzman nezaretinde yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Sistem üstünden meydana getirilen başvuruların  öncelikli olarak değerlendirildiği ve sonuçlandığını belirtmek isteriz.

AVUSTRALYA  ÖĞRENCİ VİZESİ – DİL EĞİTİMİ

Lüzumlu  şartlar koşullar ;

 • Avustralya’da  10 aydan daha  bir kısa süre dil eğitimi almak isteyen kişilerde IELTS şartı aranmamaktadır.IELTS imtihanı bir tek dil eğitiminden sonrasında  ön lisans/ lisans/ yüksek lisans / mesleki eğitime devam edecek öğrenciler için istenmektedir.
 • Eğitim süreniz  10 ay veyahut  daha azca bir süreyi kapıyorsa Avustralya içerinde vizenizi uzatmama koşulu  uygulanabilir.
 • 1 Temmuz 2016 tarihinde yürürlüğe giren  yeni uygulama ile  Avustralya’da eğitim alacak öğrencilerin  vize başvuruları tek bir kategoriye indirgenmiş  olup subclass 500 başvurusu üstünden işlem yapılması şartı getirildi,Daha öncesinde karmaşık ve birçok müracaat türü olan 570, 571, 572, 573, 574, 575 şeklinde  alt kategoriler tek bir kategori içinde toplandı.SSVF (Simplified Student Visa Framework) basitleştirilmiş talebe vizesine geçiş sağlandı.

Meydana getirilen değişim ile

 • Dil eğitimi almak isteyen kişilerde 50 hafta sınırı kaldırılmıştır.
 • Türk Öğrencilerden talep edilen sıhhat raporu uygulaması kaldırılmıştır
 • Bankada 3 ay para beklemeye alma şartı kaldırılmıştır
 • Müracaat bir tek online sistem üstünden gerçekleşip,tüm orjinal belgelerin noterden onaylı İngilizce tercümesi şartı getirilmiştir.
 • Dil seviyesi kafi olan öğrencilerde  direk ön lisans, lisans, yüksek lisans  yada mesleki eğitime başvurulacak programlarda IELTS  şartı kaldırıldı.
 • Dil seviyesi yetersiz olan öğrenciler ilgili kurumun İngilizce düzey imtihanını Türkiye’de yaparak İngilizce seviyelerini kanıtalayabilme şartı getirildi.
 • Online meydana getirilen vize başvurularda  artık Konfirme Kayıt Belgesi ( COE) kullanılacak olup,Konfirme Kayıt Belgesi okullara söz mevzusu eğitim bedelininin  yatırılması ile  temin edilmektedir.Bu uygulama ile bununla birlikte Banka’da para gösterme şartı da kaldırılmış oldu. Söz mevzusu maddi teminatlar artık okul kayıt işlemleri aşamasında ,okullara sunulacak olup, Vizeye uygun görülmeyen adayların vize ret mektupları ilgili okullara sunularak, yatırılan ücretin iadesi istenecektir.
 • Avustralya’da  eğitim alan öğrencilerin ve eşlerinin , eğitimleri esnasında part- time emek verme izni hakkı yeni uygulamada aynen korundu.
 • Öğrencilerin,eş ve çocuklarını yanlarında götürebilmeleri için evvel minimum 1 yıl eğitim süresi şartı aranırken,artık 4 ay dil eğitimine  giden bir talebe bile  aile bireylerini ( eş- çocuk) yanında  götürebilecektir.