Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Yeşil Pasaport

Ekim 29, 2018BY Admin ( 0 ) Comment

 

Yeşil Pasâport sahibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları,Rusya Vize rejmine doğal olarak olup,Rusya  ülkesine gerçekleştireceği seyahatlerde vizeye tabidir.Vize rejmi yönetmeliğince Rusya ve Rusya ülkesine bağlı öteki devletleri seyahati esnasında vizeden muafiyet söz mevzusu değildir.

Siz kıymetli yeşil pasâport sahibi ziyaretçilerimiz, Rusya vize başvurusu için  gezi amacına uygun evrakları kargo ile  adresimize göndermeniz halinde işleminiz aynı gün başlatılır ve  vizenizin sonuçlanmasına karşılık adresinize tekrardan kargo ile pasâport iadesi sağlanır.Vize Müracaat Merkezi olarak  Bizlere aşağıdaki bağlantı numarasından ulaşabilirsiniz.

İrtibat : 0312  417 17 31 

Mobil: 0533 601 59 56  

 

Rusya ile Türkiye içinde imzalanan 30 günü geçmemek şartıyla karşılıklı olarak iki ülke içinde vizesiz özgür gezi etme imkanını tanıyan antak kalma 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren Rusya tarafınca askıya alınmıştır. Bu karar hala geçerli olup Rusya vizesi kalkmamış olduğundan T.C. Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasâport sahibi Türk vatandaşlarının Rusya vizesi almaları gerekmektedir. Yalnız Diplomatik (Siyah) pasâport sahibi Türk vatandaşları 90 günü geçmemek koşuluyla Rusya seyahatlerinde vize almalarına gerek kalmamıştır.

Rusya’ya gezi edecek Türk vatandaşlarının bu ülkeye yapacakları kısa yada uzun seyahatlerinden ilkin Rusya vizesi almaları gereklidir. Rusya İstanbul Başkonsolosluğu ve Rusya Ankara Büyükelçiliği Rusya vize başvurularının değerlendirilmesi ve sonuçlandırılmasında tek yetkili makamdır. Rusya vize müracaat işlemleri konsolosluğa yapılabileceği şeklinde bununla birlikte konsolosluğun yetkilendirdiği vize merkezleri, akredite gezi acenteleri vasıtasıyla da yapılabilmektedir. Rusya vizesine şahsen müracaat yapma zorunluluğu yoktur. Rusya vizesine Vize Merkezi vasıtasıyla müracaat yapmış olup vize işlemlerinizi kolay ve süratli bir halde gerçekleştirebilirsiniz.

Rusya Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?
Rusya, yeşil (hususi) pasâport sahibi Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Dolayısıyla yeşil pasâport sahibi kişilerin Rusya’ya seyahatlerinden ilkin vize almaları gereklidir. Yeşil pasâport Rusya vizesi için müracaat sahiplerinin pasâport geçerlilik sürelerinin Rusya seyahati sonrası için minimum 6 ay olması gereklidir. Rusya vizesi için yeşil pasâport sahiplerinin pasaportlarının geçerlilik süresini denetim etmeleri ehemmiyet arz etmektedir. Rusya 1 Ocak 2016 tarihinden geçerli olmak suretiyle yeşil pasâport sahibi Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Yeşil pasâport sahibi Türk vatandaşlarına Rusya vizesi kalkmamıştır. Rusya’ya her ne amaçla gezi edecek yeşil pasâport sahiplerinin vize müracaat işlemlerini başlatmaları gereklidir. Rusya’nın Türk vatandaşlarına kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır. Yeşil pasâport ile Rusya’ya vizesiz gezi etmek mümkün değldir. Vizesiz Rusya seyahati için yeşil pasâport geçerli olmamaktadır. Rusya Devleti, yalınca T.C. Diplomatik (Siyah) pasâport sahiplerine 90 günü aşmamak koşuluyla vize uygulamamaktadır. Rusya yeşil pasaporta vizeyi kaldırmamıştır. Yeşil pasâport sahiplerinin Rusya’ya seyahatlerinden ilkin vize türlerini belirleyerek lüzumlu evrakları hazırlamaları gereklidir.

Rusya vizesi için lüzumlu evrak sıralaması müracaat yapacağınız vizenin türüne bakılırsa değişim göstermektedir. Yeşil (Hususi) pasâport sahiplerinin gereksinim duydukları vize türüne istinaden müracaat evrakların tam ve eksiksiz bir halde hazırlanması ehemmiyet arz etmektedir. Yanlış, hatalı ve tamamlanmamış evraklarla meydana getirilen vize müracaat işlemleri konsolosluk tarafınca reddedilmesine niçin olmaktadır. Vize Merkezi temsilcilerimiz müracaat evraklarınızı konsolosluğun istediği şekilde hazırlamanıza destek olmaktadırlar. Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak başvurucağınız vize türü için evrak listesini tarafınıza e-posta vasıtasıyla gönderilmesini talep edebilirsiniz. İkamet ettiğiniz ile en yakın Vize Merkezi Şubelerine şahsen gelmiş olarak yada kargo, kurye vasıtasıyla evraklarınızı gönderebilirsiniz.

Rusya için verilen başlıca vize türleri; Rusya turist vize, Rusya ticari vize, Rusya aile ve dost ziyareti vizesi, Rusya emek harcama vizesi, Rusya eğitim vizesi ve Rusya transit vize olup çoğu zaman vize türlerinin geçerlilik süreleri 15 gün ile 90 gün içinde değişmektedir.

Leave Comments