Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Vize Merkezi Başvuru Hizmetleri

Kasım 29, 2018BY Admin ( 0 ) Comment

Bulgaristan Vizesi

Zamanı, doğası, yakınlığı ile ezelden beri Türkiye ile yan yana duran bu ülkenin insanı çeken güzellikleri Bulgaristan’ı bir parçamız haline getirmiştir. Bu bağlamda iki ülke içinde devamlı olarak bir gidiş geliş söz mevzusudur. Bu yüzden bu ülkeye sorun yaşamadan gitmenin yolu  Bulgaristan vizesi almaktan  geçiyor. Bunun için bir ekip uymanız ihtiyaç duyulan işlemler vardır. Başvurunuzdan ilkin, ‘ziyaret amacınızın’ net olması gerekmektedir. Bunu belli ettikten sonrasında işlemlerinize başlayabilirsiniz. Bulgaristan vize başvurularında kullanılan pasaportlarda aranan özellikler ise detaylı bir şekilde paylaşılmıştır. Bulgaristan seyahatinden dönüş sonrasında minimum 6 ay geçerlilik süresi aranmaktadır. Pasaporta vizenin basılması için minimum 2 boş sayfaya haiz olmak gerekir ek olarak son 10 yıl içinde çıkarılmış olması da ehemmiyet arz edilir.  Pasaportun aslı ile beraber kimlik bilgilerinin bulunmuş olduğu sayfanın fotokopisi kabul edilmektedir. Önceki yurtdışı seyahatlerine dair eski vizelerin sunulması müracaat sürecini pozitif yönde etkileyen bir durumdur. Eski pasaportta bulunan kişisel bilgilerin, işlenmiş sayfaların ve bilhassa eski vizelerin fotokopilerinin, Bulgaristan Konsolosluğu’na vize müracaatında hazır bulundurulması vizenin daha kısa sürede işlenmesine destek olabilmektedir. Bulgaristan vizesi başvuruları için belirtilen müracaat formunu eksiksiz tamamlamak gerekir. Bulgaristan vizesi müracaat sahibi 18 yaşından ufak ise şahıs tarafınca doldurulacaktır. Bulgaristan vize müracaat formunun imza kısmı anne babalar tarafınca oanylı olmalıdır. Reşit olmayan şahıs bir tek ebeveynlerinden birinin koruması altında ise, bu gerekliliği gösteren belge eklenmelidir. Bulgaristan vizesi için vize evrakları, dilekçe ve sıralama benzer biçimde bir ekip özelliklerin tamamlanmış olması lazımdır.

Vize Merkezi olarak bu mevzuda her türlü yardımı halletmeye hazırız. Deneyimli ekibimiz ve tecrübeli çalışanlarımızla bu hizmeti en ince teferruatına kadar halletmekten mutluluk duyarız. Bulgaristan vizesi için ek olarak eklemeniz ihtiyaç duyulan biyometrik fotoğraflarınız da hazır olmalıdır. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, Bulgaristan vizesi için ek olarak turist vize ücretlerinizin de ödenmesi gerekir. Burada ücret şahıs sayısı ile orantılıdır. Gelir belgelerinizin olması gerekir ki Bulgaristan Konsolosluğu, turist vize müracaat sahibinin Bulgaristan seyahatinin harcamalarını karşılayacak kafi maddi imkâna haiz olduğuna  dair detayları edinebilsin. Bu belgeler, kişisel banka hesabında EURO/TL yada USD karşılığı olarak görmelidir. Ek olarak İş/Mesleki durumu beyan eden belgeler ile Bulgaristan turist vize müracaat işleminde bulunacak kişilerin bağlı bulundukları Kurum/Şirkette çalıştıklarını gösterir resmi belgelerin orijinalleri; SGK İşe Giriş Bildirgesi, SGK Hizmet Dökümlerini de yanında bulundurması lazımdır. Ek olarak aklınızda bulunmalı ki Bulgaristan bir Schengen ülkesi değildir ve bu yüzden Bulgaristan vizesi ile Schengen bölgelerine giremezsiniz. Bunların yanında aklınızda olması ihtiyaç duyulan notlar içinde pasaportunuzun deformasyona uğramış olmaması, lekelenmemesi ve kuşku uyandıracak şekilde zarar görmemesi benzer biçimde durumlar bulunmalıdır. Her şeyiyle tamamlanmış bir Bulgaristan vizesi belgeleri müracaat yapıldıktan sonraki 2 ile 15 üş günü içinde bir sonuca bağlanır. Daha çok informasyon ve güncelleme için Vize Merkezi şubelerimizle iletişime geçmekten çekinmeyin. Her türlü sorularınızı cevaplamaktan sevinç duyar ve Bulgaristan vizesi mevzusunda başarılar diliyoruz. 

ABD Vizesi

Dünyanın mühim noktalarından kabul edilen  ABD devamlı ilgi çekmiştir. Sadece bu ülkeye gidebilmek için bir ekip işlemleri halletmeniz sonrasında da  ABD vizesi almanız gerekmektedir. Bunun için yapacağınız ABD vize başvurusu için toplamanız ve uymanız ihtiyaç duyulan belgeler ve prosedürler bulunmaktadır. ABD seyahati gerçekleştirecek tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, seyahatleri öncesinde pasâport kategorisi fark etmeksizin ABD vize işlemlerini başlatmalıdırlar. ABD seyahatinde bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ABD vizesi alarak gezi etmeleri zorunludur. Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus Pasâport (Bordo), Türkiye Cumhuriyeti Hususi Pasâport (Yeşil) Türkiye Cumhuriyeti Hizmet Pasaportu (Gri) ve Türkiye Cumhuriyeti Diplomatik Pasâport (Siyah) sahibi tüm kişiler ABD’yi ziyaret edecek T.C. vatandaşlarının ya da Türkiye’de uzun soluklu ikamet izni (oturum izni) sahibi yabancıların, ABD vizesi işlemleri için Ankara ABD Büyükelçiliği yada İstanbul ABD Başkonsolosluğuna vize müracaatında bulunmaları gerekmektedir. ABD vize müracaat sahibinin gezi planlarının aksamaması için ABD vize işlemlerine adım atmak için ideal tarih, ABD’ya olası gezi tarihinden minimum 6-8 hafta öncedir. ABD vize işlemlerinde bulunacak kişiler, “ABD Göçmen Olmayan Vize” statüsünde müracaat yapmalıdırlar. ABD Konsolosluğu Göçmen olmayan ABD vizeleri ile müracaat sahibine ABD’da, ziyaret, eğitim yada emek harcama amacıyla geçici kalma hakkı tanır. ABD vize başvurusu yapmadan ilkin hangi ABD vizesi için başvuruda bulunduğunuzu bilmeniz son aşama önemlidir. Ek olarak ABD DS-160 Müracaat Formu’nu eksiksiz ve doğru bir halde bilhassa  İngilizce olarak yanıtlaması  gerekmektedir.

Vize randevusundan en geç 3 iş günü ilkin web üstünden online biçim doldurma işleminin bitmiş olması gerekmektedir. Burada aklınıza takılacak her türlü sorunuzu Vize Merkezi olarak cevaplamaktan sevinç duyacağımızdan da güvenli olabilirsiniz. ABD vizesi halk içinde en ürkütücü vize olarak bilinsede deneyimli kadromuzla bu işi itimat içinde yapabilirsiniz. Müracaat yapmadan önceki tüm lüzumlu evrakları toplamanız bilhassa önemlidir. ABD Konsolosluğu yetkilileri ile vize mülakat randevusu için ABD Konsolosluğuna/Büyükelçiliğine gelirken, gezi sebebine uygun evrakların hazır bulunması zorunludur. ABD Konsolosluğu vize buluşma günü, müracaat sahibi ile ABD vize mülakatını Türkçe ve İngilizce olarak yapmaktadır. ABD Konsolosluğu yetkilileri, ABD vize mülakatı öncesinde müracaat sahibinin parmak izini almaktadır. ABD vize mülakatı esnasında parmak izinin alınması, DS-160 formundaki tüm sorulara doğru yanıt verildiğini ve mülakat esnasında da doğruları söyleyeceğine dair verilen bir onay anlamı taşımaktadır. ABD vizesi işlemleri için müracaat sahiplerinin ABD Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’nin resmi tatillerini ve ulusal bayramlarını göz önünde bulundurmaları ise seyahate dair doğabilecek vize gecikme riskini ortadan kaldıracaktır. Bunların yanında pasaportunuzun temiz olması da size ek olarak avantaj elde edecektir. Üstünde kuşku uyandıracak herhangi bir deformasyon olmamasına dikkat edin. Mevzuyla ilgili bir sorunuz olursa lütfen Vize Merkezi şubelerimizle iletişime geçmekten çekinmeyin. Daha çok informasyon için sizi duymak isteriz. Seyahatlerinizde mutluluklar diliyoruz. 

Almanya Vizesi

Her ülke benzer biçimde Almanya vizesi almak için de bazı vize ve evrak işlemleri bulunmaktadır.  Almanya vizeleri 90 günü geçmeyen izinler şeklindedir. Lüzumlu belgeler toplandıktan sonrasında aracı şirket ile müracaat süreci adım atar. Almanya vizeleri İDATA ofislerinin ehemmiyet arz etmiş olduğu bir vize türünü taşımaktadır. Bu yüzden müracaat sahipleri için yetkilendirilmiş kurumlar belgeleri müracaat yapanlar için hazır hale getirmeli ve bu kişilerden istenilen belgelerin hazırlanması sürecinde lüzumlu evrakları almalı, düzeltmeli ve düzenlemelidir. Bunların doğru şekilde olması müracaat meydana getiren kişilerin başarı göstermiş bir netice alması için önemlidir. Almanya vizesi için şunları bulundurmakta oldukca büyük yarar vardır:

 • Vize bitiminden itibaren minimum 6 ay geçerli pasâport 
 • 2 tane yeni çekilmiş arka fon beyaz biyometrik fotoğraf 
 • Eksiksiz doldurulmuş Almanya Vize Müracaat Formu 
 • Almanya’da Sürdürülebilinen hayat’ın şahıs yada kişiler tarafınca gönderilmiş davetiye; davetiye yok ise konfirme edilmiş otel rezervasyonu (Almanya’dan gönderilen davetiyenin bir sureti sizde diğerininse Almanya konsolosluğu vize departmanında olması gerekmektedir.) 
 • Firmanın antetli kağıdına kaşeli ve imzalı olarak, Almanya konsolosluğu vize departmanına hitaben yazılmış, gezi detaylarını, vize talebinizi ve masrafların kimin tarafınca karşılanacağını belirten dilekçe 
 • Şirket İmza Sirküleri 
 • Şirket Vergi Levhası  
 • Oda Kayıt ve Etkinlik Belgesi 
 • Şirket Tecim Sicil Gazetesi  
 •  Şirket Banka Hesabı 
 • Ev Tapusu, Vasıta Ruhsatı (Var ise)

Almanya vizesi için müracaat meydana getiren kişilerin pasaportlarının geçerlilik süresi gidiş ve geliş zamanını kapsamalıdır. Pasâport üstünde herhangi bir oynama, yırtılma, lekelenme ve deformasyon olmamalıdır. İşlem süresi süresince bu değişikliklerden kaçınılmalıdır. İDATA üstünden uygulanan parmak izi uygulaması için lüzumlu randevulara zamanında gidilmeli ve belgeler hazır götürülmelidir. Tüm işlemler eksiksiz yapıldıktan sonrasında Almanya vize başvurusu için hazırlanmış belgeler Almanya Konsolosluğuna teslim edilir. Bu kurumlara asında çoğu zaman 2 ile 15 iş günü içinde bir netice çıkar ve karara bağlanır. Sadece gene de bayram, hususi durumlar ya da dinlence günleri resmi tatiller benzer biçimde durumlar vize sonucundaki bu zamanı değiştirebilir. Almanya vizesi için müracaat meydana getiren şahıs ve kurumlar bu hususları göz önünde bulundurmalıdır. İşlemlerinizin güvenilir ve tam olması benzer biçimde durumlar için lütfen Vize Merkezimizle iletişime geçin. Almaya vizesi ile ilgili her türlü sorunuzu cevaplamaktan mutluluk duyarız. 

Vize Merkezi Başvuru Hizmetleri

Macaristan Vizesi

Macaristan vizesi almak için direkt Macaristan Konsolosluğu ile ortaklık için olması gerekiyor.  İşlemlerin başladığı ve devam etmiş olduğu süreç süresince hazırlanması ihtiyaç duyulan belgeler, pasâport, biyometrik fotoğraf ve daha istenilen evraklar eksiksiz bir halde Macaristan Konsolosluğuna teslim edilmelidir. Bu belgelerin eksizsiz olması sürecin doğru şekilde işlemesi için son aşama önemlidir. Bu yüzden vize danışmanlığı meydana getiren vize merkezimiz kesinlikle bu süreçte müracaat sahiplerine destek olmakta ve lazım olan her şeyi tecrübeli ekibi ile size sunmaktadır. Macaristan vizesi için lüzumlu olan evrakların düzenlenmesi, hazırlanması ve uygun bir halde bir araya getirilmesi önemlidir. İşlem için lüzumlu her şey hazırlandıktan sonrasında Macaristan vizesi için Macaristan Konsolosluğundan buluşma alınarak süreç resmileştirilir. Macaristan, Schengen Bölgesi’ne üye bir ülkedir. Bu sebeple Macaristan’a kısa süreli (90 güne kadar) gezi edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Macaristan Schengen vizesi için müracaat gerçekleştirmelidir. Ek olarak Macaristan vizesi biyometri işlemi dijital bir parmak izi uygulaması da ihtiva eder. Macaristan vizesi başvurularında talep edilen evraklar yapılacak seyahatin amacına gore farklılık göstermektedir. Sadece ilk olarak dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan şey Macaristan vizesi müracaat formunun eksiksiz ve doğru olarak doldurularak sunulmasıdır. Macaristan vizesi başvurularında ibraz edilmesi ihtiyaç duyulan evraklar genel olarak yapılacak seyahatin amacını, gezi masraflarının iyi mi karşılanacağını ve müracaat sahibinin Türkiye’ye dönme durumunu gösterir belgelerdir. Macaristan vizesi için talep edilen evraklar, öteki Schengen ülkeleri tarafınca da vize başvurusunda sunulması ihtiyaç duyulan evraklarla büyük oranda aynıdır. Macaristan Schengen vizesi için ibraz edilen belgeler Türkçe ve İngilizce dilinde olmalıdır.


Macaristan vizesi için işlemler işleme alındıktan sonrasında Macaristan Konsolosluğu tarafınca lüzumlu emek harcamalar 1 iş haftası ile 3 iş haftası arasındaki bir süreyi kapsayacak şekilde sonuçlanabilir.  Macaristan vizesi için lüzumlu olan pasaportun geçerlilik süresi süresince zarar görmemesi, gidiş ve dönüş zamanını kapsayacak kadar geçerli bir süreye haiz olması oldukca önemlidir. Ek olarak Macaristan Konsolosluğunun iş günleri haricinde dinlence, resmi dinlence, bayram ve benzeri durumlar için belirlediği zamanlar aralığında bu işlemler yapılmamaktadır. Bu hususların bilinmesinde son aşama yarar vardır. 

İngiltere Vizesi

İngiltere vizesi İngiltere Konsolosluğu tarafınca istenilen işlem ve prosedürlerden oluşmaktadır. İngiltere vizesi için müracaat meydana getirecek kişilerin belgelerini eksiksiz bir halde tamamlaması son aşama önemlidir. İngiltere vizesi için en mühim iş müracaat formunun İngilizce olarak doldurulması önemlidir. İngiltere vizesi için lüzumlu belgelerin ve pasaportun hazır ve  eksiksiz olması süreci hızlandırmaktadır. İngiltere vize süreleri 6 ay, 2 yıl, 5 yıl, 10 yıl olarak değişmektedir. Birleşik Krallık Vize ve Göç İdaresi rejimi yönetmeliği uyarınca Birleşik Krallık’ı oluşturan İngiltere, Şimal İrlanda, İskoçya ve Galler’e gezi etmek isteyen kişilerin giriş yapabilmesi için İngiltere vizesi gerekir. İngiltere Birleşik Krallığı’na gezi etmek isteyen kişilerin İngiltere vizesi için temin etmeleri ihtiyaç duyulan evraklar, kişilerin İngiltere’ye yapacakları seyahatin amacına gore değişim göstermektedir. Kısa süreli İngiltere Ziyaretçi Vize müracaat işlemleri için hazırlanması ihtiyaç duyulan evrakların asıllarının yanında fotokopilerinin de kesinlikle hazır bulundurulması gerektiği hatırlatılır. İngiltere vize başvuruları İngiltere Hudut Muhafaza Dairesi (UK Border Agency) vize memurları tarafınca değerlendirmeye alınması sebebiyle, İngilizce olmayan tüm destekleyici belgelerin tercümesi ile beraber teslim edilmesi önemlidir. Çeviri edilmiş belgelerde, tercümanın adı, kontakt adresi ve aslına uygun çeviri edildiğine dair onay şerhi olmalıdır. Her çeviri belgesi üstünde tarih ve tercümanın imzası kesinlikle bulunmalıdır. İngiltere’ye gezi etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, İngiltere vizesi başvurularını İngiltere Konsolosluğu, İngiltere Büyükelçiliği, İngiltere Konsolosluğu tarafınca yetkilendirilmiş kurumlar ve Gezim/Gezi Acentelerine yapabilirler. Bu bağlamda yılların verdiği deneyim ve başarı ile tanınan Vize Merkezi şubelerimize istediğiniz süre ulaşabilir ve vize hizmetleri ve danışmanlığı için istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz.

İşlemler esnasında İngiltere vizesi için lüzumlu olan parmak izi alınması önemlidir. İngiltere Konsolosluğu İngiltere vizesi için lüzumlu belgelerin doğru şekilde hazırlanmasına oldukca ehemmiyet verir. Bu işlemlerin eksizsiz belgelerle yapılması lazımdır. Özenle yapılmamış bir müracaat sıkıntıları da bununla beraber getirmektedir. Söz mevzusu belgeler teslim alınırken kimlik detayları, seyahatin amacı ve gezi tarihleri benzer biçimde mevzularda herhangi bir yanlışlık olup olmadığı teyit edilmelidir. Her şey özenli bir halde hazırlandıktan sonrasında İngiltere vizesi sonucu meydana getirilen müracaat tarihinden itibaren 1 ile 3 iş haftası benzer biçimde bir süreçte sonuçlanır. İngiltere vizesi için görevlendirilen vize merkezi İngiltere vizesine başvuruda bulunan kişilere lüzumlu desteği sağlamalı ve informasyon aktarımında bulunmalıdır. İngiltere vizesi için lüzumlu olan evrakların yanında pasaportun geçerlilik süresinin ülkeye giriş ve çıkışından sonraki bir zamana kadar da devam ediyor olması son aşama önemlidir. Yurtdışı gezi engeli bulunmaması da aynı şekilde önemlidir. Müracaat yapıldıktan sonraki süre süreci içinde pasâport üstünde herhangi bir değişim olmaması, yırtılmaması, zarar görmemiş olması kesinlikle önemlidir. Daha sorunsuz ve başarı göstermiş bir İngiltere vizesi için Vize Merkezi şubelerimizle iletişime geçmekten çekinmeyin. Her türlü sorularınızı yanıtlamaktan ve İngiltere vizesi danışmanlığını yapmaktan sevinç duyarız. 

Kanada vizesi

Dünyanın en barışçıl ülkelerinden kabul edilen Kanada vizesinde uygulanması ve uyulması ihtiyaç duyulan bazı işlem bulunmaktadır. Kanada’ya turist amaçlı ziyaret edecek olan Umuma Mahsus (Bordo) pasâport, Hizmet (Gri) Pasâport, Diplomatik (Siyah) Pasâport ve Hususi (Yeşil) pasâport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kanada vizesi için Kanada Konsolosluğuna müracaatında bulunmakla mükelleftirler. Kanada’ya turist amaçlı kısa süreli vize müracaatında bulunacak şahıslar müracaatlarını Kanada Konsolosluğu tarafınca yetkilendirilmiş kurumlar, Vize Müracaat Merkezleri ile Gezim Acenteleri vasıtasıyla gerçekleştirebilmektedir. Kanada Vize müracaat işlemleri buluşma sistemiyle çalışmamaktadır. Kanada Konsolosluğu tarafınca yetkilendirilmiş kurumlar vasıtasıyla müracaat yapılmalıdır. Burada biz Vize Merkezi olarak Kanada vizesi için her türlü sorunuzu cevaplamaktan ve size bu mevzuda destek olmaktan mutluluk duyarız. Unutmamalısınız ki başarı göstermiş bir Kanada vizesi size dünyanın da kapılarını açacaktır. Bu yüzden uymanız ihtiyaç duyulan hususları şu şekilde sıralayabiliriz: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve İran vatandaşlarının geçici konaklama vizesi, izin başvuruları ile Kanada vatandaşı olup Türkiye’de sürekli oturma iznine haiz vatandaşların Kanada vizesi için başvurularını konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu kurumlar vasıtasıyla gerçekleştirmelidir. Kanada vizesi başvurularında vazife bölgesi zorunluluğu yoktur. Kanada vizesi için müracaat işlemleri 10-12 iş günü içinde sonuçlandırılmaktadır. Kanada Konsolosluğuna yapılacak vize müracaatı işlemlerinin resmi dinlence vb. bazı sebeplerden dolayı uzayabileceği göz önünde bulundurularak işlemlere gezi tarihinden minimum 1 ay öncesinden başlanmalıdır.

Pasâport – Kanada Turist Ziyaret Vize başvurularında geçerliliği kabul edilen pasaportun özellikleri belirtildiği gibidir. Vize müracaat tarihinden ileriye doğru minimum 6 ay geçerlilik süresine haiz ve son on yıl içinde çıkarılmış geçerli pasaportun minimum iki tane boş vize sayfası bulunmalıdır. Pasaportun ve pasaportta daha evvelde alınmış Schengen, ABD, İngiltere, İsviçre vizeleri var ise fotokopileri gerekmektedir. Kanada vize müracaat formu ve aile informasyon formu – Kanada vizesi müracaatının yapılabilmesi için online “Vize Müracaat Formu” ve “Aile Data Formu”; Kanada Konsolosluğu’nun internet sayfası üstünden doldurulmalıdır. Portal üstünden Kanada Vizesi Müracaat Formu’nun İngilizce ya da Fransızca olarak eksiksiz yanıtlanması, imza ve müracaat tarihindeki bölümlerinin eksiksiz doldurulması halinde onaylanmaktadır. Ek olarak öteki belgeleri de şu şekilde sıralayabiliriz: Biyometrik fotoğraf, Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanı fotokopisi, Kanada turist ziyaret vize talep dilekçesi, Mesleğe ilişkin belgeler, Finansal durumu belgeleyen evraklar gerekmektedir. Müracaat sonucu değişkenlik göstermekle birlikte Kanada Başkonsolosluğunun vize talep yoğunluğuna gore bu vize talebiniz araştırmaya girmedi ise en erken 11 günde, en geç 21 günde sonuçlanmaktadır. Ankara Kanada Konsolosluğu vize talebinizi sonuçlandırdığında size bir mail göndermektedir. Bu mailden sonrasında isterseniz Vize Merkezi şubelerimizden Kanada vizenizi alabilirsiniz ya da isterseniz biz size bu tarz şeyleri gönderebiliriz. Bunlarla beraber sıhhatli bir Kanada vizesi için ek olarak pasaportun güvenirliliğini etkileyecek yırtılma, zedelenme, deformasyona uğramış olma, lekelenme benzer biçimde durumlardan kaçınılmalıdır. Her şeyin yerli yerinde olduğu bir Kanada vizesi başvurusunun pozitif yönde olması ve süratli neticelenmesi açısından son aşama önemlidir. Daha çok informasyon için aklınıza takılan her türlü sorunuzu bizimle paylaşabilirsiniz. Deneyimli kadromuzla Vize Merkezi olarak size bu hizmeti vermekten sevinç duyarız. 

Yunanistan Vizesi

Şirin ve güzel mimarisiyle dikkat çeken bir Avrupa ülkesi ise Yunanistandır. Vize işlemleriniz için,  lüzumlu bir ekip işlemler bulunmaktadır. Bu işlemler çoğu zaman 90 günü geçmeyen vize başvuruları için son aşama önemlidir. Bunlar Yunanistan Konsolosluğu tarafınca sunulmuş belge ve evraklardır. Yunanistan bir Avrupa Birliği üyesi ve Schengen topluluğu üye ülkesidir. T.C. Vatandaşları Yunanistan seyahatleri öncesi Umuma Mahsus Pasâport (Bordo) sahibi olmaları halinde yada Pasaportlarında geçerli Schengen vizeleri yok ise bu ülkeye Yunanistan vizesi alarak gezi etmeleri mecburidir. Türkiye Cumhuriyeti Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) Pasâport sahipleri ise; 180 gün içinde 90 ikame günü süreyi ihlal etmeme koşulu ile ülkeler içinde meydana getirilen vize muafiyeti anlaşması sebebi ile Yunanistan vize işlemlerinde muaf tutulacaklardır. Yunanistan’ da maksimum 90 gün konaklayacak kişiler Yunanistan Schengen vizesi için müracaat gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Yunanistan’ da maksimum 90 gün konaklayacak kişiler Yunanistan vizesi için müracaat gerçekleştirmeleri gerekirken Yunanistan vize başvuruları kısmen Yunanistan Konsolosluklarına gerçekleştirilebilecektir. Yunanistan Başkonsolosluğu İstanbul Yunanistan Schengen vize başvurularını yetkili vize müracaat merkezleri vasıtasıyla kabul etmektedir. Vize müracaat sahipleri Yunanistan Schengen vizesi için başvurularını yetkili müracaat merkezlerine gelmiş olarak gerçekleştirebilirler. Yunanistan vize müracaat merkezleri buluşma sistemi ile vize başvurularını kabul etmektedir. Yunanistan vizesi için başvuruda bulunacak kişiler Yunanistan vizesi randevularını alarak müracaat merkezlerini ziyaret etmeleri önemle tavsiye olunur. Yunanistan vizesi işlemleri için müracaat merkezi, 08.30 ila 17.30 saatleri içinde hizmet vermektedir. Belgelerinizin ve işlemlerinizin aksamaması ve daha sıhhatli bir vize alabilmeniz için lüzumlu her şeyi en ince ayrıntısına kadar özetleyen ve bu mevzuda destek olan Vize Merkezi şubelerimize Yunanistan vizesine dair ne var ise sorabilirsiniz. Size güvebilir kadromuzla destek olmaktan mutluluk duyarız. Daha sıhhatli ve başarı göstermiş bir Yunanistan vizesi için bilmenizde fayda olacak başka hususlar da şunlardır: 

Yunanistan’ da 90 günden daha azca bir süre konaklama meydana getirecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yada Türkiye oturum izni sahibi yabancı uyruklu vatandaşlar; Yunanistan’ a Dinlence, Tur ve Seyahat amaçlı gezi gerçekleştirecek olmaları halinde Yunanistan Turist Schengen Vizesi için başvuruda bulunmalıdırlar. Kişiler Yunanistan Turist Vizesi için müracaatları Yunanistan vize müracaat merkezlerine gerçekleştirebilirler. Yunanistan’ a İş görüşmesi, Fuar, Toplantı ve Alan kişi ziyaretinde bulunmak için gezi edecek olmaları halinde ise Yunanistan Ticari vize için başvuruda bulunmaları gerekecektir. Yunanistan Ticari Vize başvuruları, Yunanistan vizesi müracaat merkezlerine gerçekleştirilebilir. Yunanistan’ a bu ülke de bulunan aile, akraba ve dostlarını ziyaret etmek için gezi edecek kişiler Yunanistan aile ziyareti vizesi için başvuruda bulunmaları gerekecektir. Yunanistan aile ziyareti vizesi için başvurular Yunanistan vize müracaat merkezlerine gerçekleştirilebilir. Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus Pasâport sahibi kişilerin Yunanistan’ a olan seyahatleri öncesi pasaportlarında geçerli Schengen vizeleri yok ise Yunanistan vizesi alarak gezi etmeleri zorunludur. T.C. Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaporta haiz vatandaşlar ise yıl içinde 90 ikame günü süreyi ihlal etmeme koşulu ile Yunanistan vize işlemlerinde bulunmaları gerekmez. Sadece söz mevzusu pasaportlara haiz kişiler seyahatleri öncesi Pasâport geçerlilik sürelerini denetim etmeleri önemle rica olunur. Yunanistan Konsoloslukları Yunanistan kısa süreli vize başvurularını istisnai durumlar haricinde Konsolosluğa kabul etmemektedir. Burada biz Vize Merkezi olarak size lüzumlu her türlü yardımı yapmaktan son aşama mutluluk duyarız. Yunanistan Konsolosluğu ve Tüm Schengen üye ülkeler 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren biyometrik Data Kaydı Sistemine geçmiş bulunmaktadır. Bu sebeple Pasaportunda ‘’VİS’’ ibaresi bulunmayan kişiler Yunanistan ve öteki Schengen ülkeleri için meydana getirecek oldukları Schengen vize müracaatları için biyometrik bilgilerini ibraz etmekle yükümlü olacaklardır. Başka hususlar da şunlardır: Yunanistan vizesi için biyometrik veri ibrazı, Yunanistan vizesi müracaat formu. Yunanistan vizesi ile ilgili kafanıza takılan bir şey var ise ya da daha detaylı informasyon edinmek istiyorsanız güvenilir ve tecrübeli Vize Merkezi kadromuzla size her mevzuda destek olmaktan son aşama sevinç duyarız. 

İspanya Vizesi

Avrupa’nın güneşi olan İspanya, gözde ülkelerden biridir.  Son aşama ehemmiyet arz eden ve giriş çıkışı meydana getirilen İspanya’ya gidiş için bazı belgeler ve kurallar bulunmaktadır. Bu tarz şeyleri şu şekilde sayabiliriz: Yeşil, gri ve kırmızı pasaportlara vize uygulanmamaktadır. Schengen anlaşmasına dahil ülkelerdendir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahatlerini gerçekleştirebilmek için (Eğer pasaportlarında geçerli Schengen vizesi bulunmuyorsa) İspanya vizesi başvurusu yapmak zorundadırlar. Hususi (Yeşil) Pasâport, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) Pasâport Hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatleri için İspanya vize başvurusu işlemlerine doğal olarak tutulmamaktadırlar. İspanya’ya gezi edecek olan kişiler 90 güne kadar olan seyahatleri için yapacakları vize başvurularını direkt olarak İspanya Konsolosluğu’na yapamamaktadır. Konsolosluk kısa süreli vize başvurularını direkt olarak kabul etmediğinden, kısa süreli İspanya vizesi talebinde bulunan kişiler vize başvurularını konsolosluk tarafınca yetkilendirilmiş kurumlara ya da Vize Merkezleri ile Gezim/Gezi Acentelerine yapmalıdır. Burada biz Vize Merkezi olarak lüzumlu tüm yardımları güvenilir ve tecrübeli kadromuzla yapmaktan ve size İspanya vizesine dair her şeyi anlatmaktan, size destek olmaktan son aşama sevinç duyarız. Ihmal etmeyin ki başarı göstermiş bir İspanya vizesi size tüm Schengen kapılarını da açacaktır. Dolayısıyla İspanya’da kısa süreli (90 güne kadar) seyahatte bulunacak Türkiye Cumhuriyeti ve Türkiye’de ikamet eden üçüncü ülke vatandaşları İspanya Schengen vizesine başvurmakla mükelleftir. İspanya’ya gezi etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları kısa süreli (90 güne kadar olan) seyahatleri için konsolosluğa direkt müracaat yapamamaktadır. Bu kişiler İspanya vizesi başvurularını İspanya Konsolosluğu tarafınca yetkilendirilmiş kurumlar ve Vize Danışma Merkezleri ile Gezim/Gezi Acentelerine yapmalıdırlar. Burada biz Vize Merkezi olarak size her türlü sorunuzda destek olmaktan ve İspanya vizesini almanız için lüzumlu olan her şeyi bildirmekten son aşama sevinç duyarız. Aklınızda bulunsun ki başarı göstermiş bir İspanya vizesi öteki ülkelere vize alımını da kolaylaştıracaktır. Bu yüzden bilmenizde fayda olacak ek olarak birkaç şey daha var. Bu tarz şeyleri şu şekilde sayabiliriz: İspanya vizesi başvurusunda bulunan kişiler, İspanya Konsolosluğu’na ya da İspanyaya Büyükelçiliği’ne giderek Vize Data Sistemi (Visa Information System-VIS) aracılığı ile parmak izi taraması yaptırmak zorundadırlar. İspanya vizesi başvurularında ilk olarak vize müracaat formunun eksiksiz ve doğru olarak doldurulup ibraz edilmesi talep edilmektedir. Müracaat formu haricinde kalan evraklar yapılacak seyahatin amacına ve süresine bağlı değişebilmektedir. İspanya Konsolosluğu, İspanya vizesi için başvuruda bulunan kişilerden yapacakları seyahatin amacını, gezi masraflarının karşılanma biçimini ve müracaat sahibinin Türkiye’ye geri dönmek mevzusundaki motivasyonunu teyit eden evrakları ibraz etmelerini istemektedir.

İspanya vizesi için talep edilen evraklar, öteki Schengen ülkeleri tarafınca da vize başvurusunda talep edilmektedir. İspanya Konsolosluğu, İspanya vizesi müracaat harçlarını Schengen ortak kararlarına uygun olarak belirlemektedir. İspanya Konsolosluğu tarafınca vize başvurularında talep edilen ücretler yalnızca vize müracaat tutarı olmakla birlikte, İspanya vizesi başvurusu meydana getiren kişilerin talep ettikleri İspanya vizesi türü ve müracaat şekli ücretlerde farklılık oluşmasına niçin olmaktadır. İspanya vizesi işlemleri, evraklarla ilgili herhangi bir eksiklik yoksa ve / yada vize başvurusu resmi dinlence (yılbaşı, bayram, paskalya) günlerine denk gelmemişse, 7 ile 10 iş günü içinde sonuca ulaştırılmaktadır. İspanya’ya gezi edecek kişiler, gezi planlamaları ile ilgili herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına vize başvurularını gezi tarihinden 30 gün ilkin yapmalıdır. İspanya Vizesi başvurusu işlemlerinde kullanılacak pasaportlar 10 yıldan eski ya da yıpranmış olmamalıdır. İspanya vize işlemlerinde kullanılacak pasaportta vizenin işlenebilmesi için minimum 2 boş sayfa bulunmalıdır. Aksi durumda vize için müracaat meydana getiren kişiler pasaportlarını yenilemelidir. Resmi tatiller vize işlemlerinde aksamalara niçin olabileceğinden İspanya vizesi başvurusunda bulunacak kişiler, vize müracaat işlemlerinin İspanya ve Türkiye resmi tatillerine (Paskalya, Şeker Bayramı, Kurban Bayramı, Noel, Yılbaşı / Yeni Yıl) denk gelip gelmediğine dikkat etmelidir. 18 yaşından ufak (Reşit olmayan) kişiler vize başvurularını anne babaları, yasal vasi ile beraber ya da bu kişilerin iznini beyan eden noter tasdikli belge ile yapmalıdır. İspanya vize işlemleri için sunulan gezi belgesi (pasâport) İspanya seyahatinin bitiminden 3 ay 15 gün sonrasına kadar geçerliliğini korumalıdır. Tüm bunlara karşın aklınıza takılan bir şey olursa güvenilir ve tecrübeli Vize Merkezi şubelerimizi arayabilir, Vize Merkezi şubelerimize yazabilirsiniz. Merak ettiğiniz her şeyi yanıtlamaktan ve İspanya vizesi mevzusunda size destek olmaktan son aşama mutluluk duyarız.

Hollanda Vizesi

Özgürlükler ve yel değirmenleri ülkesi olan Hollanda vizesi için lüzumlu olan bir ekip husus ve işlemler gerekmektedir. Hollanda ile Türkiye arasındaki vize uygulamaları uyarınca Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaportları olan Hususi (Yeşil) Pasâport, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Diplomatik (Siyah yada Kırmızı) Pasâport hamili olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Hollanda vize işlemlerine doğal olarak olmazlar. Söz mevzusu pasâport hamilleri pasâport geçerlilik sürelerinin devam etmesi ( seyahatten minimum 3 ay sonrasına kadar geçerli olması) ve pasaportun 10 yıldan daha eski olmaması koşuluyla, 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatleri için Hollanda vizesi işlemlerinden muaf tutulurlar. Hollanda’ya seyahatte bulunacak Umuma Mahsus (Bordo) Pasâport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları (pasaportlarında geçerli Schengen vizesi yoksa)bu ülkeye giriş yapabilmek için Hollanda vizesi başvurusunda bulunmak zorundadırlar. Hollanda Schengen Bölgesi’ne üye ülkeler içinde yer almıştır. Dolayısıyla Hollanda’ya kısa süreli (90 günden azca) seyahatte bulunacak kişiler, Hollanda Schengen vizesi için müracaat yapmalıdır.  Hollanda Schengen Vizesi sahibi kişiler, seyahatlerini Hollanda’dan başlatmak şartıyla öteki Schengen ülkelerine de Hollanda Schengen vizesi ile gezi edebilmektedirler. Schengen vizesi, gezi edilecek Schengen üyesi ülkelerde en fazla 90 gün ikamet etme imkânı sağlamaktadır. Sadece Schengen vizesine ilk kez müracaat edecek kişilere kısa süreli (1 hafta) vize verilir ve bu süre daha sonraki seyahatlerde kademeli olarak arttırılır. Sadece, vizenin kullanımı ve Hollanda seyahatlerinin sıklığı vize süresi bazı durumlarda kişilere daha uzun süre konaklama olanağı sağlanmaktadır. Hollanda Krallığı’na seyahatte bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Hollanda Vizesi başvurularını Hollanda Konsolosluğu, Hollanda Büyükelçiliği ve Vize Danışma Merkezleri ile Gezim/Gezi Acentelerine yapabilirler. Burada yılların deneyimli ve güvenilir ekibi olan Vize Merkezi çalışanlarımızla size her türlü informasyon yardımında ve danışmanlıkta en doğru ve en güvenilir hizmeti sağlamaktan son aşama mutluluk duyarız. Hollanda vizesine dair sormak istediğiniz her şeyi çekinmeden sorabilirsiniz.

Hollanda Konsolosluğu, kısa süreli (90 günden azca) seyahatlere ilişkin vize başvurularını (istisnai durumlar hariç) birebir kabul etmemektedir. Bu yüzden Hollanda’ya kısa süreli (90 gün süreli) gezi etmek isteyen kişiler vize işlemlerini Hollanda Konsolosluğu tarafınca yetkilendirilen Vize Müracaat Merkezleri vasıtasıyla yapabilirler. Hollanda vizesi başvurusunda bulunan kişilerden biyometrik tarama (parmak izi taraması) talep edilmektedir. İlk olarak 2011 yılının Ekim ayında Afrika’da uygulanmaya başlamış olan Vize Data Sistemi (Visa Information System-VIS), tüm Avrupa Birliği (AB) Schengen ülkeleri tarafınca kullanılmaya başlanmıştır. Kimlik sahteciliğini engellemek ve vize müracaat sürecini kolaylaştırmak amacıyla başlatılan biyometri işlemi ile ilgili veriler parmak izi merkezlerinde tespit edilmektedir. Dolayısıyla vize başvurusunda  bulunan kişilerin kendilerinden alınması mecburi olan biyometrik veriler( 10 parmak izi) için işlem esnasında hazır bulunması gerekmektedir. Hollanda vize başvurusunda kullanılacak pasaportta vizenin işlenebilmesi için minimum 2 boş sayfa bulunmalıdır. Aksi durumda vize başvurusunda bulunan şahıs yeni pasâport çıkartmalıdır. Hollanda vize işlemlerinde kullanılacak pasâport son 10 yılda çıkartılmış olmalı ve geçerliliğini Hollanda vizesi geçerlilik tarihinin bitiminden 3 ay sonrasına kadar korumalıdır. Hollanda Konsolosluğu Türkiye ve Hollanda resmi dinlence günlerinde hizmet vermemektedir. Vize başvurusunun resmi dinlence tarihlerine karşılık etmesi Hollanda Vizesi işlemlerinin uzamasına niçin olacağından Hollanda vizesi başvurusunda bulunacak kişiler, vize başvurusunun Hollanda ve Türkiye resmi tatilleri (Paskalya, Şeker Bayramı,  Noel, Yılbaşı / Yeni Yıl) tarihlerine denk gelip gelmediğine dikkat etmelidir. Reşit olmayan (18 yaşından ufak) kişiler Hollanda Vizesi başvurularını anne ve baba tarafınca yada yasal vasi ile beraber yapmalı ya da noter tasdikli muvafakatname belgesi ile beraber başvurmalıdır. Hollanda Konsolosluğu, Hollanda vize başvurusu ile ilgili lüzumlu görmüş olduğu durumlarda müracaat sahibini ek görüşmeye çağırabilir. Tüm bunlar sağlandıktan sonrasında her şeyi Hollanda Konsolosluğuna aktarılır ve süreç adım atar. Hollanda vizesine dair merak ettiğiniz her şeyi sorabileceğiniz Vize Merkezi şubelerimizi arayarak daha detaylı informasyon edinebilir ya da merak ettiğiniz herhangi bir şeyi sorabilirsiniz. Size destek olmaktan mutluluk duyarız. 

Avusturya Vizesi

Bir Schengen ülkesi olan Avusturya vizesi için bilmeniz gerektirme eden bir ekip işlemler bulunmaktadır. Avusturya ile Türkiye içinde vize uygulaması bulunurken Türkiye vatandaşları bu ülkeye seyahatlerinden ilkin Avusturya Konsolosluğundan Avusturya vizesi almaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti resmi pasâport sahibi kişiler ise 180 gün içinde 90 günü geçmeme ön koşulu ile Avusturya vize işlemlerinde muaftır. Gene aynı şekilde AB ülkelerinden ikamet izni olan yada İsviçre ikamet izni olan Türkiye vatandaşları ise Avusturya vizesinden muaftır.  Avusturya Konsolosluğu, Avusturya vizesi için kişisel başvuruları kabul etmezken, başvuruları bir tek Avusturya vize işlemleri için etkinlik göstermekte olan akredite vize danışmanlık firmaları aracılığı ile kabul etmektedir. Burada biz Vize Merkezi olarak size danışmanlık yapmaktan son aşama sevinç duyarız. Yılların verdiği deneyim ve güvenilirlikle her türlü Hollanda vizesi danışmanlığını yapmak suretiyle hazır bulunuyoruz. Merak ettiğiniz her şeyi sorabilir ve daha detaylı informasyon için bizi arayabilirsiniz. Avusturya vizesi için lüzumlu evrakları eksiksiz bir halde tamamlayın ve Avusturya vize uyum koşullarını tam olarak yerine getirin. (Evraklarınızın güncel yada maksimum son 3 ay içinde alınmış olmasına itina gösterin). Avusturya vizesi işlemlerinde kullanacak olduğunuz pasaportunuzun son 10 yıl içinde çıkarılmış olması gerekmektedir. Ek olarak gene bu pasaportunuzun Avusturya seyahatinizden döndükten sonrasında minimum 6 ay geçerliliği ve minimum 2 boş sayfasının bulunması zorunludur. Avusturya Konsolosluğuna kişisel müracaat yapılamamaktadır. Burada biz Vize Merkezi olarak size her türlü danışmanlık hizmeti sağlamaktan sevinç duyacağız.

Avusturya vize müracaat formu, Avusturya Konsolosluğu tarafınca hazırlanmış olan resmi bir belgedir. Avusturya vize müracaat formu İngilizce ve Almanca hazırlanmış bir belgedir  Avusturya Konsolosluğu, vize talebinde bulunan şahıslar hakkında bu biçim aracılığı ile informasyon edinirken, müracaat formu eksiksiz olarak doldurulmalı ve Avusturya vizesi için lüzumlu evraklar içinde bulundurulmalıdır. Avusturya vize müracaat formunun olmadığı müracaat dosyaları Avusturya Konsolosluğu tarafınca kabul edilmeyecektir. Avusturya vize müracaat formu ilk olarak, İngilizce, Almanca yada Türkçe olarak doldurmaya olanak vermektedir. Avusturya vize müracaat formunun doldurma işlemi esnasında ise, tükenmez kalem kullanmalı, büyük harfle doldurmalı ve müracaat formunda herhangi bir boş alan bırakılmamalıdır. Ek olarak Avusturya vize müracaat formunda verecek olduğunuz bilgilerin Avusturya vizesi için lüzumlu evraklarda beyan etmiş olduğunuz detayları desteklemesine ehemmiyet veriniz. Evraklar içinde bulunan çelişki, hatalı informasyon yada düzmece bilgiler müracaat işlemlerinizi geçersiz kılacaktır. Bu evrakların durumunuz ile ilişkili olanlarını seyahatinizden maksimum son 3 ay ilkin organize etmelisiniz. Avusturya Konsolosluğu güncel zamanı içermeyen evraklarınızı işleme almayacaktır. Avusturya vize uyum koşullarını eksiksiz olarak yerine getirmeli, tamamlayamadığınız yada hatalı şekilde hazırlamış olduğunuz evrakların Avusturya vize prosedürleri süresince sizlere süre kaybı yaşatacağını göz önünde bulundurmalısınız. İşlemlerinizi oldukca daha kolay hale getirebileceğimiz Vize Merkezi şubelerimize gelip daha çok informasyon alabilir ya da bizi direkt arayabilirsiniz. Ihmal etmeyin ki sıhhatli bir Avusturya vizesi demek Schengen ülkelerine de gidebilmek anlamına gelir. 

Malta Vizesi

Malta vizesi 90 günü geçmeyen bir vize sistemine haiz bir ülkedir. Başvurulara bu husus dikkate alınırsa işlemler daha kolay olur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pasaportlarında, Malta gezi tarihlerini kapsayan geçerli bir (multiple) Schengen vizesi olmaması halinde seyahatleri öncesinde Malta Schengen vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. T.C. Hususi, Diplomatik ve Hizmet Pasâport hamillerinin, Malta’ya seyahatlerinde 180 gün içinde 90 ikamet günü süresini aşmamaları şartıyla Malta vizesinden muaftırlar.  Malta vize işlemleri için İstanbul Malta Başkonsolosluğu Vize Müracaat Merkezleri (VAC) vasıtasıyla başvurular kabul edilmektedir. Burada biz Vize Merkezi olarak Malta vizesi mevzusunda her türlü danışmanlığı yapmak suretiyle uzman ve tecrübeli kadromuzla hizmetinizdeyiz. Daha sıhhatli bir Malta vizesi için bizi aramaktan çekinmeyin. Ihmal etmeyin ki Malta Vizesi size hem de Avrupa kapılarını da açacaktır. Bunun için bilinmesi ihtiyaç duyulan birkaç şeyi daha yazmakta yarar var. Müracaat öncesinde Davet Merkezinden buluşma alınmalıdır. Hepimiz Vize Merkezi olarak sizin için bu hizmeti de vermekteyiz. Malta Konsolosluğu vize müracaat öncesinde Malta’ya gezi edecekleri pasaportun geçerlilik süresinin gezi dönüş tarihinden sonrasında minimum 3 ay olmasına dikkat edilmesi mevzusunda uyarmaktadır. Vizenin basılabilmesi için pasaportta minimum 2 boş sayfanın olduğundan güvenli olmalarını tavsiye etmektedir. Eski pasaportların var olması halinde fotokopileri ile beraber sunulması önemlidir. Malta Konsolosluğu, Malta’nın bir Schengen ülkesi olmasından dolayı Malta’ya gitmek için sunulan gezi sigortasının tüm Schengen bölgelerini kapsaması gerekliliğini hatırlatmaktadır. Yalnız Malta bölgesini kapsayan gezi sigorta poliçesi yetersiz kalacaktır. Gezi sıhhat sigortasının, Malta gezi dönüş tarihinden sonrasında 15 gün daha geçerli olması şartı aranmaktadır. Malta vizesi başvurularında aşağıdaki evrakların bulunması oldukca büyük ehemmiyet arz etmektedir: 

1- 2 tane fotoğraf  (kısa sürede çekilmiş her iki kulak görülecek şekilde ve arka fon beyaz olacak). 2- Malta vize müracaat formunun imzalanması (Malta vize müracaat formu Vize danışmanlığımızca eksiksiz olarak doldurularak, kişinin imzasına sunulacaktır)


3- Nüfus cüzdan fotokopisi


4- Pasâport (vize bitiş tarihinden itibaren minimum 3 ay geçerli süresi olmalı)


5- Banka hesap cüzdanı orijinali  (sizin yada sponsorunuzun) Gezi esnasında harcamalarını ödeyebileceğinin ispatı.


6- Banka hesap cüzdanı orijinalinin son güncel haliyle 3 aylık hesap hareketi. 

İtalya Vizesi

İtalya vizesi almak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İtalya Konsolosluğundan İtalya vizesine başvurmaları gerekmektedir. Bunun için yapılması mecburi bazı işlemler bulunmaktadır. Pasaportlarında oldukca girişli ve geçerlilik süresi devam eden Schengen vizesi bulunan kişiler, bu vize ile ilk Schengen ülke giriş şartını yerine getirmeleri sebebiyle, İtalya seyahatlerini de bu vize ile gerçekleştirebilirler. Hususi (Yeşil) Pasâport, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) Pasâport sahibi olan kişiler 180 günlük süre diliminde 90 günü aşmayan İtalya seyahatlerinde İtalya vizesi başvurusundan muaf tutulmaktadırlar. Kısa süreli İtalya vize başvuruları konsolosluğa direkt yapılamamaktadır. Bu yüzden İtalya’ya kısa süreli gezi etmek isteyen kişiler vize başvurularını İtalya Konsolosluğu tarafınca yetkilendirilmiş kurumlara ya da Gezim/Gezi Acentelerine yapmalıdır. Burada biz Vize Merkezi olarak size her türlü yardımı yapmada hazır bulunmaktayız. Yılların verdiği deneyim ve güvenilir ekibi ile Vize Merkezi her türlü sual ve sorununuz mevzusunda size destek olmaktan sevinç duyacaktır. İtalya Devleti Schengen Anlaşması’na taraf olduğundan Schengen Bölgesi’ne üye ülkeler içinde bulunmaktadır. Bundan dolayı İtalya Schengen vizesi sahibi kişiler seyahatlerini İtalya’dan başlatmak koşuluyla öteki Schengen ülkelerine de gezi edebilmektedirler. İtalya’ya gezi gerçekleştirecek olan kişiler, İtalya’ya yapacakları gezi 90 güne kadar ise, İtalya Schengen Vizesi için müracaat etmelidir. İtalya’ya 90 günden daha uzun sürecek sebeplerle gezi etmek isteyen kişiler ise Uzun Süreli İtalya vizesi müracaatı yapmalıdır. İtalya vizesi başvurularında ilk olarak dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan evrak İtalya vize müracaat formudur. İtalya vizesi için müracaat meydana getirecek kişiler vize müracaat formunu İtalyanca ve Türkçe olarak, büyük harflerle ve eksiksiz doldurmalıdır.

İtalya vizesi için başvuruda bulunan kişiler, İtalya Konsolosluğu’na, planladıkları İtalya seyahati ile ilgili olarak seyahatin amacını, gezi masraflarının iyi mi karşılanacağını ve vize başvurusunda bulunan kişinin Türkiye’ye geri dönme yönündeki motivasyonunu gösterir evraklar ibraz etmelidir. İtalya vize müracaat formu ile öteki evraklarda yer edinen bilgilerin birbirini destek sunar özellikte, doğru ve tam olması vize başvurusunun pozitif yönde neticelenmesi açısından önemlidir. Seyahatinizin niteliğine uygun vize türüne gore evraklar da değişim gösterebilmektedir. Hepimiz Vize Merkezi olarak bu konuların hepsinde size destek olmak için bir telefon ya da mail kadar uzaktayız. Güvenilir kadromuzla işinizi en muntazam şekilde yapmaktan sevinç duyarız. Ihmal etmeyin ki muntazam bir İtalya vizesi size Avrupa’nın ve dünyanın da kapılarını açacaktır. Bu yüzden başvurunuzda dikkatli olmalısınız. Burada mühim bazı hususlardan biri de şudur: İtalya vizesi için müracaatta bulunan kişiler, öteki Schengen devletlerinde olduğu benzer biçimde kimlik sahteciliğinin önüne geçilmesi için, vize başvurularının bir parçası olarak Biyometri İşlemi (parmak izi taraması) yaptırmakla yükümlüdür. İtalya vize tutarı ve vize harç bedeli kişinin gezi amacına ve vizenin kategorisine gore değişim izah edebilir. Vize harç bedelinin yatırıldığını gösteren dekontun müracaat evrakları içinde bulunması gerekmektedir. İtalya vizesi işlemleri, belgeler doğru ve eksiksiz sunulmuş olduğu takdirde hiçbir aksilik çıkmaz ise 1 gün devam eden vize alımları, 1 hafta hatta evrak tamamlama süresine gore 1 aya kadar uzayabilir. İtalya’ya gezi etmek isteyen kişiler, seyahatlerini planladıkları tarihte gerçekleştirmek için vize başvurularını gezi tarihinden 30 gün ilkin yapmalıdır. İtalya vizesi için her türlü bilgiyi bulacağınız Vize Merkezi şubelerimize telefon açarak, bildiri atarak ya da direkt gelmiş olarak istediğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz. Tecrübeli kadromuzla İtalya vizesi alınmasında size destek olmaktan mutluluk duyarız. 

Hırvatistan Vizesi

Hırvatistan Avrupa’nın bir başka parlayan ülkesi. Hırvatistan vizesi için yapılması ihtiyaç duyulan bazı hususlar ve evraklar lazımdır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu ülkeye gerçekleştirecekleri seyahatleri öncesi Hırvatistan vizesi almaları mecburi hale getirilmiştir. Hırvatistan, 1 Nisan 2013 tarihinden itibaren Avrupa Birliği üyesi bir ülke olurken iki ülke arası seyahatler de vize uygulamaları geçerlidir. Hırvatistan Büyükelçiliği Ankara, Hırvatistan Başkonsolosluğu İstanbul, Hırvatistan vizesi ile ilgili hizmetler verirken gene Hırvatistan Başkonsolosluğu tarafınca akredite edilmiş kurumlar vasıtasıyla Hırvatistan vizesi başvurularında bulunulabilmektedir. Hepimiz Vize Merkezi olarak tüm şubelerimizle Hırvatistan vizesi adına her türlü danışmanlığı meydana getiren saygı duyulan ve güvenilir kadromuzla merak ettiğiniz her şeyi size söylemekten ve Hırvatistan vizesini en kolay yoldan almanız için tecrübeli çalışanlarımızla size destek olmaktan mutluluk duyarız. Merak ettiğiniz herhangi bir şeyi Vize Merkezi şubelerimizi arayarak ya da bizlere mail atarak ulaşabilirsiniz. Ihmal etmeyin ki bu güzel ülkeye gidiş hem de birçok Avrupa ülkesine de gidebilmek anlamına geliyor. Bunun için ayıca bilmenizde fayda olacak birkaç husus daha var. Onları şu şekilde sayabiliriz: Türkiye Cumhuriyeti Yeşil pasâport, Gri pasâport ve Kırmızı pasâport sahibi kişiler ise 180 gün içinde 90 günü geçmeme ön koşulu ile Hırvatistan vizesi işlemlerin de bulunmalarına gerek kalmamıştır. Hırvatistan Konsolosluğunun ekspres vize uygulaması bulunurken, Hırvatistan vizesi düzgüsel prosedür şeklinde müracaat yapılması halinde 5 ila 40 iş günü, Hırvatistan ekspres vize işlemleri için müracaat yapılması halinde ise 3 iş günü içinde alınabilecektir.

Hırvatistan vizesi, Schengen vizesi değildir fakat Schengen vizesi ile Hırvatistan’ a giriş yapılabilecektir. Ek olarak Hırvatistan vizesi evrakları ile Schengen vizesi evrakları istisnalar haricinde benzer özellikler taşımaktadır. Hırvatistan 2013 yılından itibaren Avrupa Birliği üyesidir. Bu tarihten itibaren iki ülke arası karşılıklı vize uygulamaları bulunurken, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Hırvatistan vizesi almaları zorunludur. Hırvatistan vize işlemleri, düzgüsel ve ekspres prosedür olarak iki değişik şekildedir. Hırvatistan vize işlemleri düzgüsel prosedür ile 5 ila 40 iş günü içinde sonuçlanırken, Hırvatistan ekspres vize prosedürü ile 3 iş günü içinde alınabilecektir. Bu süreçte bir aksilik çıkmaması, bir sorunla karşılaşılmaması için uyulması ihtiyaç duyulan tüm hususlara uyulmalıdır. Hırvatistan vizesi için müracaat yapılınca işlemlerin gerçekleşme sürecini etkileyecek, tatiller, resmi tatiller, bayram tatilleri ve ya muhteşem durumlar benzer biçimde oluşacak gecikmelerin de göz önünde bulundurulması son aşama önemlidir. Bunlar gözden geçirilmemiş durumlar olarak algılandığında Hırvatistan vizesi alma süresi değişim izah edebilir. Bunlara ek olarak lüzumlu olan pasaportun geçerlilik süresinin Hırvatistan seyahati sırasını ve sonrasını kapsıyor olması kesinlikle önemlidir. Bu süre zarfında pasâport üstünde herhangi bir değişim yapılmamalı, zarar görmemeli ve deformasyona uğramış olmamalıdır. Tüm istenilenler eksiksiz yapıldığı takdirde sonraki zamanlar için de daha kolay ve süratli bir vize alımı yapılabilir. Hırvatistan vizesi için daha çok merak ettiğiniz bir şey ya da öğrenmek istediğiniz bir mevzu olursa Vize Merkezi şubelerimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Size Hırvatistan vizesi konuşunla kolaylıklar diliyoruz. 

Belçika Vizesi

Belçika vizesinde uygulanması mecburi olan bazı durumlar vardır ki bunlar Belçika vizesi almada oldukca önemlidir. Belçika Schengen Bölge üyesi bir ülke olması koşuluyla, Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus Pasâport hamili Türk vatandaşların, Belçika’ya gerçekleştirecekleri seyahatlerinde Belçika vize uygulamasına doğal olarak olduklarını bilmeleri gerekmektedir.  T.C. Yeşil Pasâport (hususi), Gri Pasâport (hizmet) ve Siyah Pasâport (diplomatik) hamili kişiler ise, Belçika’ya gezi sebebi turist, ticari yada aile ziyareti amaçlı seyahatlerinde Belçika vizesinden muaftırlar. Belçika vizesi için resmi pasâport hamilleri, Belçika’ya 180 gün içinde 90 günlük seyahatlerinde Belçika vize işlemlerinde bulunmadan ve gezi belgelerinin geçerlilik süresini denetim ederek Belçika vizesi almadan giriş yapabilirler. Pasâport türü fark etmeksizin, Belçika seyahatini vize alarak yada vize muafiyeti anlaşmalarından yararlanarak gerçekleştirecek kişilerin pasâport geçerlilik sürelerini denetim ederek ülkeye giriş yapmaları ve ilgili pasaportların Belçika sınırlarının terk edilmesinin peşinden minimum 3 ay geçerlilik süresinin olması önemle tavsiye edilir. Son 10 yıl içinde alınmış, karşılıklı minimum 2 boş sayfası bulunan ve Belçika seyahati sonrası minimum 3 ay geçerliliği bulunan pasaportlar vize müracaat işlemleri için müracaat sahibinin pasaportunun  haiz olması ihtiyaç duyulan şartlardır. Belçika vizesi işlem başvurularını incelemek ve değerlendirmekle yetkili olan Belçika Konsolosluğu ve Belçika Büyükelçiliği vize müracaatlarını direkt kabul etmemektedir. Kısa süreli Belçika Schengen vize başvurularının koordineli olarak çalışmakta olduğu ve yetkilendirdiği Vize Müracaat Merkezleri ya da akredite edilmiş gezi gezim acentaları vasıtasıyla iletilmesini mecburi tutmaktadır. Hepimiz Vize Merkezi şubeleri olarak burada itimat kazanmış ve tecrübeli çalışanlarımızla Belçika vizesine dair bilmenizde fayda olacak her mevzuda danışmanlık yapmak suretiyle hizmetinizde bulunuyoruz. Merak ettiğiniz her şeyi bizlerden öğrenebilirsiniz. Sizleri Vize Merkezi şubelerimizde görmekten sevinç duyarız. İşinizi kolaylaştırmak bizim işimiz. Bu yüzden ek olarak birkaç informasyon daha eklememiz daha sıhhatli bir Belçika vizesi adına kolaylık içerecektir. Belçika vize başvurusu meydana getiren tüm müracaat sahipleri, Belçika Vize Müracaat Formu’nu İngilizce-Fransızca-Almanca –Felemenkçe dillerinden biri ile eksiksiz yanıtlanması, gezi amacını destekleyen belgelerle müracaat dosyasının hazırlanması ve konsolosluk yetkilisinin Belçika vize müracaat sahibinin gezi bitiminde Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren sıkı bağlarının bulunduğunu kanıtlayıcı belgeleri sunması; Belçika Konsolosluğu’nun Belçika vize başvurusu için yerine getirilmesini talep etmiş olduğu mecburi şartların karşılanmasını gerektirmektedir.Müracaat Formu, imzalanmış ve tarih atılmış eksiksiz doldurulmuş olmalıdır, vize tipine uygun dokümanlar ve orijinal pasâport ölçülerine haiz fotoğraf ile başvurunun yapılması zorunludur. Belçika Konsolosluğu vize müracaat merkezlerine, Belçika Schengen Vize işlem başvuruları  buluşma alarak yapılmaktadır. Belçika Konsolosluğu vize müracaat merkezlerinden alınacak  randevuların online buluşma sistemi  yada davet merkezi vasıtasıyla vize müracaatı öncesi alınması zorunludur. Belçika vize başvuruları için buluşma alma işlemi hafta içi her gün Pazartesi-Cuma Saat: 08:30-12:00 ile 13:00-14:30 içinde gerçekleştirilebilmektedir. Belçika Schengen vize müracaatında bulunan kişilerin Biyometrik bilgilerini ibraz etmeleri zorunludur. Biyometrik bilgilerini ibraz etmemiş kişilerin Belçika vize müracaat işlemleri sonuçlanmayacaktır. 12 yaş altı Belçika vize müracaat sahiplerini Biyometrik bilgilerini ibraz etmekten muaftır. Sadece bu kişiler Belçika vize başvuruları esnasında şahsen gelmek durumundadır. 12 – 18 yaş aralığında bulunan vize müracaat sahipleri ise, Belçika vize başvuruları esnasında ebeveyn yada bir vasi’ leri ile beraber müracaat merkezinde hazır bulunmalıdırlar. 12 ile 18 yaş arası vize müracaat sahipleri Belçika vize başvuruları için Biyometrik bilgilerini anne babaları ile beraber beyan edebileceklerdir. Tüm bunların haricinde merak ettiğiniz başka hususlar var ise Vize Merkezi şubelerimizi arayarak daha detaylı informasyon alabilirsiniz. Belçika vizesi danışmanlığında bizi aramaktan çekinmeyin. Güzel yolculuklar diler Vize Merkezi olarak başarı göstermiş bir Belçika vizesi almanızı temenni ederiz. 


 

İsveç Vizesi

Avrupa’nın bir başka iş gözdesi, internasyonal dev şirketlerin yuvası İsveç vizesi için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının halletmesi ihtiyaç duyulan bir ekip işlemler bulunmaktadır. İsveç vizesi alabilmeniz için aranan ilk koşul, sizi ülkenize bağlayan kuvvetli unsurlara haiz olduğunuzu belgeleyebilmenizdir. Bu “kuvvetli bağlar,” ülkeden ülkeye, şehirden şehre ve kişiden kişiye değişmektedir. Çalışıyor olmanız, maddi varlıklarınızın, evinizin, ailenizin ya da banka hesabınızın olması bağ olarak gösterilebilir. Bu kuvvetli bağlar, sizi ülkenize bağlayan çeşitli sosyoekonomik unsurlarıdır. Mesela, mal varlığınız, işiniz, toplumsal ve aileyle ilgili ilişkileriniz, bakmakla yükümlü olduğunuz yakınlarınız, girmek zorunda olduğunuz sınavlar, gitmeniz ihtiyaç duyulan okullar, kurslar vs duruma ve şartlara gore birer bağ sayılabilir. Sizi ülkenize bağlayan durumları gözden geçirdiğinizde, İsveç Konsolosluğu bünyesinde hizmet vermekte olan vize görevlisi, müracaat dosyanızı incelerken ülkenizi terk etme niyetinizin olmadığına ve geri dönmek için kuvvetli bağlarınızın mevcut bulunduğuna ikna olur muydu sorusuna dayanaklı bir yanıt verebiliyorsanız, İsveç vizesini alma şansınız yüksek anlamına gelir. Eğer bir işiniz, görevli olduğunuz bir aileniz, kendi eviniz ya da kiraladığınız bir ev/daire yada seyahatinizin bitiminde ülkenize dönmenizi gerektirecek başka yükümlülükleriniz ve taahhütleriniz var ise İsveç vize başvurusu yaptığınızda büyük olasılıkla “evet” cevabı alırsınız. Burada aklınızda bulunması ihtiyaç duyulan bir öteki husus da size hizmet veren danışmanlık firmasıdır. Acaba evraklarım tamamlanmamış mi, başvurum reddedilir mi, beni uğraştırırlar mı şeklindeki endişelerinize son veriyoruz. Vize müracaat işi artık sizi korkutmasın. Vize Merkezi ekibi olarak, konsolosluklardaki işlerinizi en kolay şekilde halletmenizi sağlıyoruz. İşimiz bir tek biçim doldurmak değil, yapacağınız başvurunun başarı göstermiş neticelenmesi ve harcadığınız paranın boşa gitmemesi için yanınızda adım adım yürümek ve ihtiyacınız olan danışmanlığı da sağlamaktır. Vize Merkezi olarak tam teşekküllü vize dosyası yardımıyla İsveç vize randevusu esnasında konsolosluktaki ya da vize müracaat merkezindeki vize görevlisi ile yapacağınız görüşmelerde size ilişkin ustalaşmış, toplumsal, kültürel ve öteki faktörleriniz net olarak belgelenmiş ve açıklanmış olduğundan, can bunaltan vize mülakat sorularıyla strese girmez, güle oynaya rahat bir İsveç vize başvurusu yaparsınız.

Göçmen statüsünde olmayan ziyaret ya da geçici ikamet amaçlı İsveç vizesi size İsveç gümrük kapısına kadar gezi etme imkânı tanır. Gümrük kapısına vardığınızda, giriş işlemlerinizi gerçekleştirecek İsveç Gümrük ve Sınır Muhafaza memuru ülkedeki kalış sürenize karar verecektir. Vizenizin geçerlilik süresi İsveç’e bilfiil kalabileceğiniz süre anlamına gelmez. Mesela 10 senelik İsveç vizesiyle İsveç’e 10 yıl kesintisiz kalamazsınız. Bir yada iki senelik bir vize de size bu süre süresince İsveç’e kesintisiz kalma hakkı sağlamaz. İsveç’e yasal olarak kalma izniniz, pasaportunuzdaki Gümrük ve Sınır Muhafaza damgasının üstündeki tarihe kadardır. Bunun yanı sıra, başvurunuz esnasında belirtmiş olduğunuz süreden daha uzun kalmanız durumunda gelecekte yapacağınız İsveç vize başvurularınızı negatif olarak etkileyebilir. Son olarak bilmenizde fayda olacak birkaç şeyi de sıralayalım: İsveç vize başvurusunda bulunmak için evvelde alınmış tüm vizelerinizin fotokopileri vize dosyanızda bulunmalıdır. Yeşil ya da gri pasaportunuz var ise İsveç sizin için vize istemeyen ülkelerdendir. Schengen vize başvurusu yapmanıza gerek kalmamıştır. Size, ailenize, çalıştığınız işyerine ve/yada size sponsor olacak kişiye/kuruma ilişkin, iş ve emek harcama belgeler, Finansal durumunuzu gösterir banka hesap ve destekleyici belgeler, İki tane son 6 ay içinde çekilmiş vize fotoğrafı, Vukuatlı nüfus kayıt örneği, Müracaat aile yada dost ziyareti ise;  İsveç’ten gönderilmiş yada fakslanmış davetiye benzer biçimde belgeler lazım olacak. Ek olarak bilmenizde fayda olacak birkaç hususu daha eklemekte yarar görüyoruz. Bunlar: İsveç Schengen vize başvurusu İsveç’te olmayı planladığınız tarihten en fazla 3 ay öncesinden yapılabilir. Gezgin ve Aile dost vize başvurularında  aile detayları müracaat formu doldurmayı unutmayınız. Vize başvurusu meydana getirecek olan pasâport sahibi tarafınca formun imzalanması gerekmektedir. Ebeveyn pasaportuna kayıtlı evlatları her birisi için ayrı vize müracaat formu doldurulmalıdır. Aileleri ile gezi edecek olan çocuklar için harcamaları karşılayacak olan ebeveynin dilekçe ile belirtmesi gerekmektedir. Öteki tüm schengen ülkeleri vize başvurularında olduğu benzer biçimde İsveç Schengen vize başvuruları için alınış zamanı 10 yıldan eski pasaportlar kabul edilmemektedir. Hasarlı ve yıpranmış pasâport ile vize başvurusu kabul edilmemektedir. Var ise eski pasaportlarınızı ve daha önceki vizelerinizin fotokopilerini kesinlikle ibraz ediniz. Belgeleyecek olduğunuz Banka hesaplarınızın güncel olması hususuna dikkat ediniz. Daha çok informasyon edinmek isterseniz Vize Merkezi şubelerimize gelmiş olarak ya da bir telefon açarak informasyon edinebilirsiniz. Size İsveç vizesi mevzusunda her türlü danışmanlığı yapmaktan son aşama sevinç duyarız. Kuzeyin incisi İsveç vizesinde size başarılar diliyoruz. 

Polonya Vizesi

Polonya Schengen Bölgesi’ne üyedir. Bundan dolayı bu ülkeye gezi etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Polonya Konsolosluğu’na Polonya Schengen vizesi başvurusu yapmalıdır. Schengen vizesi; Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovenya, Slovakya, İspanya, İsveç ve İsviçre’de geçerlidir. Schengen vizesi, gezi edilecek Schengen üyesi ülkelerde en fazla 90 gün kalma hakkı vermektedir. Schengen kuralları uyarınca; Schengen vizesi sahibi kişiler, seyahatlerini vizesine haiz oldukları Schengen ülkesinden başlatmalıdır. Polonya’ya gezi edecek olan kişiler vize başvurularını Polonya Konsolosluğu, Polonya Büyükelçiliği ve Polonya Konsolosluğu tarafınca yetkilendirilmiş kurumlar ve Vize Müracaat Merkezleri ile Gezim/ Gezi Acenteleri vasıtası ile yapabilirler. Hepimiz yılların verdiği deneyim, itimat ve hususi hizmetler ile tanınan Vize Merkezi olarak tüm şubelerimizle size bu hizmeti en layık olunacak şekilde sunmaktan sevinç duyarız. Başarıya ulaşmış bir Polonya vizesi Avrupa’ya oluşturulan kapı olarak da düşünülebilir. Bu yüzden ek olarak bilmenizde fayda olacak birkaç şeyi de ekleyelim: Polonya’ya gezi edecek olan kişilerden, vize işlemleri esnasında Vize Data Sistemi (Visa Information System-VIS) aracılığı ile parmak izi ibraz etmeleri istenmektedir. Kimlik sahteciliğini engellemek amacıyla meydana getirilen biyometri işleminde, veriler parmak izi merkezlerinde tespit edilir.  Bu yüzden vize başvurusunda bulunan kişilerin kendilerinden alınması mecburi olan biyometrik veri( 10 parmak izi) için işlem esnasında hazır bulunmaları gerekmektedir. İtalya,  Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İzlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan benzer biçimde birçok ülkede kullanılan ve her geçen gün birazcık daha yaygın hale gelen biyometri işlemi, 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Türkiye’de de kullanılmaktadır. Biyometri işlemleri yapılırken müracaat sahibinin yapılacak işlemlerde sorun yaşamamak adına parmaklarında kesik, hasar ya da kına olmamasına dikkat etmesi gerekmektedir. Fizyolojik olarak parmak izi veremeyecek durumdaki kişilerin durumu destekleyen tıbbi rapor göstermeleri gereklidir.

Polonya Konsolosluğu’na ya da Polonya Büyükelçiliği’ne vize başvurusunda bulunacak olan kişiler ve Polonya Konsolosluğu’na konsolosluk işlemleri için müracaat meydana getiren Polonya vatandaşları başvurularını ikamet ettikleri ilde bulunan ya da bu ile en yakın olan Polonya Konsolosluğu’na yapmalıdır. Polonya Konsolosluğu’na vize başvurusu ya da konsolosluk işlemleri başvurusu meydana getirecek kişiler başvurularını yapmadan ilkin, İşlemlerinin hangi Polonya Konsolosluğu’nun yetki alanına girdiğini denetim etmelidir. 18 yaşından ufak (reşit olmayan) kişiler vize başvurularını anne ve baba tarafınca yada yasal vasi ile beraber ya da bu kişilerin iznini gösterir muvafakatname ile yapmalıdır. Vize başvurusunda kullanılacak gezi belgesi vizenin bitiş tarihini takiben minimum 3 ay daha geçerli olmalı ve gezi belgesinde (pasaportta) vizenin belirtileceği minimum iki boş sayfanızın olmaması durumunda, müracaat yapılmadan ilkin yeni bir pasâport alınmalıdır. Polonya vizesi başvuruları 15- 30 iş günü içinde sonuçlandığından Polonya Konsolosluğu vize başvurusu gezi tarihinden minimum 30 gün ilkin yapılmalıdır. Polonya Konsolosluğu’na başvuruda bulunurken Polonya ve Türkiye resmi tatilleri (Paskalya, Şeker Bayramı, Kurban Bayramı, Noel, Yılbaşı / Yeni Yıl) sebebiyle işlem sürelerinin uzaması söz mevzusu olabileceği için başvurunun bu tarihlere denk gelip gelmediğini göz önünde bulundurulmalıdır. Polonya vizesi için müracaat yapıldıktan sonrasında pasaportun geçerlilik süresinde bir değişim ya da pasâport üstünde bir oynama olmamalıdır. Yırtılma, deformasyon, kaybolma ya da herhangi benzeri bir durumun olmamasına ehemmiyet gösterilmelidir. Sıhhatli bir Polonya vizesi için bir vize merkezinden alacağınız bu yardım size sonraki seyahatlerinizde de destek olacak ve kolaylık elde edecektir. Bu şekilde başarı göstermiş olmuş vize alım neticeleri size büyük yarar getirecektir. Daha çok informasyon için ya da Polonya vize için merak ettiğiniz herhangi bir mevzu için lütfen Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret etmekten ya da aramaktan tereddüt etmeyin. Her türlü Polonya vizesi danışmanlığını tecrübeli çalışanlarımızla sunmaktan sevinç duyar ve size Polonya vizesi için bolca talih diliyoruz. 

Danimarka Vizesi

Bir Schengen ülkesi olan Danimarka’nın vize prosedürleri için bilmeniz gerektirme eden bir ekip hususlar vardır. Bu tarz şeyleri size sunmaktan sevinç duyarız. Ilk olarak bilinmesi ihtiyaç duyulan bu güzel ülke için vize alırken halletmeniz lüzumlu bir ekip evrak işleri bulunmaktadır. Danimarka seyahatinizin gerçekleşebilmesi için Danimarka vizesi alınması gerekirken Danimarka vize işlemlerine eksiksiz ve doğru olan evraklarla başlanmalıdır. Eksiksiz ve doğru şekilde hazırlanmış evraklarla meydana getirecek olduğunuz başvurular ise Danimarka vize işlemleri esnasında karşılaşabilecek olası süre kayıplarını asgari seviyede tutacaktır. Danimarka vize işlemlerine son 10 yıl içinde alınmış ve Danimarka seyahatinizin sona eriş tarihinden itibaren minimum 3 ay geçerli pasaportlarınız kullanılmalıdır. Yıpranmış ve eski bir görünüme haiz pasaportlarınızı ise yenilemelisiniz.  Şu şekilde ki, bu koşullarda bulunan pasaportlarınızla meydana getirecek olduğunuz başvurularınız Danimarka Başkonsolosluğu onaylamış olabilir sadece Danimarka’ya girişiniz ülke sınır görevlileri inisiyatifin de olacaktır. Kısacası pasaportunuzda bulunan uygunsuzluk sebebiyle başarısız bir gezi gerçekleştirme olasılığınız devasa yükseklikte olacaktır. Danimarka vizesi, direk olarak Danimarka Konsolosluğuna yapılacak olan başvurularla alınamayacaktır. Danimarka vizesi sadece Danimarka vizesi işlemleri ile ilgili emek harcamalar yürütmekte olan danışmanlık firmaları vasıtasıyla alınabilir. Hepimiz Vize Merkezi olarak tüm şubelerimiz ve çalışanlarımız olarak Danimarka vizesi için size her türlü danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Işlerinizi en kısa sürede ve uygun çerçevede hazırlayıp başvurunuz için lüzumlu her türlü yardımda bulunmaktan son aşama mutlu oluruz. Sadece gene de bilmenizde fayda olacak birkaç hususu belirtmekte yarar var. Onları şu şekilde sıralayabiliriz: Danimarka vizesini eksiksiz bir halde Danimarka vizesi için lüzumlu evrakları organize ederek, Danimarka vize uyum koşullarını yerine getirerek alınabilir. Danimarka vize müracaat formu, Danimarka Başkonsolosluğu tarafınca hazırlanmış olan bir vize müracaat sahibi tanıma belgesidir.

Danimarka vize müracaat formu olmadan yapılacak Danimarka vize başvuruları hiçbir şekilde kabul edilmezken, Danimarka vize işlemlerinin en mühim bölümlerinden birini Danimarka vize müracaat formu oluşturacaktır. Danimarka vize müracaat formu İngilizce ve Danca olarak doldurulmaktadır.  Danimarka vizesi müracaat sahibi uygun olan dili tercih ederek eksiksiz, büyük harfle ve Danimarka vizesi evraklarında bulunan bilgilerini destekleyecek şekilde tükenmez kalemle doldurmalıdır. Ek olarak Danimarka vize müracaat formunun doldurulup imzalanması halinde, Danimarka vizesi almış olmanızın bu ülkeye girişinizi güvence etmeyeceğini, Danimarka vizesi işlemleri süresince gerçeğe uygun olan beyanlar vereceğinize dair bir içinde ne olduğu de haizdir. Danimarka vizesi kaç günde çıkacağını belirleyecek olan etmenler birden daha fazladır. Danimarka vizenizin sonucu siz değerli ziyaretçilerimizin evrak hazırlama ve toparlama süresine, Danimarka Konsolosluğunun ek evrak isteme süresine gore ve gene Danimarka Konsolosluğunun vize başvurunuzu değerlendirme süresine gore değişebilecektir. Danimarka vizesi işlemleriniz düzgüsel setrinde gitmesi halinde averaj olarak 7 ile 10 iş günü içinde sonuçlanabilecektir. Danimarka Konsolosluğu İstanbul Şişli’de bulunmaktadır. Danimarka Başkonsolosluğu İstanbul, direk olarak meydana getirilen vize başvurularını kabul etmezken, Danimarka vize işlemleri ilgili olarak vize müracaat merkezleri Danimarka vize başvurularını kabul etmektedir. Daha ilkin tekrarladığımız benzer biçimde size Danimarka vizesi için her türlü danışmanlığı yapmaktan son aşama memnun ve mutlu oluruz. Danimarka vizesine dair merak ettiğiniz her şeyi Vize Merkezi şubelerimize gelmiş olarak oldukca daha detaylı öğrenebilir ya da bilmek istediğiniz bir şey için bizi arayabilirsiniz. Size Danimarka vizesi alma mevzusunda başarılar diliyoruz. 

Dubai Vizesi

Dubai Arap dünyasının incisi konumunda olan sıcak bir ülke. Dubai vizesine başvurmadan ilkin bu mevzuyla ilgili bazı hususları bilmekte yarar vardır. Dubai vize başvuruları müracaat tarihinden itibaren 72 saat içinde sonuçlandırılmaktadır. Sadece Cuma ve Cumartesi Birleşik Arap Emirlikleri’nin dinlence günleridir. Vize başvurusu bu günlere ya da BAE ile Türkiye resmi tatillerine denk geldiği takdirde bu süre uzayacaktır. Dubai vizesi onaylandığı tarihten itibaren 58 gün geçerlidir.  Müracaat sahibi kişiler bu süre içinde Dubai’de 29 gün konaklama hakkına haiz olurlar. Dubai vize müracaat merkezine müracaat öncesinde, Dubai seyahatine uygun olan vize türünü belirleyerek, Dubai vize müracaat dosyasının  ziyaret sebebini destekleyici evraklarla hazırlanması oldukca önemlidir. Ek olarak parmak izi uygulamasını da yerine getirmek lazımdır. Birleşik Arap Emirlikleri’ne gezi amacına gore; 90 gün kalışlı Dubai Vizesi, 30 gün kalışlı Dubai Vizesi, 14 gün kalışlı Dubai Vizesi, Tek girişli kısa süreli Dubai Vizesi, Uzun dönem oldukca girişli Dubai Vizesi ve Kısa süreli oldukca girişli Dubai Vizesi kategorilerinden hangisi ile müracaat yapılacak ise Dubai gezi amacına dayalı evraklarla dosyanın hazırlanması önemlidir.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu, Dubai vize başvurularını şahsen kabul etmemektedir. Dubai Emirliği’ne gezi planı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Dubai vize başvurularını, konsolosluğa bağlı Göçmenlik Ofisi ve Dubai vize müracaat merkezleri ile vize merkezleri, Dubai vize başvurularının hazırlanması ve randevuların yapılmasını sağlar. Burada yılların verdiği itimat ve deneyim ile biz Vize Merkezi olarak Dubai vizesine dair her türlü danışmanlık hizmetini layıkıyla yapmaktayız. Bu bağlamda size Dubai vizesi için bilmenizde fayda olacak her şeyi anlatmaktan sevinç duyarız. Bizi aramaktan ya da Vize Merkezi şubelerimize gelmekten çekinmeyin. Dubai vizesi için merak ettiğiniz her şeyi yanıtlamaktan mutlu oluruz. Sadece gene de bilmenizde fayda olacak birkaç hususu saymakta yarar vardır. Dubai (BAE) vize müracaatlarının değerlendirilmesi ve vize karar aşaması tamamen Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Ofisi inisiyatifindedir. Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu vize başvurusu, Dubai Konsolosluğu’na ilişkin resmi internet sayfası üstünden yapılmaktadır. Dubai vizesi başvurusu için  BAE  online vize sistemine  evrakların yüklenmesi ile yapılabilmektedir. Online Dubai vize başvurusunda bulunan kişiler, sisteme mail adreslerini bildirmeleri ve Dubai vizesi için lüzumlu evrakları yüklemeleri halinde Dubai vize başvuruları resmen onaylanmış olacaktır. Sistemin vize başvurusunu onaylayabilmesi için belgelerin doğru bir halde yüklenmiş olmasından güvenli olunmalıdır. Bu yüzden bir Vize Merkezi şubelerimizin yardımıyla bu işlemleri oldukca daha kolay bir halde yapmanız mümkün olmaktadır. Size Dubai vizesi için kolaylıklar diler ve sizi ofislerimizde görmekten sevinç duyarız.

Fransa Vizesi

Avrupa’nın uygarlık ve kültür başkenti Fransa vizesi için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının uyması ve yerine getirmesi ihtiyaç duyulan bazı resmi işlemler bulunmaktadır. Umuma mahsus pasâport sahiplerinin Fransa vizesi almaları mecburi olurken resmi pasâport (Yeşil, Gri, Siyah) sahibi kişiler ise 180 gün içinde 90 günü aşmam koşuluyla Fransa vize işlemlerinden muaftır. Ek olarak Fransa vize müracaat işlemleri için parmak izi uygulaması, hususi fotoğraf çekimi ve mülakat benzer biçimde vize işlemleri için bir ekip prosedürler bulunmaktadır. Fransa vizesi, müracaat sahibinin gezi amacına uygun vize kategorisine ilişkin evrakları eksiksiz bir halde bir araya getirerek ve vize uyum koşullarını tamamlayarak alınabilmektedir. Bu mevzuda deneyimli ve başarı göstermiş sonuçlar alan Vize Merkezi şubelerimizle iletişime geçip Fransa vizesi için her türlü sorularınızı sorabilirsiniz. Fransa Konsolosluğu, Konsolosluğa direkt olarak meydana getirilen kısa süreli Schengen vize başvurularını kabul etmemektedir. Kısa süreli Fransa vizesi (Schengen vize) başvuruları Fransa Konsolosluğu tarafınca yetkili kılınmış kurumlara ve gezi acentelerine gerçekleştirilmelidir. Fransa vize başvuruları, işlem sonuçlanma süresi ve verilen vize süresi hakkında karar ise Fransa Konsolosluğu’na ilişkin olacaktır. Burada biz Vize Merkezi olarak her türlü sorunla iyi mi baş edeceğinizi göstermekten sevinç duyarız. Ihmal etmeyin ki Fransa vizesi birçok Avrupa ülkesini kapsayacak bir vize türüdür. Fransa vize müracaat formunu eksiksiz bir halde doldurarak, vize müracaat evrakları ve yenilenmiş bir pasaportla Fransa Konsolosluğu yada konsolosluk tarafınca yetkilendirilmiş vize merkezlerine başvurularınızı yapabilirsiniz.

Vize Merkezi Başvuru Hizmetleri

Fransa Konsolosluğu 10 yıldan daha eski olan ve gezi bitim zamanı itibariyle minimum 3 ay geçerli olmayan pasaportlarla meydana getirilen vize başvurularını ise kabul etmemektedir. Schengen Bölgesi’ne üye ülkelere gezi etmek isteyen kişiler, seyahatlerini vize başvurusunda bulundukları Schengen ülkesinden başlatmak kaydıyla öteki Schengen ülkelerine aynı vize ile gezi edebilmektedir. Schengen vizesi 90 güne kadar olan seyahatler için geçerlidir. Burada müracaat yapmadan ilkin Fransa vizesi için müracaat formu İngilizce ve Fransızca olmak suretiyle eksiksiz, okunaklı ve büyük harfle doldurulmalıdır. Fransa vize başvurusu formunda verecek olduğunuz bilgilerin vize müracaat evraklarınızda bulunan bilgilerinizi desteklemesine ise itina göstermelidir. Avrupa Ülkeleri içinde imzalanan ve 1995’te yürürlüğe giren Schengen Sözleşmesi ile bu Sözleşmeye taraf ülkeler içinde dolaşım serbesti tanıyan bir bölge oluşturulmuştur. Bu sözleşmeyi imzalayan ülkeler, Schengen Bölgesi haricinde kalan ülkelere ilişkin sınır geçişleri için ortak kurallar uygulamaya adım atmıştır. Toplamda 26 ülkeyi kapsayan Schengen Bölgesi, Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Lichtenstein, Macaristan, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan’ı kapsamaktadır. İsviçre, İzlanda ve Norveç ise AB’ye üye olmadıkları halde hususi bir antak kalma aracılığı ile Schengen Bölgesi’ne dahil olmuşlardır. Fransa Konsolosluğu parmak izi uygulamasıyla işlemleri görür. Her şey tamamlandıktan sonrasında belgeler Fransa Konsolosluğuna aktarılır ve Fransa vizesi için lüzumlu olan yasal süreç başlamış olur. Bu süreç çoğu zaman 2 ile 15 iş günü içinde bir sonuca bağlanır. Bu süreçte bir aksilik çıkmaması, bir sorunla karşılaşılmaması için uyulması ihtiyaç duyulan tüm hususlara uyulmalıdır. Fransa vizesi için müracaat yapılınca işlemlerin gerçekleşme sürecini etkileyecek, tatiller, resmi tatiller, bayram tatilleri ve ya muhteşem durumlar benzer biçimde oluşacak gecikmelerin de göz önünde bulundurulması son aşama önemlidir. Bunlar gözden geçirilmemiş durumlar olarak algılandığında Fransa vizesi alma süresi değişim izah edebilir. Bunlara ek olarak lüzumlu olan pasaportun geçerlilik süresinin Fransa seyahati sırasını ve sonrasını kapsıyor olması kesinlikle önemlidir. Bu süre zarfında pasâport üstünde herhangi bir değişim yapılmamalı, zarar görmemeli ve deformasyona uğramış olmamalıdır. 

İrlanda Vizesi 

İrlanda Avrupa’nın bir başka güzel ülkesi. İrlanda’ya gitmek için İrlanda vizesi almanız gerekir. Bunun için bilmeniz gerektirme eden birkaç şeyi sıralamak istiyoruz: İrlanda Vize müracaatının yapılabilmesi için online Vize Müracaat Formu; İrlanda Konsolosluğu’na ilişkin resmi internet sayfası AVATS üstünden hesap oluşturularak yanıtlanması gerekmektedir. Oluşturulan sayfadan, online İngilizce Vize Müracaat Formu üstünde; vize türü seçeneği ve İrlanda gezi amacının desteklendiği tüm soruların İngilizce yanıtlaması önemlidir. Sistem, formun tam yanıtlanma işlemi bitmeden onay vermemektedir. Tüm bilgilerin girilme işleminin bitmesi durumunda, müracaat sistemden kayıt altına alınmış olmaktadır. ‘Sign declaration’ kısmı onaylanarak, müracaat esnasında meydana getirilen beyanın kabulü için imzalanması ile online müracaat başarıyla tamamlanmış olacaktır. Burada bir yanlışa mahal vermemek ve İrlanda vizesinde bir sorunla karşılaşmamak için biz Vize Merkezi olarak size her türlü yardımı ve danışmanlığı yapmaktan sevinç duyarız. Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret ederek bu mevzuda daha çok detaylı informasyon ve yardım alabilirsiniz. Bu yüzden bilgilerinizin güncel olmasına ek olarak ehemmiyet vermelisiniz. İrlanda Konsolosluğu, İrlanda Vizesi için müracaatları buluşma ile kabul etmektedir. Resmi internet sayfasına online müracaat esnasında;  portalda yer edinen “Book Appointment” kısmına girerek, sistemden müracaat için uygun olan buluşma evveliyatına yönlendirme yapılmaktadır. Ek olarak İrlanda vizesi için bir de dilekçe doldurmanız gerekmektedir. Burada gene biz Vize Merkezi olarak size lüzumlu danışmanlığı yapmaktan ve İrlanda vizesi için formu sizin adınıza doldurmaktan mutluluk duyarız. İrlanda seyahatinin gerekçelerini özetleyen; İrlanda Konsolosluğu’na hitaben, resmi bir dil ile seyahatin masraflarının iyi mi karşılanacağını özetleyen bir dilekçe sunulmalıdır. Aşağıda sunulan örnekler, ideal bir dilekçenin iyi mi hazırlanması gerektiği hakkında informasyon sahibi olunması amacıyla sunulmuştur. Sadece her vize talep dilekçesi, kişiye hususi ve gezi amacına uygun hazırlanmalıdır.  İrlanda’ya gezi edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize işlemleri için lüzumlu evraklarını temin ederek vize müracaat işlemlerini gerçekleştirmelidir.  İrlanda Konsolosluğu, İrlanda Büyükelçiliği vize başvurularını direkt kabul etmemesinden dolayı vize müracaat sahipleri, İrlanda Konsolosluğu tarafınca yetkilendirilmiş kurumlardan kabul edilen Vize Merkezi şubelerimiz size bu mevzuda her türlü danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır. Daha çok informasyon için Vize Merkezi şubelerimize gelmekten çekinmeyin. Size İrlanda vizesinde başarılar diliyoruz. 

Çek Cumhuriyeti Vizesi

 Avrupa ülkesi olan Çek Cumhuriyeti’ne gidebilmeniz için lüzumlu bir ekip işlemler bulunmaktadır ve bu tarz şeyleri hallettiğiniz takdirde bu güzel ülkeye gitme şansını elde edebilirsiniz. Bu yüzden ilk olarak bilmeniz gerekenleri sizin için derledik. Çek Cumhuriyeti seyahati gündemi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Çek vizesi almaları zorunludur. Türkiye Cumhuriyeti resmi pasâport sahibi müracaat sahipleri ise Çek cumhuriyeti vize işlemlerinde bulunmalarına gerek kalmamıştır. Resmi pasâport sahibi kişiler iki ülke içinde meydana getirilen anlaşmalar gereği 180 gün içinde 90 günü geçmeme ön koşulu ile Çek vizesinden muaftır. Çek Cumhuriyeti 2007 yılından bu yana bir Schengen ülkesidir. Schengen oturum izni olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise 90 güne kadar Çek vizesi almadan seyahatlerini gerçekleştirebileceklerdir. Çek vize işlemleri için İstanbul Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğuna, Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ankara, Çek Fahri Konsolosluklarına ve Çek Cumhuriyeti Konsoloslukları tarafınca yetkilendirilmiş vize merkezlerine Çek vizesi için başvurularda bulunabilirsiniz. Hepimiz Vize Merkezi olarak tüm şube ve çalışanlarımızla sizin Çek Cumhuriyeti vizesi almanız için size danışmanlık yapmaktayız. Güvenilir kadromuz ve tecrübeli çalışanlarımızla her türlü işlemleriniz için size destek olmaktan sevinç duyarız. Gene Çek Cumhuriyeti vizesi için müracaat yapmadan ilkin bilmenizi istediğimiz birkaç şeyi daha anlatalım: Çek Cumhuriyeti vize işlemleri kapsamlı bir evrak, doküman toplama organizasyonudur. Çek Cumhuriyeti vizesi için lüzumlu evraklar Çek Konsolosluğunun biçimlendirdiği şekilde bir araya getirilmesi gerekirken tamamlanmamış, hatalı ve önerilmeyen şekilde yapılacak başvurularınız kabul edilmeyecektir. Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu Çek Cumhuriyeti vizesi için buluşma sistemi ile çalışırken Çek Cumhuriyeti buluşma sistemi olan visapoint’ten buluşma alarak Çek vize işlemleri için ilk adımınızı atabilirsiniz. Gezi tarihinizden 15 – 20 gün ilkin yapılacak olan buluşma ve vize başvuruları Çek vizesi işlemlerinizin seyrinde gidebilmesi için kafi bir süre zarfı olacaktır. Ek olarak Çek Cumhuriyeti vize işlemleri mülakatı da bulunurken başvurularınız şahsen yapılmalıdır. Çek Cumhuriyeti vize müracaat formu, Çek Başkonsolosluğu İstanbul, Çek Büyükelçiliği Ankara ve Çek vize işlemleri için yetkilendirilmiş vize merkezlerinden ve bu kurumların web sitelerinden Çek vize müracaat formunu edinebilirsiniz. Hepimiz Vize Merkezi ve şubeleri olarak bu tarz şeyleri sizin için dolduruyor ve en ince ayrıntısına kadar formlarınızı sizin için derliyoruz. Bizi ziyaret ederek daha çok informasyon de edinebilir ya da bizi arayabilirsiniz. Bu yüzden bu mevzunun bilinmesi size başarı göstermiş bir Çek cumhuriyeti vizesi için büyük bir yarar elde edecektir. 

Çek Cumhuriyeti vize müracaat formunu İngilizce ve Çekçe olarak doldurabilirsiniz. Ek olarak büyük harfle, okunaklı, eksiksiz ve çek vizesi için lüzumlu olan evraklarda bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde doldurulmalıdır. Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu vize müracaat formu olmadan yapılacak başvurularını kabul etmeyecektir. Çek vizesi müracaat formu eksiksiz olarak doldurulmalı ve vize müracaat evrakları içinde kesinlikle bulundurulmalıdır. Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu, Çek Cumhuriyeti Vizesi İçin Lüzumlu Evraklar; Çek vizesi için lüzumlu belgeleri belirleyecek olan Çek Cumhuriyetine meydana getirecek olduğunuz seyahatin içeriğidir. Şu şekilde ki, kısa süreli, davetiyesiz bir seyahatte bulunacaksanız eğer Turist Çek vizesi, ticari bir etkinlik, konuşma ve seminer benzer biçimde içeriklerle müracaat yapacaksanız Ticari Çek vizesi, dost ve herhangi bir aile ferdi ziyaretinde bulunacaksanız Çek Cumhuriyeti Ziyaretçi ya da Çek Aile Ziyareti vizesi işlemlerinde bulunmanız gerekecektir. Bu içerikleri göz önünde bulundurarak vize başvurusunda bulunmalısınız ve bu içerikler siz değerli ziyaretçilerimizin çek vizesi evraklarını belirleyecektir. Çek Cumhuriyeti bir Avrupa Birliği ve Schengen ülkesidir. Kapsamlı bir evrak toparlanmasından oluşan Çek vize işlemleri konsolosluğun önceliklerine gore hazırlandığı süre alınması zor değildir. Çek Cumhuriyeti vizesi işlemleri için evraklarınız güncel, eksiksiz ve tavsiye edilen şekilde hazırlamalısınız. Çek Cumhuriyeti vizesi Schengen kapsamında olan bir vizedir. 90 günlük kısaca kısa süreli çek vizesi başvurularında bulunacaksanız Çek Cumhuriyeti Schengen vizesi için başvurularda bulunabilirsiniz. Çek Cumhuriyetinde 90 günde fazla kalınacak olunması halinde ise Çek Ulusal vizesi için müracaat edilmelidir. Çek Cumhuriyeti vize randevusu, Çek Konsolosluğu buluşma sistemi olan visapoint’ten alınabilmektedir. Çek vizesi randevunuz olmadan Çek vize işlemleri için başvurularda bulunma imkânınız ise yoktur. Çek vize dilekçe örneği, Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğu İstanbul’a hitaben yazılmış olmalıdır. Çek vizesi talebinde bulunduğunuzu, gezi tarihlerinizi, seyahatinizin sponsorunu, ve seyahatinizin içeriğine yönelik bilgiler vererek Çek Cumhuriyeti vizesi dilekçenizin yazımını tamamlayabilirsiniz. Çek Cumhuriyeti vizesinin çıkma süresi evraklarınızın tamamlanması, Çek Konsolosluğunun ek evrak isteme talebine gore değişim gösterebilecektir. Sadece Çek Cumhuriyeti vizesi için başvurularınız düzgüsel seyrinde ilerlediği sürece 15 iş günü içinde alınabilecektir. Bunların yanında daha çok merak ettiğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi arayabilir ya da bizi şahsen de ziyaret edebilirsiniz. Size Çek Cumhuriyeti vizesi için kolaylıklar diliyoruz. 

Çin Vizesi

Çin vizesi doğunun büyük ülkesi olan Çin için alınan bir vize türüdür. Buluşma alınarak meydana getirilen bir vize müracaat şeklidir. 2007 yaz itibariyle konsolosluk münferit başvurular kaldırılmış, bir tek konsolosluğun belirlediği acentelerden alınabilen vize türüdür. Başvurulara bu husus dikkate alınırsa işlemler daha kolay olur. Bu işlemlerin büyük çoğunluğu yurtdışı vize işlemlerinde oldukca mühim rol oynayan firmalar tarafınca yapılır ve hizmet olarak sunulur. Buluşma alınır ve işlemler başlatılır. Çin vizesi alacak olan kişiler lüzumlu belgelerini eksizsiz bir halde tamamlamalı ve müracaat öncesi hepsini hazır getirmelidir. Bu işlemler esnasında pasaportu hazır bulundurulmalıdır. Hepimiz Vize Merkezi olarak size Çin Vizesi hakkında bilmenizde fayda olacak ve doldurulması lazım olan her türlü formu sizin adınıza doldurmaktan sevinç duyarız. Vize Merkezi olarak sizin Çin vizesi almanız yolunda size her türlü danışmanlığı yapmaktan mutlu oluruz. Fakat gene de bilmenizi istediğimiz birkaç şeyi saymakta yarar görüyoruz.15.02.2016 tarihinden itibaren, Türkiye umumi pasaportu ya da üçüncü ülke umumi pasaportuna haiz (Çin ile karşılıklı vize antlaşması olan ülkeler için geçerli değildir) M, F tür vize ile Çin’i ziyaret etmek isteyen şahısların “Yetkilendirilmiş Kurumlardan Davetiye Mektubu”, “Davetiye Onay Mektubu” ya da “Yabancı Uzman Davetiye Mektubu” aslını ibraz etmeleri gerekmektedir. Üçüncü ülke umumi pasaportuna haiz şahısların mutlak suretle altı ayın üstünde geçerliliği olan oturma izni belgesinin aslını ve fotokopisini sunmaları gerekmektedir. Türk tarafı resmi kurul bünyesinde bulunan umumi pasâport sahibi şahısların, Çin Halk Cumhuriyeti ziyaretlerinde, Türk tarafınca resmi nota ya da resmi yazı yada Çin Halk Cumhuriyeti’nden “yetkili kurumdan davetiye mektubu” ya da “davetiye onay mektubu” aslını sunmaları gerekmektedir. Çin Halk Cumhuriyeti gezim amaçlı düzenlenmiş gruba katılım gösteren şahısların, Çin yetkili gezim kurumu tarafınca düzenlenmiş “Gezim amaçlı davetiye mektubu” aslı ile turist grup vizesine başvurmaları gerekmektedir. Müracaat vize türlerine yönelik yapılacak her tür müracaat için kafi dönemin ayrılması rica olunur. İnsani unsurlar haricinde, acil başvurular kabul edilmeyecektir. Bu maddeler gerektiriyor ki Çin vizesi için deneyimli bir vize merkezi kesinlikle önemlidir. Bunun için biz Vize Merkezi olarak yılların verdiği emek, deneyim ve güvenle size Çin vizesi danışmanlığını yapmak isteriz. Daha çok informasyon ve detay için bizi ziyaret edebilir ya da arayabilirsiniz. Çin vizesi için yapacağınız her şeyde size kolaylıklar diliyoruz. 

Finlandiya Vizesi

Bilhassa son yüz yılda adından çokça bahsedilen ve övgüler adan güzellikler ülkesi Finlandiya bir aden kadar güzeldir. Bu güzel ülkeyi ziyaret edebilmek için ilk olarak bilmenizde fayda olacak birkaç şeyi size sunmaktan keyif alacağız. Bu tarz şeyleri şu şekilde sayabiliriz: Ilk olarak Finlandiya Konsolosluğu tarafınca hazırlanmış Finlandiya Schengen vize müracaat formu kişinin eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgileriyle doldurulmuş olmalıdır. Finlandiya turist vize başvurularında kullanılacak Pasaportların minimum iki sayfasının boş olması gerekir. Pasaportun son on yıl içinde düzenlenmiş ve deformasyona uğramış olmamış olması zorunludur. Yıpranmış ya da eski pasaportla (Lacivert) müracaat yapılıp, vize alınmış olsa dahi ülkeye girişiniz kabul edilmeyebilir. Pasaportların seyahatinizin bitim tarihinden itibaren minimum 3 ay geçerliliği olmalıdır. Finlandiya Konsolosluğunun istediği turist vize başvuruları için biyometrik fotoğraf lazımdır. Finlandiya turist vize müracaat sahibinin güncel halini temsil etmesi gerekir. Fotoğrafın arka fonu beyaz, kişinin pasaportunda bulunan daha ilkin almış olduğu herhangi bir ülkenin vize işleminde kullanılmamış olması gerekir. Ön ve arka yüz bilgilerini gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi bulundurmalıdır. Finlandiya turist vize işlemlerinde bulunacak kişinin son 3 aylık maaş bordoları, bağlı bulunulan kurum tarafınca kaşe atılarak ıslak imzalı bir halde hazırlanmış olması gerekir. Ek olarak var ise Finlandiya Turist vize işlemlerinde bulunacak şahıs adına var ise tapu, vasıta ruhsatı, kira gelirleri ve kredi kartı ekstreleri vize müracaat belgeleri içinde bulunması önemlidir. Finlandiya Turist Schengen vize başvurusunda bulunacak kişinin vize talep dilekçesi de lazım olacak belgeler arasındadır.

Kişinin  bağlı bulunmuş olduğu kuruma ilişkin detayları doğrulayan belgelerin de bulundurulmasında yarar vardır. Finlandiya vize işlemlerinde bulunacak kişilerin Finlandiya’da konaklama gerçekleştireceği yere ilişkin bilgiler. Finlandiya turist vize başvuruları için yapılacak hotel rezervasyonları kişinin Finlandiya’ da bulunacağı tarihleri içermelidir. Finlandiya dönüş yada seyahate devam edileceğini destekleyen belgeler. Finlandiya vize işlemlerinde bulunacak kişinin Finlandiya ülke sınırlarına giriş ve çıkış bilgilerini içeren belgelerin de olması vize alım işinde mühim katkı elde edecektir. Finlandiya turist vizesi alacak şahıs 18 yaşından ufak ise, anası yada babası ya da ikisinden birisi ile gezi edecek olması halinde anne babalar tarafınca imzalanmış, noter onaylı orijinal muvafakatname belgesini ibraz etmesi gerekir. Finlandiya turist vize alacak şahıs T.C. ikamet izni sahibi yabancı uyruklu ise, minimum son 6 ay geçerliliği bulunan TC oturma izni belgesi fotokopisi olmalıdır. Finlandiya turist vizesi alacak şahıs başka Schengen ülkelerine gezi edecek ise, gezi edecek olduğu öteki Schengen ülkelerine ilişkin konaklama ve ulaşım bilgilerini vermesi gerekir. Pasâport fotokopileri, Finlandiya turist vize işlemlerinde bulunacak kişinin var ise eski pasaportunda bulunan kimlik bilgilerini içermekte olan kısmın fotokopisi, daha ilkin almış olduğu Schengen vizelerinin fotokopileri gerekmektedir. Bunların haricinde Finlandiya vizesi için merak ettiğiniz bir şey olursa Vize Merkezi olarak bizi arayabilir ya da ziyaret edebilirsiniz. Size Finlandiya vizesi için her türlü danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyarız. 

Meksika Vizesi 

Gizemlerin, antik uygarlıkların ve batı medeniyetinin son diyarı kadar görkemli bir ülke olan Meksika vizesi alabilmeniz için bilmenizde fayda olacak hususları sizler için derledik. Bu tarz şeyleri şu şekilde sayabiliriz: Meksika, Meksika’ya gezi edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını Meksika vize prosedürüne doğal olarak tutmaktadır. Yalnız T.C. Diplomatik Pasâport sahipleri Meksika vizesinden muaftırlar. Sadece Meksika Devleti’nin 17 Aralık 2013 tarihinden itibaren geçerliliğe soktuğu Elektronik Onay sistemi yardımıyla Meksika’ ya turist, iş, eğitim, gazetecilik ve transit geçiş benzer biçimde sebeplerle ziyaret etmek isteyen T.C. vatandaşlarının, Meksika’ya Havayolu  ile gezi etmeleri şartıyla, 30 gün geçerliliği olan tek girişli vize başvurusunu online olarak  yapabilmelerine olanak tanımaktadır. Meksika’ ya kara yolu, deniz yolu ya da başka bir ülkeye seyahatle bağlantılı ziyaret etmeyi planlıyorsanız; Meksika Ankara Büyükelçiliği ya da Meksika İstanbul Başkonsolosluğu’na Meksika vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Meksika vize müracaat sahibinin, pasaportunda geçerli ABD vizesi ve Japonya, İngiltere, Kanada ya da Schengen ikamet izni bulunması halinde Meksika vizesine gerek duymadan, Meksika ülkesine giriş yapılmaktadır. Bu haktan yararlanabilmek için; adı geçen ülkelere ilişkin vize taşıyan pasaportların, Meksika’ya planlanan seyahatin bitiş tarihinden sonrasında da minimum 6 ay geçerlilik süresi taşıdığından güvenli olmalısınız. Ek olarak bu ülkelere ilişkin oturum izni sahipleri de  vizeye gereksinimleri olmadan Meksika’ya giriş yapmaları mümkündür. Meksika Konsolosluğu/Elçiliği resmi internet sayfası üstünden elektronik onay sayfası linkinden Online Meksika Vize Müracaat Formu’na ulaşarak, dikkatli ve eksiksiz yanıtlanması durumunda elektronik onay talebi kısa sürede işleme konulmaktadır. Meksika online vize müracaat formunun doldurulması esnasında itina gösterilmesi ihtiyaç duyulan alanlar; pasâport ya da kimlik kartı detayları, gezi detayları ve öteki bilgiler ile  ilgili bölümlerde yer edinen soruların doğru ve net yanıtlanması oldukca büyük ehemmiyet arz etmektedir. Bu yüzden şüpheye düşmenizi önleyecek ve işinde uzman, güvenilir ekibi ile adını duyuran Vize Merkezi şubelerimize uğrayarak Meksika vizesi için lüzumlu olan tüm danışmanlığı sizin için yapmaktan mutluluk duyacağız. İşinizi uzman kadromuz en iyi şekilde ele almaktan sevinç duyar. Bunların yanında size ek olarak birkaç şey daha saymak istiyoruz: Meksika Konsolosluğu’nun vize başvurusuna elektronik onay sayfası üstünden vereceği olası 2 yanıt: Başvurunuz onaylandı ya da Başvurunuz reddedildi şeklinde olur.

Meksika Konsolosluğu’nun müracaat için yanıtın pozitif yönde olması halinde çıktının hem uçağa binmek için Havayolları yetkilisine hem de Meksika giriş kapısındaki Gümrük Muhafaza yetkilisine sunulması zorunludur. Online başvurusunda sisteme kaydedilen bilgiler, kişisel belgelerle eşleşmemesi halinde Meksika’ ya uçuşa ya da Meksika’ya girişe izin verilmez. Meksika’ya kara yolu, deniz yolu ya da öteki ülkelerle bağlantılı gezi etmeyi  planlıyorsanız; Meksika Ankara Büyükelçiliği ya da Meksika İstanbul Başkonsolosluğuna Meksika vize başvurusu yapmanız doğru olacaktır. Meksika Konsolosluğu Meksika vizesi başvurularını, sizler adına yapmaktan mutlu olacağımızı bilmenizi isteriz. Ek olarak Meksika’ ya ziyaret amacına uygun evraklarla hazırlanmış evrak dosyası ve ıslak imzalı müracaat formunun fotoğraflı aslı ile Meksika Konsolosluğu müracaatı kabul etmektedir. Meksika Konsolosluğu’nun Meksika seyahatine uygun hazırlanan müracaat dosyalarının incelenmesi esnasında dikkat edilen en mühim unsur; kişinin Türkiye’ye geri dönüşünü sağlayacak maddi varlık, toplumsal aileyle ilgili bağları ya da tahsil bağlarının olup olmamasıdır. Meksika Konsolosluğu Vize Bölüm yetkilisi, müracaat dosyasını incelerken, ülkeyi terk etme niyetinin olmadığına ve geri dönmek için kuvvetli bağların bulunduğuna ikna olması halinde vize başvurusunu pozitif yönde sonuçlandıracaktır. Meksika Konsolosluğu/Büyükelçiliği vize başvurularını hafta içi Pazartesi-Cuma 09:00-13:00 arası kabul etmektedir. Meksika Konsolosluğu’na meydana getirilen müracaatlar 20 gün içinde sonuçlanmaktadır. Meksika Devleti’nin Türkiye dış temsilciliği Meksika Konsolosluğu ve Türkiye Devleti’nin resmi dinlence ve bayramlarında kapalı olduğu günlerin dikkate alınarak, seyahatin aksamaması için Meksika Konsolosluklarına yapılacak vize müracaat işlemlerinin 1 ay evvelinden yapılması gerekmektedir. Daha çok informasyon için Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret edebilir ya da bizi arayabilirsiniz. Size Meksika vizesi başvurunuzda başarılar ve kolaylıklar diliyoruz.  

İsviçre Vizesi

Avrupa’nın bu çağdaş, doğasıyla baş döndüren ve özgürlükleri ile insanı çeken ülkesi olan İsviçre’ye gidebilmek için İsviçre vizesi almanız gerekir. Bunun için bilmeniz lüzumlu olan bir ekip hususları sizler için burada derledik. İsviçre’ye gezi edecek olan Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (bordo) hamili vatandaşları İsviçre vizesi başvurusunda bulunmak mecburiyetindedirler. İsviçre Devleti Schengen Bölgesi’ne üye bir ülkedir. Dolayısıyla, pasaportlarında geçerli Schengen vizesi bulunmayan Umuma Mahsus (bordo) pasâport hamili kişiler bu ülkeye gerçekleştirecekleri kısa süreli (90 güne kadar olan) seyahatler öncesinde İsviçre Schengen vizesine başvurmalıdır. Hususi, Diplomatik yada Hizmet Pasaportu hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatler için İsviçre vizesi başvurusu yapma mecburiyeti yoktur. İsviçre’ye gezi etmeyi planlayan kişiler vize başvurularını İsviçre Konsolosluğu’na, İsviçre Büyükelçiliği’ne ve İsviçre Konsolosluğu tarafınca yetkilendirilmiş kurumlardan kabul edilen Vize Merkezi şubelerimize yapabilirler. İsviçre’ye uzun soluklu( aile birleşimi, oturum, emek harcama benzer biçimde…..) sebeplerle gezi edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de Sürdürülebilinen hayat’ın üçüncü ülke vatandaşları başvurularını direkt olarak İsviçre Ankara Büyükelçiliği’ne ve İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu’na yapmalıdır. Sadece İsviçre Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Departmanı kapanmış olduğu için Türkiye’de Sürdürülebilinen hayat’ın İsviçre vatandaşlarının konsolosluk hizmetleri ve vize ile ilgili tüm işlemler 15 Nisan 2013 tarihinden itibaren İstanbul’da bulunan İsviçre Başkonsolosluğu tarafınca yürütülmektedir. İsviçre’ye gezi edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Hususi Pasâport (Yeşil) ve Diplomatik Pasâport (Siyah) ve Hizmet (Gri) Pasaportu hamili olanlar 6 ay içinde 90 gün ile sınırı olan seyahatlerini vizesiz gerçekleştirebilmektedir.  İsviçre Schengen Bölgesi üyesidir. Dolayısıyla bu ülkeye gezi edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İsviçre Konsolosluğu’na İsviçre vizesi başvurusu yapmalıdır.

Schengen vizesi; Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovenya, Slovakya, İspanya, İsveç ve İsviçre’de geçerlidir. Schengen vizesi, gezi edilecek Schengen üyesi ülkelerde en fazla 90 gün kalma hakkı verdiğinden, tecim ya da emek harcama amaçlı seyahatler için uygun değildir. İsviçre’ye gezi edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvurularını İsviçre Konsolosluğu’na Konsolosluk tarafınca yetkilendirilmiş kurumlardan kabul edilen Vize Merkezi şubelerimizden yapabilirler. Vize Merkezi olarak İsviçre vizesine dair her türlü vize danışmanlığını yapmaktan sevinç duyarız. Bunların yanında ek olarak eklemek istediğimiz birkaç şey daha var. Bu tarz şeyleri da şu şekilde sayabiliriz: İsviçre’ye gezi edecek kişilerden, vize işlemleri esnasında talep edilen Vize Data Sistemi (Visa Information System-VIS) ilk kez 2011 yılının Ekim ayında Afrika’da uygulanmış, sonrasında dünya genelinde tüm Avrupa Birliği (AB) Schengen ülkeleri tarafınca kullanılmaya başlanmıştır. Kimlik sahteciliğini engellemek amacıyla meydana getirilen biyometri işleminde, veriler parmak izi merkezlerinde tespit edilir.  Bu yüzden vize başvurusunda bulunan kişilerin kendilerinden alınması mecburi olan biyometrik veri( 10 parmak izi) için işlem esnasında hazır bulunmaları gerekmektedir. İsviçre’ye gezi edecek olan kişiler son 5 yıl içinde biyometrik tarama yaptırmışsa yeniden bu işlemi yaptırma zorunluluğu yoktur. Sadece bu durumdaki kişilerden verilerle ilgili herhangi bir problem (bulanık vs.) olması durumunda yeniden veri talep edilebilir. İtalya,  Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İzlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan benzer biçimde birçok ülkede kullanılan ve her geçen gün birazcık daha yaygın hale gelen biyometri işlemi 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Türkiye’de de kullanılmaktadır. İsviçre vizesi başvurusunda bulunan kişiler müracaat işlemlerini gerçekleştirmek için TLS Contact Vize Müracaat Merkezi’nin internet sayfasını ziyaret ederek buluşma almalı ve kuruma buluşma bildirimi çıktısı ile beraber gitmelidir. İsviçre Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunacak Suriyeli vatandaşlar vize müracaat işlemleri için +90 (212) 370 31 00 numaralı telefonu arayarak buluşma almalıdır. İsviçre’de ailesi olan ve randevularını evvelde almış Suriyeli vatandaşlar, Arapça olan tüm belgelerini yeminli tercüman vasıtasıyla İngilizceye çevirmek zorundadır.  Bu kişiler eğer kendilerini İngilizce, Türkçe ya da Almanca ifade edemiyorsa vize müracaat işlemleri için yanında konuşmaları çeviri edecek bir şahıs ile gitmelidir. İsviçre Konsolosluğu’na başvuruda bulunurken İsviçre ve Türkiye resmi tatilleri (Paskalya, Şeker Bayramı, Kurban Bayramı, Noel, Yılbaşı / Yeni Yıl) sebebiyle işlem sürelerinin uzaması söz mevzusu olabileceği için başvurunun bu tarihlere denk gelip gelmediğini göz önünde bulundurulmalıdır. 18 yaşından ufak (reşit olmayan) kişiler vize başvurularını anne ve baba tarafınca yada yasal vasi ile beraber ya da bu kişilerin iznini gösterir muvafakatname ile yapmalıdır. Vize başvurusunda kullanılacak gezi belgesinde (pasaportta) vizenin belirtileceği minimum iki boş sayfanızın olmaması durumunda, müracaat yapılmadan ilkin yeni bir pasâport alınmalıdır. İsviçre vizesi için bilmek istediğiniz başka bir durum ya da belirtmek istediğiniz bir şey var ise Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret edebilir ya da bizi direkt arayabilirsiniz. Size lüzumlu danışmanlığı ve destek olacağımız mevzuları bildirmekten mutluluk duyacağız. İsviçre vizesi için size kolaylıklar diler ve Vize Merkezi şubelerimizde sizi görmekten keyif duyarız. 

Mısır Vizesi 

Binlerce senelik tarihiyle dünyanın devamlı olarak ilgisini çekmiş Mısır’a gitmek için Mısır vizesi almak lazımdır. Bu vizeyi almak için bilmenizde fayda olacak birkaç şeyi sizin burada derledik. Mısır Devleti’ne gezi etmeyi planlayan T.C. Umuma mahsus pasâport sahibi Türk vatandaşları, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Mısır vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. T.C. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasâport hamilleri, Mısır’a 90 gün süreli seyahatlerinde Mısır vizesinden muaftırlar. Mısır’a gezi amacına gore; Mısır Turist Vize, Mısır Ticari Vize ve Mısır Aile Ziyareti Vizesi kategorilerinde kısa süreli Mısır vizesi başvurusu, Mısır Türkiye dış temsilciliklerine ve Mısır vize başvurularını kabul eden Vize Danışma Merkezlerine yapılabilmektedir. Hepimiz Vize Merkezi olarak sizin için Mısır vizesine dair her türlü danışmanlığı yapmaktayız. Bizi şubelerimizde ziyaret edebilir ya da bizlere bir telefon açabilirsiniz. Sadece gene de burada birkaç şeyi daha eklemekte yarar görüyoruz. Ilk olarak Mısır vize işlem başvurusunda en mühim resmi belge olan Mısır Vize Müracaat Formu; Mısır vize talebinde bulunan şahıs hakkında resmi makamların informasyon edinebilmesi amacıyla hazırlanmıştır. İngilizce ve Arapça doldurulacak müracaat formu, eksiksiz olmalı ve gerçeği yansıtan beyanlar içermelidir. Mısır Konsolosluğu, Mısır vize müracaat sahiplerinin, müracaat esnasında sundukları evrakların; kişisel durumlarını net bir halde açıklayıcı özellikte olmalıdır. Emek harcama durumu, eğitim durumu, finansal durum ve akar/gelir mal varlığını kanıtlayıcı belgelerin beyanı istenmektedir. Mısır Konsolosluğu, Mısır vize işlemleri için başvuruda bulunmak isteyen Türk vatandaşları yada T.C. İkamet İzni sahibi yabancı uyruklu vatandaşların, Mısır’a seyahatlerinden minimum 1 ay öncesinde işlemlere başlaması gerektiği mevzusunda uyarıda bulunmaktadır. Mısır vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin pasaportlarının geçerlilik süresi Mısır seyahati dönüş tarihinden itibaren minimum 6 ay olmalıdır. 10 yıldan eski, yırtık ve yıpranmış pasaportla meydana getirilen başvuruları, Mısır Konsolosluğu geri çevirmektedir. Mısır vizesi basılabilmesi için minimum 2 boş sayfasının bulunması Mısır’a gezi etmek isteyen  20 yaş altı yada 45 yaş üstü kişiler için geçerli olan Mısır Kapı Vizesi uygulaması, 2013 yılından itibaren artık geçerliliği kalmadığını hatırlatırız. Mısır vize işlem prosedürü, beyan edilen müracaat dosyasının eksiksiz sunulması halinde averaj 10-15 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Bu süre konsolosluk yetkililerinin ek evrak, ek süre talebinde bulunması durumunda Mısır vize işlemlerinin sonuçlanma süreci uzayabilmektedir. Bu süre zarfında pasâport üstünde herhangi bir değişim yapılmamalı, zarar görmemeli ve deformasyona uğramış olmamalıdır. Bu hususlar yerine getirilmiş olduğu takdirde kolayca Mısır vizesi alınabilir. Vize Merkezi olarak size Mısır vizesi için başarılar diliyoruz. 

Norveç Vizesi

Kuzeyin parlayan yıldızı ve dünyanın en ferah ülkelerinden kabul edilen Norveç’e gitmek için Norveç vizesi almanız gerekiyor.  Norveç turist, ticari ve aile, akraba, dost ziyareti vizesi başvurularında bulunmuş kişilerin müracaat işlemlerinin pozitif yönde neticelenmesi halinde alınacak olan Norveç vizesi bir Schengen vizesi kapsamında olacaktır. Tek giriş Norveç Schengen vizesi sahibi kimseler, vize geçerlilik sürelerince Schengen kuralları gereği ilkin Schengen vizesi alınmış ülkeye peşinden Schengen üye ülke sınırlarını terk etmeden öteki 2.ci ve 3. Schengen ülkelerine vize sürelerini ihlal etmeme koşuluyla gezi edebileceklerdir. İstanbul Norveç vizesi başvuruları İstanbul Norveç Konsolosluğuna yapılamamaktadır. Norveç vizesi için İstanbul başvuruları yetkili Konsolosluk olarak Macaristan Konsolosluğu İstanbul’a yapılmalıdır. Norveç vizesi başvuruları için buluşma istenmektedir. Norveç vizesi için buluşma almamış kişiler vize başvurularını gerçekleştiremeyeceklerdir. Bu benzer biçimde nedenlerden dolayı doğacak karışıklıkları önlemek ve size Norveç vizesini almada danışmanlık yapmak suretiyle biz Vize Merkezi ve şubeleri olarak sizleri şubelerimize bekler ve sizin Norveç vizesi almanızda yapmanız gerekenleri daha detaylı ve kolay bir halde anlatmak isteriz. Güvenilir ve deneyimli çalışanlarımızla sizlere bu hizmeti yapmaktan sevinç duyarız. Norveç vizesi başvuruları için buluşma istenmektedir. Norveç vizesi için buluşma almamış kişiler vize başvurularını gerçekleştiremeyeceklerdir. Yeşil pasâport Norveç vize işlemlerinden 180 gün içinde 90 günü geçmeme ön koşulu ile muaftır. Norveç vize ücretleri, müracaat yapılacak olan Norveç vize kategorisine gore değişmektedir. Norveç ticari vize ve uzun soluklu Norveç vize başvuruları Norveç vize fiyatlarını farklılaştırır. Norveç Schengen vizesi için ilk başvurularını gerçekleştirecek olan kişiler pasaportlarında son 3 yıl içinde almış oldukları Schengen vizesi yoksa Norveç vizesi başvurularına şahsen gelmeleri gerekmektedir. Norveç vize müracaat formu, Norveç Konsolosluğu tarafınca hazırlanmış olup bir Schengen vize müracaat formudur. Norveç vize müracaat formu İngilizce ve Türkçe olarak doldurulabilir. Norveç vizesi randevuları Macaristan Konsolosluğunun vize buluşma sisteminden alınmalıdır. Norveç Konsolosluğu İstanbul vize başvurularını Macaristan Konsolosluğu üstünden yapılması koşulu ile kabul eder. Norveç vizesi müracaat formlarına Vize Merkezi şubelerimizden alabilirsiniz. Vize başvurusu yaptıktan sonrasında Norveç vizesi neticeleri maksimum 10 ila 15 iş günü içinde açıklanır. Norveç seyahatinizden minimum 15 gün ilkin Norveç vize başvurularına başlamış olmalısınız. Norveç turist vize kısa süreli bir Norveç Schengen vizesi kategorisidir. Norveç’e turist bir amaç ile gidenlerin alması gerekmektedir Norveç gezgin vizesi için Norveç’ten gelen davetiye yazısına ise gerek bulunmaz. Bunların haricinde Norveç vizesi hakkında merak ettiğiniz her şeyi Vize Merkezi ve şubelerimize gelmiş olarak de konuşabilir ya da bizlere bir telefon edebilirsiniz. Vize Merkezi olarak size Norveç vizesi için başarılar diliyoruz. 

Romanya Vizesi

Romanya vizesi için öteki ülkeler benzer biçimde bir ekip kanun ve belgeler gerekmektedir. Bu tarz şeyleri sizin için burada derledik. Ilk olarak Romanya’ya gezi edecek olan Umuma Mahsus pasâport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkeye gezi edebilmesi ya da Romanya topraklarını transit geçebilmesi için Romanya vizesi almalarına gereksinim vardır. Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportu hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 6 ay içinde 90 gün ile sınırı olan olan Romanya seyahatleri için ve ülkeyi transit geçmek için Romanya vize işlemlerine müracaat yapmak zorunda değildir. Herhangi bir Avrupa Birliği (AB) ülkesi ya da Schengen ülkesi tarafınca tanzim edilen ikamet tezkeresi sahibi olan ya da İsviçre ile Lichtenstein ikamet tezkerelerine haiz Türkiye vatandaşları vizesiz olarak 5 (beş) günü geçmemek ve ilgili ikamet tezkeresinin geçerlilik süresini aşmamak şartı ile Romanya’yı transit geçebilirler. Romanya’ya gezi etmesi ihtiyaç duyulan kişiler Romanya vizesi başvurularını Romanya Konsolosluğu, Romanya Büyükelçiliği ve Romanya Konsolosluğu tarafınca yetkilendirilmiş vize müracaat merkezlerine yapabilmektedir. Burada biz Vize Merkezi ve şubeleri olarak Romanya vizesi için her türlü vize danışmanlığı yapmaktan ve size en doğru hizmeti sunmaktan sevinç duyarız. Romanya vizesi için merak ettiğiniz her şeyi Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret ederek ya da bizlere bir telefon ederek öğrenebilirsiniz. Sadece biz gene de bilmenizi düşündüğümüz birkaç şeyi daha ekleyelim. Romanya vizesi başvuruları konsolosluklara gitmeden EVIZA portalı üstünden online olarak da yapılabilmektedir. Bu portal vasıtası ile Romanya Devleti’ne yapılacak seyahatlere ilişkin temin edilebilecek vize türleri ile ilgili lüzumlu bilgiye ulaşmak ve Romanya Konsolosluğu’ndan Romanya vizesi müracaat işlemleri için buluşma almak mümkün olmaktadır.

Hepimiz Vize Merkezi olarak sizin için buluşma alıp lüzumlu belgeleri doldurmaktan mutluluk duyarız. Romanya vizesi için ek olarak şunları da ekleyebiliriz: Romanya Havaalanı transit vizesi (A Tipi Vize): Romanya Havaalanı’nın internasyonal alanında gezi edilecek esas ülkenin uçağına bininceye kadar geçen süreyi kapsayan vize çeşididir. Romanya Transit vizesi (B Tipi vize): Romanya’da en fazla 5 gün konaklamak şartıyla ülkeyi transit geçmek amacıyla sunulan Romanya vizesi çeşididir. Romanya Kısa süreli oturum vizesi (C Tipi Vize): Romanya’ya gezi eden kişilerin 6 ay içinde ülkeye ilk giriş tarihinden itibaren kesintisiz olarak ya da birkaç sefer giriş yaparak toplam 90 günü aşmayacak şekilde konaklama hakkı tanıyan Romanya vizesi çeşididir. Romanya Konsolosluğu’na vize başvurusu için sunulacak vize müracaat formu eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalıdır. Romanya vizesi başvurusunda kullanılacak gezi belgesinde vizenin işlenebilmesi için minimum iki boş sayfa bulunmalıdır. Romanya Konsolosluğu’na ülkeye yapılacak seyahatin amacını, kalış süresini, kalış süresince geçinebilecek ekonomik kaynağa haiz bulunduğunu ve kişinin Romanya seyahatinin bitiminde ülkesine geri döneceğini gösterir belgeler ibraz edilmelidir. Romanya’ya vizesi başvurusu için konsolosluğa sunulan evrakların yeni tarihindeki olmasına dikkat edilmelidir. Hepimiz Vize Merkezi olarak sizin bunlar hakkında şüphelenmenizi gerektirmeyecek temiz bir hizmet sunmaktayız. Son olarak şunları da ilave ederek Romanya vizesi için bilmeniz gerekenleri noktalayalım: Romanya vizesi başvurusunda bulunan kişilerin yapacakları seyahatin amacı ve süresi doğrultusunda değişik evraklar ibraz edilmesi istenebilir. Romanya Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunacak kişiler konsolosluk tarafınca talep edilen evrakların yanında konsolosluk tarafınca hazırlanan vize müracaat formunu eksiksiz olarak doldurup ibraz etmelidir. Romanya vizesi başvurusunda bulunan kişiler vize başvurusu için ibraz ettikleri evrakların yeni tarihindeki olmasına dikkat etmelidir. Size Vize Merkezi olarak Romanya vizesi için başarılar ve mutlu yolculuklar diliyoruz. 

Portekiz Vizesi

Avrupa’nın bir başka şirin ve sıcak ülkesi olan Portekiz’e gitmek için Portekiz vizesi alanız gerekiyor. Portekiz’e seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) Pasâport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Portekiz vizesi için başvuruda bulunmak zorundadırlar. Bu bireylerin pasaportunda geçerli Schengen Vizesi bulunuyorsa, mevcut vize ile Portekiz vizesi için başvurusu yapmadan seyahat edebilirler. Hususi(Yeşil) Pasâport, Hizmet kısaca Gri Pasaportu ve Diplomatik kısaca Siyah ve Kırmızı Pasâport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 gün içinde 90 günü aşmayan yolculukları için Portekiz vizesi müracaat işlemlerinden muaf tutulmaktadırlar. Uzun vadeli (emek harcama, oturum vb. ) ikamet gerektiren yolculuklar için Portekiz’e seyahat edecek olan Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) Pasâport, Hizmet(Gri) Pasaportu sahibi bireyler Portekiz vize işlemlerine doğal olarak tutulmaktadırlar. Portekiz’e kısa vadeli ya da uzun vadeli sebeplerle seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve 3. ülke vatandaşları vize başvurularını Portekiz Konsolosluğu’na Macaristan Konsolosluğu’na, Portekiz Konsolosluğu tarafınca yetkilendirilmiş kuruluşlara ya da Vize Ofisleri ile Gezim/Seyahat Firmalarına yapmalıdır. Burada biz Vize Merkezi olarak yılların verdiği edinim ve güvenle tüm Portekiz vize işlemlerinde size danışmanlık yapmış olup lüzumlu her türlü danışma hizmetini sunmaktayız. Bizlere bir telefon ederek ya da Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret ederek bundan faydalanabilirsiniz. Sadece gene de bilmenizi isteğimiz birkaç hususu daha eklemekte yarar var. Ilk olarak Portekiz Schengen Bölgesi’ne üye devletlerarasında bulunmaktadır. Bundan dolayı Portekiz Schengen vizesi sahibi bireyler yolculuklarını Portekiz’den başlatmak şartıyla öteki Schengen ülkelerine de Portekiz Schengen vizesi ile seyahat edebilmektedirler. Portekiz’e seyahat etmeyi planlayan bireyler, bu ülkeye 90 günden daha kısa sürecek olan Portekiz yolculukları için Portekiz Schengen Vizesine müracaat yapmalıdırlar. Portekiz’e 90 günden daha uzun sürecek nedenlerle seyahat edecek olan bireyler Uzun Vadeli Portekiz vizesi için müracaat yapmalıdırlar. Schengen Bölgesi’ne üye olan ülkelere seyahat etmek isteyen bireyler, yolculuklarını vize müracaatı yaptıkları ülkeden başlatmak şartıyla, aynı vize ile öteki Schengen ülkelerine de seyahat edebilmektedir. Schengen vizesi, üye ülkelerin konsoloslukları tarafınca kısa vadeli (90 günden azca olan) yolculuklar için verilen vize türüdür.

Portekiz vizesi için müracaat meydana getirecek bireyler ilk olarak Portekiz vizesi müracaat formunu doldurmalıdır. Portekiz vizesi müracaat formu İngilizce ve Türkçe olmalıdır. Portekiz vizesine İstanbul’dan müracaat meydana getiren bireyler başvurularını Macaristan Konsolosluğu aracılığı ile yapacaklarsa, belgelerini Macaristan Konsolosluğu’nun talep etmiş olduğu dillere çevirmelidir. Portekiz Konsolosluğu’na Portekiz vizesi için ibraz edilen evraklar, müracaat sahibinin Portekiz’e seyahat etme amacını, seyahat masraflarının ne şekilde karşılanacağını ve ferdin Türkiye’ye geri dönmek mevzusunda kesin bulunduğunu gösterir özellikte olmalıdır. Portekiz Devletine seyahat etmek isteyen  bireyler, vize işlemleri esnasında Vize Data Sistemi (Visa Information System-VIS) aracılığı ile parmak izi taraması yaptırmak zorundadır. Bu sistem ilk kez 2011 yılı Ekim ayında Afrika’da uygulanmış ve sonrasında dünya genelinde tüm Avrupa Birliği (AB), Schengen ülkeleri tarafınca kullanılmaya başlanmıştır. Biyometri işleminin amacı yurtdışı yolculuklarda kimlik dolandırıcılığını engellemektir. Bu yüzden işlemi yaptırması ihtiyaç duyulan bireyler işlem yapılacağı süre parmak izi alınacak merkezde hazır bulunmalıdır. Biyometri işleminde dijital parmak tarayıcı ile ellerde bulunan 10 parmağın izi alınır. Parmak izi alma işlemi gizlilik çerçevesinde yapılmaktadır. Portekiz’e seyahat etmek maksadıyla vize başvurusunda bulunan bireyler biyometri işlemleri yapılırken herhangi bir problem oluşmaması için, parmaklarında kesik, hasar ya da kına olmamasına dikkat etmelidir. Ek olarak Türkiye’de oturan üçüncü ülke vatandaşları Türkiye Cumhuriyeti oturum izni ve Türkiye pasaportu sahibi oldukları takdirde Portekiz vizesi başvurularını Türkiye’den yapabilmektedir. Bazı ülkelere dair vize işlemlerini Türkiye’den yaptırabilen şuan cenk bölgesi konumundaki Suriye ve Irak ülkelerinin vatandaşları için de Portekiz vizesi başvurularında oturum izni koşulu aranmaktadır. Bunların haricinde vize başvurusu için talep edilen evraklar tam ve doğru olarak temin edilip, İbraz edilmiş olduğu durumda Portekiz vizesi başvuruları 10-15 iş günü içinde sonuçlandırılmaktadır. Portekiz vizesi başvurusunda bulunacak bireyler vize başvurularının Portekiz ve Türkiye resmi tatillerine denk gelmesi durumunda aksaklık yaşanabileceğini dikkate alarak vize başvurularını olabildiğince erken yapmalıdır. Bir karışıklığa mahal vermemek için işlemlerinizi gelin sizin adınıza biz Vize Merkezi ve şubeleri olarak biz yapalım. Vize Merkezi şubelerimize gelmiş olarak ya da bizlere direkt bir telefon açarak Portekiz vizesi için her türlü bilgiyi alabilirsiniz. Size Portekiz vizesi için her türlü danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyar ve Portekiz vizesi için başarılar diliyoruz.

İDATA Almanya Vizesi

Almanya İDATA vizesi almak için bir ekip müracaat sistemi geliştirilmiştir. Sistem Almanya vizesine müracaat yapmadan önceki 2 ile 4 haftadan adım atar. Lüzumlu evraklar toplanır ve işlemler adım atar. Noksan ya da tamamlanmamış ya da yanlış toplanmış evrak ve evraklar İDATA Almanya vizesi için lüzumlu şartları sağlayamadığından sorunlarla karşılaşacaktır. Bu durumda İDATA ya da yetkili şirket sorumluluğu kabul etmez. Belgelerin tamamlanmış, tam olması, yanlış olmaması, kuşku uyandırmaması oldukca önemlidir. İDATA Almanya vizesi almak için ilk olarak bu tarz şeyleri bilmekte yarar vardır. İşlemler başlamadan ilkin bunların yerine getirilmesi sıhhatli bir Almanya vizesi alma şansının artması anlamına gelir. Her şey tamamlanmışsa evraklar İDATA sistemine gönderilir ve süreç adım atar. Almanya vizesi türü değişim göstermektedir. Eğer ziyaret ya da turist amaçlı gidiliyorsa pasâport türü bordo olandır. Eğer gri, siyah ya da yeşil bir pasaportunuz var ise işlemleriniz daha kısa sürede gerçekleşir. 25 Eylül 2014 zamanı itibariyle meydana getirilen değişimler oldu ve Almanya Konsolosluğunda da parmak izi zorunluluğu devreye alındı. İDATA Almanya vizesi için yetkilendirdiğiniz vize merkezi sizin adınıza birçok kolaylıkları elde edecektir. Bu durumda yapacağınız tek şey bir İDATA merkezine gidip parmak izi vermenizdir. Geriye kalan her şeyi sizin adınıza yetkili olan vize merkezi yapmış olacaktır. Lüzumlu olan işlemler problem çıkarmadan hallolur. Sadece burada tuttuğunuz yetkili vize merkezi işini bilen bir şirket ise problemler neredeyse asla yaşanmaz. Müracaat gerçekleştikten sonraki süreçte sizin kalan tek işiniz Almanya Konsolosluğu ve geçecek olan zamandır. Bu işlemlerin belirli bir sonuca bağlanma zamanı çoğu zaman 2 ile 15 iş günü içinde değişim göstermektedir. Bu dönemin güncel bilgilerini almak isterseniz yetkili kıldığınız vize merkezi ile Almanya vizesi neticeleri hakkında bilgilendirilebilirsiniz. Almanya İDATA vizesi için yapacağınız müracaat esnasında dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan ve mühim olan bir başka husus ise bu işlemler için topladığınız evrak ve belgelerin geçerlilik süresi. Bu işlemler için belgelerinizin tutarlı ve süre aşımına uğramamış olması oldukca önemlidir. İşlemler esnasında ve sonrasındaki zamanları kapsayan bir pasaportunuzun olmasına ehemmiyet gösterin. Almanya vizesi için bunlar kesinlikle önemlidir. Burada meydana getirilen bir yanlış Almanya vizesi almanıza engel olabilir ve sonraki süreçlerde de sorun yaşayabilirsiniz. Bu türden ihtimaller içinde sorunları biz Vize Merkezi olarak sizin adınıza ortadan kaldırıyoruz. Tecrübeli kadromuz ile size Almanya İDATA vizesinde her türlü danışmanlığı yapmak suretiyle hazır bulunmaktayız. Direkt Vize Merkezi şubelerimize gelmiş olarak ya da bizlere bir telefon açarak Almanya İDATA vizesi için lüzumlu her şeyi öğrenebilirsiniz. Size Almanya İDATA vize işlemlerinizde başarılar diliyoruz.

İtalya İDATA Vizesi

İtalya İDATA vizesi almak için bir ekip müracaat sistemi geliştirilmiştir. İşlemler başlamadan ilkin bunların yerine getirilmesi sıhhatli bir İtalya vizesi alma şansının artması anlamına gelir. Her şey tamamlanmışsa evraklar İDATA sistemine gönderilir ve süreç adım atar. İtalya vizesi türü değişim göstermektedir. Eğer ziyaret ya da turist amaçlı gidiliyorsa pasâport türü bordo olandır. Eğer gri, siyah ya da yeşil bir pasaportunuz var ise işlemleriniz daha kısa sürede gerçekleşir. Sistem İtalya vizesine müracaat yapmadan önceki 2 ile 4 haftadan adım atar. Lüzumlu evraklar toplanır ve işlemler adım atar. Noksan ya da tamamlanmamış ya da yanlış toplanmış evrak ve evraklar İDATA İtalya vizesi için lüzumlu şartları sağlayamadığından sorunlarla karşılaşacaktır. Bu durumda İDATA ya da yetkili şirket sorumluluğu kabul etmez. Belgelerin tamamlanmış, tam olması, yanlış olmaması, kuşku uyandırmaması oldukca önemlidir. İDATA İtalya vizesi almak için ilk olarak bu tarz şeyleri bilmekte yarar vardır: Son 10 senede alınmış olan, öngörülen seyahat bitim tarihini müteakiben minimum 3 aylık geçerliliği bulunan pasâport; müracaat sahibinin pasaportunda kayıtlı bulunan ve reşit olmayan bireyler ayrı müracaat formu doldurulacak olup, ayrı olan vizeleri aynı pasaporta uygulama edilecektir. Bu bağlamda, pasaportun, seyahat edecek beher kişi için 2 beyaz sayfa içermeli, vize sahiplerinin giriş-çıkış damgalarının uygulama edilebileceği kafi yer bulunmalıdır. Biyometrik verilerin ve önceki vizelerin bulunmuş olduğu pasâport sayfalarının fotokopileri; Schengen Vizesi harcı halledilmiş olmalıdır. Ek olarak aşağıda belirtilen şartlara haiz müracaat sahipleri vize harcından muaftır:

a) 12 yaşından ufak reşit olmayan kimseler; b) eğitim yada pedagojik düzenleme amaçlı ikamet edecek olan öğrenciler ile yüksek öğrenin öğrencileri, üniversite mezunları ve refakat eden öğretim görevlileri; c) Bilimsel araştırma amacı ile AB’de seyahat eden üçüncü Ülke vatandaşı araştırmacılarına AB üyesi Ülkeleri tarafınca kısa vadeli tek tip vize verilmesinde kolaylık sağlanmasına yönelik 28 Eylül 2005 tarih 2005/761/CE Avrupa Parlamentosu ve Konseyi tavsiyesine istinaden, bilimsel araştırma amacı ile seyahat eden üçüncü Ülke vatandaşı araştırmacılar; d) Kar amacı gütmeyen cemiyet kuruluşları tarafınca organize edilen, sportif, seminerlerin, konferansların kültürel yada eğitim etkinliklerinin, yirmi beş yaşını doldurmamış katılanları ile 1 tane biyometrik fotoğraf… Biyometrik fotoğraf çekimi hizmetleri için İDATA ofislerinden destek alabilirsiniz. Ya da direkt Vize Merkezi şubelerimize gelmiş olarak daha detaylı informasyon edinebilirsiniz. AB Üye Ülkelerde ikamet edilecek süre zarfında meydana gelebilecek sıhhat sebepleri, acil tedavi, acil yatış yada vefata bağlı yurda dönüş harcamalarını karşılayabilecek uygun ve geçerli seyahat sigortası da yapılmalıdır. Hepimiz Vize Merkezi olarak sizin adınıza danışmanlık yapmış olup İtalya İDATA vizesi için lüzumlu belgelerinizi hazırlamaktan mutluluk duyarız. İşlemleriniz bitip de müracaat gerçekleştikten sonraki süreçte sizin kalan tek işiniz İtalya Konsolosluğu ve geçecek olan zamandır. Bu işlemlerin belirli bir sonuca bağlanma zamanı çoğu zaman 2 ile 15 iş günü içinde değişim göstermektedir. Bu dönemin güncel bilgilerini almak isterseniz bizim aracılığımız ile işlemlerinizi yaptığınız takdirde herhangi bir Vize Merkezi şubemizden güncel ile İtalya vizesi neticeleri hakkında bilgilendirilebilirsiniz. İtalya İDATA vizesi için yapacağınız müracaat esnasında dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan ve mühim olan bir başka husus ise bu işlemler için topladığınız evrak ve belgelerin geçerlilik süresi. Eğer İDATA İtalya vizesi mevzusunda bir sıkıntınız olursa Vize Merkezi ile hizmetlerinizi yapmışsanız bizimle irtibata geçip problemi muntazam olarak konuşmanız son aşama önemlidir. Burada bir başka husus ise İtalya İDATA vizelerinde 90 güne kadarki turist amaçlı vize başvurularının kabul edildiğini bilmektir. Daha uzun vadeli başvurular konsolosluk aracılığı ile yapılmaktadır. İDATA İtalya vizesine başvurmadan ilkin Vize Merkezi şubelerimize direkt gelmiş olarak ya da bizlere bir telefon açarak daha detaylı informasyon edinebilirsiniz.

İDATA Buluşma Bilgisi ve Şartları

Yurtdışına çıkmadan ilkin lüzumlu olan işlemleri yapıldığı merkezlerden kabul edilen İDATA vize talebinde bulunacaklara destek olan kuruluşlardan biridir. İDATA ile anlaşmalı olan konsolosluklar işlerin büyük bir kısmını bunlara devretmiştir. 90 günü geçmeyen işlemler durumunda çoğu zaman başarı ile sonuçlanan vizeler alınabilir. Her ne kadar İDATA mühim bir rol oynasa bile burada sizin adınıza yetkili kılınan bir vize merkezi de o denli önemlidir. Hepimiz Vize Merkezi olarak yılların verdiği edinim ve güvenle bu işlemlerinizi sizin adınıza danışmanlık yaparak halletmekteyiz. Böylece bu mevzuda istenen şartları yerine getirmeniz kesinlikle daha pozitif bir netice çıkaracaktır. Bu tarz şeyleri akılda tutmakta yarar vardır. Eğer 90 günün üstünde bir vizeye ihtiyacınız var ise burada İDATA size destek olması imkansız. Bunun için gideceğiniz ülkenin vizesine o ülkenin konsolosluğu aracılıyla işlemlerinizi yapmanız lazımdır. İDATA bilhassa Almanya ve İtalya mevzusunda uzmanlaşmıştır. Öteki devletler için anlaştığınız vize merkezi oldukca mühim rol oynayacaktır. Bunun için biz Vize Merkezi olarak bu ortamda son aşama itimat kazanmış ve elde ettiğimiz başarılarımız ile siz kıymetli müşterilerimize elimizden gelen en iyi hizmeti ve danışmanlığı sunmaktayız. İDATA başvurusu yapmadan ilkin belgelerinizi tamamlamanız, eksiklikleri gidermeniz, formlarınızı doldurmanız, lüzumlu ücretleri ödemiş olmanız ve bu tarz şeyleri zamanında yapmış olmanız oldukca önemlidir. Gene burada biz Vize Merkezi olarak sizin adınıza bu tarz şeyleri yapmaktayız. İDATA için hazır olan evraklar müracaat yapılmak suretiyle işleme alınır. Unutmamak gerekir ki burada en mühim şey pasaporttur. Pasaportunuzun zarar görmemiş olması, yıpranmaması, zedelenmemesi, lekelenmemesi oldukca önemlidir. Üstünde kuşku uyandıracak bir deformasyonun olmamasına son aşama dikkat etmelisiniz. Pasaportunuzun vize izninin sonrasındaki bir zamana kadar bir geçerlilik süresinin olmasına da ek olarak ehemmiyet vermelisiniz. İDATA için bu koşulları sağladığınızda daha pozitif sonuçlar almanız sağlanmış olur. Burada ek olarak parmak izi uygulamasına doğal olarak olduğunuzu unutmamanız lazımdır. Tüm işlemlerinizi bitirdikten sonraki zamanda İDATA sizin adınıza başvurunuzu yapar. Vize Merkezi olarak size İDATA başvurularınızda başarılar diliyoruz. Bizi tercih ettiğiniz içinde teşekkürlerimizi sunarız.

İDATA İtalya Randevusu için

İtalya İDATA vizesi almak için bir ekip müracaat sistemi geliştirilmiştir. İşlemler başlamadan ilkin bunların yerine getirilmesi sıhhatli bir İtalya vizesi alma şansının artması anlamına gelir. Her şey tamamlanmışsa evraklar İDATA sistemine gönderilir ve süreç adım atar. İtalya vizesi türü değişim göstermektedir. Eğer ziyaret ya da turist amaçlı gidiliyorsa pasâport türü bordo olandır. Eğer gri, siyah ya da yeşil bir pasaportunuz var ise işlemleriniz daha kısa sürede gerçekleşir. Sistem İtalya vizesine müracaat yapmadan önceki 2 ile 4 haftadan adım atar. Lüzumlu evraklar toplanır ve işlemler adım atar. Noksan ya da tamamlanmamış ya da yanlış toplanmış evrak ve evraklar İDATA İtalya vizesi için lüzumlu şartları sağlayamadığından sorunlarla karşılaşacaktır. Bu durumda İDATA ya da yetkili şirket sorumluluğu kabul etmez. Belgelerin tamamlanmış, tam olması, yanlış olmaması, kuşku uyandırmaması oldukca önemlidir. İDATA İtalya vizesi almak için ilk olarak bu tarz şeyleri bilmekte yarar vardır. Hepimiz Vize Merkezi olarak bu mevzuda son aşama deneyimli ve güvenilir bir şirket olarak bu mevzuda size vize danışmanlığı yapmaktan sevinç duyarız.

İDATA buluşma İtalya vize işlemleri için çoğu zaman belgelerinizi bir ay öncesinden hazırlamanız size mükemmel pozitif sonuçlar elde edecektir. Bu durumda yapacağınız tek şey bir İDATA merkezine gidip parmak izi vermenizdir. Geriye kalan her şeyi sizin adınıza biz Vize Merkezi olarak yaparız. Lüzumlu olan işlemler problem çıkarmadan hallolur. Bu işlemler için belgelerinizin tutarlı ve süre aşımına uğramamış olması oldukca önemlidir. İşlemler esnasında ve sonrasındaki zamanları kapsayan bir pasaportunuzun olmasına ehemmiyet gösterin. İtalya vizesi için bunlar kesinlikle önemlidir. 25 Eylül 2014 zamanı itibariyle meydana getirilen değişimler oldu ve İtalya Konsolosluğunda da parmak izi zorunluluğu devreye alındı. Bu yüzden parmak izi uygulaması için size ayrılan zamanda orada olmalı ve parmak izlerinizi vermeniz gerekir. Burada meydana getirilen bir yanlış İtalya vizesi almanıza engel olabilir ve sonraki süreçlerde de sorun yaşayabilirsiniz. Müracaat gerçekleştikten sonraki süreçte sizin kalan tek işiniz İtalya Konsolosluğu ve geçecek olan zamandır. Bu işlemlerin belirli bir sonuca bağlanma zamanı çoğu zaman 2 ile 15 iş günü içinde değişim göstermektedir. Bu dönemin güncel bilgilerini almak isterseniz Vize Merkezi ile ortaklık yaptığınız takdirde her türlü İtalya vizesi neticeleri hakkında bilgilendirilebilirsiniz. İtalya İDATA vizesi için yapacağınız müracaat esnasında dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan ve mühim olan bir başka husus ise bu işlemler için topladığınız evrak ve belgelerin geçerlilik süresi. Eğer İDATA İtalya vizesi mevzusunda bir sıkıntınız olursa bizimle anlaşmışsanız Vize Merkezi şubelerimize gelmiş olarak ya da bir telefon açarak irtibata geçebilirsiniz. Ek olarak akılda tutmanız gerekir ki sonuçlar eğer dinlence günlerine, bayram tatillerine ya da ulusal bir durumu engellemiş olan bir vakaya takılırsa uzayabilir. Buna da ek olarak dikkat etmeniz lazımdır. Bunların haricinde merak ettiğiniz her şeyi ek olarak Vize Merkezlerimize gelmiş olarak ya da bizlere telefon açarak öğrenebilirsiniz.

VFS Buluşma

VFS oldukca geniş bir vize kuruluşudur. Birçok ülke için aracı vize merkezi ile iş koşturmacasındadır. Büyük kolaylıklar sağlar ve araştırma sürecinde etkilidir. Yurtdışına ve bilhassa Avrupa ülkelerine vize almada büyük tesiri olan bu kurum yetkili firmalar vasıtasıyla da birçok ülke konsolosluğuna giden bir kapıdır. Vize işlemlerinin büyük bir kısmını görmektedir. Bu kuruluşlarla anlaşmadan ilkin Vize Merkezi şubelerimize gelmiş olarak ya da bizlere bir telefon açarak genel informasyon alabilirsiniz. Hepimiz Vize Merkezi olarak size yol ve şekilleri göstermekten ve her türlü vize danışmanlığını yapmaktan son aşama mutluluk duyarız. Sizin adınıza vfs buluşma alarak vize işlemlerinize başlarız. Sadece burada aklınızda bulunmalı ki zamanında randevuya gelmeli ve burada ek olarak parmak izinizi de vermelisiniz. Burada ek olarak lüzumlu ücretler ödenir ve evraklar tamsa sıranız erişince işlemlere başlanır. Bir ekip sorular sorabilirler. Burada dürüst yanıt vermeniz önemlidir. İşlemleriniz bitene kadar oradan ayrılmamalısınız. Bu son dönemlerde şubelere girişlerde telefonunuzu tamamen kapatmanız da istenecektir. Burada gene dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan şey belgelerinizin tam olması, doğru olması, tam olması, yıpranmamış ve kuşku uyandırmayacak şekilde olması son aşama önemlidir. Pasaportunuzun geçerlilik süresinin uzun olması size ek olarak yarar elde edecektir. Ek olarak bilmeniz gerekir ki 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren parmak izi uygulaması olduğundan bu merkezlerde de parmak izi uygulamasına doğal olarak tutulursunuz. Eksikleriniz yoksa ve her şeyiniz tamamsa vize alım süreciniz belirlenir. Sonuçlar size istediğiniz şekilde gelir. Vize Merkezi olarak bizimle çalışıyorsanız isterseniz sonuçlarınız bizim şubelerimize gelir, isterseniz oradan teslim alırsınız ya da isterseniz belli bir ücret karşılığında sonucunuz pasaportunuz ile istediğiniz adrese gönderilir. Burada da işlemler çoğu zaman bir iş haftası ile 3 iş haftası arası bir zamanda gerçekleşir.

VFS bundan dolayı de önemlidir. Sadece bilmeniz gerekir ki sonuçların pozitif olmasını istiyorsanız sizden istenen belgelerin tam ve tam olmasına ve ehemmiyet verilmesine çaba göstermelisiniz. Hangi ülkeye gidecekseniz o ülkenin yasalarının gerektirdiği şekilde kendinizi ayarlamanız lazımdır. Bu şekilde dikkat ettiğinizde işleriniz büyük oranda başarı ile sonuçların ve daha sonraki yolculuklarınızda bile bu ilk ehemmiyet vermeniz yardımıyla daha rahat işlemlerinizi halledersiniz. Birçok ülke bu güvene oldukca ehemmiyet vermektedir. Unutmamalıdır ki son karar sizindir. Ne kadar ehemmiyet verirseniz şansınız o denli artar ve vize alım süreciniz o denli kolay olur. Bu yüzden biz Vize Merkezi olarak bunun sizin için ne aşama ehemmiyet arz ettiğinin bilincinde olarak sizin adınıza her türlü vize danışmanlığını saygı ve önemle yapmaktayız. Size her türlü vize işlemlerinizde danışmanlık yapmak suretiyle bir tek bir bildiri ya da telefon kadar uzağınızdayız. Hepinize yolculuklarınızda başarılar diliyoruz. İyi yolculuklar. 

Vize Merkezi Başvuru Hizmetleri

Leave Comments