Ekim 29, 2018BY Admin ( 0 ) Comment

Rusya Ticari Vize İşlemleri

Rusya ticari vize başvurularında, müracaat sahibinin konsoloslukta bizzat bulunma şartı yoktur. Vize Merkezi sizin adınıza müracaat sürecinin her aşamasını yönetecektir.

İrtibat . 0312 417 17 31 

Mobil : 0533 601 59 56 

Rusya ticari vizesi  tek girişli yada çift girişli   olarak belirlenen 90 güne kadar  geçerliliği olan bir vize türüdür. Bununla beraber oldukça girişli olarak 1 yıl süreyi kapsayacak şekilde de talep edilip alınabilmektedir. Rusya’daki ticari faaliyetinizin kapsamına  bakılırak Rusya ticari vize başvurunuzu yapabilirsiniz.Örnek olarak iştirak durumu  Fuar yada etkinlik katılımı ve  süreklilik içermiyorsa tek yada çift girişli 90 gün geçerli vizeye, eğer ticari faaliyetiniz Rusya’da şube açmak ortaklık oluşturmak ve benzeri daha uzun soluklu bir faaliyeti içeriyorsa 1 senelik oldukça girişli vize talebinde bulunmak doğru olacaktır. Rusya ticari vizesi 3 kategoriden oluşmaktadır:

3 Aylık Tek Girişli Vize: Rusya’ya ticari nedenler seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarına 1 kere giriş ve 1 kere çıkış hakkı tanımaktadır. Bu vize türü ile yapılacak olan seyahatlerde yine giriş yapılmak istenirse tekrardan bir Rusya vizesi başvurusu yapılması gerekecektir. Tek girişli vizeyle gezi zamanı süresince Rusya’da kalınabilmektedir. Fakat bu süre 90 günü aşmamalıdır. 3 aylık tek girişli vize Rusya ticari vize kapsamı içinde bulunmaktadır.

3 Aylık İki Girişli Vize: Rusya’ya ticari faaliyette bulunmak için ziyaret edecek Türk vatandaşlarına bu vize türüyle 2 kere giriş ve 2 kere çıkış hakkı sağlanmaktadır. 2 girişli Rusya ticari vizesinin süresi en fazla 90 günü kapsamaktadır. 3 aylık çift girişli vize Rusya ticari vize başvuruları için geçerli olmaktadır.

1 Senelik Oldukça girişli vize: Bu vize türü Rusya Federasyonu’nu ticari amaçla ziyaret etmek isteyen

Türk vatandaşlarına 2 kere ve fazlası için gseyahat  etme izni sağlamaktadır. Bu çok  girişli vize türü, Rusya’da her 180 gün için 90 günü geçmemek koşuluyla ülkede kalma imkanı sağlamaktadır. Rusya ticari vize başvuruları çok  girişli vize kategorisinde olup 1 yıl olarak alınabilir.

Lütfen dikkat!:çok  girişli vizelerle Rusya sınırları içinde kalış süresi her 180 günlük süre zarfında 90 günü geçmemelidir.

 

Rusya Ticari Vize Evrakları

Rusya Federasyonuna iş faaliyeti, iş ziyareti, sektörel fuar iştirakı, konferans  yada seminerkatılımı , ticari etkinlik, ticari görüşme amacı ile giden şirket sahibi yada şirket çalışanları Rusya ticari vizesi alarak seyahat etmeleri gerekmektedir. Rusya ticari vizesi başvuruları için aşağıdaki evrakların hazırlanması gerekmektedir.Güncel ve gerekli  evrak sıralaması Rusya Konsolosluğu tarafınca bazen güncelenebilmektedir. Gerekli  Evrak Sıralaması için  Vize Müracaat Merkezi Temsilcilerimiz ile  iletişime geçebilirsiniz.

Leave Comments