Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Ocak 26, 2019BY Admin ( 0 ) Comment

Sporcular ve Teknik Kadro için İngiltere Vizesi

Sporcular eğer İngiltere vizesi başvurusunu belirli bir etkinliğe katılmak için yapıyorlarsa yapılması ihtiyaç duyulan İngiltere vizesi başvurusu türü İngiltere turistik (ziyaretçi) vizesidir.

Dolayısıyla, genel İngiltere turistik /ziyaretçi vizesi müracaat şartları yerine getirilmeli ve sporcular için de tamamlayıcı gereklilikler sağlanmalıdır.

Sporcu olarak İngiltere turistik /ziyaretçi vizesi başvurusunda bulunabilecek olanlar yalnız sporcular değildir. Teknik kadro ve teknik ekibe dahil takımın görevlisi olan kişiler de bu vize türüne başvurabileceklerdir. Ykarıda belirtildiği benzer biçimde web sitemizin İngiltere turistik (ziyaretçi) vizesi  (genel bilgiler ) bölümünde açıklanan kriter, koşul ve prosedürlere  İngiltere vizesi başvurusu yapabileceklerdir.

İngiltere turistik (ziyaretçi) vizesi kısmına ek olarak sporcu olarak İngiltere vizesine başvuracak olan şahıslar şu amaçlarla İngiltere’ye gitmek istiyor olmalıdır; herhangi belirli bir etkinlik yada turnuva için, bireysel bir yarışmacı olarak yada yarışacak olan bir takımın üyesi olarak, yardım etkinlikleri ve şov maçları için, amatör bir takıma katılmak amacı ile, promosyon emek harcamaları amaçlı olarak, röportaj, mülakat vs. amaçlı olarak, sözleşme görüşmek ve imzalamak amaçlı olarak, kısa süreli olmak şartıyla bireysel yada bir takımın üyesi olarak eğitim almak amacıyla.

Sadece İngiltere de sporcu olara bulunmak ve ustalaşmış anlamda sporcu olarak aktivitelere girmek, çalışmak ve performansta bulunmak amacı söz mevzusu ise, o zaman emek harcama izni ihtiyacı olacaktır. Emek verme izni olmadan yapılacak her türlü emek harcama ve performans yasadışı olacaktır. Dolayısı ile emek harcama benzer biçimde bir amaç söz mevzusu ise İngiltere çalışma vizesine başvurulmalıdır.

İngiltere turistik /ziyaretçi vizesi de dahil olmak suretiyle her çeşit İngiltere vizesive İngiltere ile ilgili her mevzuda ustalaşmış danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden  uzman ve tecrübeli danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

Leave Comments