Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Ekim 29, 2018BY Admin ( 0 ) Comment

 

Rusya Vizesi 

Kıymetli yolcularımız, Rusya Vize Başvurusu için, başvurular Rusya Konsolosluğunun belirlemiş olduğu  akredite  kurumlar aracılığı ile sürdürülmekte olup, Rusya vize müracaatlarına şahsen gelme zorunluğu bulunmadığından istenen  evrakları bizlere, kargo yolu ile ulaştırmanız halinde vize başvurunuz aynı gün işleme alınıp, ortalama   5   iş günü içinde pasaportunuz tekrardan kargo ile talep etmiş olduğunuz adrese gönderilmektedir. Vize Başvuru Merkezi olarak; Rusya vizeleri alımı konusunda  işlemlerinizi hızlı bir şekilde sonuçlandırmaktayız.

Vize Başvuru  İşlemleri İçin Bizlere ;

İrtibat : 0312 417 17 31

Mobil : 0533 601 59 56

 

T.C. Vatandaşları Rusya’ya Vizeli Geçiş Yapmak Zorunda mı ?

Rusya Federasyonu ile Türkiye Cumhuriyeti arasında imzalanan 30 günü aşmamak koşuluyla karşılıklı olarak iki ülke içinde vizesiz olarak serbest seyahat  etme hakkını tanıyan antlaşma ; 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren Rusya Devleti tarafınca askıya alınmıştır. Bu karar halen geçerli olup Rusya vizesi kalkmamış olduğundan umuma mahsus, hizmet ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları Rusya vizesi almalıdır. Yalnız diplomatik pasaport sahibi Türk vatandaşları 90 günlük süreyi aşmamak kaydı ile yapacakları seyahatler için Rusya vizesi almalarına gerek kalmamıştır.

Rusya Vizesinin Kapsamı

Rusya Federasyonu, umuma mahsus (bordo), hususi ve hizmet  pasâport hamili Türk vatandaşlarına vize prosedürüne tabi tutmaktadır, yalnız diplomatik pasâport sahiplerinin vize almalarına gerek kalmamıştır. Bundan dolayı Rusya’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının pasaportlarında bu ülkeye yapacakları kısa ya da uzun süreli seyahatlerinin öncesinde Rusya vizesi almaları gerekmektedir. Türkiye’de bulunan Rusya Konsoloslukları Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet izni sahibi yabancı uyruklu vatandaşlar için de vize verebilmektedir. Rusya vizesi için Rus Konsolosluklarına direk başvuruda bulunabileceği benzer biçimde Vize Merkezi vasıtasıyla da başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Rusya vizesini Vize Merkezi vasıtasıyla yapmış olup vize işlemleriniz daha kolay bir halde gerçekleşmektedir.

Rusya vizesi pasaportunuza işlenen bir vize türüdür.Seyahat  kartı yada ülkeye giriş kağıdı şeklinde  bir formatta değildir. Bundan dolayı Rusya vize işlemleri için geçerli pasaportunuzun vize müracaat evrakları içinde olması gerekmektedir. Rusya’ya seyahat  edecek olan kişinin vizesinde; Kiril ve Latin alfabesi halinde kişinin adı ve soyadı, Rusça olarak yazılan olarak kişinin uyruğu, cinsiyeti, verilen vizenin türü ve vizenin verildiği makam, kişinin hürriyetini belirten ana belge numarası, vizenin veriliş zamanı ve kişiye izin verilen kalış süresi, verilen vizenin numarası, ve kimi durumlarda davetiye/teleks numarası benzer biçimde bilgiler yer almalıdır.

 

Rusya’da verilen başlıca vize türleri Rusya turistik  vizesi, Rusya ticari vizesi, Rusya özel  vize, Rusya aile ve arkadaş  ziyareti vizesi, Rusya çalışma vizesi, Rusya eğitim vizesi, Rusya öğrenci vizesi, Rusya transit vize olup genel anlamda vizelerin geçerlilik süresi 15 gün ile 90 gün içinde değişmektedir. Rusya Transit vizesi ise tek girişli olması halinde tayyare ile gezi eden yolcular için geçerlilik süresi 3 gün, karayolu yada tren ile gezi eden yolcular için geçerlilik süresi 10 gündür. Rusya transit vizesine yalnız Rusya’daki havalimanında yapmış olacağınız kalış süresi 24 saati geçmediği müddetçe almanıza gerek olmayıp Rusya’daki havalimanında yapacağınız kalış süreniz 24 saati geçecekse seyahatinizden ilkin Rusya transit vizesini almanız gerekmektedir.

Turist vizesi, ticari vizesi, hususi vize, aile ve arkadaş  ziyareti vizesi sık başvurulan vize türleri olmakla beraber web sitemizin bu vize türleri için hususi olarak hazırlanan sayfalarını ziyaret ederek ve Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçerek detaylı bilgiye ulaşmanız mümkün olmaktadır. Bu vize türleri için Vize Merkezi  vasıtasıyla başvurarak Rusya vize işlemleriniz daha kolay bir halde gerçekleştirilmektedir.

Mart 2014’te Kırım bölgesi Rusya’ya dahil olmuş olup bu tarihten beri Kırım bölgesi Kırım Cumhuriyeti altında  resmen Rusya tarafınca yönetilmektedir. Dolayısıyla Kırım Cumhuriyeti’nde Rusya’nın uygulamış olduğu vize politikası geçerli olmaktadır. Bu sebeple Kırım’a gitmek isteyen kişilerin de seyahatlerinde ilkin Rusya vizesi alması gerekmektedir.

Rusya Vizesi Nasıl Alınmaktadır ?

Rusya vizesi için Rusya konsolosluğuna şahsen başvuruda bulunabilmenizin yanı sıra Rusya vizesi için şahsen başvurma zorunluluğunuz yoktur. Rusya vizesini Vize Merkezi vasıtasıyla da yapmanız mümkün olmaktadır. Rusya vize başvurusunu evraklarınızı eksiksiz gönderip Vize Başvuru Merkezi vasıtasıyla yapmanız durumunda müracaat işlemleriniz sorunsuz ve daha kolay bir halde gerçekleşebilir. Sadece, unutulmaması gerekir ki Rusya vize sonucuna, süresine ve ülkeye giriş sayısında kabul eden tek kurum Rusya Konsolosluğudur.

Rusya vize işlemleri gerçekleştirilmeden ilkin size verilen vize müracaat formunda bilgilerinizin doğru olarak doldurulması oldukça önemlidir. Rusya Konsolosluğu Rusya vize müracaat formunda verdiğiniz bu bilgilerin doğru girilmiş olması oldukça önemlidir, başvuru formuna girmiş  olduğunuz hatalı informasyon Rusya vizesi başvurunuz işlem süresini uzatabilmekte yada başvurunuzun ret ile sonuçlanmasına yol açabilmektedir. Vize Merkezi olarak müracaat formunuzu doğru olarak doldurmanıza destek olmaktayız. Vize müracaat formu hakkında daha çok informasyon için Vize Müracaat  Merkezi temsilcilerimiz size destek olacaklardır.

 

Leave Comments