Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Kasım 29, 2018BY Admin ( 0 ) Comment

Rusya vizesi başvurularında istisnai durumlarda dilekçe talep edilmektedir. Rusya vizesindeki belirleyici unsur Rusya Dışişleri Bakanlığı onaylı teleks numarasının ilgili Rus Konsolosluğuna iletilmesidir. Sadece gezi planınızın içinde Rusya’nın olduğu başka ülkelere ziyaretler söz mevzusu ise yada durumunuza hususi koşullarda izahat yapma ihtiyacı talep edildiğinde dilekçenizle durumunuzu anlatmanız gerekecektir.

Rusya’ya Turist yada ticari amaçla gezi edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin Rusya İstanbul Başkonsolosluğuna ve Rusya Ankara Büyükelçiliğine hitaben Rusya Turist Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Rusya Turist vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan hususlar aşağıdaki gibidir.

Rusya’ya yapılacak ziyaretin amacı net olarak ifade edilmelidir. Mesela; Turist bir tura katılacak şahıs Rusya Turist vizesi talep dilekçesinde hangi tur acentesinden tursitk kabul belgesi gönderildiğini ve var ise tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.

Rusya gezi tarihleri açıkça yazılmalıdır. Rusya Turist Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Rusya Turist vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları ve ülkeden ayrılacakları tarihleri ve aynı süreç içinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir gezi var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.

Rusya gezi masraflarının kim tarafınca karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Rusya Turist Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (geçirme, hastalık, kaza, konaklama, geçirme vb.) masrafların iyi mi ve kim tarafınca karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.

Rusya Konsolosluğu’na Turist vize başvurusunda sunulan belgeler ile Rusya Turist vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

Yükleniyor…

Leave Comments