Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Kasım 29, 2018BY Admin ( 0 ) Comment

Adres

Horozluhan Mahallesi, Şenyurt Sokak Oto Plaza Sitesi No: 26 Selçuklu/Konya

Telefon/Faks

+90 (332) 225 43 90

Emek harcama Saatleri

Pazartesi – Cuma: 08.30 – 18.00


Cumartesi: 10.00 – 14.00

Eposta

[email protected]

Rusya Vize Merkezi, Konya

Vize Merkezi Konya Şubemize hoş geldiniz,

Görmüş olduğunuz bu sayfa, Rusya vizesine Konya’dan müracaat meydana getirecek olan kişiler için hazırlanmıştır.

Rusya vizenizi ergonomik bir halde Konya’dan alabilmek için aşağıda yazılmış olan detayları dikkatli olarak incelemenizi öneriyoruz. İletişim bilgilerimizden yararlanıp Konya şubemizle ile bağlantı kurarak vizenizi Konya’dan alabilmek için yapılması gerekenler hakkında informasyon edinebilirsiniz.

Detaylı bilgiler için lütfen davet merkezimizi arayarak ya da [email protected] e-posta adresine yazarak kontakt geçiniz.

Tavsiye ve şikâyetlerinize ilişkin yetkililerimize bildirimde bulunmak için [email protected] e-posta adresine yazabilirsiniz.

İlgi ve merakınız için teşekkür ediyoruz.

Rusya vizenizi Konya’ dan alabilmek için takip etmeniz ihtiyaç duyulan 5 aşama

  1. Aşama: Davet Merkezimiz ile bağlantı kurun.
  2. Aşama: Informasyon e-postasında belirtilmiş olan evrakları hazırlayın.
  3. Aşama: Hazırlamış olduğunuz evrakları şubemize kendiniz getirerek yada kargo ya da kurye ile göndererek teslim edin.
  4. Aşama: Onayladığınız buluşma zamanına nazaran biyometrik özelliklerinize ilişkin datalarınızı verin.
  5. Aşama: Temsilcilerimiz ile kontakt kurarak başvurunuz ile alakalı son durumu öğrenin ve vize işlemleri sonuçlandıktan sonrasında pasaportunuzu alın.

Rusya vizesi Konya başvuruları için hazırlanması ihtiyaç duyulan evraklar hakkında

Rusya vizesi Konya başvuruları için gezi amacınız ve durumunuza uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Gezi amacınız ve durumunuza nazaran belirlenecek Rusya vizesi müracaat belgelerine ilişkin informasyon edinebilmek için lütfen Vize Merkezi temsilcilerimizle telefon yada e-mail ile iletişime geçerek geçerek güncel evrak listesini isteyiniz. Rusya vizesi için hazırlamanız ihtiyaç duyulan evraklar e-mail adresinize yöntemiyle detaylı olarak size belirtilecektir.

Rusya vize işlemlerinin pozitif olarak değerlendirilmesi için Rusya vize müracaat koşullarını tam olarak yerine getirmeniz gerektiğine dikkat etmelisiniz. Bu nedenden dolayı noksan evraklarınızı tamamlamaya yada tamamlayamadığınız evraklar için alternatif evrak seçeneğinizin olup olmadığına, seçeneğiniz var ise hangi evrakları hazırlayabileceğinizin bilgisine temsilcilerimiz ile kontakt içinde olarak haiz olabilirsiniz.

Buna ilave olarak temsilcilerimiz ya da Rus Konsolosluğu tarafınca ek evrak hazırlamanız talep edebilir. Müracaat sahibinden talep edilebilecek ek evrakların hazırlanması mühim olmaktadır. Tamamlanmamış evrak vermiş yada ek evrakı hazırlayamamış kişilerin Rusya Konsolosluğuna hitaben bu durumla ilgili bir mektup yazması istenebilir.

Rusya vize başvurularınız için ofisimize yapılacak ziyaretler hakkında

Rusya vizesine Konya’dan başvuruda bulunacak kişiler mesai saatlerimiz içinde şubemizi kendilerine nazaran uygun olan zamanda ziyarette bulunabilir. Yeterince zamana haiz olmayan kişiler ise temsilcilerimizden buluşma ile ilgili talepte bulunarak vakit yitirilmesine uğramadan temsilcilerimizle görüşme sağlayabilir.

Vize Merkezi Konya şubemize;

Hafta arası: 09.00 / 19.00 saatleri içinde,

Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri içinde ziyarette bulunabilirsiniz.

Rusya vizesiyle ilgili başvurular için şubemize bulunacağınız ziyaretlerde buluşma almanız koşul değildir.

Rusya vizesi Konya başvuruları için alınacak randevular hakkında

Konya’dan bulunacak Rusya vize başvuruları için konsolosluktan buluşma alınması lüzumlu olabilmektedir. Vize işlemleri için buluşma alımı temsilcilerimizin emek harcama görevini kapsamaktadır. Rusya vizesi ile ilgili buluşma işlemleri sebebiyle vakit kaybetmeyin ve buluşma zamanı ile ilgili önceliklerinizi temsilcilerimize ileterek buluşma prosedürlerini temsilcilerimize bırakın.

Rusya vizesine Konya’dan yapılacak başvurularda nelere dikkat edilmeli?

Müracaat için kafi sürenizin olup olmadığını deneyin.

Rusya vizesine Konya’dan bulunacak başvurularda seyyeteri kadar zamanınızın olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Rusya vizesine Konya’dan bulunacağınız başvurular için İstanbul ve Ankara’dan bulunacağınız başvurulara nazaran daha oldukca süreye gereksinim duyabilirsiniz. Rusya vize işlemleri için en erken 3 ay evvel başvuruda bulunabilirsiniz. Rusya vizesi için Konya’dan bulunacak başvurularda müracaat zamanının gezi geçmişine en geç 1 ay kala yapılması tavsiye edilir.

Bununla beraber Konsolosluğun çalışmadığı günlerin ve vize başvurularının yoğun olduğu sezonların yukarıda dile getirilen süreleri içermediğine dikkat ediniz.

Gezi amacınıza uygun vize kategorisine müracaat yapın.

Rusya vizesi için başvuruda bulunmadan ilkin gezi amacınızı net bir halde belirleyin.

Rusya’da Sürdürülebilinen hayat’ın tanıdığınız tarafınca bir talep kısaca çağrı mektubu gelmiş ise Rusya aile, akraba, dost ziyareti vize türü için başvuruda bulunun ve bu vize türüne yönelik evrakları hazırlayın.

Rusya’da bulunan herhangi bir tanıdığınız yok ve bu ülkeye yalnızca turist bir amaç için gezi edecekseniz Rusya turist vizesine başvuruda bulunun ve bu vize türüne yönelik evrakları hazırlayın. Rusya’da yer edinen firmayla görüşmede yada görüşmede bulunacak yada Rusya’da fuara katılım gerçekleştirecek ya da alan kişi ziyaretinde bulunacaksanız Rusya ticari vizesine başvuruda bulunun ve bu vize türüne yönelik evrakları hazırlayın.

Müracaat evraklarınızı eksiksiz, tam olacak şekilde hazırlayın.

Rusya vizenizi sorun yaşamadan Konya’dan alabilmek için evraklarınızı size gönderdiğimiz e-mail de belirmiş olduğumuz vize müracaat evraklarını dikkate alarak hazırlayın. Tamamlanmamış yada gerçeğe aykırı informasyon bulunduran evraklarla bulunacağınız vize başvurularınız vize işlemlerinizin sonuçlanma süresini uzatabilir yada vize işlemlerinizin ret olarak değerlendirilmesine yol açabilir.

Gezi tarihlerinizden güvenli olun.

Rusya vize başvuruları için temsilcilerimize ulaştıracağınız müracaat evraklarınızda bulunan gezi tarihlerinizden güvenli olunuz. Rusya vize talebiniz için hazırlanan dilekçe ile tayyare ve otel bileti rezervasyonları benzer biçimde öteki evraklarda bulunan gezi tarihleri konsolosluk tarafınca vizenizin geçerliliğinin başlamış olacağı tarihler olacaktır. Vize işlemleriniz beklediğiniz süreden ilkin bitse bile vizenizin süresi evraklarınızda bahsetmiş olduğunuz tarihlere nazaran başlayacaktır. Bu yüzden Rusya’da vizenizin geçerlilik süresinin başlangıcına kadar bulunma hakkınız olmayacaktır.

Hotel ve tayyare bileti rezervasyonları ile vize başvurunuzu gerçekleştirin.

Rusya vizesine kalacağınız otel ve tayyare bileti için ödeme yaparak müracaat gerçekleştirmeyiniz. Vize başvurularınız için isim ve soyisminizi içeren ön rezervasyon dokümanlarını teslim ediniz. Şubemiz, kalınacak otel ve tayyare bileti ile ödeme yaprak gerçekleştirilecek vize başvurularında mesuliyet kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Rus Konsolosluğu tarafınca gidiş ve dönüş tayyare biletini satın almanız istenebilir. Bu şekilde bir durum yalnızca Konsolosluk tarafınca bildirilen müracaat sahiplerine yönelik uygulanmaktadır.

İşleminiz devam ederken Konsolosluk tarafınca aranabilirsiniz.

Rusya vizesine Konya’dan başvuruda bulunduktan sonrasında vize işlemleri esnasında Rus makamları telefon ya da mail yöntemiyle size bir bildirimde bulunmuşsa lütfen bu durumu temsilcilerimize de bildirmeyi unutmayınız. Rus makamları müracaat sahiplerinin belgelerinde bulunan detayları teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu ve bunun benzer biçimde durumlar temsilcilerimizden bağımsız olarak Rus makamlarının yetkisi dahilinde oluşmaktadır.

Mülakata çağrılabilirsiniz.

Rusya vize işlemlerinde mülakat uygulaması olmamaktadır. Konya’dan Rusya vizesine müracaat meydana getirecek kişiler bir mülakat uygulamasına doğal olarak olmayıp yalnızca vize başvuruları esnasında biyometrik özelliklerinize ilişkin datalarınızı vermektesiniz. Fakat konsolosluğun vize müracaat sahibini mülakata çağırma hakkı vardır. Bu ve bunun benzer biçimde durumlar müracaat sahibinin durumuna nazaran istisnai olarak gerçekleşir.

Biyometrik özelliklerinize ilişkin dataları tekrardan vermeniz gerekebilir.

Rusya vizesine Konya’dan bulunacağınız başvurularda biyometrik özelliklerinize ilişkin datalarınızı vermiş olsanız da bu dataları tekrardan vermeniz talep edilebilir. Bu ve bunun benzer biçimde hallerle istisnai olarak karşılaşılabilirken verdiğiniz parmak izi kimi sebeplerden dolayı okunamayabilir. Biyometrik özelliklerinize ilişkin dataları tekrardan vermeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız gereklidir.

Vize başvurunuz kaç günde sonuçlanır?

Konya’dan yapacağınız Rusya vize başvurularınızın sonuçlanma süresi averaj 4 ile 10 iş günü içinde değişmektedir. Bu süre kati bir süre olmayıp ön görülen bir süre olmaktadır. Yabancı uyruklu vatandaşların yapmış olduğu başvuruların sonuçlanma süresi bahsedilen bu sürelerden daha çok olabilir.

Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın sonuçlanma süresine müdahale etmesine dair bir yetkisi olmamaktadır.

Vize başvurunuz negatif sonuçlanabilir.

Gerçekleştirmiş olduğunuz Rusya vize başvurunuz negatif olarak sonuçlanabilir. Rusya vize müracaat sonucunuz negatif olursa size konsolosluk tarafınca hangi nedenden dolayı ret aldığınızla ilgili bir mektup verilebilmektedir. Konsolosluk tarafınca yazılan mektuptaki ret nedenlerini okuyarak vize başvurunuzla ilgili ret nedeninizi öğrenebilirsiniz. Rusya vize işlemlerinizin negatif ( ret ) olarak değerlendirilmesi durumunda herhangi bir vize tutarı iadesi yapılmaz.

Temsilcilerimizin vize başvurularınıza ilişkin verilecek kararlara ve vize işlemlerine sonuçlanma süresine müdahale etme yetkisi bulunmamaktadır.

Vize Merkezi Konya şubemiz, Rusya vize başvuruları ile ilgili yalnızca başvurularınızı sağlama, buluşma onayınızı alma, noksan belgelerinizi tamamlama ve müracaat sonuçlanınca pasaportunuzu teslim alma hususlarında yetkilidir.

Vize Merkezi Konya ofisimiz hakkında

Rusya vize işlemleri ve öteki tüm ülkelerin vize işlemleri için hizmet sunmakta olan Vize Merkezi Konya şubemiz Vize Merkezi Konya ve çevre illerde Sürdürülebilinen hayat’ın kişiler için daha etkili bir hizmet sunabilmek amacıyla kurulmuştur.  Hedefimiz Rusya ve öteki tüm ülkelere ile ilgili vize işlemleri esnasında karşılaşılabilecek ihtimaller içinde problemleri önlemek yada minimum düzeye indirgemektir.

daha çok göster

Leave Comments