Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Kasım 29, 2018BY Admin ( 0 ) Comment

Adres

Akdeniz Mah. Cumhuriyet Blv. No:109 Kat:3 D:303 Konak/İZMİR

Telefon/Faks

+90 (232) 970 05 72

Emek harcama Saatleri

Pazartesi – Cuma: 08.30 – 18.00


Cumartesi: 10.00 – 14.00

Eposta

[email protected]

İzmir Rusya Vize Merkezi sayfamıza hoş geldiniz

İzmir ve çevre illerden Rusya vizesi alma işlemlerini gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvurularını İzmir Vize Merkezi aracılığı ile yapabileceklerdir.

Vize Merkezi İzmir Rusya vize müracaatınızı sizin adınıza takibini yaparak vizenizi sorunsuz bir halde alımında danışmanlık hizmeti vermektedir.

Rusya vizesi işlemleri için Rusya Konsolosluğuna kişisel müracaat yapma şartı olmadığından, parmak izi alınması kısaca biometrik veri işlemi ve vize randevusu konsolosluktan istisnai durumlar haricinde talep edilmediğinden lüzumlu evraklarınızı içeren dosyanızı İzmir Vize Merkezi şubemize elden yada kargo yaparak ulaştırdığınızda Rusya vizesi başvurunuzu derhal işleme almaktayız.

İzmir haricinde ikamet eden yurttaşlarımız Vize Merkezi şubesine evraklarını kargoyla göndererek  Rusya vize işlemlerinde aracılığımızla yapabileceklerdir. Manisa, Uşak, Aydın, Çanakkale, Muğla, Isparta, Burdur ve Balıkesir’den yapılacak Rusya vize başvuruları için İzmir Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Rusya İzmir Vize Merkezi departmanını telefonla arayarak Rusya vize işlemleriniz hakkında güncel vize şartlarını öğrenebileceğinizi benzer biçimde [email protected] adresine kontakt bilgilerinizi göndererek informasyon alabilir görüşlerini paylaşabilirsiniz.

Rusya vize işlemlerinizi süratli ve kolay gerçekleştirmek için lütfen Rusya İzmir Vize Merkezi Sayfamızdaki detayları dikkatle inceleyin ve süre kaybetmeden başvurunuzu yapın.

İzmir Vize Merkezinden Rusya vizesi iyi mi alınır?

1. Adım: Rusya İzmir Vize şubemizi arayın ve lüzumlu evrak listesini içeren informasyon e-postasını talep edin.

2. Adım: Rusya vizesi evraklarınızı bilgilendirme e-postasında belirtildiği şekilde hazırlayın ve bizlere ulaştırın.

3. Adım: İzmir Vize Merkezi temsilcimiz Rusya vize başvurunuzun evrak takibini meydana getirecek ve süreçle ilgili lüzumlu bilgilendirme tarafınıza iletilecektir.

4. Adım: Vize işleminiz sonucunda pasaportunuz çıktıktan sonrasında, tarafınıza kargoyla ulaştırılabileceği benzer biçimde ofisimizi ziyaret ederek de alabileceksiniz.

Lütfen Dikkat!

Rusya Vize merkezi İzmir temsilcilerimize telefonda vereceğiniz ev ve iş adresi, e-posta ve telefon bilgilerinizin güncel olmasına dikkat etmeniz, vize işlemi sonuca bağlandıktan sonrasında pasaportunuzu size ulaştırabilmemiz açısından önemlidir.

İzmir Rusya vize işlemlerinde İzmir Vize Merkezi emek verme saatleri

Rusya vizesi İzmir işlemleriniz için ofisimize yapacağınız ziyaretler ve evrak teslimlerinde emek verme saatlerimiz içinde buluşma almadan gelmiş olarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Haftaiçi Pazartesi – Cuma  : 08.30 – 18.30

Haftasonu Cumartesi günü 08.30 – 14.00

İzmir Rusya Vize İşlemleri Lüzumlu Evraklar Hakkında

İzmir Rusya vize işlemlerinde Gezi sonrası geçerliliği devam eden pasâport, güncel fotoğraf (2 tane), güncel kimlik fotokopisi her başvuruda bulunması ihtiyaç duyulan evraklardır. Tayyare ve otel rezervasyonları ve gezi sıhhat sigortası işlemleri için İzmir Vize merkezi temsilcilerimize danışabilirsiniz.

Rusya vizesi işlemleri için evraklarınızı hazırlamadan ilkin gezi amacınızı belirlemeniz gerekmektedir ve İzmir Vize Merkezinden gezi amacınıza uygun evrakları talep etmeniz gerekecektir. Rusya ticari, turist ve ziyaret vizelerinin içeriğine nazaran Rusya vizesi için lüzumlu evrakları Vize Merkezini arayarak e-mail olarak talep ediniz.

Rusya vizesi başvurularında Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığının onayını taşıyan davetiyenin kesinlikle olması gerekmektedir. Rusya ticari vize ve Rusya Aile ziyareti vizesi başvurularında seyahatin içeriğine uygun şekilde olması ihtiyaç duyulan davetiye Rusya turist vize işlemlerinde de talep edilmektedir. Rusya turist vize davetiyesi Rusya’daki tur acentesi tarafınca gönderilecek olup orijinal olabileceği benzer biçimde elektronik davetiyede olabilmektedir.

Her vize prosedürü kişilere hususi olabileceği için lütfen mevzunun ayrıntıları hakkında Vize Merkezi İzmir Ofisi davet merkezimizi arayarak durumunuza ve mesleğinize hususi koşullarda önceliklerinize uygun evrak listeleri ve müracaat yolu hakkında informasyon alın.

Rusya’dan davetiyenin göndermiş olduğu Rusya’nın Türkiye’deki konsolosluk birimlerine nazaran işlemlerinizi Rusya Başkonsolosluğu yada Rusya Büyükelçiliğine iletilmesi gerekecektir. Rusya’dan davetiye talep ettiğiniz şirket yada tur acentesi yada operatörüne ikametinize yakın olan Rus dış temsilciliğini bildirmeniz Rusya vize işlemleri esnasında mesele yaşamamanız açısından önemlidir.

Rusya vizesi evraklarınızın davetiye geçerlilik süresinin ihtiva ettiği tarihlerin güncel olması gerekmektedir. Rusya vize davetiyesi Rusça hazırlandığından, lüzumlu incelemenin yapılmasında İzmir Vize Merkez temsilcilerimizden destek alabilirsiniz. Güncel olmayan belgelerle meydana getirilen Rusya vize başvuruları kabul edilmemektedir. Evrakların tercümesinin talep edilmiş olduğu durumlarda Rusya Konsolosluğu tarafınca bildirilmedikçe evrakların Rusça tercümesi talep edilmemektedir sadece uzun soluklu Rusya emek verme vizesi başvurularında Türkiye’de temin edilen evrakların tercümesi talep edilebilmektedir. 

İzmir Rusya vizesi kaç günde çıkar?

İzmir Vize merkezi aracılığı ile meydana getirilen Rusya vizesi başvurularında 4-7 iş günü öngörülen sonuçlanma süresidir. Rusya vize başvurunuzdan ilkin Rusya Konsolosluklarının dinlence olduğu günleri yada yoğunluktan dolayı işlemlerin gecikebilme olasılığına karşı İzmir Vize Merkezini arayarak informasyon alınız. Rusya vizesinin kaç günce çıktığına dair bilgiyi Vize Merkezi Rusya departmanımızı arayarak öğrenebilirsiniz.

Acil Rusya seyahatlerinde ekspres Rusya vize başvuruları 2 ila 3 iş günü içinde sonuçlanabilmektedir. Rusya ekspres vize – Rusya acil vize başvurularında evraklarla ilgili herhangi bir değişim söz mevzusu değildir.

İzmir ve çevre illerden meydana getirilen başvurularda kargo sürelerinin dikkate alınarak Rusya vizesi başvurularının yapılması gerekmektedir. Vizenizin çıkış süresi kargo sürelerini içermemektedir. Rusya vizesi için direkt Büyükelçilik yada Konsolosluğa kargo ile evrak gönderimi yapılarak müracaat yapılamamaktadır. Vize Merkezi İzmir Rusya vize işlemlerinizin takibini sizin adınıza yapma mevzusunda netice odaklı emek harcayarak lüzumlu vizenin alınmasında size mühim seviyede destek olmaktadır. Bununla beraber Rusya vize işlemlerinde tek yetkili kurum Rusya’nın Türkiye’deki diplomatik misyonları Ynai Rus Büyükelçiliği ve Rusya Başkonsolosluğudur.

İzmir Vize Merkezi Rusya Vizesi Tutarı

Rusya vizesi İzmir ücretleri gezi amacı ve gezi süresine nazaran değişmektedir. Rusya turist vizeleri 1 yada 2 giriş hakkı vermekte olup 30 gün süre ile geçerlidir. Rusya Ticari vize başvuruları 1, 2 yada fazlaca girişli olarak 1 yıl süre geçerli olacak şekilde verilebilmektedir. Giriş sayıları ve Rusya Federasyonunda kalış süreleri de gezi amacıyla beraber vize tutarında farklılık yaratmaktadır. Rusya vize tutarı konsolosluk harç bedelleri ve Vize Merkezi İzmir vize takip işlem bedellerini içermektedir. Rusya vize ve koordinasyon ücretleri koşullara nazaran değişiklik gösterebilmektedir. Bu sebeple güncel Rusya vize ücret bilgilerini İzmir Vize Merkezi temsilcilerimizden alabilirsiniz.

Vize Merkezinden talep edeceğiniz Rusya vizesi evrak listelerini, sürecin işleyişini açıklayan bilgilendirme e-mailimize vize ücretlerine dair detayları de görebileceksiniz.


 

Yeşil pasaportla Rusya vizesi hakkında

T.C. yeşil pasâport sahiplerinin Rusya vize rejimine nazaran ülkeye giriş yapmak için vize almaları gerekmektedir. T.C. diplomatik pasâport sahipleri 90 güne kadar Rusya vizesinden muaf tutulmakla beraber Rusya federasyonu yeşil pasaportlu vatandaşların yanında umuma mahsus ve hizmet pasaportu sahiplerinden de vize talep etmektedir. Rusya vize evrakları pasâport türüne nazaran değişmemektedir. Yeşil pasaportun gezi sonrası 6 geçerli olma koşulu geçerlidir.

daha çok göster

Leave Comments