Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Kasım 29, 2018BY Admin ( 0 ) Comment

Adres

Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No:78


Tahtaburunyan/Birlik Apt.


D:4 Nişantaşı, Şişli, İSTANBUL

Telefon/Faks

Tel : +90 (212) 970 05 72

Emek verme Saatleri

Pazartesi – Cuma: 08.30 – 18.00


Cumartesi: 10.00 – 14.00

Eposta

[email protected]

Rusya Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Rusya Vize Merkezi sayfamıza hoş geldiniz

İstanbul ve çevre illerden Rusya vizesi alma işlemlerini gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvurularını İstanbul Vize Merkezi aracılığı ile yapabileceklerdir.

Vize Merkezi İstanbul Rusya vize müracaat işlemlerinizi sizin adınıza takibini yaparak vizenizi sorunsuz bir halde almanızda destek olmaktadır.

Rusya vizesi işlemleri için Rusya Başkonsolosluğuna şahsen müracaat yapma şartı olmadığından, parmak izi verme şeklinde biyometrik veri ibrazı işlemi ve vize randevusu talep edilmediğinden Rusya vizesi için lüzumlu evraklarınızı içeren dosyanızı Vize Merkezi İstanbul şubemize gelmiş olarak elden yada kurye yada kargo yaparak ulaştırdığınız takdirde Rusya vizesi başvurunuzu derhal işleme almaktayız.

Rusya vize işlemlerinde bölge ayrımı olmadığından başvurunuzu Türkiye’nin her yerinden İstanbul Vize Merkezi şubesine kargoyla göndererek yada şubemizi ziyaret ederek yapma olanağı vardır ve bu Rusya vize işlemlerinde İstanbul haricinde yapılacak başvurularda, müracaat sahiplerine büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Rusya İstanbul Vize Merkezi departmanını telefonla arayarak Rusya vize işlemleriniz hakkında güncel detayları alabileceğinizi şeklinde [email protected] adresine yazışma bilgilerinizi göndererek informasyon alabilir görüşlerini paylaşabilir ve müracaat talebinizi iletebilirsiniz.

Rusya vize işlemlerinizi İstanbul Vize Merkezi danışmanlığında süratli ve kolay şekilde alabilmek için lütfen Rusya Vize Merkezi Sayfamızdaki detayları dikkatle inceleyin ve zaman kaybetmeden başvurunuzu Vize Merkezi İstanbul ile gerçekleştirin.

İstanbul Vize Merkezinden Rusya vizesi iyi mi alınır?

1. Adım: Rusya İstanbul Vize departmanımızı arayın ve lüzumlu evrak listesini içeren informasyon e-postasını talep edin.

2. Adım: Evraklarınızı bilgilendirme e-postasında belirtildiği şekilde hazırlayın. Evrak detaylarına dair aklınıza takılan soruların cevaplarını davet merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

3. Adım: Rusya vizesi evraklarını içeren dosyanızı İstanbul Vize Merkezine kargoyla yada elden ulaştırın.

4. Adım: İstanbul Vize Merkezi temsilcimiz Rusya vize başvurunuzu sizin adınıza meydana getirecek ve süreçle ilgili lüzumlu bilgilendirme tarafınıza iletilecektir.

5. Adım: Pasaportunuz Rusya Başkonsolosluğundan çıktıktan ve vize işleminiz sonuçlandıktan sonrasında pasaportunuz tarafınıza kargoyla ulaştırılabileceği şeklinde ofisimizi ziyaret ederek de alabileceksiniz.

Rusya vizesinin sonucu açıklandığında size telefon yada mail yöntemiyle bildirim yapılmakta olup pasaportunuzu İstanbul ofisimizden teslim alabilir yada kargo ile güncel adresinize gönderimini talep edebilirsiniz.

Lütfen Dikkat!

Rusya Vize merkezi İstanbul temsilcilerimize telefonda vereceğiniz iş yada ev adresi, e-posta ve telefon bilgilerinizin güncel olmasına dikkat etmeniz, vize işlemi sonuçlandıktan sonrasında pasaportunuzu size ulaştırabilmemiz açısından ehemmiyet arzetmektedir.


 

İstanbul Rusya vize işlemlerinde İstanbul Vize Merkezi emek harcama saatleri

Rusya vizesi işlemleriniz içinde ofisimize yapacağınız ziyaret ve evrak teslimlerinde mesai saatlerimiz için buluşma almadan gelmiş olarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Haftaiçi Pazartesi – Cuma  : 08.30 – 18.30

Haftasonu Cumartesi günü 08.30 – 14.00

İstanbul Rusya Vize İşlemleri Lüzumlu Evraklar Hakkında

Rusya vizesi işlemleri için evrak hazırlığı yapmadan ilkin gezi amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Rusya gezi amacınız aşağıda yer edinen vize kategorilerine bakılırsa belirlemenize gerekmektedir. Aşağıda yer edinen Rusya vize türlerine bakılırsa ön informasyon ve lüzumlu belgeler listelerine Rusya vize sayfamızda yer edinen Vize İşlemleri alt menüsünden ulaşabilirsiniz.

Rusya turist vize

Rusya ticari vizeRusya aile ve dost ziyaretiRusya Eğitim vizesi
 

Bu vize türlerinin ihtiva ettiği gezi amacınıza bakılırsa Rusya vizesi için lüzumlu evrakları Vize Merkezini arayarak talep ediniz. Rusya vizesi başvurularında ortak olan en mühim evraklardan biri Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı onaylı davetiyenin gönderilmesidir. Ticari vize ve Aile ziyareti vizesi başvurularında olması ihtiyaç duyulan davetiyenin Rusya turist vize işlemlerinde de müracaat dosyasında olması talep edilmektedir. Rusya turist vize davetiyesi Rusya’daki tur operatörü tarafınca gönderilecek olup orijinal olabileceği şeklinde elektronik ortamda da gönderilebilir. Sadece vize prosedürleri kişilere hususi olabileceği için lütfen mevzunun ayrıntıları hakkında Vize Merkezi İstanbul şubesi davet merkezimizi arayarak durumunuza hususi koşullarda iyi mi bir vize alma stratejisiyle ilerlenebileceği mevzusunda informasyon alınız.

Rusya’dan davetiyenin göndermiş olduğu Rusya’nın Türkiye’deki dış temsilciliğine bakılırsa işlemlerinizi Rusya Başkonsolosluğu yada Rusya Büyükelçiliğinden yapmanız gerekecektir. Rusya’dan davetiye talep ettiğiniz şirket yada tur operatörüne ikametinize yakın olan Rus dış temsilciliğini bildirmeniz Rusya vize işlemleri esnasında problem yaşamamanız açısından önemlidir.

Gezi sonrası geçerliliği devam eden pasâport, 2 tane fotoğraf, kimlik fotokopisinin her başvuruda bulunması ihtiyaç duyulan evraklardır. Tayyare ve otel rezervasyonları ve gezi sıhhat sigortası işlemleri için Vize merkezi temsilcilerimize danışabilirsiniz.

Rusya vizesi evraklarınızın davetiye geçerlilik süresinin ihtiva ettiği tarihlerin güncel olması gerekmektedir. Rusya vize davetiyesi Rusça hazırlandığından, lüzumlu incelemenin yapılmasında İstanbul Vize Merkez temsilcilerimizden destek alabilirsiniz. Güncel olmayan belgelerle meydana getirilen Rusya vize başvuruları kabul edilmemektedir. Evrakların tercümesinin talep edilmiş olduğu durumlarda Rusya Konsolosluğu tarafınca bildirilmedikçe evrakların Rusça tercümesi talep edilmemektedir sadece uzun soluklu Rusya emek harcama vizesi başvurularında Türkiye’de temin edilen evrakların tercümesi talep edilebilmektedir.


Rusya Konsolosluğu tarafınca mülakata çağrılabilirsiniz

Rusya vizesine İstanbul’dan müracaat yapmışsanız, işlem sürecinde Rusya Başkonsolosluğu vize kısmı görevlileri istisnai olarak size görüşme talebinde bulunabilirler. Rus Konsolosluğunun yetkisi dahilindeki görüşme talebi yada ek evrak talebi İstanbul Vize merkezi temsilcilerimizden bağımsız şekilde gelişir. Vize sonucunu etkileyebilecek bu şekilde kural dışı durumlar hakkında lütfen İstanbul Vize Merkezi temsilcinizi bilgilendiriniz.

İstanbul Rusya vizesi kaç günde çıkar?

İstanbul Vize merkezi aracılığı ile meydana getirilen Rusya vizesi başvurularının öngörülen sonuçlanma süresi 4 ila 7 iş günüdür. Rusya seyahatinizden ve vize başvurunuzdan ilkin Rusya Konsolosluğunun dinlence, yoğunluk yada başka bir sebeple kapalı olduğu günleri bilmeniz vizenizin gezi tarihinizden ilkin çıkabilmesi açısından önemlidir. İşlemlerinizi İstanbul Vize merkezinden yaparken evraklarını davetiyeden ilkin teslim edebilirsiniz sadece vize başvurunuz davetiye ulaştıktan sonra işleme alınacaktır. Davetiyeniz ulaştıktan sonra, öteki evraklarınızda tamamlanmış ve eksiksiz ise başvurunuz sizin adınıza gerçekleştireceğiz. Rusya vizesinin kaç günde çıktığına dair bilgiyi Vize Merkezi Rusya departmanımızı arayarak öğrenebilirsiniz.

Acil durumlarda yapılabilen Rusya ekspres vize başvuruları 48 saat içinde sonuçlanabilmektedir. İstanbul dışından meydana getirilen başvurularda kargo sürelerinin dikkate alınarak Rusya vize başvurularının yapılması gerekmektedir. Vizenin konsolosluktan çıkış süresi kargo sürelerini içermemektedir. Rusya vizesi için direkt konsolosluğa kargo ile evrak gönderimi yapılarak müracaat yapılamamaktadır. Vize müracaat sahibinin Rusya konsolosluğunda bizzat bulunma şartı olmadığından Vize Merkezi İstanbul Rusya vize işlemlerinizin takibini sizin adınıza yapma yetkinliğine haiz bir kuruluştur. 

Rusya vize işlemlerinde tek yetkili kurumlarından Rusya’nın Türkiye’deki diplomatik misyonları olan Rusya İstanbul Başkonsolosluğu ve Rusya Ankara Büyükelçiliği olduğu unutulmamalıdır.

Rusya Vizesi Tutarı

Rusya vizesi ücretleri gezi amacı ve gezi süresine bakılırsa değişmektedir. Rusya turist vizesi 1 yada 2 girişli verilmekte olup 30 gün süre ile geçerlidir. Ticari vize başvuruları 1, 2 yada oldukça girişli olarak 1 yıla kadar verilebilmektedir. Giriş sayıları ve kalış süreleri de gezi amacıyla beraber vize tutarında farklılık yapabilir. Rusya vize tutarı konsolosluk harç bedelleri ve Vize Merkezi İstanbul vize takip işlem bedellerini içermektedir. Vize ücretleri koşullara bakılırsa değişiklik gösterebilmektedir. Bu sebeple güncel Rusya vize ücret bilgilerini İstanbul Vize Merkezi temsilcilerimizden alabilirsiniz.

Vize Merkezinden talep edeceğiniz Rusya vizesi evrak listelerini, sürecin işleyişini açıklayan bilgilendirme e-mailimize vize ücretlerine dair detayları de görebileceksiniz.

Rusya Yeşil pasaporta vize istiyor mu?

T.C. yeşil pasâport sahiplerinin Rusya vize rejimine bakılırsa ülkeye giriş yapmak için vize almaları gerekmektedir. T.C. diplomatik pasâport sahipleri 90 güne kadar Rusya vizesinden muaf tutulmakla beraber Rusya federasyonu yeşil pasaportlu vatandaşların yanında umuma mahsus ve hizmet pasaportu sahiplerinden de vize talep etmektedir. Rusya vize evrakları pasâport türüne bakılırsa değişmemektedir. Yeşil pasaportun gezi sonrası 6 geçerli olma koşulu geçerlidir.

daha çok göster

Leave Comments