Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Kasım 29, 2018BY Admin ( 0 ) Comment

Adres

Telefon/Faks

+90 (342) 255 58 21

Emek verme Saatleri

Pazartesi – Cuma: 08.30 – 18.00


Cumartesi: 10.00 – 14.00

Eposta

[email protected]

Rusya Vize Merkezi, Gaziantep

Vize Merkezi Gaziantep Şubemize sefalar getirdiniz,

Görmüş olduğunuz bu sayfa, Rusya vizesine Gaziantep’ten başvuruda bulunacak olan kişiler için hazırlanmıştır.

Rusya vizenizi rahat bir halde Gaziantep’ten alabilmek için aşağıda bahsedilen detayları dikkatli olarak okumanızı öneriyoruz. İletişim bilgilerimizden faydalanarak Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçebilir vizenizi Gaziantep’ten alabilmek için lüzumlu şartlar hakkında informasyon alabilirsiniz.

Detaylı detayları davet merkezimizi arayarak ya da [email protected] e-posta hesabımıza yazarak alabilirsiniz.

Tavsiye ve şikâyetlerinizi [email protected] a göndererek görüşlerinizi yetkililerimizle bildirebilirsiniz.

İlgi ve merakınız için teşekkür ediyoruz.

Rusya vizenizi Gaziantep’ten alabilmek için takip etmeniz ihtiyaç duyulan 4 basamak

  1. Basamak: Davet Merkezimiz ile iletişime geçin.
  2. Basamak: Data e-mailinde yazılmış olan evrakları hazırlayın.
  3. Basamak: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize bizzat getirerek yada kargo ya kurye ile göndererek hazırlayın.
  4. Basamak: Temsilcilerimiz ile irtibata geçerek başvurunuza ilişkin son durumu öğrenin ve vize işlemleri sonuçlandıktan sonrasında pasaportunuzu geri alın.

Rusya vizesi Gaziantep başvuruları için hazırlanması ihtiyaç duyulan evraklar hakkında

Rusya vizesi Gaziantep başvuruları esnasında bulunduğunuz durumunuza uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Bulunduğunuz durumunuza bakılırsa belirlenecek Rusya vizesi müracaat belgeleri hakkında informasyon alabilmek için lütfen Vize Merkezi temsilcilerimizi ile irtibata geçerek güncel evrak listesini isteyiniz. Rusya vizesi için hazırlanacak evrakların sıralaması mail adresinize ulaştırılacaktır.

Rusya vize başvurularının pozitif yönde olarak sonuçlandırılması için Rusya vize müracaat koşullarını eksiksiz bir halde yerine getirmeniz gerektiğine dikkat etmelisiniz. Bundan dolayı tamamlanmamış evraklarınızı tamamlamaya yada tamamlayamadığınız evraklar için alternatif olarak hangi evrakları getirtebileceğinizin bilgisine temsilcilerimiz ile bağlantı içinde olarak haiz olabilirsiniz.

Buna ek olarak temsilcilerimiz yada Rus makamları tarafınca ilave evrak teslim etmeniz talep edebilir. Müracaat sahibinden talep edilebilecek ilave evrakların tamamlanması mühim olmaktadır. Noksan evrak getirmiş yada ek evrakı getirememiş kişilerin Rusya Konsolosluğuna hitaben durumu anlatır bir mektup yazması istenebilir.

Rusya vize başvurularınız için ofisimize yapılacak ziyaretler hakkında

Rusya vizesine Gaziantep’ten müracaat meydana getirecek kişiler mesai saatlerimiz içinde ofisimizi kendileri için uygun olan zamanda ziyaret yapabilmektedir. Yeterince zamanı bulunmayan kişiler ise temsilcilerimizden buluşma talebinde bulunarak süre yitirilmesine uğramadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

Vize Merkezi Gaziantep ofisimize;

Pazartesi’den Cuma’ya: 09.00 / 19.00 saatleri içinde,

Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri içinde ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.

Rusya vizesine yönelik başvurular için ofisimize gerçekleştireceğiniz ziyaretlerde buluşma almanız koşul olmamaktadır.

Rusya vizesine Gaziantep’ten yapılacak başvurularda nelere dikkat edilmeli?

Müracaat için kafi sürenizin olup olmadığını deneyin.

Rusya vizesine Gaziantep’ten gerçekleştirilecek başvurularda yeteri kadar zamanınızın olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Rusya vizesine Gaziantep’ten gerçekleştireceğiniz başvurular için İstanbul ve Ankara’dan gerçekleştirilecek başvurulara karşı daha çok bir süreye ihtiyacınız olabilir. Rusya vize başvuruları için en erken 3 ay evvelinde müracaat yapabilmektesiniz. Rusya vizesine Gaziantep’ten gerçekleştirilecek başvurularda müracaat tarihinin gezi evveliyatına 1 ay kaladan daha geç yapılmaması önerilir.

Dikkat! Konsolosluğun kapalı olduğu günler ve vize başvurularının yoğun olduğu dönemler yukarıda belirtilen süreleri içermemektedir.

Gezi amacınıza uygun vize kategorisine müracaat yapın.

Rusya vizesi için müracaat gerçekleştirmeden ilkin gezi amacınızı netleştirin.

Rusya’da Sürdürülebilinen hayat’ın yakınınız yada arkadaşınızdan bir talep kısaca çağrı mektubu gelmiş ise Rusya aile, akraba, dost ziyareti vize kategorisine müracaat gerçekleştirin ve bu vize çeşidi yönelik evrakları hazırlayın.

Rusya’da bulunan herhangi bir yakınınız yada dostunuz yok ve bu ülkeye yalnızca turist maksatla gezi edecekseniz Rusya turist vizesine müracaat gerçekleştirin ve bu vize çeşidi yönelik evrakları hazırlayın. Rusya’da bulunan şirketle görüşmede yada görüşmede bulunacak, fuara katılım meydana getirecek yada alan kişi ziyaretinde bulunacaksanız Rusya ticari vizesine müracaat yapın ve bu vize çeşidi yönelik evrakları hazırlayın.

Müracaat evraklarınızı eksiksiz, tam olacak şekilde hazırlayın.

Rusya vizenizi problemsiz bir şekilde Gaziantep’ten alabilmek için vize müracaat evraklarınızı e-postada yazdıklarımızı göz önüne alarak hazırlayın. Noksan yada yanlış informasyon içeren evraklarla gerçekleştireceğiniz vize başvurularınız ret olarak değerlendirilebilirken, bu  durum başvurularınızın sonuçlanma süresini de uzatabilir.

Gezi tarihlerinizden güvenli olun.

Rusya vize başvuruları esnasında temsilcilerimize vereceğiniz müracaat evraklarınızda yer edinen gezi tarihlerinizden güvenli olunuz. Rusya Konsolosluğuna hitaben vize talebiniz için yazılacak dilekçede yer edinen tarihler ile tayyare ve otel bileti rezervasyonlarınızda yer edinen tarihler Konsolosluk tarafınca verilecek vizenizin geçerliliğinin başlamış olacağı tarihler olacaktır. Vize işlemleriniz erkenden bitse bile vizeniz dilekçenizde yer almış olan tarihlerde başlayacaktır. Bundan dolayı vizenizin geçerliliğinin başladığı tarihinden ilkin Rusya’da bulunamayacaksınız.

Hotel ve tayyare bileti rezervasyonları ile vize başvurunuzu gerçekleştirin.

Rusya vizesine otelde kalım ve tayyare bileti için ödeme yaparak müracaat yapmayınız. Vize başvurularınız için isim ve soyisminizin yer almış olduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Ofisimiz, ödeme yapılmış olan otel kalımı ve tayyare bileti ile gerçekleştirilecek vize başvurularında mesuliyet kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Rus makamları tarafınca gidiş ve dönüş tayyare biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum yalnızca konsolosluk tarafınca bildirilen müracaat sahiplerini için geçerlidir.

İşleminiz devam ederken Konsolosluk tarafınca aranabilirsiniz.

Rusya vizesine Gaziantep’ten müracaat yaptıktan sonrasında işlemeniz devamı esnasında Rus makamları tarafınca telefon ya da mail vasıtasıyla bilgilendirilmişseniz lütfen bu bilgiyi temsilcilerimizle iletmeyi unutmayınız. Rus makamları müracaat sahiplerinin evraklarında bildirdiği detayları teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu ve buna benzeyen durumlar temsilcilerimizden bağımsız olarak Rus makamlarının yetkisine bağlı olarak oluşur.

Mülakata çağrılabilirsiniz.

Rusya vize başvurularında esnasında vize işlemleri için mülakat uygulaması gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple Gaziantep’ten Rusya vizesi için başvuruda bulunacak kişiler müracaat için bir mülakat uygulamasına doğal olarak olmamaktadır. Fakat, Rus makamları vize müracaat sahibini mülakata çağırma hakkında haiz olup vize işlemleri esnasında gerek görürse mülakata çağırabilmektedir. Bu ve buna benzeyen durumlar müracaat sahibinin durumuna bakılırsa olup istisnai olarak gerçekleşir.

Vize başvurunuz kaç günde sonuçlanır?

Gaziantep’ten gerçekleştireceğiniz Rusya vize başvurularınızın sonuçlanma süresi averaj 4 ile 10 iş günü içinde değişmektedir. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinlik taşımamaktadır. Yabancı pasaportla meydana gelen başvuruların sonuçlanma süresi bahsedilen bu sürelerden daha çok olabilir.

Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın sonuçlanma süresine müdahale etmesine ilişkin bir yetkisi olmamaktadır.

Vize başvurunuz negatif sonuçlanabilir.

Yaptığınız Rusya vize başvurunuz negatif olarak sonuçlanabilir. Rusya vize başvurunuz negatif olarak neticelenmesi durumunda size konsolosluk tarafınca ne nedenle ret aldığınızı bildiren bir mektup verilecektir. Bu mektup üstünde yer edinen ve Konsolosluk tarafınca yazılan ret sebeplerini okuyarak ne nedenle vize başvurunuzla ilgili ret aldığınızı öğrenebilirsiniz. Rusya vize başvurunuzun negatif ( ret ) olarak değerlendirilmesi halinde herhangi bir vize tutarı iadesi yapılmaz.

Temsilcilerimizin vize başvurularınıza yönelik verilecek kararlara, vize işlemlerine sonuçlanma süresine müdahale etme yetkisi olmamaktadır.

Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz, Rusya vize başvuruları için yalnızca başvurularınızı gerçekleştirme, buluşma onayınızı alma, tamamlanmamış belgelerinizi tamamlama ve müracaat sonuçlanınca pasaportunuzu teslim alma mevzusunda yetkilidir.

Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz hakkında

Rusya vizesi ve öteki tüm ülkelerin vize müracaat işlemleri için hizmet sunmakta olan Gaziantep ofisimiz Vize Merkezi bölgede Sürdürülebilinen hayat’ın kişiler için daha konforlu bir hizmet sunabilmek amacıyla kurulmuştur.  Gayemiz Rusya ve öteki tüm ülkelere ilişkin vize başvuruları esnasında yaşanabilecek ihtimaller içinde problemleri önlemek yada minimum düzeye indirgemektir.

daha çok göster

Leave Comments