Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Kasım 29, 2018BY Admin ( 0 ) Comment

Adres

İstasyon Mah. İstasyon Cad. No: 15 Merkez – Edirne

Telefon/Faks

+90 284 236 76 77

Emek harcama Saatleri

Pazartesi – Cuma: 08.30 – 18.00


Cumartesi: 10.00 – 14.00

Eposta

[email protected]

Vize Merkezi Edirne Ofisimize hoş geldiniz.

Bu sayfa Rusya vizesini Edirne’den müracaat yapmak isteyen kişiler için hazırlanmıştır.

Rusya vizenizi Edirne’den almak için aşağıdaki detayları okumanızı tavsiye etmekteyiz. Edirne’de bulunan ofisimizi arayıp bizimle iletişime geçerek Rusya vizenizi kolayca alabilirsiniz. Vize Merkezi Edirne şubesi Rusya vizesi müracaat işlemlerinizi sizin için takip ederek vizenize sorunsuz bir halde haiz olmanız için destek olmaktadır.

Rusya vizesi için Rusya Başkonsolosluğu’na bireysel olarak müracaat şartı bulunmadığından parmak izi verme şeklinde prosedürler olmadığından Rusya vizesi için istenen lüzumlu evrakları Vize Merkezi Edirne şubemize ister kargo ile göndererek ister gelmiş olarak kendiniz teslim ederek tarafımıza ulaştırdığınız takdirde Rusya vizesi müracaat işlemlerinizi sizin adınıza takip edebilmekteyiz.

Detaylı data almak için lütfen davet merkezimi arayarak ya da [email protected] e-posta yazarak talebinizi tarafımıza iletebilirsiniz.

Düşüncelerinizi [email protected] e-posta adresine yazıp isteklerinizi, tavsiyelerinizi, şikayetlerinizi bildirebilirsiniz.

İlgi ve alakanız için teşekkür ederiz.

Rusya vizenizi Edirne’den alabilmeniz için takip etmeniz ihtiyaç duyulan 4 aşama vardır

Adım 1: Davet Merkezini arayarak satın alan temsilcilerimizle yazışma kurun.

Adım 2: Size gönderilecek e-postada belirtilen evrakları sizden istenen şekilde hazırlayın.

Adım 3: Hazırladığını evrakları Edirne’deki ofisimize kendiniz getirerek yada kargo ile göndererek teslim edin.

Adım 4: Alan kişi temsilcilerimizle yazışma kurup vize başvurunuzla ilgili güncel durumu öğrenin, vizenizin onaylanmasından sonrasında pasaportunuzu teslim alın.

Vize Merkezi Edirne Ofisi Rusya vize işlemlerinde emek verme saatleri

Rusya vize işlemleriniz için ofisimize yapacağınız ziyaret ve belge teslim işlemleri için mesai saatlerimiz içinde buluşma almadan gelmiş olarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Hafta içi Pazartesi – Cuma 08:30 – 18:30

Hafta sonu Cumartesi – 08:30 – 14:00

Rusya vizesi Edirne başvuruları için hazırlanması ihtiyaç duyulan evraklar

Rusya vizesi Edirne başvuruları için gezi amacınıza yönelik belgeleri hazırlamanız gereklidir. Gezi amacınıza istinaden hazırlamanız lüzumlu olan evrakları Rusya vizesi müracaat belgeleri hakkında daha çok data almak için telefon ya da e-mail vasıtasıyla Vize Merkezi yazışma kurup güncel olan evrak listesinin gönderilmesini isteyiniz.

Temsilcilerimizin tarafınıza göndereceği e-posta’da Rusya vizesi için lüzumlu belgeler hakkında hazırlanmış güncel olan detayları görebileceksiniz. Rusya vize müracaat işlemlerinin pozitif değerlendirilmesi ve neticelenmesi için Rusya vize başvurusunu eksiksiz ve tam olarak yerine getirilmesine dikkat edilmelidir.

Bu sebeple noksan olan belgelerinizi tamamlamalı ya da noksan olan belgeler için de öteki alternatif belge seçeneğinin olup olmadığına eğer var ise hangi belgeleri hazırlayabileceğiniz mevzusunda temsilcilerimizle iletişime geçip yardım alabilirsiniz.

Bu belgelere ilave olarak satın alan temsilcilerimiz yada Rus Konsolosluğu ek evrak hazırlamanızı isteyebilmektedir. Vize müracaat sahibinden istenecek ek belgelerin hazırlanması önemlidir. Noksan belge vermiş ya da ek belgeleri tamamlayamamış kişilerin Rusya Konsolosluğu’na bu durumu açıklayan bir dilekçe yazması istenebilmektedir.

Rusya vizesi Edirne başvurusu için alınacak randevular

Edirne’den yapılacak Rusya vize müracaat işlemleri için konsolosluktan buluşma alınması gerekmektedir. Rusya vize işlemleri için buluşma alımı vize merkezi temsilcilerimizin görevi kapsamı içine girmektedir.

Rusya vizesi buluşma işlemleriyle vakit kaybetmeden ve buluşma tarihinizle ilgili önceliğinizi satın alan temsilcilerimize belirterek buluşma işlemlerinizi temsilcilerimize bırakabilirsiniz.

Rusya vizesine Edirne’den yapılacak müracaat işlemlerinden nelere dikkat edilmelidir?

Müracaat için yeteri kadar zamanınız olup olmadığını deneyin. Rusya vizesine Edirne’den yapılacak olan başvurularda yeteri kadar zamanınızın olup olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Rusya vizesi için Edirne’den yapacağınız müracaat için daha çok zamana ihtiyacınız olabilmektedir.

Rusya vizesi için Edirne’den yapılacak başvurularda müracaat zamanı gezi tarihinden en geç 1 ay ilkin yapılması gerekmektedir. Bununla birlikte konsolosluğun dinlence olduğu günleri ve vize başvurularının yoğun olduğu zamanları dikkate alınız.

Gezi amacınıza uygun olan vize türüne müracaat yapınız

Rusya vizesi için müracaat işleminden ilkin gezi amacınızı belirlemelisiniz. Rusya’da yaşamakta olan tanıdığınızdan çağrı mektubu gelmişse Rusya aile, akraba, dost ziyareti vize türü için müracaat yapın ve bu vize türüne istinaden belgeleri hazırlayın.

Rusya’da Sürdürülebilinen hayat’ın bir tanıdığınız akrabanız, dostunuz yoksa bu ülkeye yalnız turist amaçla gezi etmeyi düşünüyorsanız Rusya turist vizesine başvuruda bulunulması tavsiye edilmektedir. Rusya’da bulunan bir firmayla görüşme, toplantı yapılacaksa ya da Rusya’da bir fuara katılım sağlanacaksa Rusya ticari vizesine başvuruda bulunmak için ihtiyaç duyulan evrakları hazırlayın.

Müracaat evraklarınızı tam olarak hazırlayın

Rusya vizenizi mesele yaşamadan Edirne’den yapabilmek için belgelerinizi size gönderilen e-postada belirtildiği şeklinde vize müracaat evraklarını dikkatlice hazırlayın. Noksan ya da gerçeğe uymayan data bulunan belgelerle yapacağınız vize başvurularınız vizenizin sonuçlanma süresini uzatabilmekte ya da vizenizin reddedilmesine yol açabilmektedir.

Gezi tarihlerinizi belirleyin

Rusya vize başvuruları için tarafımıza göndereceğiniz vize müracaat belgelerinizde belirtilen gezi tarihlerinin doğru olması önemlidir. Rusya vize başvurunuz için dilekçe, tayyare bileti ve otel rezervasyonları, evraklarda belirtilen gezi tarihleri konsolosluk tarafınca vizenin geçerli olacağı tarihler olacaktır. Vize müracaat işlemleriniz sandığınız süreden ilkin tamamlansa da vizenizin süresi belgelerinizde belirttiğiniz tarihlerde başlayacaktır.

Otel ve tayyare bileti rezervasyonları ivize müracaat işleminizi gerçekleştirin

Rusya vizesine otel ve tayyare bileti için evvel ödeme yaparak müracaat yapmayınız. Vize müracaat işlemleriniz için isim ve soyadınızı gösteren ön rezervasyon bilgilerinizi ibraz ediniz. Vize Merkezi, otel ve tayyare bileti ile ödeme meydana getirilen vize başvurularında mesuliyet kabul etmemektedir.

Sadece bazı hususi durumlarda Rus Konsolosluğu tarafınca gidiş ve dönüş tayyare biletinin satın alınması istenebilmektedir. Bu durum yalnız konsolosluk tarafınca gerek görülen müracaat sahiplerine istinaden uygulanmaktadır.

Müracaat işleminiz sürerken konsolosluk tarafınca aranabilirsiniz

Rusya vizesine Konya’dan müracaat yaptıktan sonrasında vize işlemleri esnasında Rus yetkililer telefon yada e-mail vasıtasıyla tarafınıza bildirimde bulunursa bu durumu satın alan temsilcilerimize de iletmeyi ihmal etmeyin. Rus yetkililer müracaat sahibinin belgelerinde ibraz edilen detayları teyit etmek isteyebilir. Bu hadise satın alan temsilcilerimizin haricinde gelişen Rus resmi makamlarının inisiyatifi halinde gelişen bir durumdur.

Mülakata çağrı edilebilirsiniz

Rusya vize işlemlerinde mülakat uygulaması bulunmamaktadır. Konsolosluğun vize müracaat sahibini mülakata çağrı etme hakkı vardır. Edirne’den Rusya vizesine başvuruda bulunacak yolcular mülakat prosedürüne dahil olmayıp yalnız vize başvuruları esnasında biyometrik özelliklerine ilişkin bilgiler verilmektedir. Bu biçim durumlar müracaat sahibinin kişisel durumuna gore gerçekleşmektedir.

Biyometrik özelliklerinizi tekrardan vermeniz gerekebilir

Rusya vizesine Edirne’den yapacağınız başvurularda biyometrik özelliğinize dair detayları bildirmiş olsanız dahi bu detayları yeniden vermeniz istenebilmektedir. Bu hususi durumlara istinaden vermiş olduğunuz parmak izi bazı durumlardan dolayı okunmayabilir. Kişisel biyometrik özelliklerinizi tekrardan vermeniz istenirse bu işlemi yapmanız gerekmektedir.

Vize başvurusu kaç günde sonuçlanmaktadır?

Edirne’den yapılacak Rusya vize başvurularının sonuçlanma süresi 4-10 iş gününü bulmaktadır. Bu süre kati olmayıp öngörülen bir zamandır. Yabancı uyruklu kişilerin başvurularının neticelenmesi süresi daha uzun sürebilmektedir. Vize Merkezi’nin vize başvurularının sonuçlanma zamanına müdahale etme hakkı bulunmamaktadır.

Vize Merkezi Edirne ofisimiz hakkında

Rusya vize müracaat işlemleri ve öteki ülkelerin vize başvuruları için hizmet veren Vize Merkezi Edirne şubesi, Edirne ve çevre illerde yaşamakta olan kişilere hizmet vermek için açılmıştır. Gayemiz Rusya ve öteki ülkelere, vize müracaat işlemleri esnasında karşılaşılacak sorunları önlemektir.

daha çok göster

Leave Comments