Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Kasım 29, 2018BY Admin ( 0 ) Comment

Adres

Telefon/Faks

+90 (224) 322 2384

Emek verme Saatleri

Pazartesi – Cuma: 08.30 – 18.00


Cumartesi: 10.00 – 14.00

Eposta

[email protected]

Vize Merkezi Bursa Şubemize hoş geldiniz.

Bu sayfa Rusya vizesini Bursa’dan almak ve müracaat yapmak isteyenler için hazırlanmıştır.

Rusya vizenizi Bursa’dan almak için aşağıda belirtilen detayları okumanız gereklidir. Bursa’da yaşayıp Rusya vizesine müracaat yapmak için Vize Merkezi satın alan temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Temsilcilerimiz Rusya vizesi başvurunuzu sizin adınıza takip edip vizenizi kolay bir halde almanıza destek olacaklardır.

Rusya vizesi için Rusya Konsolosluğu’na şahsen başvurmak gerekmediğinden parmak izi verme şeklinde formaliteler olmadığından Rusya vizesi için lüzumlu olan belgeleri Vize Merkezi’ne kargo ya da e-posta vasıtasıyla ulaştırdığınız takdirde Rusya vizesi müracaat işlemlerinizi sizin için takip edebilmekteyiz

Rusya vizesi hakkında daha çok data almak için davet merkezimizi arayabilir yada [email protected] e-posta yazarak talebinizi bizlere iletebilirsiniz.

Düşüncelerinizi [email protected] e-posta adresine yazıp tavsiyelerinizi, isteklerinizi, şikayetlerinizi tarafımıza iletebilirsiniz. İlginiz ve alakanız için teşekkür ederiz.

Rusya Vizenizi Bursa’dan alabilmeniz için takip etmeniz ihtiyaç duyulan 4 aşama bulunmaktadır

1. Adım: Davet Merkezini arayarak satın alan temsilcimizle kontakt sağlayın.

2. Adım: Size gönderilecek e-mailde belirtilen belgeleri istenen şekilde hazır edin.

3. Adım: Hazırladığınız belgeleri tarafımıza kargo ile göndererek teslim edin.

4.Adım: Alan kişi temsilcimizi arayıp vize başvurunuzla ilgili durumu öğrenin, vizeniz onaylandıktan sonrasında pasaportunuzu teslim alın.

Vize Merkezi’nin vize müracaat işlemlerinde emek harcama saatleri

Rusya vizesi evrak teslim işlemleri için mesai saatlerimiz içinde buluşma almadan müracaat işleminizi yapabilirsiniz.

Hafta içi Pazartesi-Cuma 08:30-18:30

Hafta sonu Cumartesi 08:30-14:00

Rusya vizesi Bursa başvuruları için hazırlanması lüzumlu belgeler

Rusya vizesi Bursa müracaat işlemleri için gezi amacınız kapsamında evrakları hazırlayıp ibraz etmeniz gerekmektedir. Rusya vizesi müracaat evrakları hakkında detaylı data için telefon yada e-posta ile Vize Merkez temsilcilerimizle kontakt kurup ihtiyaç duyulan belge listesini göndermelerini isteyin. Alan kişi temsilcilerimizin göndereceği e-posta’da Rusya vizesi için ihtiyaç duyulan evraklara yönelik hazırlanan güncel detayları bulabilirsiniz.

Rusya vize başvurusunun pozitif neticelenmesi için Rusya vize başvurusunu tam olarak yapılmasına dikkat etmek gerekmektedir. Bu yüzden noksan belgeleri tamamlamalı yada noksan olan belgeler için öteki seçenekler olup olmadığına eğer mümkünse hangi belgelerin hazırlanacağı mevzusunda satın alan temsilcilerimizden yardım alabilirsiniz.

Bu evraklara ilave olarak temsilcilerimiz ya da Rus Konsolosluğu ek belge talebinde bulunabilmektedir. Vize müracaat sahibinden istenen ek evrakların temin edilmesi ehemmiyet arz etmektedir. Noksan evrak ibraz eden yada ek belgeleri tamamlamayan kişilerin Rusya Konsolosluğu’na durumu açıklayan dilekçe yazmaları gerekebilir.

Rusya vizesi Bursa başvurusu için alınacak randevular

Bursa’dan Rusya vizesi müracaat işlemleri için konsolosluktan buluşma alınmalıdır. Rusya vize başvurusu için buluşma günü alımı Vize Merkezi temsilcilerimizin görevi içine girmektedir. Rusya vizesi randevularıyla vakit kaybı yaşamadan ve buluşma tarihinizle önceliğinizi temsilcilerimize belirterek buluşma işleminizi temsilcimize bırakabilirsiniz.

Rusya vizesine Bursa’dan müracaat işlemlerinde nelere dikkat edilmelidir?

Rusya vizesi başvurusu için kafi zamanınız olup olmadığını deneyin. Rusya vizesine Bursa’dan yapılacak müracaat işlemlerinde kafi zamanınızın olduğuna dikkat etmeniz gereklidir. Rusya vizesi için Bursa’dan yapacağınız başvurular için daha oldukca zamana gerek olmaktadır.

Rusya vizesine Bursa’dan meydana getirilen başvurularda müracaat zamanı gezi tarihinden minimum 1 ay ilkin yapılması tavsiye edilmektedir. Bununla beraber konsolosluğun dinlence günlerine ve konsolosluğun yoğun zamanlarına dikkat edilmelidir.

Gezi amacınıza gore vize tipine uygun müracaat yapınız

Rusya vizesi başvurusundan ilkin gezi amacınızı belirtmeniz gerekmektedir. Rusya’da Sürdürülebilinen hayat’ın bir tanıdığınızdan çağrı mektubu geldiyse Rusya aile, akraba, dost ziyareti vize türü için müracaat yapın ve bu vize tipine uygun belgeleri hazır edin.

Rusya’da olan tanıdığınız, dostunuz, akrabanız yoksa bu ülkeye turist amaçla gezi etmek istiyorsanız Rusya turist vizesine başvurulması gerekir. Rusya’daki bir firmayla görüşme, toplantı yada bir fuara katılım olacaksa Rusya ticari vizesine müracaat için lüzumlu belgeleri hazırlayın.

Müracaat belgelerinizi eksiksiz hazırlayın.

Rusya vizenizi sorunsuz Bursa’dan yapmak için evraklarınızı gönderilen e-mailde belirtildiği şekilde hazırlayın. Noksan olan yada gerçek dışı evraklarla yapacağınız vize başvuruları vizenizin sonuçlanma süresiniz uzatmakta yada vizenizin reddedilmesine niçin olmaktadır.

Gezi için tarihlerinizi belirleyin

Rusya vize başvurusu için tarafımıza ileteceğiniz evraklarda gezi tarihlerinin doğru şekilde olması ehemmiyet taşımaktadır. Rusya vize başvurusu için dilekçe, tayyare bileti, otel rezervasyonu belgelerde ibraz edilen gezi tarihleri konsolosluk tarafınca vizenin geçerlilik taşıyacağı tarihler olacaktır. Başvurunuz beklediğiniz süreden ilkin tamamlansa bile vizenin süresi evraklarınızda belirtilen tarihlerde başlamaktadır.

Otel ve tayyare bileti rezervasyonu ile vize başvurunuzu gerçekleştirin

Rusya vizesine otel ve tayyare bileti için ödeme yaparak müracaat yapmayınız. Müracaat işlemi için isim, soy isminizi belirten ön rezervasyon bilgilerinizi iletiniz. Vize Merkezi otel ve tayyare bileti ödemesi meydana getirilen başvurularda mesuliyet kabul etmez.

Bazı durumlarda Rusya Konsolosluğu müracaat sahibinin gidiş ve dönüş tayyare biletini satın almasını isteyebilmektedir. Sadece bu durum yalnızca konsolosluk tarafınca gerek görülürse istenmektedir. Başvurunuz devam ederken konsolosluk tarafınca aranabilirsiniz.

Rusya vizesine Bursa’dan müracaat yapıldıktan sonrasında işlemler esnasında Rus makamları telefon ya da e-posta ile size bildirim yaparsa lütfen bunu satın alan temsilcilerimize iletiniz. Yetkili makamlar müracaat sahibinin evraklarında belirtilen detayları onaylamak isteyebilir. Bu durum Vize Merkezi’nin kontrolünde olmayan Rusya resmi makamlarının inisiyatifinde olan bir durumdur.

Görüşmeye çağrı edilebilirsiniz

Rusya vize müracaat işlemlerinde mülakat kısaca görüşme uygulaması yoktur. Sadece konsolosluğun müracaat sahibini mülakata çağırma hakkı bulunmaktadır. Rusya vizesine müracaat meydana getirecek olan yolcular mülakat uygulamasına dahil olmayıp yalnızca vize başvuruları esnasında biyometrik özelliklere ilişkin bilgiler verilir. Bu şeklinde durumlar başvuran kişinin kişisel durumuna gore gerçekleşir.

Biyometrik özelliklerinizi tekrardan vermeniz gerekebilir

Rusya vizesine Edirne’den yapacağınız başvurularda biyometrik özelliğinize dair detayları bildirmiş olsanız dahi bu detayları yine vermeniz istenebilmektedir. Bu hususi durumlara istinaden vermiş olduğunuz parmak izi bazı durumlardan dolayı okunmayabilir. Kişisel biyometrik özelliklerinizi tekrardan vermeniz istenirse bu işlemi yapmanız gerekmektedir.

Rusya Vizesi Tutarı

Rusya vizesi tutarı seyahatin amacına, seyahatin süresine göre değişiklik gösterir. Giriş sayıları ve kalış süreleri gezi amacına gore vize tutarında değişim göstermektedir. Bu yüzden güncel Rusya vizesi ücretleri hakkında Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Rusya vize başvurusu kaç günde sonuçlanır?

Bursa’dan yapılması planlanan Rusya vize başvurusunun neticelenmesi 4-10 iş günü içerisindedir. Sadece belirtilmelidir ki bu süre kati olmamakla beraber yalnız öngörülen bir süredir. Vize Merkezi’nin vize başvurularının sonuçlanma sürelerine müdahalesi mümkün değildir.

Vize başvurunuz negatif sonuçlanabilir

Rusya vize başvurunuz negatif sonuçlanabilmektedir. Bu durumda konsolosluk tarafınca hangi nedenden dolayı ret aldığınız yazan bir mektup verilmektedir. Bu mektup üstünde belirtilen, konsolosluk tarafınca işaretlenen niçin ret olduğuna dair sebepleri okuyarak, başvurunun niçin ret bulunduğunu öğrenebilirsiniz. Başvurunun ret olması durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır. Vize Merkezi’nin vize başvuruları hakkında verilen kararlara, sonuçlanma süresine hiçbir şekilde müdahale etme yetkisi bulunmamaktadır.

Vize Merkezi Bursa hakkında

Rusya vize müracaat işlemleri ve öteki tüm ülkelerin vize müracaat işlemleri için hizmet vermekte olan Vize Merkezi Bursa’da Sürdürülebilinen hayat’ın kişilere hizmet vermektedir. Hedefimiz Rusya ve öteki ülkelere vize başvuruları esnasında oluşabilecek problemleri önlemektir.

daha çok göster

Leave Comments