Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Kasım 29, 2018BY Admin ( 0 ) Comment

Adres

Kırcami Mah. Perge Bulv. Şerife Kahraman İş Merkezi No: 75 D: 401 Muratpaşa / Antalya (Keni Gezim)

Telefon/Faks

+90 (242) 255 5327

Emek harcama Saatleri

Pazartesi – Cuma: 08.30 – 18.00


Cumartesi: 10.00 – 14.00

Eposta

[email protected]

Vize Merkezi Antalya Ofisimize Hoş geldiniz,

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa, Rusya vizesine Antalya’ dan müracaat gerçekleştirecek kişiler için hazırlanmıştır.

Rusya vizenizi kolay bir halde Antalya’ dan alabilmek için aşağıda belirtilen detayları dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. İletişim bilgilerimizi kullanarak Antalya ofisimiz ile iletişime geçebilir vizenizi Antalya’ dan alabilmek için lüzumlu koşulları öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgiler için lütfen davet merkezimizi arayın ya da [email protected] e-posta hesabımıza yazınız.

Tavsiye ve şikâyetlerinizi [email protected] a yazarak görüşlerinizi yetkililerimizle paylaşabilirsiniz.

İlgi ve alakanız için teşekkür ediyoruz.

Rusya vizenizi Antalya’ dan alabilmek için takip etmeniz ihtiyaç duyulan 4 adım

  1. Adım: Davet Merkezimizi arayın.
  2. Adım: Informasyon mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo, kurye yada şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Rusya vizesi Antalya başvuruları için hazırlanması ihtiyaç duyulan evraklar hakkında

Rusya vizesi Antalya başvuruları esnasında meslek durumunuza uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Meslek durumunuza gore şekillenecek Rusya vizesi müracaat belgelerini öğrenebilmek için lütfen Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak güncel evrak listesini talep edin. Rusya vizesi için ihtiyaç duyulan evrak sıralaması mail adresinize gönderilecektir.

Lütfen dikkat! Rusya vize müracaat kabulü yapılabilmesi için Rusya vize müracaat koşullarını eksiksiz bir halde tamamlamanız gerekmektedir. Bu sebeple noksan evraklarınızı tamamlamaya yada tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız icap ettiğinin bilgisine temsilcilerimizi arayarak haiz olabilirsiniz.

Ek olarak temsilcilerimiz yada Konsolosluk vize kısmı görevlileri tarafınca yeni evrak temin etmeniz talep edebilir. Müracaat sahibinden talep edilebilecek yeni evrakların tamamlanması zorunludur. Her iki koşulda da belirtilen evrakların tamamlayamamış kişilerden Rusya Konsolosluğuna hitaben durumu anlatır bir mektup yazılması talep edilebilir.

Rusya vize başvurularınız için ofisimize yapılacak ziyaretler hakkında

Rusya vizesine Antalya’ dan müracaat gerçekleştirecek kişiler emek verme saatlerimiz içinde ofisimizi kendilerine uygun olan vakit diliminde ziyaret edebileceklerdir. Yeteri kadar vakti bulunmayan müracaat sahipleri ise temsilcilerimizden buluşma talep ederek vakit kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

Vize Merkezi – Antalya ofisimizi;

Pazartesi, Cuma: 09.00 / 19.00 saatleri içinde,

Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri içinde ziyaret edebilirsiniz.

Rusya vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde buluşma almanız mecburi değildir.

Rusya vizesine Antalya’ dan yapılacak başvurularda nelere dikkat edilmeli?

Müracaat için kafi sürenizin olup olmadığını deneyin.

Rusya vizesine Antalya’ dan yapılacak başvurularda yeteri kadar vaktinizin olup olmadığına güvenilir olmalısınız. Rusya vizesine Antalya’ dan yapacağınız başvurular için İstanbul ve Ankara’ dan yapılacak başvurulara oranla daha uzun bir süreye ihtiyacınız olabilir. Rusya vize başvuruları için en erken müracaat yapma süresi 3 aydır. Rusya vizesine Antalya’ dan yapılacak başvurularda tavsiye edilen en geç süre ise 1 aydır.

Dikkat! Konsolosluk dinlence günlerini ve randevularda yaşanacak yoğunluk yukarıda belirtilen sürelere dâhil değildir.

Gezi amacınıza uygun vize kategorisine müracaat yapın.

Rusya vizesine müracaat yapmadan ilkin gezi amacınızı net olarak belirleyin.

Rusya’ da bulunan aile, akraba yada arkadaşınızdan bir talep kısaca çağrı yazısı gelmiş ise Rusya aile, akraba, dost ziyareti vize kategorisine müracaat yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Rusya’ da bulunan herhangi bir tanıdığınız yok ve bu ülkeye bir tek turist bir seyahat amacıyla gezi edecekseniz Rusya turist vizesine müracaat yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Rusya’ da bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar yada satın alan ziyareti gerçekleştirecekseniz Rusya ticari vizesine müracaat yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Müracaat evraklarınızı eksiksiz, tam olacak şekilde hazırlayın.

Rusya vizenizi sorunsuz bir halde Antalya’ dan alabilmek için vize müracaat belgelerinizi mail de belirttiğimiz suretiyle açıklamalarını göz önünde bulundurarak hazırlayın. Tamamlanmamış yada hatalı evraklarla yapacağınız vize başvurularınız kabul edilmezken, bu yüzden başvurularınızın sonuçlanma süresi gecikebilir yada başvurunuz negatif sonuçlanabilir.

Gezi tarihlerinizden güvenilir olun.

Rusya vize başvuruları esnasında temsilcilerimize ileteceğiniz müracaat evraklarınızda belirtilen gezi tarihlerinizden güvenilir olunuz. Rusya Konsolosluğuna hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçe de bulunan tarihler, hotel ve tayyare bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler Konsolosluk tarafınca vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz gezi edeceğiniz tarihten ilkin sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden ilkin Schengen alanına giriş yapamayacaksınız.

Hotel ve tayyare bileti rezervasyonları ile vize başvurunuzu gerçekleştirin.

Rusya vizesine satın alınmış hotel ve tayyare bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunmuş olduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Ofisimiz, satın alınmış hotel ve tayyare bileti ile yapılacak vize başvurularında mesuliyet kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Konsolosluk vize kısmı görevlileri tarafınca gidiş ve dönüş tayyare biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum bir tek Konsolosluk tarafınca belirlenen müracaat sahiplerini ilgilendirmektedir.

İşleminiz devam ederken Konsolosluk tarafınca aranabilirsiniz.

Rusya vizesine Antalya’ dan müracaat gerçekleştirmiş ve işlemeniz devam ederken Konsolosluk görevlileri tarafınca telefon yada mail kanalıyla bilgilendirilmişseniz lütfen bu durumu temsilcilerimizle paylaşmayı unutmayınız. Konsolosluk görevlileri müracaat sahiplerinin beyan etmiş olduğu detayları teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu ve benzeri durumlar temsilcilerimizden bağımsız olarak gelişir ve Konsolosluk görevlilerinin inisiyatifinde bulunur.

Mülakata çağrılabilirsiniz

Rusya vize işlemlerinin başlaması için vize başvurularında mülakat yapılmayıp Antalya’dan Rusya vizesine müracaat gerçekleştirecek kişiler başvurular için mülakat uygulamasına doğal olarak değildir. Sadece Rusya Konsolosluğu vize işlemleri esnasında gerek görürse vize müracaat sahibini mülakata çağırma hakkına haizdir. Bu ve benzeri durumlar müracaat sahibinin durumuna bağlı olarak istisnai olarak gerçekleşir.

Vize başvurunuz kaç günde sonuçlanır.

Antalya’ dan yapacağınız Rusya vize başvurularınız 4 ile 10 iş günü içinde değişen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinlik taşımamaktadır. Yabancı pasaportla meydana getirilen başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz mevzusu değildir.

Vize başvurunuz negatif sonuçlanabilir.

Rusya vize başvurunuz negatif sonuçlanabilir. Rusya vize başvurunuz negatif neticelenmesi halinde tarafınıza Konsolosluk tarafınca ne sebeple red aldığınızı belirten bir mektup verilecektir. Bu mektup üstünde bulunan ve Konsolosluk tarafınca işaretlenmiş red sebeplerini okuyarak ne gerekçe ile vize başvurunuzun red edildiğini öğrenebilirsiniz. Rusya vize başvurunuzun negatif ( red ) neticelenmesi halinde herhangi bir müracaat işlem tutarı iadesi yapılmaz.

Temsilcilerimizin vize başvurularınız hakkında verilecek kararlara, vize başvurularınızın sonuçlanma süresine müdahale etme yetkisi yoktur.

Vize Merkezi Antalya ofisimiz, Rusya vize başvuruları mevzusunda bir tek başvurularınızı gerçekleştirme, buluşma onayınızı alma, noksan evraklarınızı tamamlama ve sonuçlanmış olan pasaportunuzu teslim alma mevzusunda yetkilidir.

Vize Merkezi – Antalya ofisimiz hakkında

Rusya vizesi ve tüm dünya ülkelerin vize müracaat işlemleri üstüne hizmet vermekte olan Antalya ofisimiz Vize Merkezi ile Akdeniz Vize içinde meydana getirilen bir iş birliği sonucunda bölge halkına daha konforlu bir hizmet sağlayabilmek amacıyla kurulmuştur.  

İş birliği hedefimiz; Rusya ve tüm dünya ülkelerinin vize başvuruları esnasında yaşanabilecek olası problemleri ortadan kaldırmak yada asgari düzeye indirgemektir.

Vize Merkezi Antalya ofisimizin tüm sorumluluğu Akdeniz Vize’ye aittir. Paylaşmak istemeniz halinde övgü ve şikâyetlerinizi Akdeniz Vize’ye bildirmeyi unutmayınız. 

daha çok göster

Leave Comments