Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Kasım 29, 2018BY Admin ( 0 ) Comment

Adres

İran Cad. Karum AVM No: 21 İç Kapı No: 166 Kat: 1 Çankaya / Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 970 05 72

Emek harcama Saatleri

Pazartesi – Cuma: 08.30 – 18.00


Cumartesi: 10.00 – 14.00

Eposta

[email protected]

Rusya Vize Merkezi, Ankara

Ankara Rusya Vize Merkezi sayfamıza hoş geldiniz

Ankara ve çevre illerden Rusya vize işlemlerini gerçekleştirmek isteyen T.C. vatandaşları başvurularını Ankara Vize Merkezi ile yapabileceklerdir.

Vize Merkezi Ankara Rusya vizesi müracaat işlemlerinizi sizin adınıza yaparak vizenizi problem yaşamadan almanızda size destek olacaktır.

Rusya vizesi işlemleri için Rusya Konsolosluğunda şahsen bulunma koşulu olmadığından ve parmak izi ibrazı yada mülakat talep edilmediğinden lüzumlu evrakları Vize Merkezi Ankara şubemize gelmiş olarak elden yada kargo yaparak ulaştırdığınız takdirde Rusya vize işleminizi sizin adınıza hızla gerçekleştiriyoruz.

Rusya vize işlemlerinde bölge ayrımı olmadığından başvurunuzu Türkiye’nin her yerinden kargo ile göndererek yada Vize Merkezi şubelerini ziyaret ederek yapma imkanı bulunmaktadır.

Ankara Vize merkezine Rusya departmanı davet merkezini arayarak Rusya vize işlemlerinize dair güncel detayları alabileceğinizi şeklinde [email protected] adresine kontakt bilgilerinizi göndererek işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Rusya vizenizi Ankara Vize Merkezi güvencesi ile kolayca alabilmek için lütfen aşağıda vermiş olduğumuz detayları ve Rusya vize işlemleri hakkında ön bilgilendirmeyi içeren Vize İşlemleri bölümümüzü dikkatle okuyun.

Ankara Vize Merkezinden Rusya vizesi iyi mi alınır?

1. Adım: Rusya Ankara Vize departmanımızı arayarak bilgilendirme e-mail’i talep edin.

2. Adım: Bilgilendirme e-mailindeki Rusya vizesi lüzumlu evrak listesine nazaran evraklarınızı hazırlayın.

3. Adım: Hazırlamış olduğunuz Rusya vizesi evrak dosyanızı Ankara Vize Merkezine eksiksiz olarak ulaştırın.

4. Adım: Ankara Vize Merkezi temsilcimiz adınıza Rusya vize başvurunuzu gerçekleştirerek ve lüzumlu bilgilendirmeyi size yapacaklardır.

5. Adım: Rusya vizesinin sonucu açıklandığında size telefon yada mail kanalıyla bildirim yapılmakta olup pasaportunuzu Ankara ofisimizden teslim alabilir yada kargo ile güncel adresinize gönderimini talep edebilirsiniz.

Lütfen Dikkat!

Vize merkezi Ankara temsilcilerimize telefonda vermiş olduğunuz kontakt, adres, telefon ve e-mail bilgilerinizin güncel olması gerekmektedir.

Ankara Rusya vize işlemlerinde Ankara Vize Merkezi emek verme saatleri

Rusya vizesi işlemlerini Ankara’dan meydana getirecek kişiler Ankara Vize Merkezine buluşma almadan gelmiş olarak mesai saatleri içinde evraklarını teslim edebileceklerdir.

Pazartesi – Cuma arası : 08.30 – 18.30 saatleri içinde,

Cumartesi günü 08.30 – 14.00 saatleri içinde

Rusya Vize İşlemlerinde gezi amacınızı belirleyin

Rusya vize işlemlerine başlamadan ilkin yapılması ihtiyaç duyulan ilk iş gezi amacınızın belirlenmesidir. Rusya’ya gezi amacınız turisti, ticari ve hususi ziyaret amaçlı olabilir ve her bir vize kategorisine özgü evrakların hazırlanması gerekmektedir. Gezi amacınızı belirleyen en mühim unsur Rusya’dan talep ettiğiniz davetiyedir. Davetiye Rusya Dışişleri Bakanlığı onayını taşıyacaktır ve çıkış süresi 40-45 günü bulabilmektedir. Rusya ticari vize başvurularında davetiye ticari etkinlik yürütülecek yada ticari ilişki içinde olunan şirket tarafınca gönderilirken Rusya turist vize davetiyesi Rusya’daki tur operatörü tarafınca hazırlanmış olur ve orijinal yada elektronik ortamda gönderilebilmektedir.

Rusya ticari ve turist vizeleri için lüzumlu olan davetiyelerin detayı hakkında Ankara Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak destek alabilirsiniz. Rusya vize işlemlerinde Rusya’dan gönderilen davetiye olmadan işlem yapılmamaktadır.

Rusya Vizesi İçin ihtiyaç duyulan evraklar hakkında

Rusya vizesi için ihtiyaç duyulan evraklar gezi amacınıza nazaran şekillenmektedir. Rusya turist vizesi, ticari vizesi, aile ziyaret vizesi, emek verme vizesi ve eğitim vizesi türlerinin gerektiği evraklar hakkında informasyon edinmek için Vize İşlemleri sayfamızı ziyaret edin. Sadece vize prosedürleri ve ihtiyaç duyulan evrak listeleri koşullara nazaran değişebilmektedir. Bu mevzuda en güncel bilgiyi Vize Merkezinin davet merkezinden alabileceksiniz. Vize Merkezi önceliklerinize nazaran gezi amacınızın belirlenmesi size hususi ihtiyaç duyulan evraklar hakkında ihtiyaç duyulan bilgilendirmeyi tarafınıza yapmaktan sevinç duyacaktır.

Evraklarınızın güncel olduğundan, size gönderilen davetiyenin geçerlilik süresinden ve içeriğinden güvenilir olmanız gerekmektedir. Rusya vize davetiyesi Rusça hazırlanmaktadır. Bu yüzden lüzumlu kontrolün yapılmasında Vize Merkez temsilcilerimizden destek alabilirsiniz. Güncel olmayan evraklarla meydana getirilen başvurular kabul edilmemektedir. İstisnai durumlarda Rus Konsolosluğu yada Rus Büyükelçiliği bazı evrakların noter onaylı tercümesini talep edebilmektedir. Bu ve benzeri beklenmedik durumlara karşı Vize Merkezi önceliklerinize nazaran tedbir alarak müracaat sürecinin sıhhatli ilerlemesini elde edecektir.

Rusya vizesi kaç günde çıkar?

Rusya vizesi için öngörülen çıkış süresi 4 ila 7 gündür ve bu sadece iş günleri için geçerlidir. Vize çıkış süresi Rusya konsolosluğunun dinlence yada başka sebeplerden kapalı olduğu günleri, davetiye çıkış sürelerini içermez. Acil Rusya vize başvuruları için ekspres vize opsiyonu mevcuttur ve Ankara Vize Merkezi aracılığı ile Rusya Ekspres vizenizi alabilirsiniz. Ekspres vize başvurularının sonuçlanma süresi 2 ila 3 iş günüdür. Sadece Rusya vizesinin kaç günde çıkmış olduğu direkt Rusya Konsolosluğunun yetkisi dahilindedir. Bu yüzden işlemlerinize başlamadan ilkin Ankara Vize Merkezini arayarak güncel işlem sürelerini öğrenmeniz vizenizin çıkış tarihinin gezi tarihinizle çakışmamasını elde edecektir.

Rusya vize işlemlerinde gezi amacınızın ve gezi tarihlerinizin evvelinde belirlenmesi gerekecektir. Gezi tarihlerinin mutlak surette belirtilmesi gerekmektedir. Rusya’dan gönderilecek davetiyede belirtilen tarihlere nazaran gezi tarihleriniz de belirlenmiş olur. Rusya turist vizesi 30 gün süreli olarak 1 yada 2 girişli olabilir. Buna nazaran gezi tarihleriniz davetiye de belirtilen tarihleri ihtiva eder ve ülkede kalış süreniz en fazla 1 ay olacaktır. Rusya’da kalacağınız süre davetiye ve otel konfirmasyon belgesinde belirtilen tarihler olacaktır.

Rusya Büyükelçiliği tarafınca mülakata çağrılabilirsiniz

Rusya vizesine Ankara’dan müracaat yapmışsanız, işlem sürecinde Büyükelçilik görevlileri mülakata çağrısında bulunabilirler. Vize sonucuna tesir edebilecek bu şekilde durumlarda lütfen Ankara Vize Merkezi temsilcinizi bilgilendiriniz.

Rusya Büyükelçiliği vize başvurusunda bulunan kişinin sunmuş olduğu detayları teyit etme gereksinimi duyabilir. Bu durumlar Ankara Vize Merkezi alan kişi temsilcilerimizin emek verme sahası haricinde gelişir ve Rusya Büyükelçilik görevlilerinin yetki alanına girmektedir.

Rusya Vizesi için Ankara Vize Merkezine Hangi şehirlerden müracaat yapılabilir?

Adana, Sakarya, Adıyaman, Bolu, Trabzon Ağrı, Aydın, Amasya, Artvin, Konya, Çankırı, Eskişehir, Erzincan, Kars, Erzurum, Kastamonu, Malatya Kayseri, Mardin, Kırşehir, Kırıkkale Giresun, Aksaray, Bilecik, Gümüşhane Bingöl, Nevşehir, Kütahya, Niğde, Sivas, Tokat, Ordu, Rize, Zonguldak, Yozgat, , Bayburt, Düzce, Karaman, , Ardahan, Karabük illerinden Rusya vize başvuruları Ankara Vize Merkezine yapılabilmektedir. Ankara dışındaki şehirlerden meydana getirilen başvurularda lütfen kargo sürelerini dikkate alarak evrak gönderiminizi gerçekleştirin.

daha çok göster

Leave Comments