Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Kasım 29, 2018BY Admin ( 0 ) Comment

Telefon/Faks

+90 (322) 245 07 93

Emek verme Saatleri

Pazartesi – Cuma: 08.30 – 18.00


Cumartesi: 10.00 – 14.00

Eposta

[email protected]

Rusya Vize Merkezi, Adana

Vize Merkezi Adana departmanımıza sefalar getirdiniz,

Adana’dan Rusya vizesi için müracaat meydana getirecek olan kişiler hazırlamış olduğunuz bu sayfada edinecekleri bilgilerle başvurularını daha sıhhatli bir halde yapabilmektedir.

Rusya vizenizi acele ve kolay bir halde Adana’dan alabilmek için sayfamızda yazılmış olan detayları dikkatlice incelemenizi öneriyoruz. Sayfamızdaki şubemize ilişkin İletişim bilgilerini alıp Adana şubemizle ile yazışma kurarak vizenizi Adana’dan alabilmek amacıyla yapılması gerekenler hakkında informasyon edinebilirsiniz.

Detaylı detayları almak için lütfen davet merkezimizi arayarak yada [email protected] e-posta adresine yazarak talebinizi iletiniz.

Düşüncelerinizi [email protected] e-posta adresine yazarak tavsiye ve şikâyetlerinizi bizlere iletebilirsiniz.

İlgi ve merakınız için size teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Rusya vizenizi Adana’dan alabilmek için takip etmeniz ihtiyaç duyulan 4 aşama

Adım 1: Davet Merkezimizi arayarak yazışma kurun.


Adım 2: Evrakları size gönderilecek e-mailde bulunan bilgilere bakılırsa hazırlayın.


Adım 3: Hazırlamış olduğunuz evrakları Adana departmanımıza elden getirerek ya da kurye yada kargo ile göndererek teslim edin.


Adım 4: Temsilcilerimizle iletişime geçerek başvurunuza dair güncel durumu öğrenin ve vize işlemleri sonuca bağlandıktan sonrasında pasaportunuzu alın.

Rusya vizesi Adana başvuruları için hazırlanması ihtiyaç duyulan evraklar hakkında

Rusya vizesi Adana başvuruları için gezi niyetiniz ve durumunuza yönelik evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Gezi niyetiniz ve durumunuza yönelik vermeniz ihtiyaç duyulan Rusya vizesi müracaat belgeleri hakkında informasyon edinebilmek için lütfen telefon yada e-mail ile Vize Merkezi temsilcilerimizle yazışma kurarak güncel evrak listesini isteyiniz. Temsilcilerimizin bu isteğiniz karşısında size göndereceği e-mailde Rusya vizesi için ihtiyaç duyulan evraklar hakkında detaylı olarak hazırlanmış güncel detayları görmüş olacaksınız.

Rusya vizenizin çıkması için Rusya vize müracaat şartlarını tam olarak yerine getirmelisiniz. Bundan dolayı tamamlanmamış evraklarınızı yapmaya yada hazırlayamadığınız evraklar yerine başka evrak hazırlayabilip hazırlayamayacağınıza, hazırlayabilecekseniz bu evrakların neler olduğu bilgisine temsilcilerimiz ile yazışma içinde olarak haiz olabilirsiniz.

Buna ilave olarak temsilcilerimiz ya da Rusya Konsolosluğu ek belge getirmenizi talep edebilir. Bu şekilde bir talep olması halinde ek belgenin hazırlanması mühim olmaktadır. Tamamlanmamış evrak getirmeniz yada ek evrakı getirememeniz durumunda Rusya Konsolosluğuna hitaben bu durumla ilgili bir mektup vermeniz istenebilir.

Rusya vize başvurularınız için departmanımıza yapılacak ziyaretler hakkında

Rusya vizesine Adana’dan başvuruda bulunacak kişiler departmanımıza emek harcama zamanlarımız içinde kendileri için uygun bir zamanda gelebilirler. Kişilerin yeterince zamanı olmaması halinde ise danışmanlarımızla süre yitirmek görüşme sağlayabilmesi için danışmanlarımızdan buluşma için talepte bulunabilirler.

Vize Merkezi Adana departmanımıza;

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma günleri: 09.00 / 19.00 saatleri içinde,

Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri içinde gelebilirsiniz.

Rusya vizesiyle ilgili başvurular için departmanımıza gelişiniz öncesi buluşma almanız koşul değildir. 

Rusya vizesine Adana’dan yapılacak başvurularda nelere dikkat edilmeli?

Müracaat için kafi sürenizin olup olmadığını deneyin.

Rusya vizesine Adana’dan bulunacak başvurularda Rusya’ya gidiş tarihinize kadar vize işlemleri için kafi dönemin olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Rusya vizesine Adana’dan bulunacağınız başvurular için gereksinim duyacağınız süre İstanbul ve Ankara’dan bulunacağınız başvurularınkine bakılırsa daha oldukça olabilir. Rusya vize işlemleri için Rusya’ya gidiş tarihinize en erken 3 ay kala başvurabilmektesiniz. Rusya vizesi için Adana’dan başvuracak kişilerin müracaat zamanının Rusya’ya gidiş tarihinize en geç 1 ay kala yapmaları tavsiye edilir.

Ek olarak Konsolosluğun çalışmadığı günlerin ve vize başvurularının yoğun olduğu sezonların yukarıda dile getirilen süreleri içermediğine dikkat ediniz.

Gezi niyetinize uygun vize kategorisine müracaat yapın.

Rusya vizesi için başvurmadan ilkin gezi niyetinizi net bir halde belirleyin.

Rusya’da ikamet eden dost yada yakınınız tarafınca bir talep şu demek oluyor ki çağrı mektubu gelmiş ise Rusya aile ve dost ziyareti vize türü için başvurun ve bu vize türü için ihtiyaç duyulan evrakları hazırlayın.

Rusya’da ikamet eden dost yada yakınınız yok ve bu ülkeye yalnız gezgin olarak gezi edecekseniz Rusya turist vize için başvurun ve bu vize türü için ihtiyaç duyulan evrakları hazırlayın. Rusya’da yer edinen firmayla görüşmede bulunacak yada bu firmayla konuşma ya da görüşmede olacak yada Rusya’da fuara katılacak yada müşteriye ziyaret yapacaksanız Rusya ticari vizesine başvuruda bulunun ve bu vize türü için ihtiyaç duyulan evrakları hazırlayın.

Müracaat evraklarınızı eksiksiz, tam olacak şekilde hazırlayın.

Adana’dan yapacağınız Rusya vize başvurusunda sorun yaşamadan Rusya vizenizin çıkması için evraklarınızı size gönderdiğimiz e-mailde bulunan bilgilere bakılırsa hazırlayın. Tam olmayan yada gerçek olmayan informasyon içeren evraklarla bulunacağınız vize başvurularınızda vize işlemlerinizin süresini negatif olarak etkilenebilir yada vizenizin çıkmayabilir.

Gezi tarihlerinizden güvenilir olun.

Rusya vize işlemleri için danışmanlarımıza ulaştıracağınız müracaat evraklarınızda gösterilen gezi tarihlerinizden güvenilir olunuz. Rusya vize işlemleri için hazırlanan vize talep dilekçesi ile gezi ve konaklama belgeleri benzer biçimde öteki evraklarda bulunan gezi tarihleri konsolosluğun vizenizin geçerliliğinin başlatacağı tarihler olacaktır. Vize işlemlerinizin sonucu düşündüğünüz süreden ilkin açıklansa bile vizenizin süresi evraklarınızda göstermiş olduğunuz tarihlere bakılırsa başlayacaktır. Bundan dolayı Rusya vizenizin geçerlilik süresinin başlangıcına kadar Rusya’ya yasal olarak giriş gerçekleştiremeyeceksiniz.

Otel ve tayyare bileti rezervasyonları ile vize başvurunuzu gerçekleştirin.

Kalacağınız otel ve tayyare bileti için ödeme gerçekleştirerek Rusya vizesi için başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için isim ve soyisminizi bulunduran ön rezervasyon belgelerinizi teslim ediniz. Adana departmanımız, kalacağınız otel ve tayyare bileti ile ödeme gerçekleştirerek vize başvurusunda bulunmanız takdirde mesuliyet kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Rusya Konsolosluğu gidiş ve dönüş tayyare biletini satın almanızı isteyebilir. Bu biçim bir durum yalnızca Konsolosluğun bildirmiş olduğu müracaat sahipleri için geçerlidir.

İşleminiz devam ederken Konsolosluk tarafınca aranabilirsiniz.

Rusya vizesine Adana’dan başvuruda bulunduktan sonrasında vize işlemleri esnasında Rus makamları telefon ya da mail kanalıyla size bir bildirimde bulunmuşsa lütfen bu durumu temsilcilerimize de bildirmeyi unutmayınız. Rus makamları müracaat sahiplerinin belgelerinde bulunan detayları teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu ve bunun benzer biçimde durumlar temsilcilerimizden bağımsız olarak Rus makamlarının yetkisi dahilinde oluşmaktadır.

Mülakata çağrılabilirsiniz.

Rusya vize işlemleri için düzgüsel şartlarda mülakat yapılmamaktadır. Sadece Rus makamları vize işlemleri esnasında gerek görmesi halinde vize müracaat sahibini mülakata çağırabilmektedir. Bu ve bunun benzer biçimde durumlar müracaat sahibinin durumuna bakılırsa istisnai olarak gerçekleşir. Bu şekilde durumların oluşması Vize Merkezi’nden bağımsız olup Rus makamlarının yetkisi altındadır.

Vize başvurunuz kaç günde sonuçlanır?

Adana’dan Rusya vizesi için başvurmanız durumunda averaj 4 ile 10 iş günü içinde başvurunuz sonuçlanır. Söz edilen bu süre kati süre olmayıp başvuruların düzgüsel şartlar altında sonuçlanmasıyla belirlenmiş bir süredir. Yabancı uyruğa haiz Türkiye’de ikamet izni olan kişilerin yapmış olduğu başvurular daha uzun sürede sonuçlanabilir.

Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın sonuçlanma süresi için müdahalede bulunmaya yetkisi yoktur.

Vize başvurunuz negatif sonuçlanabilir.

Rusya vize başvurunuza ilişkin işlemler sonuçlanınca açıklanan netice negatif olabilir. Rusya vize başvurunuz için açıklanan netice negatif olursa konsolosluk size hangi nedenden dolayı sonucun negatif sonuçlandığına ilişkin bir mektup verebilir. Konsolosluğun verdiği mektubu okuyarak sonucun negatif olmasına ilişkin nedenlerini öğrenebilirsiniz. Rusya vize işlemleriniz sonrası sonucun ret (negatif) olarak açıklanması durumunda herhangi bir vize tutarı iade edilmemektedir.

Temsilcilerimizin vize başvurularınızın süresi ve sonucuna dair verilecek kararlara müdahalede bulunmaya yetkisi yoktur.

Vize Merkezi Adana departmanımız, Rusya vize başvuruları hakkında yalnız başvurularınızı yapma, başvurunuza ilişkin işlemleri takip etme, hazırlayamadığınız belgelerinizin tamamlama ve müracaat sonuçlanınca pasaportunuzu geri alma hususlarında yetkilidir.

Vize Merkezi Adana departmanımız hakkında

Rusya vize işlemleri ve Dünya’daki öteki ülkelerin vize işlemleri için hizmet vermekte olan Vize Merkezi Adana şubemiz Vize Merkezi Adana ve çevre yerlerde Sürdürülebilinen hayat’ın kişiler için daha etkili bir hizmet vermek amacıyla açılmıştır.  Gayemiz Rusya ve Dünya’daki öteki ülkelerle ile ilgili vize işlemleri esnasında karşılaşılabilecek ihtimaller içinde sorunları önlemek yada minimum düzeye indirgemektir.

daha çok göster

Leave Comments