Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Rusya Turistik Vize

Ekim 29, 2018BY Admin ( 0 ) Comment

Rusya Turist Vizesi Başvuru İşlemleri

Kıymetli Yolcularımız Rusya Turistik Vize Başvuru işlemlerinizi sizi yormadan süre kaybetirmeden  sizin adınıza en hızlı şekilde gerçekleştirmekteyiz.

Vize Müracaat Merkezi Olarak  Bizlere Aşağıdaki İletişim Numaralarından Ulaşabilirsiniz.

İribat : 0312 417 17 31 

Mobil : 0533 601 59 56 

Rusya turist vizesi 1 ay süre ile en fazla 2 girişli olarak alabileceğiniz bir vize türüdür. Rusya turist vizesi ile Rusya Federasyonu sınırları içinde 30 gün serbest  dolaşım hakkınız bulunmaktadır Vize kategorsinin adından anlaşılacağı gibi seyahat  amacınız turistik  olmalıdır. Rusya turist vize başvurularında da Rusya’daki seyahat  acentesi yada tur operatöründen davetiye niteliği taşıyan Voucher’ın alınması gerekecektir. Vize Başvuru  Merkezi temsilcilerimizi voucher’ın temini ile ilgili olarak size destek olabilmektedirler.

Rusya vizesi için belirtilen evraklara ek olarak konsolosluğun ek evrak talepleri olabilmektedir.  Biyometrik veri  ibrazı ve şahsen bulunma zorunluluğu gibi  uygulamaların olmadığı Rusya turist vize başvurularında istisnai durumlar hariç  Rusya Konsolosluğu başvuru sahibini görüşmeye çağırabilir. Rusya turist vizesi Türk vatandaşları için kültürel etkinlikler, turist seyahat gerçekleştirmek amacıyla belirli bir kısa dönem için Rusya’yı ziyarete gidecek olan kişilere verilmektedir.

Rusya turist  vizesinin maksimum geçerli olabilecek gün sayısı 30 gündür. Rusya turist vizesi, Ticari görüşme, fuar ve açık artırmalara katılmak, herhangi bir tedavi yada sınav durumu için izin verebilmektedir. Sadece bu benzer biçimde durumlarda seyahatin amacının belirtilmesi ehemmiyet arz etmektedir. Bunun yanı sıra turist vize alabilmek için ziyaret sebebi kategorisine hususi bir nedenle ziyaret eklenmelidir. Buna göre turist vizeniz katılım sağlayacağınız etkinliğin zamanına en uygun şekilde gün sayısı verilebilecektir. Sadece bu süre 30 günü geçmemektedir.

 

ÖNEMLİ NOT: Rusya turist vizeleri tek ya da çift girişli bir vize türüdür. Fazlaca girişli çıkışlı vizeler, turist sebeple giden kişinin Rusya ve Rusya’ya komşu olan öteki ülkelere ya da geri dönüş yolunda Rus sınırlarını kullanacağı ülkelere yapacağının lüzumlu evraklarla kanıtlanmasıyla mümkün olabilmektedir. Gezgin olarak gidecek şahsın biletinde ya da acente tarafınca belirtilmiş olması gereklidir.  Çift girişli (2 girişli) Rusya vizesi ile Türkiye’den gezi eden şahıs, çift girişli vizesiyle ülkeye giriş yaptıktan sonrasında federal bölgelerde bulunan bir özek bölgeye geçer ve yeniden Rusya’ya dönüş yaparsa çift girişli vizesini kullanmış olur. Dolayısıyla çift girişli vizenin kullanım hakkı dolmuş olur.

Rusya Turist Vize için Lüzumlu Evraklar

Rusya turist vizesi başvuruları için aşağıdaki evrakların hazırlanması gerekmektedir. Rusya turist vizesi ile Rusya Federasyonu sınırları içinde en fazla 30 gün kalabilir en fazla 2 giriş yapabilirsiniz. Eğer birden fazla giriş yapacaksanız bunun gezi planınızda açıklaması gerekmektedir. Vize süresinin Rusya’dan uzatılması mümkün değildir.

 

Leave Comments