Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Kasım 29, 2018BY Admin ( 0 ) Comment

Rusya turist vize evrakları Rusya Konsolosluğu tarafınca güncellenebilmektedir. Vize Merkezi Rusya departmanını arayarak Rusya Turist vizesi için lüzumlu evrakların güncel listesini e-mail olarak talep ediniz. Evraklarınız hazırlayıp adresimize gönderdikten sonrasında Rusya vizesi işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştiriyoruz.

Rusya Turist Vize Iyi mi Alınır?

Rusya turist vizesi 1 ay süre ile en fazla 2 girişli olarak alabileceğiniz bir vize türüdür. Rusya turist vizesi ile Rusya Federasyonu sınırları içinde 30 gün özgür dolaşım hakkınız bulunmaktadır Vize kategorsinin adından anlaşılacağı benzer biçimde gezi amacınız turist olarak belirlenmiş olacaktır. Rusya turist vize başvurularında da Rusya’daki gezi acentesi yada tur operatöründen davetiye niteliği taşıyan Voucher’ın alınması gerekecektir. Vize Merkezi temsilcilerimizi voucher’ın temini ile ilgili olarak size destek olabilmektedirler.

Rusya Vizesi Gerekli Evraklar

Rusya vizesi için belirtilen evraklara ek olarak konsolosluğun ek evrak talepleri olabilmektedir. Düzgüsel şartlarda biyometrik informasyon ibrazı ve buluşma benzer biçimde uygulamaların olmadığı Rusya turist vize başvurularında istisnai durumlardan Rusya Konsolosluğu müracaat sahibini mülakata çağırabilir. Rusya turist vizesi Türk vatandaşları için kültürel etkinlikler, turist geziler yapmak için gezim amaçlı, belirli bir kısa dönem için Rusya’yı ziyarete gidecek olan kişilere verilmektedir.

Rusya gezgin vizesinin en fazla geçerli olabilecek gün sayısı 30 gündür. Rusya turist vizesi, Ticari görüşme, fuar ve açık artırmalara katılmak, herhangi bir tedavi yada imtihan durumu için izin verebilmektedir. Sadece bu benzer biçimde durumlarda seyahatin amacının belirtilmesi ehemmiyet arz etmektedir. Bunun yanı sıra turist vize alabilmek için ziyaret sebebi kategorisine hususi bir nedenle ziyaret eklenmelidir. Bu sayede turist vizeniz katılım sağlayacağınız etkinliğin zamanına en uygun şekilde gün sayısı verilebilecektir. Sadece bu süre 30 günü geçmemektedir.

Rusya Turistik Vizesi

ÖNEMLİ NOT: Rusya turist vizeleri tek ya da çift girişli bir vize türüdür. Fazlaca girişli çıkışlı vizeler, turist sebeple giden kişinin Rusya ve Rusya’ya komşu olan öteki ülkelere ya da geri dönüş yolunda Rus sınırlarını kullanacağı ülkelere yapacağının lüzumlu evraklarla kanıtlanmasıyla mümkün olabilmektedir. Gezgin olarak gidecek şahsın biletinde ya da acente tarafınca belirtilmiş olması gereklidir.  Çift girişli (2 girişli) Rusya vizesi ile Türkiye’den gezi eden şahıs, çift girişli vizesiyle ülkeye giriş yaptıktan sonrasında federal bölgelerde bulunan bir özek bölgeye geçer ve yeniden Rusya’ya dönüş yaparsa çift girişli vizesini kullanmış olur. Dolayısıyla çift girişli vizenin kullanım hakkı dolmuş olur.

Rusya Turist Vize için Lüzumlu Evraklar

Rusya turist vizesi başvuruları için aşağıdaki evrakların hazırlanması gerekmektedir. Rusya turist vizesi ile Rusya Federasyonu sınırları içinde en fazla 30 gün kalabilir en fazla 2 giriş yapabilirsiniz. Eğer birden fazla giriş yapacaksanız bunun gezi planınızda açıklaması gerekmektedir. Vize süresinin Rusya’dan uzatılması mümkün değildir.

1. Pasâport. Rusya seyahatiniz sonrası minimum 6 ay geçerli olması ihtiyaç duyulan pasaportunuzun vize etiketi işlenebilmesi için boş sayfalarını olması gerekmektedir. Pasaportunuz son 10 yıl içinde çıkarılmış olmalı ve biyometrik bilhassa taşımalıdır. T.C. pasaportunuzdaki bilgilerin kimlik bilgilerinizle uyumlu olması şarttır. Herhangi bir sebeple kimlik değişimi yaptıysanız pasaportunuzdaki bilgilerden ilkin kimlik bilgileriniz dikkate alınacağından yeni bir pasâport çıkartmanız gerekecektir.

2. Fotoğraf. Biyometrik özellikte olması ihtiyaç duyulan fotoğrafınız 35 x 45 mm ebatında olması Rus Konsolosluğu tarafınca talep edilmektedir. Dini sebepler haricinde kullanılan giysiler haricinde yüzün net olarak görülmesini engelleyecek her türlü unsurun olmaması, gözlüklü fotoğraflarda gözlük camlarının koyu olmaması öteki dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan unsurlardır.

3. Kimlik Fotokopisi. Kimliğinizi eğer yeni çıkarılmış bir kimlik değilse kimlikte kullandığınız fotoğrafı kullanmamanız gerekir. Ek olarak güncel olmayan, eski vize başvurularınızda kullandığınız fotoğraflar da kabul edilmemektedir.

4. Voucher. Rusya seyahatin acentesi yada tur operatörü tarafınca gönderilecek olan bu belge Rusya’ya turist amaçlı gezi edecek kişinin kabul onay evrakıdır. Rusya’daki tur operatöründen orijinal olarak gelmesi ihtiyaç duyulan voucher’ın iyi mi alınması gerektiğine dair bilgiyi ve desteği Vize Merkezi Rusya departmanımızı arayarak alabilirsiniz.

5. İkamet Belgesi. Bir tek Türkiye’deki yabancı uyruklulardan talep edilen ikamet belgesinin gezi sonrası 6 ay geçerli olması gerekmektedir. T.C. vatandaşlarının bu belgeyi sunmasına gerek kalmamıştır.

Hususi vize lüzumlu evraklar

Türk vatandaşlarının hususi vize başvurusu yapabilmeleri için aşağıdaki evrakları ibraz etmeleri gerekmektedir.

  • Minimum 6 ay geçerliliği olan, 2 tane boş sayfası bulunan pasâport.
  • 2 tane 3,5×4,5 santimetre ölçülerinden arka fonu beyaz fotoğraf.
  • Rusya vatandaşı tarafınca gönderilen, göçmenlik ofisinin onay verdiği davetiye,
  • Rusya vatandaşının ailesi yabancı ülke vatandaşıysa, Rusya vatandaşı aile üyesi tarafınca konsolosluğa hitaben yazılmış müracaat formu.
  • Rusya’da yasal olarak yaşamakta olan Türk vatandaşı tarafınca yakın aile üyelerini çağrı amacına istinaden yazılmış noter onaylı müracaat evrakı.
  • Vize müracaat sahibi tarafınca acil durumlar için meydana getirilen vize başvurularında hususi vize verilebilir, hastalık, bir yakının ölümü ya da öteki acil durumlar.
  • Hususi vize, oldukça yada tek giriş çıkışlı olmak suretiyle en fazla 90 gün süre ile verilir.

Vize Merkezi Rusya vizesi işlemlerinde deneyimli satın alan temsilcileriyle hizmet vermektedir. Rusya vizesi başvuruları şahsen kabul edilmekle beraber başvurularda şahsen bulunma zorunluluğu bulunmamaktadır. Rusya vizesi işlemlerinizi süre kaybetmeden yapmak Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak lüzumlu evrak listesini talep edin. Rusya vizesi için lüzumlu evraklar size mail olarak gönderilecektir. Evraklarınızı hazırladıktan sonrasında Vize Merkezi Rusya temsilcimize kargo yaparak yada elden ulaştırabilirsiniz. Rusya vizesi için lüzumlu evrakları içeren dosyanız bizlere ulaştıktan sonrasında var ise ek evraklar tespit edilir ve lüzumlu bildirim tarafınıza mail yada telefon ile yapılmaktadır.

Rusya Vize Ücreti

Rusya Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya turist vize işlemlerinde başvuruların sonuçlanma süresi 4 ila 7 iş günüdür sadece Rus Konsolosluğunun dinlence olduğu, kapalı olduğu günler bu süreye dahil edilmez. Ek olarak Rusya vizesi işlemlerinde tek yetkili makam Rus Konsolosluğu olduğundan vizenin çıkış süresini geciktirebilecek ek evrak talebi benzer biçimde durumlarda vize çıkış süresi de uzayabilmektedir. Vize Merkezi dosyanızı Rusya Federasyonunun belirlediği vize usullerine bakılırsa müracaat yapmanızda size destek olmaktadır.

Rusya vize işlemlerinde ekspres vize uygulaması Rusya’ya acil gezi etmesi ihtiyaç duyulan T.C. vatandaşlarına vizelerini 48 saat içinde almalarına olanak tanımaktadır. Rusya ekspres vize işlemleri hakkında detaylı informasyon almak ve derhal müracaat yapmak için Rusya Vize Merkezi departmanımızı arayın.

Rusya Turist Vize Tutarı

Rusya turist vize tutarı koşullara bakılırsa güncellenebildiğinden bu mevzuda güncel informasyon almak için lütfen davet merkezimizi arayın. Rusya’da kalacağınız süre ve talep ettiğiniz giriş sayısı vize tutarına tesir etmektedir. Rusya vize tutarı konsolosluk harç bedelleri, vize tutarı, davetiye alımı ve Vize Merkezi koordinasyon ücretlerini içermektedir. Vize Merkezi Rusya vizesi işlemlerinin takibini başından sonuna kadar yapmaktadır. Evraklarınız Rusya Federasyonunun belirlediği vize kriterlerine bakılırsa tarafımızdan değerlendirildikten sonrasında size lüzumlu tavsiyelerde bulunulur, başvurunuzu sağlamlaştıracak ölçütler bildirilir.

daha çok göster

Yükleniyor…

Leave Comments