Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Kasım 29, 2018BY Admin ( 0 ) Comment

Rusya transit vizesi için ihtiyaç duyulan evraklar Rusya Konsolosluğu tarafınca güncellenmektedir. Vize Merkezi’ni arayarak Rusya transit vizesi için istenen evrak listesini güncel halini e-posta vesilesiyle isteyebilirsiniz. İstenen evrakları hazırlayıp tarafımıza ulaştırmanız halinde Rusya transit vize işlemlerinizi sizin için gerçekleştirebilmekteyiz.

Rusya Transit Vizesi Iyi mi Alınır?

Rusya transit vizesinin tek girişli olması durumunda uçakla gezi edecek kişiler için geçerli olma süresi 3 gün, karayolu ya da trenle gezi edecekler için geçerli olma süresi averaj 10 gündür. Bu süreyi belirleyen faktörler, Rusya’ya olan gidiş ve dönüş biletinin geçerlilik süresi, gidilecek olan ülkeye yapılacak giriş zamanı ve alınan vizenin süresine bakılırsa belirlenir.

Rusya transit vizesi bir tek Rusya havalimanında kalma süresi 24 saati aşmamak koşuluyla almaya gerek olmayıp Rusya havalimanında yapılacak kalış süresi 24 saati aşması durumunda seyahatten ilkin Rusya transit vizesine müracaat yapılası gerekmektedir. Rus Federasyonu’ndan motorlu taşıt ya da ağır araçlarla geçiş meydana getirecek olan yabancıların ticari vizeleri, yolculuklarını tamamlayabilecekleri minimum mesafe hesaplanarak verilmektedir ve 10 günlük süreyi de geçmemektedir.

Rusya Transit Vize Ücreti

Çift giriş ve çıkışlı transit vizelerin geçerlilik zamanının bir ayın üstünde olmaması gereklidir. Rusya Federasyonu üstünden başka bir ülkeye geçmek isteyen ve gene Rusya Federasyon’u üstünden geri dönüş zamanları bir aydan uzun sürecek yabancılar ilk Rusya Federasyonu üstünden geçiş yapmak için tek girişi olan transit vize alınmalı, Rusya üstünden geçilerek gidilen ülkede tekrardan tek girişli transit vize alınarak geri dönüş yapılması gereklidir.

Rusya Federasyonu üstünden uçuş meydana getiren ve Rusya’da tayyare değiştirmesi gerekmeyen yabancılar için transit vizeye gereksinim yoktur.

Rusya’da tayyare değiştirerek internasyonal uçuş yapmayı planlayan yabancı ülke yolcuları, eğer Rusya’da aynı havalimanında tayyare değiştiriyorlarsa öteki ülkeye girişlerini kanıtlayacak evrak ve tayyare biletleri yanlarında olmakla beraber tayyare değişiklik süresi 24 saati aşmamak koşuluyla transit vizeye gereksinimleri bulunmamaktadır. Transit bölgeden çıkmak için transit vize alınması gereklidir.

Rusya Transit Vize

Rusya Transit Vize Tutarı

Rusya transit vizesi tutarı süre içinde değişim gösterebilmektedir. Transit vize tutarı müracaat sahibinin başvurduğu vize türüne, giriş sayısına bakılırsa değişmektedir.

Rusya transit vizesi için Vize Merkezi’ne meydana getirilen başvurularda Rusya Konsolosluğu’na ödenmesi lüzumlu olan müracaat tutarına ilave olarak servis tutarı ve hizmet bedeli de alınmaktadır. Konsolosluk Rusya vizesi ücretini vize başvurusunun işlemenin başlaması ve değerlendirmeye alınması için uygulamaktadır. Vizenin reddedilmesi durumunda vize müracaat tutarı iade edilmemektedir.

Rusya ticari vize tutarı koşullara bakılırsa güncellendiğinden dolayı bu konudaki güncel bilgilere ulaşmak için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Rusya Federasyonu’nda kalacağınız süre ve ihtiyacınız olan giriş sayısı vize ücretini belirlemede etkilidir.

Rusya transit vize tutarı; konsolosluk harç ücretleri, vize tutarı, davetiyenin temin edilmesi ve Vize Merkezi hizmet bedelini kapsamaktadır. Vize Merkezi Rusya ticari vizesi başvurularını başından sonunda kadar takip edip sonuçlandırmaktadır. Ihtiyaç duyulan evrakları Rusya Federasyonu’nun istemiş olduğu kriterlere bakılırsa hazırladıktan sonrasında tarafımıza ulaştırabilir, vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edebilmekteyiz.

Rusya Transit Vize Gerekli Evraklar

Rusya Transit Vize için Lüzumlu Evraklar

Rusya transit vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin aşağıda belirtilen evraklarla vize başvurusunda bulunmaları gereklidir.

  1. Vize müracaat formu
  2. Fotoğraf. 2 tane arka fonu beyaz, 3,5×4,5cm ebatlarında fotoğraf.
  3. Pasâport. 2 tane boş sayfası olmalıdır ve geçerlilik zamanı 6 aydan daha kısa olmamalıdır.
  4. Rusya’ya giriş çıkışta değişik ülkeler üstünden girilip değişik ülkelere geçiş yapılacaksa giriş çıkış yapılacak olan ülkelerin vizeleri pasaportta bulundurulmalıdır yada vizenin orijinali gösterilmeli fotokopisi vize müracaat sahibinin yanında bulunmalıdır.
  5. Rusya’ya giriş ve çıkış tarihlerini gösteren tayyare bileti. Tayyare ile giriş çıkış yapılıyorsa Rusya’ya giriş çıkış ve Rusya’dan sonrasında gidilecek ülkenin tayyare biletleri gösterilmek zorundadır.
  6. Türk vatandaşları için sıhhat sigortası mecburi olmamakla beraber tavsiye edilmektedir.

Rusya Federasyonu toprakları üstünden, varış noktası hava kanalıyla gezi eden yabancı bir yurttaş için transit vize, 3 günü geçmeyen bir süre için verilir. Rusya Federasyonu sınırları içinde hava kanalıyla direkt uçuş meydana getiren bir yabancı vatandaşın transit vize alması gerekmez.

Rusya ticari vizesinin averaj çıkış süresi 4-10 işgünüdür. Sadece Rusya Konsolosluğu’nun randevularının yoğun olması, ek evrak talep etmesi şeklinde durumlar söz mevzusu olduğunda vizenin onaylanma süresi uzayabilmektedir.

daha çok göster

Yükleniyor…

Leave Comments