Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Kasım 29, 2018BY Admin ( 0 ) Comment

Rusya ticari vize için lüzumlu evraklar Rusya Konsolosluğu tarafınca güncellenebilmektedir. Vize Merkezi Rusya departmanını arayarak Rusya Ticari vize evraklarının güncel listesini e-posta olarak talep ediniz. Evraklarınızı hazırlayıp şubelerimiz bölümünde yer edinen adresimize gönderdikten sonrasında Rusya ticari vize işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştiriyoruz.

Rusya Ticari Vize Başvurusu

Rusya ticari vize başvurularında, müracaat sahibinin konsoloslukta bizzat bulunma şartı yoktur. Vize Merkezi sizin adınıza müracaat sürecinin her aşamasını yönetecektir.

Tek yada çift girişli verilen Rusya ticari vizesi 90 gün geçerliliği olan bir vize türüdür. Bununla beraber oldukca girişli olarak 1 yıl süreyi kapsayacak şekilde de talep edilip alınabilmektedir. Rusya’daki ticari faaliyetinizin kapsam alanına gore Rusya ticari vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Örneği fuar yada etkinlik iştirakı süreklilik içermiyorsa tek yada çift girişli 90 gün geçerli vize için, eğer ticari faaliyetiniz Rusya’da şube açmak ortaklık oluşturmak ve benzeri daha uzun soluklu bir faaliyeti içeriyorsa 1 senelik oldukca girişli vize talebinde bulunmak doğru olacaktır. Rusya ticari vizesi 3 kategoriden oluşmaktadır:

3 Aylık Tek Girişli Vize: Rusya’ya ticari nedenler gezi yapmak isteyen Türk vatandaşlarına 1 kere giriş ve 1 kere çıkış hakkı tanımaktadır. Bu vize türü ile yapılacak olan seyahatlerde yine giriş yapılmak istenirse tekrardan bir Rusya vizesi başvurusu yapılması gerekecektir. Tek girişli vizeyle gezi zamanı süresince Rusya’da kalınabilmektedir. Fakat bu vakit 90 günü aşmamalıdır. 3 aylık tek girişli vize Rusya ticari vize kapsamı içinde bulunmaktadır.

3 Aylık İki Girişli Vize: Rusya’ya ticari faaliyette bulunmak için ziyaret edecek Türk vatandaşlarına bu vize türüyle 2 kere giriş ve 2 kere çıkış hakkı sağlanmaktadır. 2 girişli Rusya ticari vizesinin süresi en oldukca 90 günü kapsamaktadır. 3 aylık çift girişli vize Rusya ticari vize başvuruları için geçerli olmaktadır.

1 Senelik Oldukca girişli vize: Bu vize türü Rusya Federasyonu’nu ticari amaçla ziyaret etmek isteyen

Türk vatandaşlarına 2 kere ve fazlası için gezi etme izni sağlamaktadır. Bu oldukca girişli vize türü, Rusya’da her 180 gün için 90 günü geçmemek koşuluyla ülkede kalma imkanı sağlamaktadır. Rusya ticari vize başvuruları oldukca girişli vize kategorisinde olup 1 yıl olarak alınabilir.

Lütfen dikkat!: Oldukca girişli vizelerle Rusya sınırları içinde kalış süresi her 180 günlük süre zarfında 90 günü geçmemelidir.

Rusya Ticari Vize

Rusya Ticari Vize için Lüzumlu Evraklar

Rusya Federasyonuna iş faaliyeti, iş ziyareti, sektörel fuar iştirakı, konuşma yada seminer iştirakı, ticari etkinlik, ticari görüşme amacı ile giden şirket sahibi yada şirket çalışanları Rusya ticari vizesi alarak gezi etmeleri gerekmektedir. Rusya ticari vizesi başvuruları için aşağıdaki evrakların hazırlanması gerekmektedir.

1. Pasâport. Rusya ticari vize işlemleri için kullanılmanız ihtiyaç duyulan pasaportunuz son 10 yıl içinde alınmış olmalı ve Rusya’ya yaptığınız ticari amaçlı gezi sonrasında minimum 6 ay geçerli olmalıdır. Rusya ticari vizeleri daha uzun süreleri kapsama olasılığı taşımış olduğu için pasaportunuzun gezi sonrasında daha da uzun soluklu olması size yarar elde edecektir. Türkiye Cumhuriyeti pasaportlarının yurt haricinde hiçbir ülkede uzatılmasına dair bir prosedür yoktur.

2. Fotoğraflar. 3.5×4.5 santimetre ölçülerindeki fotoğrafınız beyaz fon üstünde olmalıdır ve daha önceli vize etiketlerinde kullanılmamış olmalıdır. Eğer pasaportunuz 6 aydan yeni değilse pasaportun kimlik bölümündeki fotoğrafınızın da kullanılmaması gerekir. Rusya vizesi için ihtiyaç duyulan tüm evraklarda olduğu şeklinde fotoğrafınızın da güncel ve yeni olması gerekmektedir.

3. Kimlik Fotokopisi. Kimliğinizdeki bilgiler ile pasaportunuzdaki kimlik bilgilerinizin tutarlı olması gerekmektedir.

4. Davetiye. Rusya’da ticari faaliyette bulunulacak şirketten alınması ihtiyaç duyulan davetiye Rusya Federasyonu Federal Göç İdari Şubesi tarafınca ve Rusya Dışişleri Bakanlığından onaylı olmalıdır. Davetiye örneğini aşağıda görebilirsiniz. Davetiyede Rusya’daki şirket yetkililerin detayları ve gezi içinde ne olduğu ve amacı açıklanmalıdır.

5. İkamet Belgesi. Yalnızca Türkiye’de Sürdürülebilinen hayat’ın yabancı uyruklulardan istenen ikamet belgesinin gezi sonrası 6 ay geçerli olması gerekmektedir. T.C. vatandaşlarının bu evrakı sunması lüzumlu değildir.

Rusya ticari vizesi belli bir süreyi kapsamaktadır ve vize süresinin uzatılma işlemi Rusya’daki makamlardan yapılamamaktadır. Rusya ticari vizesi emek verme vizesinden farklılık ihtiva eder. Emek verme her ne kadar ticari bir etkinlik olsa da ticari vize kapsamına girmez. Ticari vizeyi içeren amaçlar iş görüşmeleri, fuar, konuşma ve benzeri etkinlik iştirakı, iş ortaklığı içinde olan internasyonal şirket görüşmeleri yada etkinlik alanı birbirine yakın firmaların çalışan ve yöneticilerinin yurtdışındaki ticari faaliyetleriyle ilgili etkinlik ve görüşmeleri kapsar.

Rusya Dışişleri Bakanlığının onayını taşıması ihtiyaç duyulan Rusya Ticari Vize davetiyesi orijinal yada elektronik davetiye formatında olabilir. Rusya ticari vizesini oldukca girişli olarak alabilmek için Rusya Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak vize prosedür detaylarını öğrenebilirsiniz.

Rusya ticari vize davetiyesinin çıkış süresi 40 ila 45 günlük bir süre içinde gerçekleşir. Bundan dolayı ticari seyahatlerde gezi planınızın bu süreler göz önünde bulundurularak yapılması doğru olur. Bununla beraber Rusya ticari vize işlemlerinde, tıpkı turist vize işlemlerinde olduğu şeklinde ekspres vize başvurusu yapılabilmektedir. Sadece Rusya turist vize ile ülkeye giriş yaparak ticari faaliyette bulunulması Rusya ticari vizesinin doğru bir kullanımı değildir. Gezi amacınıza uygun vize türü ile Rusya Federasyonuna giriş yapmanız ve vizenin size tanımış olduğu haklar doğrultusunda vizenizi kullanmanız gerekmektedir. Gezi amacının belirlenmesi, vize talebinin iyi mi iletileceğine dair detaylı bilgiyi Rusya Vize Merkezi departmanımızı arayarak öğrenebileceğinizi şeklinde [email protected] adresimiz üstünden de bağlantı kurabilirsiniz.

Rusya Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Rusya ticari vize işlemleri 4-7 iş gününde sonuçlanmaktadır. Rusya Konsolosluğunun dinlence sebebiyle kapalı olduğu günler bu süreye dahil değildir. Ek olarak davetiyeniz olmadan müracaat yapamayacağınız için Rusya vize süresinin çıkış süresi olan 40-45 günlük süreni vize çıkış süresi ile bir ilgisi yoktur.

Rusya vizesinin sonucunu belirleyen tek yetkili kurum olan Rusya Konsolosluğu vizenin çıkış süresine de karar vermektedir. İstisnai durumlarda Rusya Konsolosluğu tarafınca mülakata çağrılabilirsiniz, bu biçim görüşme talepleri dosyanızın daha da detaylı incelendiğini gösterdiğinden vize çıkış süresi de bu kontrollerden dolayı uzayabilmektedir. Dosyanız Rusya Konsolosluğuna ulaştırıldıktan sonrasında çıkış süresi vize biriminin yetki alanına girer ve çıkış süresinin uzaması şeklinde beklenmedik durumlar Vize Merkezinden bağımsız olarak gelişmektedir. Sadece bu biçim durumlar ortaya çıktığında lütfen Vize Merkezi temsilcilerimizi mevzu hakkında bilgilendiriniz.

Rusya Ticari Tutarı 2018

Rusya ticari vize tutarı 2018 tutarı gezi amacı ve Rusya’da kalış sürelerine gore değişebilmektedir. Rusya ticari vizesi yukarıda belirtildiği suretiyle tek, çift yada oldukca girişli olarak alınabilmektedir. Rusya’ya talep edile giriş sayısı da vize tutarında farklılık yaratabilmektedir. Güncel Rusya vize tutarı 2018 bedellerini öğrenmek için lütfen Vize Merkezi Rusya departmanımızı arayınız.

Rusya vize tutarı konsolosluk harç bedeli ve Rusya Vize Merkezi koordinasyon bedellerini kapsamaktadır. Vize reddi durumunda bu bedellerin geri iadesi yapılmaktadır. Vize sonucuna kabul eden tek yetkili kurum olan Rus Konsolosluğu vizenin niteliğine (giriş sayısı, kalış süresi şeklinde) karar verme yetkisine de haizdir. Vize Merkezi sizin doğru evraklarla Rusya Federasyonunun belirlediği kriterler ölçüsünde müracaat yaparak ihtiyacınız olan Rusya ticari vizesini almanızda destek olmaktadır.

Yabancı Uyruklularun Rusya Ticari Vize Başvurusu

Türkiye’de Sürdürülebilinen hayat’ın ve sürekli yada süreli oturum izni olan vatandaşların yukarıda adı geçen Rusya vizesi için lüzumlu olan evraklara ikamet belgelerini eklemeleri şartı vardır. İkamet süresinin Rusya seyahati sonrasında minimum 6 ay olması gerekmektedir.

Türkiye’de Sürdürülebilinen hayat’ın Japonya, Arnavutluk, Cenup Afrika Cumhuriyeti, Şimal İrlanda ve İngiltere, Sierra Leone, Meksika, Yeni Zelanda, Birleşik Arap Emirlikleri, Ekvator Ginesi, Haiti, Suudi Arabistan, Bahreyn, Libya, Kore Cumhuriyeti, Umman, Makedonya, Venezuela, Mali, Lesotho, Mısır vatandaşlarının minimum 90 gün Türkiye sınırları içinde kesintisiz süreyle kalmış olmaları (ikamet iznine haiz olmaları) gerekmektedir. Ek olarak Etiyopya, Somali, Hindistan, İran, Çin, ırak, Şimal Kore, Vietnam Bangladeş, Afganistan, Cezayir, Gürcistan, Angola Pakistan, Nepal, Suriye, Ruanda, Nijerya vatandaşlarının sürekli ikamet izni ve benzeri evraklarla Rusya Ticari vize işlemlerini Türkiye’de gerçekleştirebileceklerdir.

Rusya Ticari Vize Davetiye Örneği

Rusya Ticari Vize

daha çok göster

Yükleniyor…

Leave Comments