Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Kasım 29, 2018BY Admin ( 0 ) Comment

Rusya konsolosluğu Rusya talebe vizesi için lüzumlu evraklar hakkında değişim yapabilmektedir. Lüzumlu evrakların güncel haline Vize Merkezi’nin Rusya Departmanını arayarak e-mail olarak size gönderilmesini isteyerek ulaşabilirsiniz.  Evraklarınızı hazırlayıp bizlere teslim ettikten sonrasında Rusya vizesi işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştiriyoruz.

Rusya Talebe Vizesi Iyi mi Alınır?

Rusya talebe vizesi averaj 10 iş gününde çıkan bir vizedir. İsminden de anlaşılacağı suretiyle talebe vizenizi veriliş amacına kullanmanız Rus yetkilileri tarafınca büyük ehemmiyet taşımaktadır. Eğitim vizesi başvuruları için Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi tarafınca hazırlanan resmi davetiyeyi almanız gerekmektedir ya da Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığının size talebe vizesi verilmesi ile ilgili sonucu olmalıdır. Vize Merkezi temsilcilerimiz ile iletişime geçerek ilgili durum hakkında daha çok informasyon vermekte olup davetiye almanız için de size destek olabilmektedirler.

Rusya Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Rus konsolosluğu belirtilen evrakların haricinde ek evrak isteyebilmektedir. Bununla beraber gerektiğinde Rus konsolosluğu lüzumlu görmesi halinde müracaat sahibini mülakata da çağırabilmektedir.

Vize Merkezi Rusya vizesi işlemlerinde deneyimli alan kişi temsilcileriyle hizmet vermektedir. Rusya vizesi şahsen başvurulabilmekle beraber başvurularda şahsen bulunmanız zorunluluğu değildir. Bireysel başvurularda meydana gelebilecek sorunlarla karşılaşmadan Rusya vizesi işlemlerinizin en kısa sürede gerçekleşmesi için Vize Merkezi temsilcilerimiz ile iletişime geçerek lüzumlu evrak listesini isteyin. Lüzumlu evrak sıralaması size mail kanalıyla gönderilecektir. Evraklarınızı bizlere teslim etmek için Vize Merkezi’ne gelebilir yada kargoyla Vize Merkezi’ne yollayabilirsiniz. Rusya vizesi için gönderdiğiniz evraklar bizlere ulaştıktan sonrasında ek evrakları getirmeniz gerekmesinin tespiti halinde sizle e-mail yada telefon kanalıyla iletişime geçilir.

Rusya Öğrenci Vizesi

Rusya Talebe Vizesi için Lüzumlu Evraklar

Rusya talebe vizesi için lüzumlu evraklar aşağıda sunulmuştur. Müracaat esnasında evrakların eksiksiz ve tam bir halde şekilde beyan edilmesi gerekmektedir.  Rusya Konsolosluğu evrak sıralamasında güncelleme yapabilmektedir. Güncel evrak listesini Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak isteyebilirsiniz.

1. Pasâport. Uzun soluklu eğitim için Rusya talebe vizesini alabilmeniz için pasaportunuzun minimum 1,5 yıl daha geçerlilik süresi olması gerekmektedir.  Vizenizin basılması için pasaportunuzda minimum 2 tane boş sayfa olması gerekmektedir.

2. Fotoğraf. Rusya talebe vizesi için sizden istenen fotoğraf biyometrik olup, istenen miktar  1 tanedir. Fotoğrafınız yüzünüzün önünü gösterir şekilde olmalı ve fotoğrafınızda yüzünüzü kapatan hiçbir şey olmamalıdır. Biyometrik fotoğrafınız 3,5 x 4,5 santimetre ebatlarında olmalıdır. Fotoğrafınızın fonu açık olmakla beraber bir tek beyaz renkte olmalıdır.

3. Müracaat Formu. Rus makamları müracaat formunuzdaki size ilişik tüm bilgilerin doğruluğuna büyük ehemmiyet vermektedir. Formdaki herhangi bir yanlış bilgilendirme yada yazılan bilgilerin verdiğiniz evraklarla uymaması halinde başvurunuz negatif sonuçlanabilmektedir. Vize Merkezi olarak formunuzu doğru şekilde doldurmanıza yardım edip formu doğru doldurabilmeniz için bizi arayınız.

4. Davetiye ya da Rusya Dışişleri Bakanlığına Ilişik Vize Sonucu. Rusya talebe vizesi için yapacağınız başvurunuzun gerçekleştirilebilmesi için davetiyenizin olması şarttır.  Yalnız Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi tarafınca hazırlanmış davetiyeler Rusya makamları tarafınca kabul görmektedir. Davetiye yerine göndereceğiniz başka bir seçenek ise Rusya’nın dışişleri bakanlığı tarafınca size vize verilmesi ile sonucuna ilişik bir belgedir. Davetiyenin verilme süresi 45 günü bulabilmektedir.  Vize Merkezi temsilcilerimiz ile iletişime geçmeniz halinde davetiye ve vize sonucuna hakkında daha çok informasyon alıp davetiyeyi daha kısa sürede almanız mümkün olabilmektedir.

5. Rusya Tayyare Bileti. Talebe vizesi için vize başvurunuzun kabul olabilmesi için Rusya için gidiş-dönüş tayyare biletiniz ile ilgili rezervasyonunuzun da olması gerekmektedir.

6. Sıhhat Raporu. Rusya’nın size talebe vizesi vermesi için başvurandan HIV virüsü bulunmadığına dair sıhhat raporu olmasını istemektedir.

7. Sıhhat sigortası. Gezi tarihlerini kapsayan, 30 bin Euro teminatlı gezi sıhhat sigortası.

Rusya Vize Ücreti

Türkiye’de Oturum İzni Olan Yabancıların Rusya Talebe Vizesi Başvurusu için Lüzumlu Evraklar

Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet izni olan yabancılar da Rusya talebe vizesine başvurabilme hakkına haizdir. Bunun için Rus konsolosluğu Türk vatandaşlarından istediği evrakları yabancı vatandaşlardan da istemekle beraber yabancı vatandaşlara yönelik ek evraklar da istemektedir. Talebe vizesi için istenen ek evraklar başvuranın uyruğuna nazaran değişmekte olup aşağıda belirtilmektedir:


 

Türkiye’deki İkamet İzni Belgesi

Bu belge  90 gün kesintisiz süreli Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet izni olan Venezuela, Arnavutluk, Haiti, Bahreyn, Mısır, İrlanda, Cenup Afrika Cumhuriyeti, Lesotho, Libya, Makedonya, Meksika, Mali, Yeni Zelanda, Umman, Birleşik Arap Emirlikleri, Cenup Kore, Suudi Arabistan, Birleşik Krallık, Japonya, Ekvator Ginesi ve Sierra Leone uyruklu vatandaşlar için istenmektedir. Bu vatandaşların Türkiye’de ikamet izni bulunduğunu kanıtlayan Talebe yada Emek verme İzni Belgesi,  Geçici Süreli İkamet İzin Belgesi benzer biçimde evrakları minimum 90 gün kalış süreli olmaları koşuluyla kabul edilir.


 

Türkiye’deki Sürekli İkamet İzni

Etiyopya, Ruanda, Gürcistan, Somali, Suriye, Çin, Hindistan, İran, Irak, Cezayir, Angola, Afganistan, Bangladeş, Vietnam, Şimal Kore, Nepal, Nijerya, Pakistan, Çad, Sri Lanka, vatandaşlarının ise Türkiye’de sürekli ikamet izni olduğuna dair  bir belgesini göstermesi gerekmektedir.

Gezi Sıhhat Sigortası

Rusya talebe vizesi için başvuran kişi Avrupa Birliği (AB) ülkesi vatandaşı ise Rusya Federasyonu sınırları içinde vize süresini kapsayan sigorta poliçesi olması gerekmektedir. Gezi sıhhat sigortasını Vize Merkezi olarak size yapabilmekte olup bunun için bizi arayınız.

Rusya Talebe Vizesinin Süresi Ne Kadar?

Rusya talebe vizesinin süresi 90 gün olmakla beraber tek girişli ya da iki girişli olarak verilebilmektedir.

Rusya Talebe Vizesini Uzatmak Mümkün Müdür?

Rusya talebe vizenizi uzatmanız mümkündür. Uzatılacak talebe vizenizin zamanı Rusya’daki yasalara uygun olarak imzalanan eğitim anlaşması süresi içinde olabilmektedir. Uzatılacak vize süreniz bir sonraki uzatım için 1 seneyi geçmeyecek şekilde düzenlenir. Uzatılacak vize oldukça girişli vize olmakta olup ikamet edip kayıt olduğunuz Rusya Federal Göç Şubesi tarafınca gerçekleştirilir.

Rusya Talebe Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya talebe vizesi için işlemler minimum 7 ile 10 iş günü sürmektedir. Rusya Konsolosluğu’nun dinlence olduğu ve kapalı olduğu günler bu süreyi içermez. Bunula beraber Rusya Konsolosluğu’nun vizenin çıkış süresini geciktirebilecek ek evrak istemesi benzer biçimde durumlarda vize çıkış süresi uzayabilmektedir. Vize Merkezi dosyanızı Rusya Federasyonu’nun belirlediği vize usullerine nazaran müracaat yapmanızda size destek olmaktadır.

Talebe vizesine acilen gerekseme duymanız halinde Rusya size 3 iş günü içinde vizenizi vermeye olanak sunmaktadır. Acil durumlar ile ilgili vize işlemleri hakkında detaylı informasyon almak ve derhal müracaat yapmak için Rusya Vize Merkezi departmanımızı arayın.

Rusya Talebe Vizesi Tutarı

Rusya talebe ziyareti vize tutarı hakkında zaman içinde değişmeler olabildiğinden vize ücretleri hakkında güncel informasyon almak için lütfen davet merkezimizi arayın. Vize tutarı başvurulan vize ile ilgili talep ettiğiniz giriş sayısına ve işlem süresine nazaran değişim göstermektedir. Rusya vize tutarı konsolosluk harç bedelleri, vize tutarı, davetiye alımı ve Vize Merkezi koordinasyon ücretlerini içermektedir. Vize Merkezi Rusya vizesi işlemlerini baştan sona kadar takip etmektedir. Evraklarınız Rusya Federasyonunun belirlediği vize kriterlerine nazaran tarafımızdan değerlendirildikten sonrasında size lüzumlu tavsiyelerde bulunulur, başvurunuzu sağlamlaştıracak ölçütler bildirilir.

daha çok göster

Yükleniyor…

Leave Comments