Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Kasım 29, 2018BY Admin ( 0 ) Comment

Rusya İnsani Vize Nedir? Iyi mi Alınır?

Rusya insani vizesi için Rusya Konsolosluğu’na bireysel başvuruda bulunulmasının yanı sıra Rusya vizesi için bireysel olarak başvuruda bulunulmasının zorunluluğu bulunmamaktadır. Rusya insani vizesini Vize Merkezi vasıtasıyla yapabiliriz. Rusya insanı vizesi müracaat evraklarınızı gönderip vize başvurunuzu Vize Merkezi vasıtasıyla yapmanız halinde başvurunuz sorunsuz, kolay ve süratli bir halde gerçekleşecektir. Rus insani vizesinin süresine, ülkeye giriş sayısına kabul eden makam Rusya Konsolosluğu’dur.

Rusya insani vize müracaat işlemleri için müracaat formundaki bilgilerin doğru olarak doldurulması önemlidir. Rusya Konsolosluğu vize müracaat formunda verilen bilgilerin doğruluğu mevzusunda duyarlı olup formda belirtilen hatalı informasyon vize başvurusu işleminin süresini uzatabilmekte ya da başvurunun ret ile sonuçlanmasına niçin olabilmektedir. Vize Merkezi vize müracaat formunu doğru olarak doldurmanıza destek olmaktadır. Rusya insani vizesi hakkında daha çok informasyon almak için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

Rusya insani vize gerekli evraklar

Rusya Konsolosluğu, tüm Rusya vizeleri için davetiye almanızı mecburi kılmaktadır. Bunun  yanı sıra Rusya Konsolosluğu her davetiyeyi kabul etmeyip Rusya’da bulunan yetkili makamlar tarafınca hazırlanmakta olan onaylanmış davetiyeli olan başvuruların vize müracaat işlemlerini yapmaktadır. Bu davetiyelerin içinde ne olduğu başvurulan vizenin tipine nazaran değişmekte olup Rusya’daki yetkili makamlar davetiyelerin bilhassa içeriğine oldukca dikkat etmektedirler. Lüzumlu davetiyeyi şahsen kendiniz almanız durumunda süre bir buçuk ay şeklinde bir zamanı bulabilmektedir. Vize Merkezi olarak davetiyeyi daha kısa sürede temin edebilmekteyiz. Rusya vizesi için ihtiyaç duyulan davetiyeyi kısa sürede temin edip Rusya Konsolosluğu’na verebilmeniz için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

Rusya İnsani Vize

Rusya vizesi için lüzumlu olan evrak sıralaması başvurulacak vizenin tipine nazaran değişmektedir. Bununla beraber hususi bir durum söz mevzusu olduğunda ya da müracaat sonrasında Rusya Konsolosluğu lüzumlu görürse ek evrak isteyebilmektedir. Bu durum vize müracaat işlemi sürecini uzatabilmektedir. Vize Merkezi temsilcilerinizi arayarak ihtiyacınız olan vize ve eğer var ise hususi durumla ilgili olarak size en iyi hizmeti sunacaklardır.

İnsan vize, Türk vatandaşları, yabancı ülke vatandaşları ve vatandaşlığı olmayanlara bilimsel niteliği olan gelişim, ilerleme ve yenilenme, kültürel ve sosyo-politik gelişim, spor etkinliklerinde vazife alma, dinsel aktiviteler ve insanı yardım amaçları için verilen bir vizedir.

Rusya İnsani vize, Rusya Federasyonu Göçmen Bürosu’nun, Rus Hükümeti’nin kurallarına bağlı kalınarak Rusya’da bir bilimsel niteliği olan kurum, Rusya Federasyon’u yada çağrı eden kurumun vereceği davetiye ile alınmaktadır. İnsani vize, tek ya da oldukca girişli, çıkışlı olarak 90 gün süreyle ya da oldukca girişli, çıkışlı olarak 1 yıl süreli verilmektedir.  Oldukça girişli ve çıkışlı standart insani vizeyle Rusya’ya 180 gün içinde en fazla 90 gün süre ile kalınabilir.

Rusya İnsani Vize için Lüzumlu Evraklar

İnsani vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin aşağıda belirtilen evraklarla beraber vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

  1. Vize müracaat Formu
  2. Rusya Federasyonu tarafınca onaylanmış ıslak imzalı davetiye.
  3. 2 tane arka fonu beyaz, boyutları 3,5×4,5cm ebatlarında fotoğraf.
  4. Pasâport: 2 tane boş sayfası olmalıdır ve geçerlilik zamanı 6 aydan daha kısa olmamalıdır.
  5. Davetli olarak gidecek vize müracaat sahibini çağrı eden kurumun orijinal başvurusu.
  6. Türk vatandaşları için sıhhat sigortası mecburi olmamakla beraber tavsiye edilmektedir.
  7. İkametgah belgesi.
  8. T.C. vatandaşı olmayan kişiler için T.C. tarafınca verilmiş ikamet belgesini göstermeleri gereklidir.

Rusya insani vizesi tutarı vakit içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Vize tutarı müracaat sahibinin başvurduğu vize türüne, giriş sayısına nazaran değişmektedir. Rusya vizesi için Vize Merkezi’ne meydana getirilen başvurularda Rusya Konsolosluğu’na ödenmesi lüzumlu olan müracaat tutarının yanı sıra servis tutarı ve hizmet bedeli de istenmektedir. Konsolosluk Rusya vizesi ücretini vize başvurusunun işleme konması ve değerlendirmeye alınması için uygular. Vizenin reddedilmesi halinde vize müracaat tutarı iade edilmemektedir.

Rusya insani vizesinin averaj çıkış süresi 4-10 işgünüdür. Sadece Rusya Konsolosluğu’nun randevularının yoğun olması, ek evrak talep etmesi şeklinde durumlar söz mevzusu olduğunda vizenin onaylanma süresi uzayabilmektedir.

daha çok göster

Yükleniyor…

Leave Comments