Ekim 29, 2018BY Admin ( 0 ) Comment

Rusya çalışma  vizesi, ticari vize başvurusundan kategori olarak farklı  olup müracaat sahibine Rusya devletlerinde çalışma  hakkı tanımaktadır. Kısacası ”Work Permit ”izni olup, onaylanan çalışma  vizeleri üzerinde WP ibaresi ya da  РАБОТА ПО НАЙМУ ibaresi yer almaktadır.

Rusya emek harcama vizesinin süresi çağrı süresine ve projenin uzunluğuna nazaran değişmektedir.Minimum 90 günlük tek girişli olarak onaylanmaktadır.

Türk vatandaşları, diger ülke vatandaşları ve hiçbir vatandaşlığı olmayan yabancılar Rusya Federasyonu’dan çalışma vizesi almak için Rusya Federasyonu Göçmen Bürosu’ndan davetiye temin etmelidirler. Vizenin uzatılması da bu kuruma bağlıdır.

Vizenin uzunluğu meydana getirilen iş yada servis antlaşmasına bağlı olarak Rusya Federasyonu tarafınca belirlenir.

Rusya Federasyonu’na 90 gün süreli çalışmak amacıyla gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti ve diğer  ülke vatandaşlarının ‘Rusya Çalışma  Vizesine’ müracaat yapması gerekmektedir. Rusya Çalışma Vizesine müracaat yapmak isteyen kişilerin Rusya Federasyonu Göçmen Bürosu tarafınca düzenlenen davetiyeye gereksinimleri vardır. Rusya çalışma vizesi davetiye örneğini sayfamızın devamında bulabilirsiniz. Çalışma Vizesi 90 gün süreli ve tek girişli olarak verilmektedir. Sadece müracaat sahibi yüksek yetenekli bir uzman ise vize süresi daha uzun olabilir.

Rusya çalışma vizesi-Rusya işçi vizesi kalış süresi 3 ay tek girişten – 3 yıl oldukça girişe kadar periyodlar halinde alınan çağrı süresi kadar kalış ve resmi emek harcama izini sağlamaktadır. Emek harcama vizesi ve İşçi vizelerinin üstünde РАБОТА ПО НАЙМУ ibaresi yer almalıdır.

Müracaat sahibi Rusya’daki Göçmen Bürosu’na başvurarak emek harcama vizesinin süresini uzatabilmektedir. Rusya Çalışma Vizesinin süresinin uzunluğu, Teklif edilen  iş süresine bağlı olarak Rusya Federasyonu tarafınca belirlenecektir.

Çalışma  vizesi başvurularıyla ilgili karar mercii   Rusya Büyükelçiliği’ ve İstanbul Başkonsolosluğudur. Bu temsilciliklerdeki vize yetkilileri değerlendirme yaparken müracaat sahibinden ek evrak isteyebilir ya da karşı karşıya görüşmeye çağırabilir. Bu şekilde bir durumda vize işlem süresinin uzayacağını unutmayınız.

Yazımızın devamında Rusya çalışma vizesi, istenen  evraklar ve davetiye formatı hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz 2018 güncel evrak sıralaması ve vize prosedürü hakkında bilgi almak isterseniz [email protected] adresine mail göndererek merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Eğer Türkiye yada başka bir ülke vatandaşı değilseniz, Rusya Vize Merkezi davet merkezini arayarak ödemeniz gereken ücret miktarını danışabilirsiniz.

Türkiye yada başka bir ülke vatandaşı olmayan bireylerin vize ücretleri ve işlem süreleri Rusya Federasyonu Konsoloslugu tarafınca belirlenmektedir.

Uyarı – Vizenizde değişiklik yada geçirme yapmadan önce lütfen detaylı bilgi almak için Yardım Hattı’mızı arayarak prosedürler, gerekli  belgeler ve ihtiyaç duyulan süre  ile ilgili bilgi alınız.

Rusya  çalışma vizesi  ücreti,gerekli evraklar ve vize randevusu için

İrtibat :0312 417 17 31 

Mobil: 0533 601 59 56

 

Leave Comments