Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Kasım 29, 2018BY Admin ( 0 ) Comment

Rusya Federasyonu, diplomatik pasâport dışındaki resmi pasâport sahibi Türk vatandaşlarına vize prosedürü uygulamaktadır. Bu nedenler T.C. pasâport tiplerine haiz Türk vatandaşları Rusya’ya olan seyahatin süresi ve amacı fark etmeksizin seyahatlerinden ilkin vize almaları zorunludur. Rusya emek verme vizesi için lüzumlu evraklar Rusya Konsolosluğu tarafınca değişim gösterebilmektedir. Vize Merkezi temsilcilerini arayarak Rusya emek verme vizesi için lüzumlu olan evrak listesinin güncel halini isteyebilirsiniz.

Rusya Emek verme Vizesi Iyi mi Alınır?

Rusya emek verme vizesi için lüzumlu olan evraklar Rusya Konsolosluğu tarafınca değişim gösterebilmektedir. Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak Rusya emek verme vizesi için lüzumlu olan güncel evrak listesini e-mail kanalıyla tarafınıza gönderilmesini isteyebilirsiniz. Emek verme vizesi için lüzumlu olan belgeleri hazırlayıp kargo ile tarafımıza gönderdiğiniz takdirde vize müracaat işlemlerinizi sizin adına yapabilmekteyiz. Rusya emek verme vizesi başvurusunda, vize müracaat sahibinin Rusya Konsolosluğu’nda şahsen olmasına gerek kalmamıştır. Vize Merkezi olarak sizin için vize başvurunuzu takip edebilmekteyiz.

Rusya Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Rusya Federasyonu ile Türkiye içinde olan 30 günü aşmamak şartıyla iki ülke içinde olan vizesiz olarak gezi etme hakkı veren antak kalma 1 Ocak 2016 yılından itibaren Rusya Federasyonu tarafınca durdurulmuştur. Bu karar hala yürürlükte olup Umuma mahsus, Hizmet ve Hususi pasâport sahibi Türk vatandaşları Rusya vizesi almak zorundadır. Bir tek Diplomatik pasâport sahibi Türk vatandaşları 90 günü aşmamak koşuluyla Rusya’ya yapacakları seyahatte vize almalarına gerek bulunmamaktadır. Rusya emek verme vizesi pasaporta işlenen bir vize tipidir.

Rusya emek verme vizesi için pasaportun minimum 6 ay geçerlilik süresi ve 2 tane boş sayfasının bulunması gerekmektedir. Rusya emek verme vizesi için müracaat formundaki bilgilerin doğru olarak doldurulması fazlaca önemlidir. Rusya Konsolosluğu emek verme vizesi müracaat formunda belirtilen bilgilerin doğru olması mevzusunda fazlaca kırılgan olup müracaat formunda yazılmış olan yanlış bilgiler Rusya emek verme vizesi müracaat sürecini uzatabilmekte ya da başvurunun ret ile sonuçlanmasına niçin olabilmektedir. Vize Merkezi olarak Rusya emek verme vizesi müracaat formunu doğru ve eksiksiz olarak doldurmanızda destek olmaktayız.

Rusya Konsolosluğu, tüm Rusya vize tipleri için davetiye alınmasını mecburi tutmaktadır. Rusya Konsolosluğu her davetiyeyi kabul etmeyip yalnızca Rusya’daki yetki verilen makamlar tarafınca hazırlanmış ve onaylanmış davetiyeleri olan şahısların vize başvurularını kabul etmektedir. Davetiye, başvurulan vizenin türüne gore değişkenlik gösterip Rusya’da bulunan yetkili makamlar davetiyenin içeriğine ehemmiyet vermektedirler. Emek verme vizesi için davetiye için şahsen müracaat yapmanız durumunda bir buçuk ay şeklinde sürede davetiyeyi temin edebilirsiniz. Vize Merkezi olarak davetiyeyi daha kısa bir sürede temin edebilmekteyiz. Davetiyeyi kısa zamanda temin edip Rusya Konsolosluğu’na verebilmek için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Rusya Çalışma Vizesi

Rusya’da etkinlik gösteren firmalar belirli sayıda Türk vatandaşını iş dolayısıyla istihdam etmektedirler. T.C. vatandaşlarının Rusya’da çalışabilmeleri için emek verme vizesi için müracaat yapmaları gerekmektedir. Vize müracaat işlemi Rusya’da çalışacakları şirket ile beraber yürütmeleri gereklidir. 

Rusya emek verme vizesi; 3 aylık 1 girişli, 3 aylık 2 girişli ve 1 senelik fazlaca girişli olarak alınabilmektedir.

Rusya emek verme vizesi her ne kadar ticari bir etkinlik şeklinde görünse de ticari vize kapsamına girmemektedir. Ticari vizeyi içeren amaçlar fuar, konuşma, iş görüşmeleri, etkinlik, internasyonal şirket görüşmeleri ya da etkinlik alanı birbirlerine yakın şirketlerin çalışan ve yöneticilerinin yurtdışındaki ticari görüşmeleriyle ilgili etkinlikleri kapsamaktadır.

Türk vatandaşları, Rusya Federasyonu’ndan emek verme vizesi almak için Rusya Federasyonu Göçmen Bürosu’ndan davetiye almalıdırlar. Emek verme vizesinin uzatılması gene Rusya Göçmen Bürosu’nun inisiyatifindedir. Emek verme vizesinin süresi meydana getirilen işe ya da anlaşmaya bağlı olarak Rusya Federasyonu tarafınca belirlenmektedir. Rusya emek verme vizesi standart tek girişli, çift girişli yada fazlaca girişli olarak alınabilmektedir. Hususi bir durum olması halinde ya da müracaat sonrasında Rusya Konsolosluğu’nun lüzumlu görmesi durumunda ek belge isteyebilmektedir.

Rusya Vize Ücreti

Rusya Emek verme Vizesi Tutarı

Rusya emek verme vizesi tutarı zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir.  Rusya emek verme vizesi için Vize Merkezi’ne meydana getirilen başvurularda Rus Konsolosluğu’na ödenmesi ihtiyaç duyulan vize müracaat tutarının yanı sıra servis tutarı ve hizmet bedeli istenmektedir. Konsolosluk, Rusya emek verme vizesi ücretini başvurunun işleme alınabilmesi ve değerlendirilmesi için talep etmektedir. Bu yüzden güncel olan Rusya emek verme vizesi tutarı hakkında daha çok informasyon almak için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Rusya Konsolosluğu harç bedelleri müracaat sahibinin dosyasının konsolosluğa gönderilmesinden ilkin ödenmekte ve vizenin reddedilmesi halinde iade edilmemektedir. Rusya emek verme vizesi için evraklarınız tarafımıza ulaşmadan ilkin bir ödeme yapmanıza gerek kalmamıştır. Vize müracaat belgelerinizi içeren dosya tarafımıza ulaştıktan ve işleme konulduktan sonrasında Rusya emek verme vizesi tutarıni ödeyebilirsiniz. Rusya turist vize tutarı koşullara gore güncellenebildiğinden bu mevzuda güncel informasyon almak için lütfen davet merkezimizi arayın. Rusya’da kalacağınız süre ve talep ettiğiniz giriş sayısı vize tutarına tesir etmektedir.

Rusya Emek verme Vizesi için Lüzumlu Evraklar

Rusya emek verme vizesi için aşağıda bulunan evrakların hazırlanması gereklidir. Konsolosluk evrak sıralamasında güncelleme yapabilmektedir. Güncel evrak sıralaması için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayınız. Rusya Konsolosluğu evrakların tam ve eksiksiz bir halde hazırlanmasını talep etmektedir. Tamamlanmamış, hatalı ve yanlış evraklarla meydana getirilen vize başvuruları konsolosluk tarafınca reddedilmektedir. Rusya emek verme vizesi için evrakların doğru hazırlanması ehemmiyet arz etmektedir. Vize Merkezi vize başvurunuzda evraklarınızın tam ve doğru bir halde hazırlanmasına destek olmaktadır.

1. Vize müracaat formu. Dikkatli tam ve eksiksiz bir halde doldurulmuş ve imzalanmış vize müracaat formu.

2. Pasâport. Minimum 6 geçerliliği ve 2 sayfası boş olan pasâport. (Noter tasdikli ve Rusça çevirisi olmalıdır)

3. Davetiye. Rusya Federasyonu tarafınca onaylanmış ıslak imzalı davetiye.

4. Fotoğraf. 2 tane arka fonu beyaz 3,5×4,5cm ebatlarında fotoğraf. Fotoğrafın güncel ve yeni olması gereklidir.

5. Mezuniyet belgesi. Apostil ile tasdiklenmiş mezuniyet belgesi fotokopisi (Rusya’da noterden onaylı)

6. Sıhhat sigortası mecburi değildir sadece tavsiye edilmektedir.

7. Oturum kartı. Yabancı uyruklu vatandaşlar için TC ikamet izni (Aslı olmalı)

Rusya emek verme vizesi fazlaca girişli alınması lüzumlu olan bir vize tipidir. Emek verme vizesi 90 gün ile 3 yıl vakit aralığında değişebilmektedir.  Davetiye başvurusu ise emek verme izni başvurusunun peşinden yapılmaktadır. Davetiyenin çıkış süresi 7-10 iş günüdür. Fakat davetiyenin süresi 3 aylık bir zamanı kapsamaktadır ve bu davetiyle tek giriş hakkı verilmektedir. Emek verme vizesi ile Rusya’da ikamet ediliyorsa firmanın davetiyesine gerek bulunmamaktadır.

Rusya emek verme izni başvurusunun peşinden çıkan emek verme kartının alınması 3 aylık bir süreyi kapsamaktadır. Tek girişli davetiye ile Rus Konsolosluğu’na müracaat sonucu alınır. Fakat bu süreç Rusya’ya giriş yapıldıktan sonrasında uzayabilme ihtimali vardır.

Rus Konsolosluğu’nun randevularının yoğun olması yada ek evrak talebi şeklinde durumlar söz mevzusu olduğunda vizenin çıkış süresi uzamaktadır. Bu yüzden Rusya emek verme vizesini planladığınız seyahatin gidiş tarihinden minimum 2 hafta öncesinden müracaat yapmanız tavsiye edilmektedir.

Vize müracaat işlem süresi Rus Konsolosluğu’nun talebine gore değişkenlik izah edebilir. Acil durumlar için vize müracaat işlemleri hızlandırabilmektedir. Bu şeklinde acil durumlar için süre 3 iş günü yada daha kısa bir vakit olabilmektedir.

daha çok göster

Yükleniyor…

Leave Comments