Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Kasım 29, 2018BY Admin ( 0 ) Comment

Rusya Konsolosluğu Rusya aile ziyareti vizesi için lüzumlu evraklar hakkında değişim yapabilmektedir. Lüzumlu evrakların güncel haline Vize Merkezi’nin Rusya Departmanını arayıp e-mail olarak size gönderilmesini isteyerek ulaşabilirsiniz.  Evraklarınızı hazırlayıp bizlere teslim ettikten sonrasında Rusya vizesi işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştiriyoruz

Rusya Aile Ziyareti Vizesi Iyi mi Alınır?

Rusya aile ziyareti vizesi averaj 10 iş gününde çıkan bir vizedir. İsminden anlaşılacağı benzer biçimde aile bağlarınızı kanıtlayan ve seyahatinizin amacını gösteren belgelerinizin olması ehemmiyet taşımaktadır. Aile ziyareti başvuruları için Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi yada Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı’ndan resmi davetiye almanız ya da yazılı Rusya’daki yakınınız tarafınca sunulan beyanınızın olması gerekmektedir. Vize Merkezi temsilcilerimiz yazılı beyan ile ilgili detaylı informasyon ve resmi davetiyenin temini hakkında size destek olabilmektedirler.

Rusya Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Rus konsolosluğu belirtilen evrakların haricinde ek evrak isteyebilmektedir. Bununla beraber gerektiğinde Rus konsolosluğu müracaat sahibini mülakata da çağırabilmektedir.

Vize Merkezi Rusya vizesi işlemlerinde deneyimli alan kişi temsilcileriyle hizmet vermektedir. Rusya vizesi şahsen başvurulabilmekle beraber başvurularda şahsen bulunmanız zorunluluğu değildir. Bireysel başvurularda meydana gelebilecek sorunlarla karşılaşmadan Rusya vizesi işlemlerinizin en kısa sürede gerçekleşmesi için Vize Merkezi temsilcilerimiz ile iletişime geçerek lüzumlu evrak listesini isteyin. Lüzumlu evrak sıralaması size mail kanalıyla gönderilecektir. Evraklarınızı bizlere teslim etmek için Vize Merkezi’ne gelebilir yada kargoyla Vize Merkezi’ne yollayabilirsiniz. Rusya vizesi için gönderdiğiniz evraklar bizlere ulaştıktan sonrasında ek evrakları getirmenizin gerekmesi tespit edilir ise bu durum e-mail yada telefon ile size bildirilir.

Rusya Aile Ziyareti Vizesi

Hususi Durumlar için Verilen Rusya Ziyaret Vizesi

Yakınınızın tedavisi, ağır hastalığı yada ölümü olması durumunda da Rusya için vize almanız mümkün olmaktadır. Bunun için ziyaret edilecek kişinin desteğe ihtiyacı olduğuna ilişkin Rus sıhhat makamlarından alınan belge yada yakınızın vefatını bildiren internasyonal telgraf benzer biçimde yakınınızın durumunu kanıtlayan evraklarınızın olması gerekmektedir. Durumunuzla ilgili hususi detayları Vize Merkezi’ndeki temsilcilerimizle paylaşmanız halinde temsilcilerimiz size destek olup ziyaret vizesi hakkında çözüm üreteceklerdir.

Rusya Aile Ziyaret Vizesi İçin Lüzumlu Evraklar

1. Pasâport. Rusya aile vizesi için pasaportunuzun minimum 6 ay daha geçerlilik süresi olması gerekmektedir.  Vizenizin basılması için pasaportunuzda minimum 2 tane boş sayfa olması gerekmektedir.

2. Fotoğraf. Rusya Aile Ziyareti Vizesi için sizden istenen fotoğraf biyometrik olup, istenen miktar  1 tanedir. Fotoğrafınız yüzünüzün önünü gösterir şekilde olmalı ve fotoğrafınızda yüzünüzü kapatan hiçbir şey olmamalıdır. Biyometrik fotoğrafınız 3,5 x 4,5 santimetre ebatlarında olmalıdır. Fotoğrafınızın fonu açık olmakla beraber yalnız beyaz renkte olmalıdır.

3. Rusya Vize Müracaat Formu. Rus makamları müracaat formunuzdaki size ilişkin tüm bilgilerin doğruluğuna büyük ehemmiyet vermektedir. Formdaki herhangi bir yanlış bilgilendirme yada yazılan bilgilerin verdiğiniz evraklarla uymaması halinde başvurunuz negatif sonuçlanabilmektedir. Vize Merkezi olarak formunuzu doğru şekilde doldurmanıza yardım edip formu doğru doldurabilmeniz için bizi arayınız.

4. Davetiye ya da Yazılı Beyan Aile ziyareti vize başvurunuzun gerçekleştirilebilmesi için davetiyenizin olması şarttır.  Bir tek Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi yada Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı’ndan alınmış resmi davetiye Rusya makamları tarafınca kabul görmektedir. Davetiyenin verilme süresi 45 günü bulabilmektedir.  Vize Merkezi temsilcilerimiz ile iletişime geçmeniz halinde davetiye hakkında daha çok informasyon alıp davetiyeyi daha kısa sürede almanız mümkün olabilmektedir. Rusya’ya aile ziyareti vizesi başvurusu için davetiye yerine sunulabilecek başka bir seçenek ise Rusya vatandaşı tarafınca Rus konsolosluğu yöneticisi adına sunulan  vatandaşın yabancı uyruklu aile fertleri ile beraber Rusya’ya girişi için sunulan yazılı beyanıdır. Bu durumda müracaat esnasında sunulması için ihtiyaç duyulan ek belgeler ise başvuranın Rus pasaportunun aslı ve fotokopisi, Rus iç pasaportunun aslı ve fotokopisi, yabancı vatandaşın başvuran ile ilişki derecesini gösteren belgedir. Belgeler hakkında daha çok informasyon edinebilmek için Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

5. Rusya Tayyare Bileti. Aile ziyareti için vize başvurunuzun kabul olabilmesi için Rusya için gidiş-dönüş tayyare biletinizin de olması gerekmektedir.

6. Oturum İzni. Yabancı uyruklu vatandaşlar için TC ikamet izni (Aslı olmalı)

Rusya Vize Ücreti

Rusya Aile Ziyareti Vizesinin Süresi Ne Kadardır?

Rusya aile ziyareti vizesinin süresi 30 gün olmakla beraber tek girişli ya da iki girişli olarak verilebilmektedir.

Rusya Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya aile ziyaret vizesi için meydana getirilen işlemlerin süresi minimum 7 ile 10 iş gününü bulmaktadır. Rusya Konsolosluğu’nun dinlence olduğu ve kapalı olduğu günler bu süreyi içermez. Bunula beraber Rusya Konsolosluğu’nun vizenin çıkış süresini geciktirebilecek ek evrak istemesi benzer biçimde durumlarında da vize çıkış süresi uzayabilmektedir. Vize Merkezi dosyanızı Rusya Federasyonu’nun belirlediği vize usullerine bakılırsa müracaat yapmanızda size destek olmaktadır.

Ziyaret için acilen Rusya’ya gezi etmeniz gerektiğinde yetkili Rus makamları başvuranlara 3 iş günü içinde vizelerini vermeye olanak sunmaktadır. Acil durumlar ile ilgili vize işlemleri hakkında detaylı informasyon almak ve derhal müracaat yapmak için Rusya Vize Merkezi departmanımızı arayın.

Rusya Aile Ziyareti Vize Tutarı

Rusya’daki aile ziyareti için uygulanan vize ücretlerinde bazen değişmeler olabildiğinden vize ücretleri hakkında güncel informasyon almak için lütfen davet merkezimizi arayın. Vize tutarı başvurulan vize ile ilgili talep ettiğiniz giriş sayısına ve işlem süresine bakılırsa değişim göstermektedir.

Rusya vize tutarı konsolosluk harç bedelleri, vize tutarı, davetiye alımı ve Vize Merkezi koordinasyon ücretlerini içermektedir. Vize Merkezi Rusya vizesi işlemlerini baştan sona kadar takip etmektedir. Evraklarınız Rusya Federasyonunun belirlediği vize kriterlerine bakılırsa tarafımızdan değerlendirildikten sonrasında size lüzumlu tavsiyelerde bulunulur, başvurunuzu sağlamlaştıracak ölçütler bildirilir.

daha çok göster

Yükleniyor…

Leave Comments