Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Aralık 14, 2018BY Admin ( 0 ) Comment

L. Mustafaoglu
06/03/18, 17:16


Merhaba, benim annem ve babam Rus vatandaşı, ben Türkiye İstanbul doğumluyum ve 21 yaşındayım, vatandaşlık için müracaat adımları nedir?

Rusya aile birleşimi

Merhaba, Rusya vatandaşı anne yada babası olan Türk vatandaşlarının Rusya aile birleşimi kanalıyla oturum izni alıp yaşamaları mümkündür. Fakat Rusya’da aile birleşiminin gerçekleşebilmesi için hem Türkiye’de hem de Rusya’da yapılması gerekenler vardır. Rusya, devlet tarafınca belirlenen saptanca içinde oturum izni vermektedir. Rusya’da aile birleşimi için verilen Rusya oturum iznini alma imkanınız var ise ilk olarak geçici oturma izni verilmektedir. Sürekli oturum izni sadece belirli bir süre Rusya’da yaşanılması durumunda verilmektedir. Rusya’da evlilik ya da aile birleşimi için Türkiye’de direkt uzun soluklu oturum izni alınması mümkün olmayıp Rusya’ya resmi giriş yapıldıktan sonrasında Rusya’nın göç bürosuna uzun soluklu oturum izni başvurusu yapılmalıdır. Dolayısıyla Rusya’da aile birleşimi kanalıyla oturum izni alınabilmesi için ilk olarak Türkiye’deki Rusya Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunulması gereklidir.

Rusya’da aile birleşimi yoluya verilen oturum izni almak için Türkiye’deki lüzumlu işlemleri yaptıktan ve Rusya’ya giriş yaptıktan sonrasında aile birleşimi oturum iznini almak için Ruısya’daki göç bürosunca belirlenen ihtiyaç duyulan evrakları hazırlayıp ikamet ettiüğiniz yerdeki Rusya Federal Gön Bürosu’na oturum izni için başvuruda bulunulması gereklidir. Göç bürosu, aile birleşimi için verilen oturum izni başvurunuzu pozitif yönde sonuçlandırdığı takdirde ilk olarak geçici oturum izni verir. Aile birleşimi için verilecek Rusya oturum izninin süresi 3 senedir. Her 3 yılda bir oturum izni süresinin yenilenmesi gereklidir.

Leave Comments