Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Şubat 13, 2019BY Admin ( 0 ) Comment

                                          İRLANDA VİZESİ

İrlanda ülkesi,  iki değişik yönetimden oluştuğu için  Şimal İrlanda  ve İrlanda Cumhuriyeti ( Cenup İrlanda) vize prosedürleri ve uygulamaları aynı  ülke içinde farklılık göstermektedir. Şimal İrlanda başkenti Belfast olan direkt Birleşik Krallık ülkesine bağlıdır ve İngiltere vizesi ile giriş yapılabilir.İrlanda Cumhuriyetinin  başkenti Dublin olup vize  yönetmeliği   bağımsız olup İrlanda Cumhuriyeti vizesi geçerlidir. İrlanda vizesi, İngiltere’ye geçiş hakkı tanımamaktadır.

İngiltere Vizesi ile İrlanda’ya girme şartları aşağıdaki gibidir ;

  1. Visa Waiver Programı olarak Türk vatandaşlarının da  yaralandığı kapsamda 2021 yılına kadar  belli ülke vatandaşları İngiltere vizesi ile İrlanda’ya giriş sağlayabilmektedir.
  2.  Vizenin 180 gün C tipi olması gerekmektedir.
  3. İlk ilkin alınan vize ile İngiltere’ye giriş yapılması daha sonrasında ise  İrlanda’ya giriş yapılması şartı bulunmaktadır. Türkiye’ye dönmeden İngiltere üstünden İrlanda girişi sağlamak mümkündür.
  4. İrlanda’ya yapılacak seyahatin 90 günden fazla olmaması şartı bulunmaktadır. Her nekadar  İngiltere vizesi 6 aylık kapsamda onaylanmış olsa da İrlanda’da  kalış süresi 90 günden fazla değildir.

İrlanda Vizesinin net anlaşılması için  aşağıdaki  tabloya göz atmanızı tavsiye  ederiz.

İrlanda Vizesi ile İngiltere’ye Gidilir mi ? HAYIR
İngiltere Vizesi İle İrlanda’ya Gidilir mi ? EVET 2021 Yılına kadar
İrlanda’ya Schengen Vizesi ile Gidilir mi ? HAYIR
İrlanda Vizesi ile Hangi Ülkelere Gezi Edilir ? İRLANDA

İrlanda Vizesi Hakkında Açıklamalar Kısmı ;

İrlanda Büyükelçiliği ve Konsolosluğu   vize başvurularını direkt kabul etmeyip,Başvurular İrlanda Diplomatik temsilcilerine direkt outsource kaynak elde eden yetkili aracı kurumlar tarafınca yapılmaktadır.

İrlanda vizesine haiz olmak İrlanda ülke toprağına giriş hakkını direkt tanımamakla birlikte, vize sahibinin geçiş hakkını elde eden İrlanda Göçmen Bürosu Memurlarıdır.İrlanda’ya gezi edecek müracaat sahiplerinin seyahatleri esnasında vize başvurusunda sundukları evrakların asıllarını ve fotokopilerini de yanlarında bulundurmalarını tavsiye etmekteyiz. İrlanda’da kalma süresini ülkeye giriş sınırında İrlanda Göçmen Bürosu Memuru belirleyebilmektedir.

Leave Comments