Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Şubat 14, 2019BY Admin ( 0 ) Comment

İrlanda Turist Vize

İrlanda Turist Vizesi, İrlanda’yı turistik açıdan ziyaret etmek isteyen, İrlanda kültürü ve yaşam  stilini yakından görmek isteyenlerin müracaat yapabileceği vize kategorisi içinde olup,Programın bir seyahat acentesi yada bireysel hazırlanan bir kapsamda olma şartı bulunmaktadır. İrlanda turist vizesi kısa süreli ‘’ C’’ tipi vize kategorisinde olup, halihazırda  UK genel, kısa süreli vizesi olan kişiler yalnıza vize muafiyet koşullarını sağlamaları halinde İrlanda’ya vizesiz giriş yapabilirler.

İrlanda Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İrlanda Konsolosluğu vize başvurularını ortalama olarak bir aya yakın bir sürede değerlendirmektedir. İrlanda vize başvurunuzu seyahatiniz kesinleştiğinde 2 ay önceden yapmanızı tavsiye ederiz.

İrlanda kısa süreli vize ücretleri nakit olarak ödenmektedir ve vize reddi durumunda ücret iadesi bulunmamaktadır. Gerekli görmesi halinde İrlanda Konsolosluğu müracaat sahibini görüşmeye çağırma ve ek evrak talep etmek hakkına haizdir. Müracaat evraklarının eksiksiz ibraz edilmesi vize başvurusunun onaylanacağı anlamına gelmemektedir. İrlanda vize başvuruları hakkında verilecek kararlar tamamen İrlanda Konsolosluğunun inisiyatifi altındadır. Eski pasaportunuz var ise, tüm işlenmiş sayfaların fotokopisi ibraz edilmelidir. Daha önceki vize başvurunuz reddedilmişse, reddedilme sebebini açıklayan mektubun aslını da müracaat dosyanıza eklemeniz gerekmektedir. Kabul edilmemiş İrlanda vize talebini gizlediğiniz takdirde İrlanda vize başvurunuzu kabul edilmeyecektir. 

Leave Comments