Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Şubat 14, 2019BY Admin ( 0 ) Comment

İrlanda Eğitim Vizesi

İrlanda’da gerek dil eğitimi gerek mesleki eğitim  almak isteyen  kişiler için İrlanda Konslolosluğunun yetkili kıldığı   outsource kaynak  elde eden kurumlar aracılığı ile  vize başvurularını gerçekleştirebilmektedir.İrlanda eğitim vizesi   kalış süresine bağlı olarak 90 gün  ve altında alınacak eğtimlerde C tipi vize kategorisine müracaat yapabilirken, 90 gün ve üstü olan eğitim sürelerinde Ulusal vize ‘’ D’’ tipi vize başvurusu yapılması gerekmektedir.

İrlanda eğitim vizesinin  amacına uygun ve  kanıtlanabilir olması için , eğitim göreceğiniz okuldan  alınmış kabul teyit yazısı ( letter of acceptance ) öncelikli koşullardandır. İrlanda’da  alacağınız eğitim   dil eğitimi haricinde  bilimsel nitelikli yada mesleki yada staj benzeri konularda ise İngilizce dil yeterliliğini  ispatlayan  IELTS  yada TOFEL   dil belgesinin bulunma zorunluluğu bulunmaktadır. Dil eğitimi için müracaat edecek kişilerde dil yeterliliği aranmamaktadır.

Ek olarak 90 günden fazla eğitim alacak öğrencilerin kendi  hesaplarında yada sponsor olan aile bireylerinin hesabında yaşam gideri olarak minimum 7000 Euro hesap hareketi sunması ve bu paraya erişim kaynağının açık olarak vadesiz hesapta bulunması gerekmektedir. Banka hesabınıza kısa sürede açıklayamadığınız para aktarımları kabul edilmiyor olarak değerlendirilecektir yada faiz hesabi ise, banka’dan alınmış, bozulabilir bir hesap bulunduğunu kanıtlayan bir yazı eşliğinde vadeli hesap kabul edilecektir

25 hafta ve daha uzun süreli eğitim alacak  öğrencilerin aynı zamanda çalışma hakları bulunmaktadır., İrlanda, uluslararası öğrenciler için uygun eğitim ve yaşam maliyetleri sebebiyle son yıllarda sıkça tercih edilmektedir. Ayrıca hükümetin ve üniversitelerin öğrencilere sunmuş olduğu burslar ve yarı zamanlı çalışma imkanları sayesinde öğrenciler okurken bir taraftan da eğitimlerini finanse etme imkanı bulurlar. Bir eğitim kurumuna başvuran öğrenciler, aldıkları vize ile ilk yıl kampüs içinde haftada 20 saat, tatil dönemlerinde ise haftada 40 saate kadar İrlanda çalışma izni sahibi olurlar. Bir lisans programından mezun olduktan sonrasında ise bir yıl süreyle iş aramak ve bir işe yerleşmek için ülkede kalmanıza izin verilir. İrlanda Türk öğrenciler için kariyer imkanları ile doludur. Zira her yıl Microsoft, Google, Facebook benzer biçimde firmalar genel merkezlerinde çalıştırmak suretiyle üniversite mezunu Türkçe bilen öğrencilere iş fırsatları sunar.

İrlanda Vize başvurusunda bulunacak öğrencilerin sunmuş olduğu evrakların orijinal ve yeminli tercüman tarafınca onaylanmış olma şartı bulunmaktadır. Yeminli tercüman tarafınca çevirisi yapılmayan tarih ve tercüman detayları bulunmayan müracaat  dosyaları işleme alınmamaktadır.

İrlanda eğitim vizesine başvuruda bulunacak kişiler için güncel ve  yönetmeliğe uygun  evrak sıralaması  danışmanlarımız tarafınca mail olarak sizlere en kısa sürede iletilecektir.

Leave Comments