Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Şubat 15, 2019BY Admin ( 0 ) Comment

Bu vize kategorisi yalnız İrlanda’da bilimsel niteliği olan araştırma ve akademik çalışma içerisinde bulunacak olan kişiler için geçerlidir.Herhangi bir Strateji araştırma topluğu yada akademik alanda özel sivil toplum kuruluşu olarak faaliyet gösteren kurumları kapsamamaktadır.

İrlanda’da bilimsel niteliği olan araştırma ya da çalışma programı dahilinde bulunacak müracaat sahiplerine gerekli ve güncel evrak sıralaması tarafımızca iletilecek olup, istenen belgelerin müracaat esnasında açık ve anlaşılır olması ,İrlanda Göçmenlik Bürosu tarafınca incelenmesi açısından kolaylık sağlamaktadır. Sunulan evrakların yeminli tercüman tarafından ıslak imzalı olarak İngilizce çevirileriyle birlikte teslim edilmesi şartı bulunmaktadır.

İrlanda’ya bilimsel niteliği olan çalışma amacıyla başvuru yapacak kişilerin öncelikli olarak kabul görmüş olduğu kurumdan ” Hosting Agreement” ( Misafirlik Sözleşmesi ), ”Work Permit” ( Çalışma İzini ) ya da İş kontratı sunması istenmektedir.Bununla beraber hangi amaçla bulunacağınız, bilimsel niteliği olan araştırmanın konusu, süresi ve ücret alacak iseniz maaşınızın ne kadar olacağı, konaklamanın nasıl sağlanacağı açık olması gerekmektedir.

İstenen belgelerin bilgileri için bizlere 0312 417 17 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

İrlanda’da kalacağınız süreye bağlı olarak başvurulacak vize tipi de değişiklik göstermektedir.Bilimsel nitelikli araştırma ya da çalışma süreniz 3 aylık süre ile kısıtlı ise C tipi vize kategorisi üstünden müracaat yapılırken, 3 ay ve üstü olan programlarda D tipi vize kategorisinden müracaat sağlanmaktadır.

Leave Comments