Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Ağustos 28, 2018BY Yasemin Kaptan

 

İngiltere ziyaretçi- gezgin vizeleri bir tek İngiltere sınırları dahilinde değil,Birleşik Krallık ile yönetilen Şimal İrlanda, İskoçya, Galler Bölgesi içinde geçerli kılınmıştır. Birleşik Krallık çatısı altında olan bu ülkeler için tek bir vize uygulaması söz mevzusudur.İngiltere vizesi hakkında en oldukça karşımıza çıkan sorulardan bir tanesi ise İngiltere için alınan vizenin Schengen (AB) ülkeleri için geçerli olup olmadığıdır.İngiltere(Birleşik Krallık) vizesi,bir tek kendi toprakları dahilinde geçerli olduğundan Schengen  bölgesine geçmek isteyen vize sahibi Schengen vize başvurusunda bulunması gerekmektedir.

İngiltere ziyaretçi- gezgin vizesi itibariyle İngiltere’den gelen çağrı üstüne yada otel konaklaması sağlanarak meydana getirilen vize başvurusu kategorisinde olmakla beraber başvuruya beraber başvuruya uygun evrak değerlendirmesi neticesinde İstanbul Konsolosluğu ve İngiltere Sınır Ajansının belirlediği usul ve esaslara nazaran onaylanmaktadır.

İngiltere Ziyaretçi- gezgin vize başvurusu için aşama aşama ne yapıldığı gerektiği,ne tür belge ve bilgiye gereksinim olduğu ve vize prosedürleri hakkında genel ve anlaşabilir olması dikkate alınarak açık bir halde aktarmaya çalışılacaktır.

İngiltere vizesi hakkında web sitemiz üstünden ulaşamadığınız mevzular için uzmanlarımızla görüşmek  için Türkiye’de bulunan ofisimizi arayarak destek alabilirsiniz.

İngiltere Vizesi İçin Lüzumlu Olan Şartlar ;

İngiltere Ziyaretçi- gezinsel vize için evrak sıralamasında  belirtilen belgeleri tamamlayarak firmamıza kargo yada mail yöntemiyle ulaştırmanızdır. Lüzumlu belgelerin tarafımıza iletilmesiyle beraber dosyanız ön incelemeden geçip,herhangi bir noksan  evrak olması halinde,sizlerle iletişime geçilerek lüzumlu evrakların tamamlanmasını sağlanmaktadır.

İngiltere vizesinden esas kriterlerden bir tanesi ise gezi amacının açık belirgin olmasıdır. Eğer aile ziyareti ve iş görüşmesi için çağrı edilmişseniz İngiltere içinden tarafınıza düzenlenen davetiyenin yetişmesi öncelikli şartlardandır.

İngiltere vizesinde esas alınan koşullardan biri ise maddi geçim imkanlarıdır.Gerçekleştireceğiniz gezi için kafi finansal güce haiz olduğunuz yada sponsorunuzun olduğuna dair teyit belgeleri talep edilmektedir.İngiltere’de kalacağınız süre dahilinde kamu ve toplumsal desteğe gereksinim duymayacağnıza dair yeterlilik talep edilmektedir.

Maddi imkanlarınızın müracaat esnasında iyi tahlil edilip finansal kaynaklarınıza nazaran doğru orantılamanın sağlanması vize başvurusunun başarı göstermiş olmasını sağlayacak ana kriterlerden bir tanesidir.Firmamız dosyanızın başvuruya uygun şekilde hazırlanması açısından uzmanlarımızca büyük bir titizlik ve duyarlılık göstererek hareket etmektedir.

İngiltere Ziyaretçi- gezgin vizelerinde dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir öteki nokta ise,müracaat şekline uygun evrakların tercümesinin sağlanmasıdır. İngilitere Sınır Ajansı yönetmeliğince, evrakların ilk değerlendirme aşaması İngiltere İçişleri Bakanlığınca sağlandığından Türkçe sunulan evrakların anlaşılamamasından dolayı, sayısal veriler hariç olmak suretiyle yazılı belgelerin hepsinin tercümesi talep görmektedir.İngiltere vize başvurularında uzun yıllara dayanan deneyim ve informasyon birikimiz ile, tercüme işlemlerinden , dosyanın hazırlanıp teslim edilmesine, müracaat sürecinin takip edilmesinden, pasaportunuzun teslimine kadar olan tüm süreçlerinizi, sizleri daha azca stressli ve konforlu ortamda bir vize başvurusu yapmanıza destek olmaktayız.

İngiltere vize müracaat dosyanızın tamamlanmasına karşılık biyometrik tarama işlemi için siz değerli ziyaretçilerimizin uygun olduğu saat ve gün için randevunuzu alarak müracaat dosyanızı içeri teslim etmekteyiz. Biyometrik tarama işleminden sonrasında dosyanız incelenmek suretiyle Konsolosluk departmanına iletilecek olup, averaj işlem süreci 15  gün içinde sonuçlanmaktadır.Acil durumlar ve vizenin gecikmesinden dolayı oluşabilecek riskler için İngiltere Konsolosluğunun standart vize başvurusu haricinde, öncelikli vize  uygulaması ve oldukça acil vize başvuruları için Express vize müracaat uygulaması bulunmaktadır.Müracaat sahibinin talep etmesi halinde öncelikli vize hizmetinden de faydalanabilmektedir.

İngiltere vize başvurularında istisnai de olsa müracaat sahibi ile bie bir görüşme yapmak için İngiltere Konsolosluğunca mülakat talebi olabilmektedir.Bu durumda Firmamız bu mülakat sürecinde neler sorulabileceği,mülakata niçin gereksinim duyulduğu ve hangi tür sorular ile karşılaşabileceğinize  ve bu tarz şeyleri iyi mi aşabileceğiniz ile ilgili İngiltere Göçmenlik Kanunu Yönetmeliği gereğince lüzumlu detayları sizlerle paylaşmaktadır.

İngiltere ziyaretçi- gezgin vizesinin genel şartlarından bir tanesi de vize kapsamının 6 aylık period içinde onaylanmış olsa dahi vize süresinin belirtilen tarihler içinde olması gerektiği yönündedir.6 aylık kapsam yada daha uzun süre kalınması halinde öteki vize başvurularının negatif sonuçlanacağı göz önüne alınarak hareket edilmesi gerektiğidir.

İlk 6 aylık kapsamda alınan vizenin peşinden müracaat sahiplerinin ondan sonra 2- 5- 10 senelik süreler için vize talebinde bulunma hakları da bulunmaktadır.