Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Ocak 11, 2019BY Admin ( 0 ) Comment

1 İngiltere vizesi Birleşik Krallık vizesi olarak geçmektedir. İngiltere ( Birleşik Krallık ) vizesi ile nerelere seyahat edebilirim ?

Birleşik Krallık Bölgesi : İngiltere, İskoçya, Galler veKuzey  İrlanda bölgesini kapsadığı için alınan vize ile yukarıda belirtilen ülkelere özgür gezi gerçekleştirebilirsiniz.

2 Schengen Vizem Bulunmakta, Schengen Vizesi ile İngiltere’ye Gezi Edebilir miyim ?

Schengen vizesi Avrupa birliği içersinde olan 28 ülke toprağı içersinde geçerlidir.İngiltere Avrupa Birliği üye devleti olmadığından dolayı,Schengen vizesi ile İngiltere’ye giriş yapmak mümkün değildir.

3 İngiltere Vizesi ile Dublin’e ( Güney İrlanda Cumhuriyetine )seyahat Edebilir miyim ?

Eğer direk olarak İrlanda’ya gitmek istiyorsanız İrlanda vizesine ihtiyacınız olacaktır.İngiltere vizesi yada Schengen vizesi Türkiye’den direk uçuşlarda bu ilkeye giriş izni sağlamamaktadır. Fakat irlanda’ya Birleşik Krallık üstünden geçecekseniz yanıt evet olarak değişmektedir.180 gün ikametli C tipi vizenizle ilkin Birleşik Krallığa giriş yapmış olup, arkasından İrlanda’ya ziyaret edebilirsiniz.Bir kere İrlanda’ya giriş yaptıktan sonrasında Türkiye’ye dönerek yeniden İrlanda’ya gitmek istediğinizde ise, bu kere Birleşik Krallık topraklarına girmenize gerek kalmadan giriş yapabilirsiniz.

4 – irlanda Vizesi ile İngiltere’ye Seyahat Edebilir miyim ?

Hayır. Bir tek İrlanda’ya seyahat edebilirisiniz.

5- İngiltere Vizesi Ne kadar Sürede Sonuçlanır?

İngiltere Konsolosluğu’na standart vizer üstünden müracaat yapılması halinde değerlendirme süresi, randevunuzun gerçekleştiği tarihten itibaren 15- 20 gün içinde değişmektedir.Eğer acil bir seyahatiniz söz mevzusu ise 24 saat İngiltere vizesi , 5 Günde İngiltere Vizesi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

6-Daha Önce  İngiltere Vizem Reddedildi . Yeniden Müracaat Yapabilir miyim ? Yeniden Müracaat İçin Ne kadar Süre Beklemem Lüzumlu ? Vize Almam Mümkün mü ?

Normal olarak yeniden müracaat yapabilirsiniz. Herhangi bir bekleme süresi bulunmamaktadır.Ret mektubunuzu tarafımıza iletmeniz halinde uzman kadromuz araştırma yaparak negatif netice aldığınız noktaları belirleyerek bir sonraki başvurunuzun pozitif sonuçlanmasını sağlayabilir.

7- İngiltere Vizesi Ne kadar Sürelik Verilir ? Uzun Süreli Alınabilir mi ?

İngiltere vizesi 6 aylık, 2 senelik, 5 senelik ve 10 senelik şekillerde düzenlenmektedir. İlk başvurular için 6 aylık başvurunun uygun bulunduğunu, daha sonraki başvurular için uzun soluklu vize müracaat taleplerinin yapılmasının doğru bulunduğunu hatırlatırız.

8- Çalışmıyorum, Kanıtlayabileceğim Bir Gelirim Yok ve İngiltere’ye gezi Etmek İstiyorum, Vize Alabilir miyim ?

Müracaat sahibinin durumuna uygun çalışmalar  yapılarak doğru bir başvuruyla vize alınabilir. Maddi geliri olmayan kişilerin anne-baba ya da eşin kendisine finansal sponsor olması durumunda vize alması mümkündür.

10- Yeşil Pasâport Sahibiyim, İngiltere’ye Seyahat  Etmek İçin Vize Almam Gerekiyor mu ?

Evet,İngiltere yeşil pasâport sahiplerinden de vizeli giriş istemektedir.

11- 6 Aydan Kısa Süreli Dil Okulu Amacıyla İngiltere’ye Gitmek İstiyorum, Ne Tür Bir Vizeye İhtiyacım Olacak ?

6 ayı geçmeyen eğitimlerde kısa süreli C tipi vize başvurusu yapılmalıdır. 6 aydan uzun süreli  eğitimler ( Lisans, Yüksek Lisans,Doktora, Dil Eğitimi vs ) için ise Tier 4 vizesi gerekmektedir.

12- İngiltere Vize Başvurusu İçin Şahsen Gelmek Zorunda mıyım ?

Evet. İngiltere için şahsen müracaat yapma zorunluğu vardır. Daha evvel İngiltere vizesi almış olsanız bile yeni müracaat işlemleri için gene müracaat merkezinizde olmanız gerekecektir.

13 İngiltere Vize Ücretleri Ne Kadardır ?

Vize ücretleri müracaat kategorisine gore degişmektedir Güncel vize ücretlerini uzmanımızla görüşecek öğrenebilirsiniz.

Leave Comments