Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Ocak 26, 2019BY Admin ( 0 ) Comment

 

 

 

İngiltere Transit Vizeİngiltere Transit Vizesi

 

İngiltere haricinde bir ülkeye İngiltere aktarmalı gidilecek olan durumlarda İngiltere transit vize başvurusu gerçekleştirilmelidir.

İngiltere Transit Vizesine başvuru yapması gereken kişilerinde diğer İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere sağlanması gerekli bazı şartlar bulunmaktadır.ilk olarak İngiltere’ye aktarmalı olarak seyahat edecek kişilerin İngiltere’ye seyahatlerinin amacı yalnızca İngiltere ülkesini transit geçiş için kullanmaktır.

Yalnızca transit geçiş yapacağını ispatlayabilen İngiltere Transit Vizesi başvuru  sahipleri sonrasında gitmeyi planladıkları ülkeye giriş yapabileceklerini gösterebilmelidirler. Kısaca o ülkeye giriş yapabilmek için geçerli bir vizeye sahip olmaları ve bunu İngiltere vizesi başvurularında ibraz etmeleri gerekir. Ek olarak gidecekleri ülkede harcamalarını karşılayabilmek için yeterli miktarda finansal kaynağının olduğunu gösterebilmeleri de önem arz etmektedir.

Bu vize türüne başvuru  yapmadan önce,başka bir vizeye sahip  olup olmayacağınızı öğrenmek için danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Vize başvurunuzun sağlıklı ve doğru yapılması konusunda uzmanlarımız sizi yönlendireceklerdir.

İngiltere Transit Vizesi, temelde ikiye ayrılmaktadır;

  • Direct Airside Transit Visa (Havalimanı Transferi Vizesi )
  • Visitor in Transit Visa (Havayolu, Denizyolu, Karayolu Transferi)

Direct Airside Transit Visa (Havalimanı Transferi Vizesi), İngiltere’de uçak değiştirerek sınır kontrolünden geçmeden İngiltere’ye giriş-çıkış sağlayacak olan kişilerin müracaat yapabileceği bir İngiltere vizesidir. Direct Airside Transit Visa ile İngiltere’ye giriş gerçekleştiren kişilerin 24 saat’den önce ayrılmaları gerektiği hususuna dikkat etmeleri gerekmektedir. Aksi taktirde süre aşımı olması durumunda kaçak durumuna düşmüş sayılmaktadırlar.

Visitor in Transit Visa (Havayolu, Denizyolu, Karayolu Transferi Vizesi) ise İngiltere’de sınır kontrolünden geçerek  sadece 48 saat içinde İngiltere’den havayolu, karayolu yada denizyolu ile İngiltere’den geçiş izni sağlamaktadır.

Ayrıca uzun süreli transit vizeye ihtiyaç duyanların  başvurabileceği 1-2-5 ve 10 yıllık Long Term Visitor in Transit Vize başvurusu bulunmaktadır. Vize Ücreti de alınacak vizenin süresine göre değişkenlik göstermektedir.

İngiltere Transit Vizesi ile ilgili son olarak belirtmemiz gerekirse; ABD Birleşik Devletleri, Avustralya, Kanada yada Yeni Zelanda’ya seyahat ederken İngiltere’den aktarma yapacak olan şahısların sayılmış olan bu ülkelere geçerli bir vizelerinin bulunması durumunda transit vize almalarına gerek kalmayacaktır. Bu ülkelerde oturum iznine haiz olunması durumunda da transit vize alınmasına gerek kalmamıştır. Ek olarak İsviçre ve Avrupa Birliği ülkelerinden birinde oturum izni olan kişilerin de bu İngiltere vizesini almaları gerekmemektedir.

Direct Airside Transit Visa, Visitor in Transit Visa ve Long-Term Visitor in Transit Visa benzer biçimde çeşitleri bulunan İngiltere Transit Vizesi başvuruları seyahatinizde bir sorun yaşamamanız için oldukça dikkatli yapılması ihtiyaç duyulan başvurulardır. Bu yüzden yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması ehemmiyet taşır. Türkiye ve Londra ofisleri bulunan firmamız uzmanlaşmış ekibi ile her iki ülkede meydana getirilen tüm vize başvurularında müracaat dosyasının incelenmesi, eksik  olan noktalarda vize müracaat sahiplerine bilgi  verilmesi, sorunların çözümü noktasında yapılabileceklerin belirlenmesinde danışmanlık hizmeti vermektedir.  Bu mevzu ile ilgili daha detaylı bilgi  almak ve başvurunuzu danışmanlarımızla beraber hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.  

Daha Detaylı Bilgi İçin http://www.gov.uk/government/organisations/uk-border-agency

adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Leave Comments