Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Ocak 26, 2019BY Admin ( 0 ) Comment

İngiltere Transit Vizesi

İngiltere haricinde bir ülkeye İngiltere aktarmalı gidilecek olan durumlarda İngiltere Vizesi türlerinden İngiltere transit vize başvurusu gerçekleştirilmelidir.

İngiltere Transit Vizesine başvuru yapması gereken kişilerin de diğer İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere sağlanması gerekli bazı şartlar bulunmaktadır.lk olarak İngiltere’ye aktarmalı olarak seyahat edecek kişilerin İngiltere’ye seyahatlerinin amacı yalnızca İngiltere ülkesini transit geçiş için kullanmaktır.

Yalnızca transit geçiş yapacağını ispatlayabilen İngiltere Transit Vizesi müracaat sahipleri sonrasında gitmeyi planladıkları ülkeye giriş yapabileceklerini gösterebilmelidirler. Kısaca o ülkeye giriş yapabilmek için geçerli bir vizeye haiz olmaları ve bunu İngiltere vizesi başvurularında ibraz etmeleri gerekir. Ek olarak gidecekleri ülkede harcamalarını karşılayabilmek için yeterli miktarda finansal kaynağının olduğunu gösterebilmeleri de önem arz etmektedir.

Bu vize türüne müracaat yapmadan önce başvuru sahiplerinin sağlaması gereken diğer şartlar hakkındabaşka bir İngiltere vizesi alıp almamaları gerektiği mevzusunda uzman vize danışmanlarımızla irtibata geçerek bilgi almarı vize bşavurularının sonucunun negatif olmasını önleyebilmektedir.

İngiltere Transit Vizesi, temelde ikiye ayrılmaktadır;

  • Direct Airside Transit Visa (Havalimanı Transferi Vizesi )
  • Visitor in Transit Visa (Havayolu, Denizyolu, Karayolu Transferi)

Direct Airside Transit Visa (Havalimanı Transferi Vizesi), İngiltere’de uçak değiştirerek sınır kontrolünden geçmeden İngiltere’ye giriş-çıkış sağlayacak olan kişilerin müracaat yapabileceği bir İngiltere vizesidir. Direct Airside Transit Visa ile İngiltere’ye giriş gerçekleştiren kişilerin 24 saat’den önce ayrılmaları gerektiği hususuna dikkat etmeleri gerekmektedir. Aksi taktirde süre aşımı olması durumunda kaçak durumuna düşmüş sayılmaktadırlar.

Visitor in Transit Visa (Havayolu, Denizyolu, Karayolu Transferi Vizesi) ise İngiltere’de sınır kontrolünden geçecek sadece 48 saat içinde İngiltere’den havayolu, karayolu yada denizyolu ile çıkış meydana getirecek olan kişilerin müracaat yapabildiği bir vize türüdür.

Yukarıda bahsedilen bu iki vize haricinde bir de 1- 2- 5 yada 10 yıl süreli alınabilen ve İngiltere’ye belirli aralıklarla giriş-çıkış yapması ihtiyaç duyulan kişilerin müracaat yapabileceği Long-Term Visitor in Transit Visa (Uzun Dönem Havayolu, Denizyolu, Karayolu Transferi Vizesi) vardır. Long-Term Visitor in Transit Visa’nın harcı alınmak istenen süreye bakılırsa değişkenlik göstermektedir. 

İngiltere Transit Vizesi ile ilgili son olarak belirtmemiz gerekirse; ABD Birleşik Devletleri, Avustralya, Kanada yada Yeni Zelanda’ya gezi ederken İngiltere’den aktarma meydana getirecek olan şahısların sayılmış olan bu ülkelere geçerli bir vizelerinin bulunması durumunda transit vize almalarına gerek kalmayacaktır. Bu ülkelerde oturum iznine haiz olunması durumunda da transit vize alınmasına gerek kalmamıştır. Ek olarak İsviçre ve Avrupa Birliği ülkelerinden birinde oturum izni olan kişilerin de bu İngiltere vizesini almaları gerekmemektedir.

Direct Airside Transit Visa, Visitor in Transit Visa ve Long-Term Visitor in Transit Visa benzer biçimde çeşitleri bulunan İngiltere Transit Vizesi başvuruları seyahatinizde bir sorun yaşamamanız için oldukça dikkatli yapılması ihtiyaç duyulan başvurulardır. Bu yüzden yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması ehemmiyet taşır. Türkiye ve Londra ofisleri bulunan firmamız uzmanlaşmış ekibi ile her iki ülkede meydana getirilen tüm vize başvurularında müracaat dosyasının incelenmesi, noksan olan noktalarda vize müracaat sahiplerine data verilmesi, sorunların çözümü noktasında yapılabileceklerin belirlenmesinde danışmanlık hizmeti vermektedir.  Bu mevzu ile ilgili daha detaylı data almak ve başvurunuzu danışmanlarımızla beraber hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.  

Leave Comments