Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Ağustos 29, 2018BY Yasemin Kaptan

 

İngiltere Öğrenci  Vizesi

İngiltere yada öteki adıyla Birleşik Krallık ülkesinde dil eğitimi,lise, üniversite, yüksek lisans,doktora şeklinde eğitimini sürdürmek isteyenlerin müracaat yapacağı vize kategorisidir.İngiltere eğitim vizesi  kendi içinde de bir oldukça alt kategoriye ayrılmaktadır.İngiltere talebe  vize başvurusu için lüzumlu informasyon ve belgeleri parasız  vize hattı departmanımızı arayarak öğrenebilirsiniz.

İngiltere Öğrenci vizesi, eğitim durumuna ve alınacak eğitimin süresine göre kendi içinde bazı gene alt bölümlere ayrılmaktadır.

İngiltere’de alacağınız eğitim dil okulu,yaz okulu mesleki eğitim yada sertifika programı  ve 6 ay yada daha kısa süreli bir eğitim ise İngiltere Öğrenci  Ziyaret Vizesi üstünden müracaat işlemleri sağlanmaktadır.

İngiltere’de alacağınız dil eğitimi 6 ay ve daha uzun soluklu ise ( 6- 11 ay ) İngiltere Uzatılmış Öğrenci Vizesi  üzerinden  müracaat sağlanmaktadır, fakat uzatılmış töğrenci vizesi İngiltere’de yaz okulu, lise,üniversite şeklinde eğitimlere olanak sağlamamaktadır.

İngiltere’de 6 aydan daha uzun süre eğitim almak isteyen lise, üniversite,yüksek lisans ve doktora öğrencileri İngiltere Tier 4 Vizesi başvurusunda bulunabilmektedirler.

İngiltere’de  gönüllü staj  yapmak isteyen öğrenciler ise Tİer 5 vizesi üstünden yapabilmektedir.

Öğrenciler için bir öteki vize başvurusu ise İngiltere’de eğitim almak için, eğitim alacağı kurumu hemen hemen seçmemiş, okullarla görüşme yapmak isteyen ve İngiltere’de ( Birleşik Krallık) eğitim almak istediği kurumun sınavlarına  katılmak isteyen  genç öğrenci  adayları için de Öğrenci Adayı İçin İngiltere Ziyaret Vizesi kategorisinden müracaat yapılması gerekmektedir.

İngiltere Öğrenci vizelerinde vermiş olduğumuz danışmanlık hizmeti ve aldığımız sonuçlar öğrencilerimizin yeni başlangıçlarında yüzlerinde tebessüme niçin olurken aynı mutluluğun heyecanını ve dinamizmini bizlere de gönülden yaşatmaktadır. Geleceğin teminatı olan gençlerimize açtığımız yolda onlara rehber olmak  bizleri ayrıca gururlandırmaktadır.

İNGİLTERE ÖĞRENCİ ZİYARETÇİ VİZESİ

İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi, genel ziyaretçi vizesinin açısal pozisyonu olup, İngiltere’de 6 ay yada daha kısa süreli eğitim almayı planlayan  ( dil okulu, sertifika programı, mesleki eğitim kursu yada da bir üniversitenin kısa süreli eğitimine katılmak isteyen ) öğrenciler için müracaat yapılması mümkün olan sınıftır.

İngiltere öğrenci  Ziyaretçi Vizesi,İngiltere Talebe Talibi Vizesi ile karıştırılmamalıdır.İngiltere Öğrenci Adayı Vizesi  genel itibari ile İngiltere’de yada Birleşik Krallık vatanlarında eğitim almayı planlayan kişilerin eğitim görüşmelerine katılmak yada imtihanlarına katılmak yada da kurs yada okul bulmak için müracaat etmek için verilen vize türüdür.

İngiltere öğrenci  genel ziyaretçi vizesi genel itibari ile  6 aylık kapsamda kişinin dil eğitimi alması yada mesleki program ya da kurslara  iştirakı sağlanması için geçerli olan bir vizedir.İngiltere yada Birleşik Krallık içerisinde uzatılması mümkün değildir.İngiltere Genel Ziyaretçi Öğrenci  vizesine müracaat yapabilmek için  eğitim alınacak yada kurs görülecek  okul yada kurumdan kabul yazısının alınmış olması gerekmektedir. Aksi durumda İngiltere Öğrenci Adayı Vizesi üstünden müracaat yapılması gerekir. Kısa süreli eğitim vizeleri İngiltere’de  kişiye çalışma hakkı tanımamaktadır , bu yüzden İngiltere Öğrenci  Genel Ziyaret Vizesi almış bir öğrencinin İngiltere’de yasal olarak çalışma  hakkı bulunmamaktadır. Fakat tek istisnai durum İngiltere Öğrenci Vizesine haiz bir kişinin İngiltere’de iken Ankara Anlaşmasına Müracaat Yapmasıdır.

İngiltere  öğrenci vize ücretleri ve lüzumlu evrak sıralaması için bizlere İngiltere Vize hattı  departmanını arayarak  ulaşabilirsiniz.