Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Ocak 26, 2019BY Admin ( 0 ) Comment

Vize Merkezi Başvuru Hizmetleri

Plab  Testi için İngiltere Vizesi

İngiltere Plab  Testi Uzlanlaşmış  ve Dilbilimi Değerlendirme Kurulu Testi anlamına gelen ve doktorlar için tayin  edilmiş bir testtir.

PLAB testi Uzlanlaşmış ve Dilbilimi Değerlendirme Kurulu Testi anlamına gelen ve doktorlar için tayin  edilmiş bir testtir.

İngiltere Turist  (Ziyaretçi) Vizesi alt başlıklarından birisi olarak PLAB testini almak suretiyle İngiltere vizesi almak isteyen kişilerin ihtiyaç  duyacakları bilgi  ve tavsiyeler bu bölümde yer verilmiştir.

PLAB Testini almak için İngiltere’ye gitmek isteyen adaylar ilk olarak İngiltere turist /ziyaretçi vizesinin genel şartlarını yerine getirmelidirler.

PLAB Testini almak için ek olarak;amacın PLAB testini almak olduğu, tıp fakültesinden mezuniyet, eğer halihazırda esasen teste başvurulmuş ise bu müracaat ile ilgili detaylar (kontrol zamanı vs bilgileri), eğer hemen  başvurulmamış ise bu takdirde bu başvuruyu yapmak için durumunuzun uygun bulunduğunu ve gerekli  hazırlıkları yaptığınızı başvuru  prosedürleri açısından göstermek, İngiltere de çalışmayacağınızı ve bu testi almadan yada aldıktan sonrasında İngiltere de çalışma  niyetinde olmadığınızı gösterebilmek gerekir.

İngiltere turist /ziyaretçi vizesi de dahil olmak suretiyle her çeşit İngiltere vizesi ile  İngiltere ile ilgili her mevzuda ustalaşmış danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru  hattı üstünden uzman ve tecrübeli danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

İngiltere vizelerinin değerlendirlme aşaması 3 aşamalı sistemden oluşmaktadır. İlk onay aşaması İngiltere’nin Sınır Ajansı tarafından  verilmektedir. İkinci ve Üçüncü onaylar ise İngiltere Konsolosuğunca verilmektedir. Onay aşamasında dikkat edilen hususlar; 

  • Sunulan evrakların güvenirliği 
  • Amacına uygun başvurunun yapılmış olması 
  • Seyahat bitiminden sonra tekrardan  başvuru sahibinin Ülkeye döneceğine dair kesin delillerin olması 
  • Gerekli finansman kaynağının  sağlanmış olması 
  • Finansal kaynağın açık  ve açıklanabilir olması 
  • Ülke güvenliğini tehdit edecek bir geçmişin olmaması 
  • Daha önce Birleşik Krallık’ta bulunup Vize ihlalinin olması veya vizenin amacının dışında  kullanılması

gibi hususlar dikkate alınarak inceleme sürecinden geçen evraklar onaylanması halinde  minimum 6 aylık kapsamda verilmektedir. 

İngiltere vize başvurusunda  öncelikli olan  kriterlerden bir tanesi ise sunulan evrakların Yeminli tercüman tarafından çevirisinin sağlanmasıdır. İncelenen evraklar ilk olarak İngiltere Sınır Ajansına iletilmesinden dolayı evrakların anlaşılır ve açık olması istenmektedir. 

İngiltere vize ücretleri ve diğer konularda bilgi almak için ücretsiz çağrı merkezimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

 

https://www.britishcouncil.org.eg/en/exam/medical/plab

Leave Comments