Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Nisan 5, 2019BY Admin ( 0 ) Comment

 

İNGİLTERE’NİN ÖĞRETİM ÜYELERİNE  YÖNELİK

“KNOWLEDGE PATHWAY” PROGRAMI ÇERÇEVESİNDE

İŞ ZİYARETLERİNDE VİZE KOLAYLIĞI

Öğretim üyelerinin İngiltere’ye iş amaçlı ziyaretlerinde gerekli vize (Business Visit Visa) başvurusunda normal  şartlarda talep edilen: gelir durumu gösteren belge, emlak tapusu ve diğer ek belgeler artık talep edilmeyecek, bunun yerine bu konuda  imza yetkisi olan Üniversite yöneticilerinden birinin imzası ile hazırlanacak mektup yeterli olacaktır.

Mektup Örneği  Tarafınıza Mail olarak İletilecektir.

Başvuru  Koşulları:

  •  Görevli profesör, doçent ve destek doçent ünvanlarına sahip  bilimsel nitelikli personel olunmalıdır. (Program koşulları bir tek başvuru  sahibi için geçerli olup, aile üyelerini kapsamamaktadır)
  • Ziyaret kesinlikle üniversite ile ilgili iş amaçlı olmalıdır.

 

Vize Başvuru Süreci:

Başvurular Online olarak sağlanmakta olup ,Gerekli belgeler UKBA’ya ( Border Agency of United Kindgom)  gönderildikten sonrasında   uygun saat ve tarih seçimi sağlanarak biyometri verilerinizin kaydı oluşturulup, işlemin sonuçlanmasına karşılık pasaportunuz en kısa sürede kargoya verilecektir.

Başvuru Esnasında Sunulması Gerekli Olan Belgeler:

  • En az  bir boş sayfa içeren geçerli pasaport ile çalışanın üniversitedeki pozisyonunu, seyahatinin nedenini ve süresini belirten yetkili imzalı resmi yazı
  • Confirmasyon Giriş Belgesi

İngiliz Konsolosluğu, Türkiye’ye döndüklerinde başvuru  sahiplerinin vize şartlarına uyup uymadıklarını denetim etme hakkına haiz bulunduğunu ve Üniversitemizin ya da çalışanlarımızın programı kötüye kullandıklarının tespit edilmesi durumunda Üniversitemizi, program kapsamı haricinde bırakma yetkisine haizdir.

Kötüye Kullanım Örnekleri:

  • Müracaat bilgilerinin doğru olmaması
  • Yukarıda belirtilenler dışındakilerin müracaat yapmaları
  • Bilimsel niteliği olan seyahat dışındaki nedenlerle başvuru  yapılması
  • Başvuru formunda belirtilenden daha uzun süre İngiltere’de kalınması
  • Üniversite ile ilgili olarak İngiltere’ye girmiş durumdayken mevcut vizenin statüsünü değiştirebilmek için başvuruda bulunulması

Knowledge Pathway Programı -Öğretim Üyeleri

Leave Comments