Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Ağustos 30, 2018BY Yasemin Kaptan

 

İngiltere İş Ziyareti- Ticari ( Business Visa ) 

İngiltere’de 6 ay yada 6 aydan daha kısa bir süre içinde veyahut Şimal İrlanda, İskoçya, Galler Bölgesini iş amaçlı gezi etmek isteyen kişiler için uygulanan vize prosedörüdür.

Birleşik Krallık için gerçekleştireceğiniz seyahatin içinde ne olduğu; iş görüşmeleri,toplantılar, seminerler yada ticari faaliyetler için olmalıdır.

İngiltere Ticari ( iş  vizesine ) vizesine  müracaat yapmak için aşağıda maddeler halinde düzenlenmiş  kategori sınıfında olunması ve bunla ilgili yeterlilik belgelerine haiz olunması müracaat sahiplerinden talep edilmektedir.

 • İş görüşmeleri,ticari faaliyetle ilgili sözleşmelerin imzalanması
 • İş toplantıları, gezileri
 • Seminer, konuşma, fuar, sergi yada festival katılımları
 • Montaj , teknik destek hizmetleri
 • Güvence kapsamındaki bakım hizmetleri
 • Teknik ekip emek harcamaları
 • Akademisyenlerin iş ziyaretleri
 • Profesör yada öğretim görevlilerinin iş görüşmeleri
 • Medya kuruluşunda çalışanlar
 • Film ekipleri
 • Din Görevlileri
 • Hizmet içi eğitimler
 • Danışmanlar
 • Klinik gözlemciler,
 • Plab Kontrol katılımları

Birleşik Krallık iş ziyareti vizesinin kapsamı geniş olmasından dolayı birçok müracaat sahibi yanlış vize kategorisi üstünden işlem yapmaktadır.Bu yüzden gezi planı ve içeriğine uygun olmayan vize başvurularının değerlendirme aşamasında vizenizin sonucu etkilemektedir. Vize başvurunuzun ve gezi planınızın içinde ne olduğunun bir uzman tarafınca değerlendirilmesi ve doğru vize kategorisi üstünden işlem yapılması öncelikli tavsiyelerimiz arasındadır.

İngiltere yada Birleşik Krallık İş seyahati – ticari vize  kapsamında ; çalışanlar,işverenler,akademisyenler,devlet memurları,basın mensupları,din görevlileri,meslek sahibi olanlar müracaat yapabilmektedirler.

Bazı eğitim kategorisinde olan ziyaretler iş ziyareti içinde değerlendirilirken,bazıları öğrencilik vizesi kategorisinde değerlendirilmektedir.Bazı seminer, konuşma ve araştırma programları iş ziyareti kategorisinde işlem görürken bazıları ise bilimsel niteliği olan ziyaret kategorisinde işlem görmektedir.

İngiltere İş ziyareti vizelerinde,genel amacın meydana getirilen yada görüşülen bir iş üstünden herhangi bir ücret kazanımı sağlanmamasıdır.Ücretli çalışılacak işler, emek verme izni doğrultusunda yapılacak olan müracaat türü olup,eğer yapılacak işten ücret ve maaş alımı sağlanacak ise Tier 2 ve Tier 5 vizelerine müracaat yapılması gerekmektedir.

İngiltere İş Ziyareti İçin Dikkat Edilmesi Ihtiyaç duyulan Hususlar 

 1. Amacına dayalı olarak iş gezi planınıza uygun alt kategorinin belirlenmesi ( İngiltere İş vizesi bir fazlaca alt vize kategorsine ayrılmıştır)
 2. Gezi planınıza uygun lüzumlu davetiye, katılım belgesi yada bilet vs.. benzer biçimde destekleyici belgelerin olması
 3. Lüzumlu evrak listesine bakılırsa dökümanlarınızın tam olması, noksan evrak ile meydana getirilen başvurular genel itibari ile vizenin reddine sebebiyet verdiğinden sunduğunuz evrakların güncel ve istenen şartlara uygun olması İngiltere Konsolosluğu tarafınca değerlendirmede oldukça büyük ehemmiyet arz etmektedir.
 4. Dosyanızın tamamlanmasına karşılık buluşma günü uzmanımız nezaretinde başvurunuzun yapılması ve biyometrik tarama verilerinizin alınması
 5. İngiltere İş seyahati Ticari Vizeler averaj olarak 15 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.İngiltere’de acil bir iş görüşmesine katılmak yada gezi planınızda olan değişiklikten dolayı İngiltere Konsolosluğunun vize prosedürü süresince müracaat sahiplerinin mağduriyet yaşamaması için,Öncelikli Vize Hizmeti ve fazlaca acil durumlar için Express vize uygulaması söz mevzusudur.Fakat bu müracaat türleri için vize tutarı haricinde ek işlem tutarı de İngiltere Konsolosluğu tarafınca talep edilmektedir.

İngiltere Ticari vizesi ( Business Visitor) olarak 6 aylık kapsamda düzenlenmektedir.6 aylık vize haricinde 2- 5- 10 yılık periodlar da da vize başvurusu yapmak mümkündür.

İngiltere Sınır Ajansı yönetmeliği ve İngiltere Konsolosluğunca belirtilen süre dahilnin haricinde fazladan kalınması vize ihlaline sebebiyet verdiğinden ,ondan sonra yapacağınız vize başvurularınızı negatif etkilediğini göz önünde bulundurmanızı önemle tavsiye etmekteyiz.

İş amaçlı gezi edecek kişiler için bazı istisnai durumlar söz mevzusudur.Mesela Klinik gözlemci olan tabip ve diş hekimleri için verilen gözlemci vizeleri 3 aylık period için verilmektedir.Bu vize Birleşik Krallıkta uzatılarak toplamda 6 ay kalınabilmektedir, veyahut ücret alımına izin verilen iş ziyaretleri vizeleri 6 hafta için verilir ve 6 hafta içinde en fazla 1 ay kalınabilir.

 • Birleşik Krallıkta kendi işinizi kurmaya karar verdiğinizde Birleşik Krallık’tan ayrılmadan da  vize değiştirmeniz mümkün olabilmektedir.Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için tanınan hususi yargı ve şartlarla ilgili data almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.
 • Birleşik Krallıkta iken evlenmeye karar vermeniz halinde bir tek resmi nikah için ileri tarihte gün alınabilmektedir.Vize başvuruları ise Türkiye’den yapılmaktadır.Evlilik vizesi ve  yerleşim vizesi ile lüzumlu bilgiyi uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

İngiltere vize ücretleri hakkında güncel data almak için firmamızdan destek alabilirsiniz.