Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Ocak 26, 2019BY Admin ( 0 ) Comment

İngiltere'de Evlilik Vizesi

İngiltere Evlilik  Vizesi 

İngiltere Evlilik Vizesi ,İngiltere’de yaşayan eşinizle birlikte evlilik kaydını İngiltere’de gerçekleştirmek için  yapılan başvurudur.

İngiltere’de evlilik için vize,İngiltere’de bulunan  eşiniz yada partnerinizle yasal birliktelik kaydını sağlamak için başvuru yapılması öngörülen vize kategorisidir.

İNGİLTERE EVLİLİK VİZESİ  UZUN SÜRELİ İNGİLTERE’DE YAŞAMA HAKKI VERİR Mİ ?

İngiltere’de evlilik için vize,İngiltere’de kişilere uzun süreli kalış hakkı sağlamamaktadır, eşinizle beraber başvurulacak vize kategorisi İngiltere yerleşim ( setlement ) vizesidir. İngiltere Evlilik için  verilen vize yukarıda belirtildiği üzere eşinizle evlilik kaydının İngiltere makamlarınca tanınması için İngiltere’ye kayıt işlemlerinin sağlanması adına maksimum 6 aylık  kapsam için verilen vizedir.

İNGİLTERE EVLİLİK VİZESİ ŞARTLARI 

İngiltere’de evlilik için vize şartları ,Genel ziyaretçi vize şartları ile aynı olmakla beraber, farklılık olarak,evlilik kaydınızın  yapılacağına dair belge sunulmasıdır.

İngiltere’de evlenmek yada partnerlik kaydı yaptırmak isteyen çiftler İngiltere’de Evlilik (Marriage Visitor Visa ) başvuru yaparken  nelere dikkat etmelidir ?

  • En az 6 ay geçerliliği olan pasaport
  • Doğru  vize kategorsinin seçilmesi
  • Gerekli ve istenen belgelerin eksiksiz hazırlanması
  • Gerekli belgelerin çevirisinin sağlanması
  • Evrakların online sistem üzerinden UKBA’ya gönderilmesi (İngiltere Sınır Ajansı)
  • Biyometrik veri  alımı için  en uygun bölgeden randevunun  alınması
  • Pasaport Takibi
  • Pasaport İadesi

İngiltere’de evlenmek amacıyla  yapılan İngiltere’de Evlilik Vizesi başvuruları karmaşık yapıda olan başvurulardır.Bundan dolayı titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır.Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir.Bu anlamda bu başvurularda vize danışmanlığı almak oldukça önemlidir.

İNGİLTERE EVLİLİK VİZESİ NE KADAR SÜRELİĞİNE ONAYLANIR?

İngiltere’de Evlilik vizesi, 6 ay ve daha kısa sürelerde İngiltere’de bulunma izni veren bir İngiltere ziyaret/turist vizesi kategorsinde olması nedeniyle dil şartı aranmamaktadır.Fakat İngiltere yerleşim (settlement) vize başvurularında dil şartı aranmaktadır.

İNGİLTERE EVLİLİK VİZESİ BAŞVURUSU NE KADAR SÜREDE ONAYLANIR?

İngiltere Evlilik için vize başvuruları ortalama olarak  10 ya da 15 iş günü içersinde sonuçlanmaktadır. Fakat  aciliyet gerektiren durumlarda İngiltere Konsolosluğunun sunmuş olduğu  piority ve express vize uygulamaları da söz konusudur.

İngiltere  evlilik için vize  başvuru ücretleri ve daha daha detaylı bilgi için  ofisimizden yardım alabilirsiniz. Bizlere  0312 417 17 31 – 0533 601 59 56 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

İngiltere Evlilik Vizesi konusunda uzmanlarımızdan alacağınız bilgi sizin en doğru şekilde başvuru yapmanıza yardımcı olacaktır.

İngiltere Genel Ziyaret Vizesi

Leave Comments