Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Ocak 26, 2019BY Admin ( 0 ) Comment

Öğrenci Çocuk Aileleri İçin İngiltere Vizesi

Öğrenci Çocukların Aileleri için İngiltere Vizesi

İngiltere’deki bir eğitim kurumunda öğrenci olan çocukların ailelerinden eğitim süresince ilgilenmek adına aile bireylerinin yapabileceği başvuru kategorisidir.İngiltere Çocuk Öğrenciler İçin Ebeveyn Vizesi Nasıl Alınır Sorusunu Bu Yazımızda Bulabilirsiniz.

  İngiltere’deki bir eğitim kurumunda öğrenci olan küçük çocukların ailelerinin  eğitim süresi boyunca  çocuklarının ziyarete gitmek ve acil durumda yanlarında olabilmek adına ebevenylere düzenlenen bir vizedir.

İngiltere turistik (ziyaretçi) vizesine öğrenci ailesi olarak başvurmak isteyen kişilerin yapacakları İngiltere vizesi başvuruları genel ziyaretçi vize kategorisinde belirtilen  kriterlere göre yapılmaktadır. 

Genel Şartlar

  1. Öğrenci ailesi olarak İngiltere ziyaretçi vizesine başvurmak için çocuğun özel bir eğitim kurumunda eğitim görüyor olması gereklidir. Bunun anlamı özel okulda okuyan çocukların aileleri İngiltere ziyaretçi vizesi başvurusunda bulunabilmesidir.Çocuğun buna istinaden küçük olması gereklidir.İngiltere vizesine başvurunun aileler tarafınca yapılabilmesi için öğrenci çocuğun 12 yaşından küçük olması gereklidir.
  2. İngiltere’ye devamlı yerleşmek şeklinde bir amaçlarının bulunmaması ve çocuğun eğitim süreci sonrası kendi ülkelerine dönmek niyetinde olduklarını ispatının sağlanmasıdır. İngiltere Konsolosluğu tarafınca İngiltere turistik (ziyaretçi) vizesi başvurusunda öğrenci  aileleri olması sebebi öne sürülerek bulunanlardan beklenmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizeleri Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin ; https://www.eykvize.com/vize-turu/ingiltere-ogrenc…izeleri-hakkinda/ ‎

İngiltere Ebeveyn vizesi  ortalama olarak standart vize üzerinden  başvurunun yapılması halinde 10 – 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat aciliyet gerektiren durumlarda İngiltere’de özel uygulamalar söz konusu olup, hızlı vize veya Express vize üzerinden işlemler sağlanmaktadır.

İngiltere vizelerinin değerlendirlme aşaması 3 aşamalı sistemden oluşmaktadır. İlk onay aşaması İngiltere’nin Sınır Ajansı tarafından  verilmektedir. İkinci ve Üçüncü onaylar ise İngiltere Konsolosluğunca verilmektedir. Onay aşamasında dikkat edilen hususlar; 

  • Sunulan evrakların güvenirliği 
  • Amacına uygun başvurunun yapılmış olması 
  • Seyahat bitiminden sonra tekrardan  başvuru sahibinin Ülkeye döneceğine dair kesin delillerin olması 
  • Gerekli finansman kaynağının  sağlanmış olması 
  • Finansal kaynağın açık  ve açıklanabilir olması 
  • Ülke güvenliğini tehdit edecek bir geçmişin olmaması 
  • Daha önce Birleşik Krallık’ta bulunup Vize ihlalinin olması veya vizenin amacının dışında  kullanılması

gibi hususlar dikkate alınarak inceleme sürecinden geçen evraklar onaylanması halinde  minimum 6 aylık kapsamda verilmektedir. 

İngiltere vize başvurusunda  öncelikli olan  kriterlerden bir tanesi ise sunulan evrakların Yeminli tercüman tarafından çevirisinin sağlanmasıdır. İncelenen evraklar ilk olarak İngiltere Sınır Ajansına iletilmesinden dolayı evrakların anlaşılır ve açık olması istenmektedir. 

İngiltere vize ücretleri ve diğer konularda bilgi almak için ücretsiz çağrı merkezimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Leave Comments