Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Ağustos 30, 2018BY Yasemin Kaptan

 

İngiltere Bilimsel nitelikli Vize

İngiltere’de bilimsel niteliği olan ziyarette bulunmak isteyen müracaat sahiplerinin herhangi bir enstitü yada yüksek tahsil kurumunda bilimsel niteliği olan kadroda olması istenmektedir.

Akademisyenler için başvuruya uygun olan bu İngiltere vizesi ile,bilimsel niteliği olan emek harcama yada görüşme gerçekleştirmek mümkündür.Bu vize kategorisi ile İngiltere’de herhangi bir işte ücretli olarak çalışmak mümkün değildir.Bilimsel nitelikli emek harcama ve görüşmeler için olanak sağlamaktadır.6 aylık kapsamda onaylanan İngiltere bilimsel niteliği olan vizeleri maksimum 12 aylık süre kapsamına kadar da düzenlenmektedir.İngiltere ( Birleşik Krallık)bilimsel niteliği olan vizelerin İngiltere yada Birleşik Krallık içinde uzatılması mümkün değil yada başka bir vize kategorisine geçiş mümkün değildir.

İngiltere Bilimsel nitelikli Vize Kategorisinde Dikkat Edilmesi Ihtiyaç duyulan Hususlar

  • Bilimsel nitelikli  emek harcama yada araştırma için İngiltere’ye gitmek isteyen akademisyenin maaşlı bir izne ayrılmış olması,işverenin bir enstitü yada üniversite olma zorunluluğu bulunmaktadır
  • Erasmus Talebe değişiklik programı şeklinde , personel değişimi programı da söz mevzusu olduğundan İngiltere’ye gitmek isteyen akademisyenler için bilimsel niteliği olan değişiklik programı söz mevzusudur. Üniversiteler arası meydana getirilen anlaşmaya binaen Akademisyenler bilimsel niteliği olan değişiklik programından faydalanabilirler.
  •  İngiltere- Birleşik Krallık Bilimsel nitelikli Visitor Visa ( Bilimsel nitelikli Ziyaretçi Vizesi ) kesinlikle İngiltere’de müracaat sahiplerine  emek harcama edinimi sağlamamaktadır.
  • İngiltere -Birleşik Krallık Bilimsel nitelikli Vize başvurularında akademisyenlerde dil yeterlilik şartı aranmamaktadır.
  • Akademisyenler haricinde,Araştırma ve Klinik gözlemde bulunmak isteyen hekim ve dişçilerde bu vize kategorisinden işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler.
  • TUBİKAT bursu yada hususi sponsor desteğinizin olmaması halinde ,İngiltere’de yada Birleşik Krallık Devletlerinde gerçekleştirirken kafi maddi imkanlara haiz olduğunuzu ispatlamanız talep edilmektedir.
  • Bilimsel nitelikli ziyaretçiler, eş ve 18 yaş altı çocuklarını da bununla beraber götürme hakkına haizdir.Eş ve evlatların kalınan süre zaarfında gereksinimlerini karşılamaya kafi gelecek maddi imkanların olduğu gene belge olarak sunulmalıdır.
  • Birleşik Krallık – İngiltere bilimsel niteliği olan ziyaretçi vizesi genel ziyaretçi vizesine nazaran 6 aydan daha uzun bir süre için alınabilmektedir.

İngiltere ( Birleşik Krallık) bilimsel niteliği olan ziyaretçi vizesi kapsamı oldukça geniş ve karmaşık yapıya haizdir.Bundan dolayı  müracaat sahiplerinin herhangi bir hatalı işlem yapılmaması adına İngiltere Vizeleri mevzusunda uzmanlaşmış firmalardan danışmanlık desteği alarak işlemlerini yaptırmalarının müracaat süreci açısından yarar sağlayacağını belirtmek isteriz.Bizlere İngiltere Vize hattımızı arayarak lüzumlu data ve desteği alabilirsiniz.

Akademisyenlerin bazı seminer, toplantı, konuşma  katılımları, üniversite,enstitü,kütüphane ziyaretleri yada  kurum ziyaretleri bilimsel niteliği olan kapsam içinde değerlendirilmeyebilir.

Tabip ve diş hekimlerinin ziyaretleri kimi zaman bilimsel niteliği olan vize kapsamına girerken bazı durumlarda ise gözlemci vizesi yada iş ziyareti vizesi kapsamına girebilmektedir.

Yüksek Lisans ve Doktora  programları bilimsel niteliği olan vize kategorisinden ziyade İngiltere  Talebe vizesi kapsamına girmektedir.

Hususi Kuruluşların etkinlik alanları ne olursa olsun bilimsel niteliği olan emek harcama  faaliyeti içinde yer alsalar dahi İngiltere bilimsel niteliği olan ziyaretçi vizesi üstünden müracaat yapma imkanları bulunmamaktadır.

İngiltere Bilimsel nitelikli Ziyaret Vizesi taşımış olduğu  koşul ve koşullar açısından genel ziyaretçi vizesinden oldukça farklılık göstermektedir.Lüzumlu ve detaylı data için bizlere kontakt numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

İngiltere Bilimsel nitelikli vize ücretleri hakkında güncel ve güvenilir bilgiyi tarafımızdan öğrenebilirsiniz.