Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Ağustos 29, 2018BY Yasemin Kaptan

 

İngiltere Bilimsel niteliği olan Ziyaret Vizesi

İngiltere Bilimsel niteliği olan Vize

İngiltere’de bilimsel nitelikli ziyarette bulunmak isteyen müracaat sahiplerinin herhangi bir enstitü yada yüksek tahsil kurumunda bilimsel nitelikli kadroda olması istenmektedir.

Akademisyenler için başvuruya uygun olan bu İngiltere vizesi ile,bilimsel nitelikli emek verme yada görüşme gerçekleştirmek mümkündür.Bu vize kategorisi ile İngiltere’de herhangi bir işte ücretli olarak çalışmak mümkün değildir.Bilimsel niteliği olan emek verme ve görüşmeler için olanak sağlamaktadır.6 aylık kapsamda onaylanan İngiltere bilimsel nitelikli vizeleri maksimum 12 aylık süre kapsamına kadar da düzenlenmektedir.İngiltere ( Birleşik Krallık)bilimsel nitelikli vizelerin İngiltere yada Birleşik Krallık içinde uzatılması mümkün değil yada başka bir vize kategorisine geçiş mümkün değildir.

İngiltere Bilimsel niteliği olan Vize Kategorisinde Dikkat Edilmesi Ihtiyaç duyulan Hususlar

  • Bilimsel niteliği olan  emek verme yada araştırma için İngiltere’ye gitmek isteyen akademisyenin maaşlı bir izne ayrılmış olması,işverenin bir enstitü yada üniversite olma zorunluluğu bulunmaktadır
  • Erasmus Talebe değişiklik programı benzer biçimde , personel değişimi programı da söz mevzusu olduğundan İngiltere’ye gitmek isteyen akademisyenler için bilimsel nitelikli değişiklik programı söz mevzusudur. Üniversiteler arası meydana getirilen anlaşmaya binaen Akademisyenler bilimsel nitelikli değişiklik programından faydalanabilirler.
  •  İngiltere- Birleşik Krallık Bilimsel niteliği olan Visitor Visa ( Bilimsel niteliği olan Ziyaretçi Vizesi ) kesinlikle İngiltere’de müracaat sahiplerine  emek verme edinimi sağlamamaktadır.
  • İngiltere -Birleşik Krallık Bilimsel niteliği olan Vize başvurularında akademisyenlerde dil yeterlilik şartı aranmamaktadır.
  • Akademisyenler haricinde,Araştırma ve Klinik gözlemde bulunmak isteyen tabip ve dişçilerde bu vize kategorisinden işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler.
  • TUBİKAT bursu yada hususi sponsor desteğinizin olmaması halinde ,İngiltere’de yada Birleşik Krallık Devletlerinde gerçekleştirirken kafi maddi imkanlara haiz olduğunuzu ispatlamanız talep edilmektedir.
  • Bilimsel niteliği olan ziyaretçiler, eş ve 18 yaş altı çocuklarını da bununla beraber götürme hakkına haizdir.Eş ve evlatların kalınan süre zaarfında gereksinimlerini karşılamaya kafi gelecek maddi imkanların olduğu gene belge olarak sunulmalıdır.
  • Birleşik Krallık – İngiltere bilimsel nitelikli ziyaretçi vizesi genel ziyaretçi vizesine gore 6 aydan daha uzun bir süre için alınabilmektedir.

İngiltere ( Birleşik Krallık) bilimsel nitelikli ziyaretçi vizesi kapsamı oldukça geniş ve karmaşık yapıya haizdir.Bundan dolayı  müracaat sahiplerinin herhangi bir hatalı işlem yapılmaması adına İngiltere Vizeleri mevzusunda uzmanlaşmış firmalardan danışmanlık desteği alarak işlemlerini yaptırmalarının müracaat süreci açısından yarar sağlayacağını belirtmek isteriz.Bizlere İngiltere Vize hattımızı arayarak lüzumlu informasyon ve desteği alabilirsiniz.

Akademisyenlerin bazı seminer, toplantı, konuşma  katılımları, üniversite,enstitü,kütüphane ziyaretleri yada  kurum ziyaretleri bilimsel nitelikli kapsam içinde değerlendirilmeyebilir.

Hekim ve diş hekimlerinin ziyaretleri kimi zaman bilimsel nitelikli vize kapsamına girerken bazı durumlarda ise gözlemci vizesi yada iş ziyareti vizesi kapsamına girebilmektedir.

Yüksek Lisans ve Doktora  programları bilimsel nitelikli vize kategorisinden ziyade İngiltere  Talebe vizesi kapsamına girmektedir.

Hususi Kuruluşların etkinlik alanları ne olursa olsun bilimsel nitelikli emek verme  faaliyeti içinde yer alsalar dahi İngiltere bilimsel nitelikli ziyaretçi vizesi üstünden müracaat yapma imkanları bulunmamaktadır.

İngiltere Bilimsel niteliği olan Ziyaret Vizesi taşımış olduğu  koşul ve koşullar açısından genel ziyaretçi vizesinden oldukça farklılık göstermektedir.Lüzumlu ve detaylı informasyon için bizlere yazışma numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

İngiltere Bilimsel niteliği olan vize ücretleri hakkında güncel ve güvenilir bilgiyi tarafımızdan öğrenebilirsiniz.