Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Ocak 26, 2019BY Admin ( 0 ) Comment

 

İngiltere Aile Ziyareti Vizesiİngiltere Aile Ziyareti Vizesi.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi,İngiltere’de bulunan yakınınızın süresiz  oturum (Indefinete) izni, ya da İngiliz vatandaşı olması halinde yapılan başvurulardır.

İngiltere Aile Vizesi ile İngiltere, Kuzey İrlanda,İskoçya ve Galler bölgesinde bulunan  yakınınızın aile ziyaretini gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi,İngiltere Genel Ziyaret Vizesi yönergelerine düzenlenmiştir.Buna göre,İngiltere’ye aile ziyareti  gerçekleştirecek olan başvuru sahibiplerinin Genel Hükümleri yerine getirmesi istenmektedir. 

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, diğer genel vizeler gibi ;

6 aylık

2 yıllık

5 yıllık 

10 yıllık  süreler halinde  verilebilir.Talep edilecek süre başvuru sahibinin  isteğine bağlıdır. Fakat ilk defa İngiltere  vizesine başvuru yapacak  kişilerin 6 aylık vize kategorisi üzerinden aile ziyareti vizesini tercih etmeleri daha doğru ve sağlıklı olacaktır.

İngiltere Aile Ziyareti için alınan  vizelerin süresi ister 6 aylık, ister 2 yıllık, ister 5 yıllık ve  isterse 10 yıllık  period içerisinde alınmış olsa dahi  Birleşik Krallık’ta  en fazla yıl içerisinde 180 gün kalış hakkı sağlamaktadır.180  günden fazla kalınması halinde vize ihlalinden dolayı bir sonraki başvurularda vize alınması oldukça zor olabilir. 

İngiltere Aile Ziyareti Vizesinin olumsuz sonuçlanması halinde karara itiraz etme veya Temyiz için Yüksek Mahkemeye başvuru yapma hakkı bulunmamaktadır.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi olumsuz sonuçlanan başvuru sahiplerinin   ret gerekçesine göre gerekli eksiklerinin tamamlanması halinde  yeni bir başvurunun sağlanması gerekir.

İngiltere Aile Ziyareti için,İngiltere’de bulunan yakınınızın ziyaretin genel şartlarını sağlayacağına dair sunacağı davet mektubu aranan temel şartlardan bir tanesidir.

Diğer Önemli husus ise, başvuru sahibinin seyahat amacına uygun  evraklarını tamamlamasıdır.

İngiltere Vizesinin en önemli kriterlerinden bir tanesi  sunulan evrakların tutarlı olması ve seyahat bitiminden sonra vize sahibinin tekrardan kendi ülkesine dönmesidir.Eğer ki bu kriterlerle ilgili bir şüphe oluşursa ,İngiltere Sınır Ajansı’nın vereceği karar vizenizin olumsuz sonuçlanmasına sebebiyet verebilir.

Eğer ki  amacınız İngiltere’de çalışmak ise, Uzun süreli çalışma vize kategorilerini kapsayan Tier 2 veya Tier 5 vizesi  üzerinden başvuru sağlanmasıdır. 

İngiltere  vizesinin sonuçlanma süresi  ortalama 10- 15 iş  günüdür. 

İngiltere Vize Başvurularınız için 0312 417 17 31 .

İngiltere Vizesi oldukça spefisik olması nedeniyle  uzman eşliğinde başvuru yapmanın daha sağlıklı olacağı kaanatindeyiz.

İngiltere Bordo Pasaport ( Umuma Mahsus) ,Yeşil ( Hususi),Gri (Hizmet), Siyah (Diplomatik) pasaport sahiplerinin bütüne vize uygulamaktadır.  

Genel Ziyaret Vize Şartları İçin

http://www.eykvize.com/vize-turu/ingiltere-genel-ziyaret-vizesi

 

 

Leave Comments