Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Hollanda Ticari Vize

Hollanda’ya ticari amaçla  gezi edecek umuma mahsus geçişlik sahibi Türk Vatandaşları yada Türkiye’de yerleşik ikameti olan diğeri ülke vatandaşları vizeye doğal olarak  tutulup,amacına uygun gezi evrakları ile birlikte vize başvurusuna bulunabilirler. Hollanda  ticari vize  başvurusu için gezi  planının Hollanda’da ülkesinde bulunan şirket ile iş görüşmesi, iş toplantısı  organize etmek ya da Hollanda’ya iş seyahati gerçekleştirmek için başvuruya açıktır. Hollanda  ticari vizesi müracaat sahiplerine Hollanda’da çalışmaave yaşama hakkı tanımamaktadır.

Hollanda ticari vize için aranan şartlardan öncelikli olanı ; müracaat sahibinin çalışan yada iş yeri sahibi olmasıdır.İkinci ana şart ise Hollanda’dan ticari davetiyenizin olmasıdır.Ticari davetiyelerin orjinal olma zorunluluğu bulunmamaktadır.Elektronik ortamda gönderilen davetiyeler Hollanda Konsolosluğunca kabul edilmektedir.Ticari olarak  çağrı eden şirket, firmanın antetli kağıdına  müracaat sahibi adına yazmış olduğu ticari gezi sebebini içeren davetiyeyi yazışma ve adres bilgileri açık olacak şekilde hazırlayıp, geçişlik  fotokopisi ile birlikte gönderebilir.

Hollanda ticari vize başvurusu da diğeri vize başvurularında olduğu benzer halde randevulu olarak gerçekleştirilmektedir. Randevusu olmayan müracaat sahiplerinin evrak teslimi sağlanamamaktadır.

Hollanda  ticari vize başvurusunda bulunacak müracaat sahibi, daha evvel alınmış 2014 yılından sonrasında vizesi var ise,  şahsen başvuruya gelme zorunluluğu yoktur,evraklarını aracı kurumlar ile teslim edebilirler.Evrak teslimi ve takip edeni için bizlere 0312 417 17 31 ve 0533 601 59 56 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Hollanda ticari vizesinin kapsamı; firmalar arası toplantı, ticari amaçlı fuar, konuşma iştirakı,iş görüşmesi, tedarikçi ziyareti,sözleşme sözleşmesi imzalama benzer halde amaçlara hizmet etmektir.

Hollanda  ticari vize başvurusu  evrakların eksiksiz teslim edilmesi halinde  5 ila 7  iş günü içinde  sonuçlanabilmektedir.Hollanda  Konsolosluğunun yoğunluğu ve kapalı günleri dikkate alınarak vize başvurusu işlemlerini gerçekleştirmenizi önemle hatırlatırız.Fazlaca acil durumların söz mevzusu olması halinde VIP ve Ekpress vize hizmetlerinden faydalanarak daha kısa sürede sonuçlandırma olanağına da haiz olabilmektesiniz.

Hollanda  ticari vize başvurusu için güncel ve lüzumlu evrak listesini vize hattı departmanımızı arayarak öğrenebilirsiniz.

Leave Comments