Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Eylül 5, 2018BY Yasemin Kaptan

Fransa Ziyaret Vizesi

Fransa Ziyaretçi Vizesi 

Fransa seyahatinizin amacı Fransa’da bulunan bir yakınızı yada arkadaşınızı ziyaret etmek ise ziyaretçi vizesinin gerektirdiği evraklara bağlı olarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.Fransa ziyaretçi vize başvurusunda, müracaat sahibi adına Fransa Profektörlüğünce onaylanmış resmi davetiyenin olmasıdır.Alınan davetiyenin aslı olma zorunluluğu vardır.Davetiye ile beraber çağrı eden kişinin geçişlik fotokopisi yada oturum kimlik kartı fotokopisi gerekmektedir.

Fransa ziyaretçi vizesi hakkında güncel ve lüzumlu evrak sıralaması için bizlere 0312 417 17 31 – 0533 601 59 56 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Fransa Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ; 

Fransa Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidebilirim ? 

Fransa vizesi alan vatandaşlar, yalnızca Fransa’ya giriş iznine sahiplerdir. Sadece Fransa hem de Schengen ülkeleri içinde yer almış olduğu için Schengen vizesi alanlar, Almanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Hollanda, İtalya, İspanya ve İsveç şeklinde ülkeleri de ziyaret edebilirler. Schengen vizesi alabilmek adına ise aylık gelir belgesi, banka detayları, geçişlik, kimlik detayları aktarılmalıdır. Öteki vize türlerine bakılırsa Schengen, anlaşmalı tüm Avrupa ülkelerine gezi fırsatı sunmuş olduğu için daha avantalıdır. Avrupa ülkelerine giderken mesele yaşamak istemeyenler, Schengen vizesi başvurusu yaparak uzun süre kolaylıkla gezi edebilirler.

Fransa Vize Başvurusu Mülakat Şeklinde midir ? 

Fransa vize randevusu mülakat şeklinde değildir. Başvurular esnasında vatandaşlar, kişisel bilgilerini ve hangi vize türünü almak istediklerini belirterek işlemleri tamamlayabilirler. Müracaat işlemleri esnasında kişilerin parmak izi detayları alınır.

Fransa Vizesine Kimler Müracaat Yapabilir ? 

Fransa vizesi başvurusu, aylık durağan(durgun) bir geliri ve birikimi olanlar tarafınca daha kolay bir halde gerçekleştirilebilir. Talebe, ev hanımı ya da işi olmayan kişilerin Fransa’ya gidebilmek adına sponsor bulmaları ve harcamalarını üstlenecek bir kurumdan yardım almaları zorunludur. Ev hanımları, Fransa’ya gitmek istediklerinde eşlerinin ya da aile bireylerinin üstünden sponsorluk alarak gezi edebilirler. Sponsorluk görevini üstüne alan kişilerin vize başvurusu yapmalarına gerek kalmaz. Gezi edecek olan vatandaşlar adına yazılı bir dilekçe hazırlamaları yeterlidir. Dilekçe içinde ise gezi detayları, konaklanacak mekanlar ve harcamaları kimin karşılayacağı detaylı bir halde açıklanmalıdır. Aynı şekilde öğrencilerinde, okudukları kurumlardan bağışlama almaları ya da sponsor bulmaları gerekir. Aksi takdirde Fransa gezgin vizesi başvuruları onaylanmaz.

Fransa Vizesi İçin Geçişlik Kuralları Nedir ? 

Fransa vizesine başvuran vatandaşların, pasaportlarının da en fazla 10 yıl öncesinde çıkarılmış olması gerekir. Pasaportları 10 yıldan daha eski olanların, yeniletmeleri ve daha sonrasında vize başvurusu yapmaları zorunludur. Gene aynı şekilde geçişlik içindeki minimum 2 sayfanın boş olması gerekir. Geçişlik sayfalarının tamamının dolu olması ya da bir tanesinin boş olması durumunda da vize başvurusu onaylanmaz. Pasaportların gezi sonrasında da oluşabilecek herhangi bir duruma karşı geçerlilik sürelerinin minimum 3 ay olması gerekir. Vize başvurusu yaparak gezi etmeden ilkin, geçişlik kurallarının tamamını yerine getirmekte yarar vardır. Geçişlik üstündeki fotoğrafında kurallara uyması ve biyometrik olarak çekilmesi temel kurallar arasındadır. Vize başvuruları esnasında pasaportları ile ilgili herhangi bir mesele yaşamayanlar, kısa sürede netice alarak seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Bu aşamada geçişlik ile ilgili dikkat edilecek bir öteki durum ise evlilik sürecidir. Evlenip ayrılan kişilerin, pasaportlarındaki bilgilerini güncellemeleri gerekir.