Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Eylül 5, 2018BY Yasemin Kaptan

Fransa Ticari Vize

Fransa Ticari Vize 

Fransa’ya ticari amaçla  gezi edecek umuma mahsus geçişlik sahibi Türk Vatandaşları yada Türkiye’de yerleşik ikameti olan öteki ülke vatandaşları vizeye doğal olarak tutulup,amacına uygun gezi evrakları ile beraber vize başvurusuna bulunabilirler. Fransa ticari vize  başvurusu için gezi  planının Fransa’da ülkesinde bulunan şirket ile iş görüşmesi, iş toplantısı  organize etmek ya da fransa’ya iş seyahati gerçekleştirmek için başvuruya açıktır. Fransa ticari vizesi müracaat sahiplerine fransa’da emek verme ve yaşama hakkı tanımamaktadır.

Fransa ticari vize için aranan şartlardan öncelikli olanı ; müracaat sahibinin çalışan yada iş yeri sahibi olmasıdır.İkinci ana koşul ise Fransa’dan ticari davetiyenizin olmasıdır.Ticari davetiyelerin orjinal olma zorunluluğu bulunmamaktadır.Elektronik ortamda gönderilen davetiyeler Fransa Konsolosluğunca kabul edilmektedir.Ticari olarak  çağrı eden şirket, firmanın antetli kağıdına  müracaat sahibi adına yazmış olduğu ticari gezi sebebini içeren davetiyeyi kontakt ve adres detayları açık olacak şekilde hazırlayıp, geçişlik fotokopisi ile beraber gönderebilir.

Fransa ticari vize başvurusu da öteki vize başvurularında olduğu benzer biçimde randevulu olarak gerçekleştirilmektedir. Randevusu olmayan müracaat sahiplerinin evrak teslimi sağlanamamaktadır.

Fransa ticari vize başvurusunda bulunacak müracaat sahibi, daha evvelinde alınmış 2014 yılından sonrasında vizesi var ise,  şahsen başvuruya gelme zorunluluğu yoktur,evraklarını aracı kurumlar ile teslim edebilirler.Evrak teslimi ve takip edeni için bizlere 0312 417 17 31 ve 0533 601 59 56 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Fransa ticari vizesinin kapsamı; firmalar arası toplantı, ticari amaçlı fuar, konuşma iştirakı,iş görüşmesi, tedarikçi ziyareti,sözleşme sözleşmesi imzalama benzer biçimde amaçlara hizmet etmektir.

Fransa ticari vize başvurusu  evrakların eksiksiz teslim edilmesi halinde 3 ila 5 iş günü içinde  sonuçlanabilmektedir.Fransa Konsolosluğunun yoğunluğu ve kapalı günleri dikkate alınarak vize başvurusu işlemlerini gerçekleştirmenizi önemle hatırlatırız.Fazlaca acil durumların söz mevzusu olması halinde VIP ve Ekpress vize hizmetlerinden faydalanarak daha kısa sürede sonuçlandırma olanağına da haiz olabilmektesiniz.

Fransa ticari vize başvurusu için güncel ve lüzumlu evrak listesini vize hattı departmanımızı arayarak öğrenebilirsiniz.