Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Nisan 11, 2019BY Admin ( 0 ) Comment

 

Dubai Vizesi

Dubai Vizesi

Dubai vizesine müracaat yapmak için konsolosluğa şahsen müracaat şartı olmadığından yada parmak izi şeklinde uygulamak gerekmediğinden belgeleri Vize Merkezi Ankara Şubesi’ne e-posta ile ya da Vize Merkezi’nin Dubai sayfasından online başvurusu yaparak ve ihtiyaç duyulan formu doldurup gönderdiğiniz takdirde başvurunuz tamamlanmaktadır.

Dubai Vizesi Nasıl  Bir Vizedir?

Dubai vizesi online vize özelliği taşıdığından Türkiye’nin tüm illerinden müracaat işlemi gerçekleştirilebilir. Dubai vizesi için Ankara şubemizle iletişime geçerek başvuruyla ilgili gerekli  güncel detayları e-mail adresine iletebilirsiniz..

Dubai Vize Türleri Nedir ?

Dubai vizesi için belge hazırlamadan önce yolculuğun amacına uygun vize tipini belirlemeniz gerekmektedir. Belirtilen vize türlerine göre  ihtiyaç duyulan belgeleri Dubai sayfasından bakarak öğrenebilirsiniz. Dubai vize türleri: Dubai Turist vize, Dubai ticari vize ve Dubai transit vize.

Seyahatinizin amacına uygun vize türlerinden birini seçebilir, ihtiyaç duyulan belgeleri hazırlayarak müracaat yapabilirsiniz. Konsolosluğun istemiş olduğu evraklar, ihtiyacınız olan vizenin tipine göre değişiklik  göstermektedir.  Bunun yanı sıra başta Dubai turist vize olmak suretiyle, müracaat yapmak için belirtilen belgelerin hazırlanması istenmektedir.

Dubai Vizesi İçin Gerekli  Evraklar Nedir ?

Dubai vizesi için kullanılacak olan pasaportun minimum 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Taranmış renkli nüfus cüzdanı fotokopisi, pasaportta kişisel bilgilerin yer almış olduğu sayfanın taranmış renkli fotokopisi, vizenin tutarının ödendiğini gösteren banka dekontu, taranmış renkli oturum belgesi (yabancı pasaport sahipleri için gereklidir)

EYK VİZE   ile yapacağınız Dubai vize başvurunuz ile vizenizin zamanı kadar turist, aile, dost, akraba ziyareti, iş görüşmesi, ticari ziyaret yapabilirsiniz. Konsolosluk tarafınca onaylanan Dubai vizenizle Birleşik Arap Emirliği’nin 7 emirliğine giriş yapabilirsiniz.

Dubai vize başvurularında herhangi bir problemle karşılaşmamak için e-mail ile beraber ileteceğiniz evraklarla birlikte ziyaretin süresi, Dubai’ye giriş çıkış sayısı şeklinde ayrıntıları bildirmenizi rica ederiz.

Dubai Emirliği vize başvurularını direkt kabul etmemektedir. Vize başvurularınızı Dubai göçmen bürosu ile çalışan Vize Merkezi vesilesiyle yapabilirsiniz.

Dubai vize başvuru şekli 

Dubai umuma mahsus pasâport sahibi Türk vatandaşlarına vize uygulamasına tabi  tutmaktadır. Dubai’ye yolculukları öncesinde Türk vatandaşlarının vize müracaat işlemini yerine getirmeleri gerekmektedir. Hizmet, hususi, diplomatik pasaport sahipleri Dubai’ye ziyaretlerinde 90 günü geçmeyecek şekilde vizeden muaftır.

Dubai vizesi için önemli  hatırlatmalar

Dubai Göçmenlik Ofisi ülkeye giriş yapan  kişileri Dubai Havalimanı’nda göz taramasına tabi tutmaktadır. Online Dubai vizesi Dubai Göçmenlik Ofisi’nin yetkilendirdiği müracaat merkezlerine yapılarak alınan bir vizedir. Vize başvurunuzu seyahatten on gün öncesinde yapmanız tavsiye edilmektedir.

Vize müracaat öncesinde, ödenmesi ihtiyaç duyulan vize hizmet bedeli kredi kartı yada banka havalesi ile yapılabilmektedir. Sahip olduğunuz vizenin tipine göre  vizenin zamanını aşarsanız Dubai Göçmenlik Ofisi’nin kişi başına 3000 usd ceza kesme hakkı bulunmaktadır. Vizenin alındıktan sonrasında uzatılma ihtimali bulunmamaktadır. Vize süresi bittiğinde ülkeyi terk etmek ve tekrardan müracaat yapmak gerekmektedir.

Online Dubai vizesine Nasıl Sahip Olunur ? 

Dubai Ankara şubemizden Dubai’ye yapılması planlanan seyahatler online müracaat formunu doldurmak gereklidir. Online başvuruda istenen bilgiler müracaat formunda detaylı belirtilmektedir. Fakat müracaat işleminden önce  vize türüne karar vermeniz gerekmektedir. Vize türüne karar verdikten sonrasında ihtiyaç duyulan belgeler tarayıcıdan renkli olarak taratılıp vize müracaat formu doldurulup başvurunun sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Dubai vizesi ücreti 

Dubai vize ücreti  başvuru işleminin değerlendirilmesi için istenir. Reddedilen ya da bir nedenden dolayı ret alan vize başvurularına ücret geri ödenmez. Vize tutarı vize türlerine, süresine, giriş çıkış sayısına göre  farklılık göstermektedir. Dubai vize ücreti ı için Ankara şubemizde bulunan temsilcilerimizi arayarak detaylı bilgi  alabilirsiniz.

Dubai vizesi kaç günde sonuçlanır?

Vize başvurunuz web üzerinden  sisteme yüklendikten sonrasında 2-3 iş günü içinde onaylanmaktadır. Fakat Cuma ve Cumartesi Dubai Göçmenlik Ofisi’nin dinlence günleridir. Vizenin onay süreci yada reddedilmesi Göçmenlik Ofisi’nin inisiyatifindedir.

 

 

 

 

Leave Comments