Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Nisan 8, 2019BY Admin ( 0 ) Comment

 

Bilinmiş olduğu suretiyle Avrupa ülkelerinin çoğuna giriş yapabilmek için Schengen vizesi isminde olan, bir vize gereklidir.

Tıpkı İngiltere yada ABD vizesinde olduğu şeklinde Schengen’de de uyulması ihtiyaç duyulan bazı prosedürler, iletilmesi ihtiyaç duyulan evraklar ve ödenmesi ihtiyaç duyulan belirli bir tutar bulunmaktadır. Bunca çabanın karşılığı olarak insan, uzun vadeli bir gezme programına haiz olmak istese de çoğu zaman vizeler bir tek seyahat süresini kapsayacak şekilde verilmektedir.

Kişinin maddi birikimine, yaşına, mesleğine bağlı olarak vize süresi değişebilir.

Vize süresini etkileyen bu durum size verilen vizenin içeriğine bağlıdır. Schengen vizesi tek tip bir vize değildir.

Birkaç türü bulunmaktadır. Diğerlerine kıyasla Schengen multi vizesi devamlı daha avantajlıdır.

 • Schengen Multiple Vize Nedir?
 • Fazlaca Girişli Schengen Vize Başvurusu
 • Fazlaca Girişli Schengen Vize Başvurusunu Şahıs Kendi mi Yapmalı?
 • Fazlaca Girişli Schengen Vizesi Iyi mi Alınır?
 • Kimler Fazlaca Girişli Schengen Vizesi Alabilir?
 • Daha Ilkin Vize Alanlar Fazlaca Girişli Schengen Vizesi Alabilir mi?
 • Fazlaca Girişli Schengen Vizesinde Evraklar Mühim mi?
 • Çalışıyor Olmak Fazlaca Girişli Schengen Vizesi İçin Lüzumlu mi?
 • Gezi Amacı Fazlaca Girişli Schengen Vizesi İçin Mühim mi?
 • Çoklu Schengen Vizesinde Dikkat Edilmesi Ihtiyaç duyulan Hususlar
 • Fazlaca Girişli Schengen Vizesinin Süresi Mühim mi?
 • Fazlaca Girişli Schengen Vizesi ile İstenilen Ülkeye Gidilebilir mi?Schengen Multiple Vize Nedir?

Multi girişli Schengen vizesi derhal hepimiz tarafınca istenen vizelerden biridir. Çok girişli vize olarak da çevirisi yapılan bu vizenin birkaç ülkeyi gezme amacıyla kullanıldığı bilinmektedir.

Müracaat sürecini doğru tamamlayan ve herhangi bir eksiği bulunmayan kişiler, multiple vizeyi kolayca alabilmektedir. Bunun yanında eğer eksiğiniz ya da herhangi bir yanlışınız olursa diğer i Schengen vizeleri şeklinde multiple vizeyi de kaybedebilmeniz mümkün olmaktadır.

Çok  Girişli Schengen Vize Başvurusu

Schengen vize başvurusu kişilerin hangi ülkeye  seyahat edeceklerine bağlı olarak yapılmaktadır.

Çoklu giriş fırsatı tanıyan multiple vizeyi istiyorsanız bu durum birkaç ülkeyi gezeceğiniz manasına gelmektedir. Dolayısıyla bunun için müracaat yapmanız gerekmektedir.

Birkaç ülkeyi gezerek Schengen vizesini kullanmak isteyen kişiler hangi ülkeye ilk kez adım atacaklarsa oradan müracaat yapmalılar

Birçok şahıs uzun süreli  gideceği ülke üzerinden  müracaat yapmaktadır sadece bu hata olur. Hangisine ilk kez uğranılacaksa o ülke üzerinden  başvuru yapmak  yapmak oldukça daha mantıklı bir adım olacaktır.

Başvuruyu yapacağınız süre doğru şekilde hareket ederseniz vizenizin onay alma ihtimali birazcık daha kolay olur

Schengen vizesini almak zor mu sorusu sıkça sorulmaktadır. Bilhassa çok girişli türü almak için doğru başvuruyu yapmak önemlidir.

Çok  Girişli Schengen Vize Başvurusunu Kişi  Kendi mi Yapmalı?

Çok  girişli Schengen vizesi için başvuru  yapacağınız süre kendiniz adım atabilirsiniz. Tüm bu süreç içinde evrak toparlamak, randevu  alıp gitmek, beklemek şeklinde süreçleri yaşamak istemezseniz bu durumda yetkili bir şirket ile iş birliği yapabilirsiniz.

Şirket sizin yerinize tüm bu süreci tamamlayacaktır ve herhangi bir problem da olmayacaktır. Size düşen tek şey ilk kez vize alıyorsanız parmak izinizi vermektir.

Çok  Girişli Schengen Vizesi Nasıl  Alınır?

Çok  girişli Schengen vizesi “multiple vize” olarak geçer. Vizenizi aldığınızda, vizenin içinde multiple şeklinde belirtiliyorsa, o vize çok girişlidir.

Tek girişli vizeler ile aralarında farklar bulunduğundan karıştırılmamaları son aşama önemlidir.

Çok  girişli vize adından da anlaşılacağı üzere  Avrupa ülkelerine bir kez girdikten sonrasında vize süreniz içindeki herhangi bir süre diliminde tekrardan Avrupa’ya girmenizi sağlar.

Mesela siz şubat ayında 3 aylık, çoklu Schengen vizesi aldınız diyelim. Bu vizeniz mayıs ayında bitecektir.

Şubatta 15 gün süresince Avrupa gezisi yaptınız, eğer nisan ayında vizeniz daha bitmeden tekrardan Avrupa’ya girmek isterseniz çoklu vizeye ihtiyacınız olacaktır.

Kimler Çok  Girişli Schengen Vizesi Alabilir?

Schengen vizesine yasal olarak müracaat yapmak isterseniz 18 yaşından büyük olmanız yeterlidir. 18 yaşından büyük olan hepimiz Schengen vizesi başvurusu yapmış olup onay ya da ret cevabı alabilmektedir. Bunun haricinde sizden istenen kriterleri yerine getirmeniz de önemlidir.

Hepimiz müracaat yapabilse de çok girişli Schengen vizesinin kriterleri birazcık daha keskin kabul edilmektedir.

 

Sabıkası bulunan, sıhhat durumu seyahat  etmeye elverişli olmayan asla kimse çok  girişli Schengen vizesi alamamaktadır. Bu iki unsur son aşama kırılgan şekilde takip edilmektedir.

Daha Önce Vize Alanlar Çok  Girişli Schengen Vizesi Alabilir mi?

Çok  girişli vize Nasıl anlaşılır, almak zor olur mu sorularının cevabı son aşama basittir. Vizenizin üstünde multiple ifadesi yer alıyorsa vizeniz çok  girişli Schengen vizesi anlama gelir. Bu vizeyi alabilmeniz için aranan şartlardan bir tanesi de daha ilkin vize kullanmış olmanızdır.

Daha ilkin vize almış ve ikinci kez alacak olan kişiler, çok  girişli vizeyi alabilme mevzusunda daha talihli kabul edilmektedir. Bu bakımdan öncesinde vize alıp almamanız önemlidir.

Daha önce vize almış ve vizeyi doğru şekilde kullanmış olan kişiler Schengen çoklu vizesini alabilirken kötü  şekilde kullanmış olanlar hiçbir şekilde alım yapamamaktadır. Bu açıdan ilk vizede dikkatli olmak, ikincisinde avantajlı olmayı sağlamaktadır.

Çok  Girişli Schengen Vizesinde Evraklar Mühim mi?

Schengen vizesi için gerekli  evraklar nedir bilmeniz gerekir. Bilhassa çok  girişli vize için evraklar son aşama mühim kabul edilmektedir. Bunun noktada evrakların kuvvetli olması avantajınıza olacaktır.

Evrakların kuvvetli olmasından kasıtsa çok fazla evrak sunup her bilgiyi ortaya koymanızdır.

Sakındığınız ya da sakladığınız bir şey olmadığı süre vizeyi almanızın çok a daha kolay bulunduğunu kolaylıkla fark edebilirsiniz.

Evrak bilgilerinde noksan bulunmayan kişiler yetkililer tarafınca çok daha itimat verici kabul edilmektedir. Aynı durum yanlış beyanda bulunmayan kişiler için de geçerlidir.

Schengen vizesi ekşi lügat şeklinde ortamlarda da sık sık konuşulmaktadır. Yorumlara göz gezdirdiğinizde evrak gücü bulunan dosyaların daha kolay onay aldığını orada da görebilirsiniz.

Çalışıyor Olmak Fazlaca Çok  Schengen Vizesi İçin Lüzumlu mi?

Çok girişli Schengen vizesi ücreti  yatırılıp kolayca alınabilen bir vize değildir. Bu yüzden öncesinde detaylı şekilde araştırılması yapılıp başvurusu başlatılmalıdır. Bu vizeye müracaat yapabilmeniz için aranan temel şartlardan bir tanesi de iş hayatına devam ediyor olmanızdır.

Her ne nedenle olursa olsun işinden ayrılmış olan kişilerin, çoklu giriş vizesini alabilmesi mümkün olmamaktadır.

Çoklu giriş vizesini alabilmek için müracaat yaptığınız süreç içinde sigortalı bir işte etken olarak yer ediniyor olmanız gerekmektedir. Bunu kanıtlayarak evrak şeklinde teslim etmeniz de öteki istenen şartlar içinde yerini almaktadır.

Seyahat  Amacı Çok  Girişli Schengen Vizesi İçin Önemli  mi?

İstediği vize Schengen vizesi olan kişiler, ne için seyahat  ettiklerini iyi ifade etmeliler. Bilhassa çok girişli Schengen vizesi için niçin seyahat  ettiğiniz oldukca büyük ehemmiyet taşımaktadır.

Yetkililerle yaptığınız görüşmede yalnızca dolaşmak için yola çıktım ifadesini kullanırsanız vizeyi almanız bir fazlaca zor olsa gerek.

Süslü ifadelerle, inandırıcı bir seyahat  sebebi bulmanız gerekmektedir. Bu sayede bir yarar umarakseyahat  ettiğinizi, kısa süre içinde ülkenize geri döneceğinizi de kanıtlama etmeniz mümkün olmaktadır.

Yalnızca dolaşmak için yola çıktığını dile getirenlerin ülkesine geri dönüşüne inanılmamaktadır. Bu da çok  girişli vize için onay alamama manasına gelmektedir.

Çoklu Schengen Vizesinde Dikkat Edilmesi Ihtiyaç duyulan Hususlar

Bu vize sisteminin en mühim kuralı kesinlikle vizeyi aldığınız ülkeye ilk olarak giriş yapmanızdır. Şu demek oluyor ki siz vizeyi Yunanistan konsolosluğu üstünden aldıysanız, ilk olarak Yunanistan’a girmeniz gerekmektedir. Girişi oraya yaptıktan sonrasında arzu ettiğiniz ülkeye gidip istediğiniz kadar kalabilirsiniz.

Hangi ülkeden aldıysanız o ülkeye giriş yaptığınız evraklarda görünmelidir. Sonrasında çıkış yapmış olup vize süreniz izin verdiği seviyede gezi etme şansınız bulunmaktadır. Bu kurala uyulmaması halinde vizenizi fena kullandığınız tespit edilecektir. Fazlaca girişli vize ile birçok yeri gezebilmek sadece bu şekilde mümkün olmaktadır.

Fazlaca Girişli Schengen Vizesinin Süresi Mühim mi?

Fazlaca girişli Schengen vizesi ile ilgili bir öteki mühim husus da kesinlikle vize süresidir. Vize süresi belli olduğundan hangi ülkelere gezi edecekseniz buna bakılırsa planlama yapmalısınız.

Gününüze dikkat etmeniz gerekir aksi halde oldukca büyük bir sorun yaşayabilirsiniz.

Vize süresi son aşama kırılgan bir durumdur ve eğer sizin yurtdışında bulunduğunuz süreçte biterse ciddi sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu yüzden vize süreniz bitmeden uzatma başvurusunda bulunmanız gerekir.

Daha uzun süre kalmayı düşünen kişiler, kalma sonucu aldıkları şeklinde sürenin dolmasını beklemeden adım atmalılar. Bu sayede oldukca girişli vizenin problem çıkmadan devam edilebilmesi sağlanabilmektedir.

Fazlaca Girişli Schengen Vizesi ile İstenilen Ülkeye Gidilebilir mi?

Schengen vizesi bir çok Avrupa Birliği ülkesi olmakla beraber AB üyeliği olmayan ülkeler içinde de geçerlidir.

Avusturya, Belçika, Almanya, İtalya, İspanya, İsveç şeklinde 22 tane ülke Avrupa birliği ülkesi olarak vize ile giriş hakkı tanımaktadır.

Schengen vizesi olan hepimiz bu ülkeler içinde gezi edebilmektedir. Bu 22 ülke haricinde Schengen ülkesi olmayan sadece bu vize ile gezi hakkı tanıyan ülkeler de bulunmaktadır.

Bulgaristan, San Marino, Vatikan, Monako ve Hırvatistan ülkelerine oldukca girişli Schengen vizesi ile gidip arzu ettiğiniz şeklinde gezi edebilme fırsatınız bulunmaktadır.

Leave Comments