Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Ocak 26, 2019BY Admin ( 0 ) Comment

İngiltere çocuk ziyaretçi vizesi herhangi bir ziyaret amacıyla ve kısa süre için ( 6 aydan az süre )İngiltere’ye gitmek isteyenlerin başvurabilecekleri bir vizedir.

Web sitemizin bu bölümündeki açıklamalar 18 yaşından küçük çocukların kıa süreli olarak İngiltere ,İskoçya Galler’e turistik olarak aile ziyareti ya da eğitim amaçlı gitmek isteyenlerin başvuru yapacabilecegi vize türüdür.

İngiltere çocuk ziyaretçi vizesi herhangi bir ziyaret amacıyla ve kısa süre için ( 6 aydan azca süre) İngiltere’ye gitmek isteyenlerin başvurabilecekleri bir vizedir. İngiltere ziyaret vizesi başvurusu yapıldığında İngiltere Konsolosluğu 6 aylık yada 1 – 2 – 5 – 10 senelik süreyle vize verebilmektedir. 18 yaşından küçük çocuklarda ise verilen sürenin çocuk 18 yaşını geçtikten sonrasında en fazla 6 ay devam edecek şekilde verilmesi söz konusudur.

Çocuk ziyaret vizesi teknik olarak seyahatin niçin yapıldığına gore genel ziyaret, aile ziyareti yada öğrenci vizesi aynı kapsamda değerlendirilir. Bir tek verilen vize müracaat sahibi 18 yaşından küçükse çocuk ziyaretçi vizesi olarak adlandırılır. Bu kapsamda aşağıdaki bağlantıları kullanarak İngiltere Vizesi türleri hakkında detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

 1. İngiltere Vizesi Hakkında Genel Bilgiler
 2. İngiltere Genel Ziyaret Vizesi
 3. İngiltere Aile Ziyareti Vizesi 
 4. İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi

18 yaşından küçük çocugun İngiltere’ye seyahat amacına uygun olarak vize alınması gerekir.Seyahatin amacı birden çok seyahat içeriyor ise hem öğrencilik hem tatil vs benzer biçimde Vize Danışmanınız ile görüşerek başvurunuzu şekillendirebilirsiniz. Çocuk ziyaretçi vizeleri oldukça avantajlıdır. Herhangi bir niyetle alındığında, vize ve seyahat geçerli önce, öteki amaçlara da hizmet eder.

18 yaşından seyahat edecek çocuklar anne babaları ile seyahat etmeyecekler ise bu durumda özel ilgili dökümanların hazırlanması gerekmektedir.İngiltere Krallığına seyahatin içieriği ile ilgili bilgi sağlandğında Gerekli dökümanlar  tarafınıza vize danışmanımız tarafından iletilecektir.

18 yaşından küçükler seyahatrinde refakatçinin  kim olacağı yada çocuğun ileride yalnız gezi edebilmesi için hazırlık yapılması anlamında da vize başvurusu aşamasında bildirim yapılması gerekir. Eyk Vize danışmanınıza bilgi sağlarken çocuğunuzun vize süresi içindeki tüm seyahatleri bilgilendirerek bilgi vermeniz ilerki zamanlarda daha rahat seyahat etmenize olanak sağlayacaktır. 

Önemle belirtmek isteriz ki çocuk ziyaretçi vizesi 18 yaşından küçük çocuğun Birleşik Krallıkta Sürdürülebilinen hayat’ın ebeveyninin yanına yerleşmesi için verilen bir vize değildir. Eğer 18 yaşından minik çocuğun Birleşik Krallık ülkelerinden birinde Sürdürülebilinen hayat’ın ebeveynine iştirak etmesi amacıyla vize başvurusu yapmak istiyorsanız aşağıdaki vize türlerinden çocuğa ve ebeveyne uygun olanı incelemeniz daha uygun olacaktır:

 1. İngiltere Süresiz Oturma yada İngiltere Vatandalığıolan kişilerin evlatları için İngiltere Yerleşim Vizesi
 2. İngiltere’de AB Vatandaşı olarak Sürdürülebilinen hayat’ın kişilerin evlatları için İngiltere Yerleşim Vizesi
 3. İngiltere’de, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi sahibi olarak Sürdürülebilinen hayat’ın kişilerin evlatları için İngiltere Yerleşim Vizesi
 4. İngiltere’de ilticadan dolayı geçici oturumu olan kişilerin çoçukları İçin İngiltere Yerleşim Vizesi 

Çocuk ziyaretçi vize başvuruları da reddedilebilir. Başvurunun doğru hazırlanması da bu kapsamda önemlidir. hiçbir süre çocuk 18 yaşından küçük olduğundan ayrıcalığa haiz değildir. 18 yaşından  bir çocuğun Birleşik Krallığa gittikten sonrasında vize ihlali yapma ihtimali yetişkinlere nazaran oldukça düşük olsa da vize başvurusunda imtiyaz olarak kullanılamıyor. Bu yüzden başvurunun avantajlarından faydalanılabilir sadece hazırlık aşamasında erişkin başvuruları benzer biçimde dikkatli hareket etmek gerekir. Bu kapsamda reddedilen bir çocuk ziyaretçi vize başvurusunda itiraz hakkı müracaat niyetiyle direkt ilgilidir. Kısaca;

 1. İngiltere’ye aile ziyareti maksadıyla İngiltere Vizesi başvurusu icra eden bir çocuğun İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurusu reddedildiğinde bir itiraz hakkı vardır. Bu kapsamda İtirazlar ile ilgili genel bilgiye erişebilmek adına lütfen TIKLAYIN!
 2. İngiltere’ye turist / genel ziyaret maksadıyla İngiltere Vizesi başvurusu icra eden bir çocuğun İngiltere Gezgin Vizesi başvurusu reddedildiğinde bir itiraz hakkı bulunmaz. 
 3. İngiltere’ye 6 aydan kısa süreli eğitim alabilmek maksadıyla İngiltere Vizesi başvurusu icra eden bir çocuğun İngiltere Talebe Ziyaretçi Vizesi başvurusu reddedildiğinde bir itiraz hakkı bulunmaz. 

Leave Comments