Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Ocak 26, 2019BY Admin ( 0 ) Comment

Çocuk Ziyaretçiler İçin İngiltere Vizesi

Çocuk Ziyaretçiler için İngiltere Vizesi ,İngiltere’de 6 ay ve daha kısa süre için ziyaretçi olarak bulunacak çocuklar için başvurulan vize türüdür.

 

İNGİLTERE ÇOCUK ZİYARETÇİ VİZESİ ŞARTLARI 

Web sitemizin bu bölümündeki açıklamalar 18 yaşından küçük çocukların kısa süreli olarak İngiltere ,İskoçya Galler’e turistik olarak aile ziyareti ya da eğitim amaçlı gitmek isteyenlerin başvuru yapabileceği vize türüdür.

İngiltere çocuk ziyaretçi vizesi herhangi bir ziyaret amacıyla ve kısa süre için ( 6 aydan azca süre) İngiltere’ye gitmek isteyenlerin başvurabilecekleri bir vizedir. İngiltere ziyaret vizesi başvurusu yapıldığında İngiltere Konsolosluğu 6 aylık yada 1 – 2 – 5 – 10 senelik süreyle vize verebilmektedir. 18 yaşından küçük çocuklarda ise verilen sürenin çocuk 18 yaşını geçtikten sonrasında en fazla 6 ay devam edecek şekilde verilmesi söz konusudur.

İNGİLTERE ÇOCUK ZİYARETÇİ VİZESİNİN KAPSAMI 

Çocuk ziyaret vizesi teknik olarak seyahatin niçin yapıldığına göre genel ziyaret, aile ziyareti yada öğrenci vizesi aynı kapsamda değerlendirilir. Bir tek verilen vize müracaat sahibi 18 yaşından küçükse çocuk ziyaretçi vizesi olarak adlandırılır. Bu kapsamda aşağıdaki bağlantıları kullanarak İngiltere Vizesi türleri hakkında detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

 1. İngiltere Vizesi Hakkında Genel Bilgiler
 2. İngiltere Genel Ziyaret Vizesi
 3. İngiltere Aile Ziyareti Vizesi 
 4. İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi

18 yaşından küçük çocuĞun İngiltere’ye seyahat amacına uygun olarak vize alınması gerekir.Seyahatin amacı birden çok seyahat içeriyor ise hem öğrencilik hem tatil vs benzer biçimde Vize Danışmanınız ile görüşerek başvurunuzu şekillendirebilirsiniz. Çocuk ziyaretçi vizeleri oldukça avantajlıdır. 

18 YAŞINDAN KÜÇÜK ÇOCUKLARIN SEYAHATİ İLE İLGİLİ 

18 yaşından seyahat edecek çocuklar anne babaları ile seyahat etmeyecekler ise bu durumda özel ilgili dökümanların hazırlanması gerekmektedir.İngiltere Krallığına seyahatin içeriği ile ilgili bilgi sağlandığında Gerekli dökümanlar  tarafınıza vize danışmanımız tarafından iletilecektir.

18 yaşından küçükler seyahatinde refakatçinin  kim olacağı yada çocuğun ileride yalnız gezi edebilmesi için hazırlık yapılması anlamında da vize başvurusu aşamasında bildirim yapılması gerekir. Eyk Vize danışmanınıza bilgi sağlarken çocuğunuzun vize süresi içindeki tüm seyahatleri bilgilendirerek bilgi vermeniz ileriki zamanlarda daha rahat seyahat etmenize olanak sağlayacaktır. 

VİZE SÜRESİNİN KAPSAMI 

Önemle belirtmek isteriz ki çocuk ziyaretçi vizesi 18 yaşından küçük çocuğun Birleşik Krallıkta Sürdürülebilinen hayat’ın ebeveyninin yanına yerleşmesi için verilen bir vize değildir. Eğer 18 yaşından minik çocuğun Birleşik Krallık ülkelerinden birinde Sürdürülebilinen hayat’ın ebeveynine iştirak etmesi amacıyla vize başvurusu yapmak istiyorsanız aşağıdaki vize türlerinden çocuğa ve ebeveyne uygun olanı incelemeniz daha uygun olacaktır:

 1. İngiltere Süresiz Oturma yada İngiltere Vatandalığ ıolan kişilerinçocukları  için İngiltere Yerleşim Vizesi
 2. İngiltere’de AB Vatandaşı olarak Sürdürülebilinen hayat’ın kişilerin çocukları  için İngiltere Yerleşim Vizesi
 3. İngiltere’de, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi sahibi olarak Sürdürülebilinen hayat’ın kişilerin çocukları  için İngiltere Yerleşim Vizesi
 4. İngiltere’de ilticadan dolayı geçici oturumu olan kişilerin çoçukları İçin İngiltere Yerleşim Vizesi 

Çocuk ziyaretçi vize başvuruları da reddedilebilir. Başvurunun doğru hazırlanması da bu kapsamda önemlidir. Hiçbir süre çocuk 18 yaşından küçük olduğundan ayrıcalığa sahip değildir. 18 yaşından  bir çocuğun Birleşik Krallığa gittikten sonrasında vize ihlali yapma ihtimali yetişkinlere nazaran oldukça düşük olsa da vize başvurusunda imtiyaz olarak kullanılamıyor. Bu yüzden başvurunun avantajlarından faydalanılabilir sadece hazırlık aşamasında erişkin başvuruları benzer biçimde dikkatli hareket etmek gerekir. Bu kapsamda reddedilen bir çocuk ziyaretçi vize başvurusunda itiraz hakkı müracaat niyetiyle direkt ilgilidir. Kısaca;

 1. İngiltere’ye aile ziyareti maksadıyla İngiltere Vizesi başvurusu sağlayan  bir çocuğun İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurusu reddedildiğinde bir itiraz hakkı vardır.
 2. İngiltere’ye turist / genel ziyaret maksadıyla İngiltere Vizesi başvurusu sağlayan  bir çocuğun İngiltere Turist  Vizesi başvurusu reddedildiğinde bir itiraz hakkı bulunmaz. 
 3. İngiltere’ye 6 aydan kısa süreli eğitim alabilmek maksadıyla İngiltere Vizesi başvurusu sağlayan  bir çocuğun İngiltere öğrenci  Ziyaretçi Vizesi başvurusu reddedildiğinde bir itiraz hakkı bulunmaz. 

Leave Comments